BLSC (Belišće d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLSC (Belišće d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

slijedeća kota 550 .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Tek u utorak slijedeći tjedan znat ćemo tko je kupovao, ako je u prvih deset. Moguće je i najvjerojatnije da Duropack pokušava skupiti još nešto dionica prije nego cijene svega porastu krajem godine. Ali moguće je da se puni i netko od mirovinaca. Uglavnom radi se o dosta love koja se nudi za dionice. E, sad da li je ta cijena koja je sa 490 pala na 450 ponuđenih kuna nekom prihvatljiva, to je druga priča. Ali svakako će biti zanimljivo pratiti što će se s ovom dionicom dalje događati.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Duropack kupuje,100% .

ILI, ….ILI neki mirovinac koji želi Duropack stisnuti za jaja i dobro naplatiti svoje preplaćene ( svojevremeno ) papire.

za male,koji nisu prodali, Win-Win situacija.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Na koji to način fondovi mogu stisnuti Duropack za jaja? Prošla baba s kolačima.

kad imaš miša u kući,ne pitaš za cijenu istjerivanja…a on gricka po malo…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Jel to možda neki novi moment u priči? Da fondovi možda žele naknadno više od 500 kuna? Ja ne vidim razloga da Duropack istjeruje te miševe, pa bih molio pojašnjenje.

1. DUROPACK AKTIENGESELLSCHAFT 725.827 62,34%
2. Raiffeisen OMF 91.513 7,86%
3. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 79.489 6,83%
4. AZ OMF 72.683 6,24%
5. PBZ D.D. 54.495 4,68%
6. PBZ Croatia osiguranje OMF 43.043 3,70%
7. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 20.000 1,72%
8. Raiffeisen DMF 12.372 1,06%
9. BELIŠĆE D.D. (1/1) 10.915 0,94%
10. PBZ D.D. 6.870 0,59%
UKUPNO 1.117.207 95,96%

62% je SAMO 62% .

A Fata je Fata .

ps: i INA je INA

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

1.
DUROPACK AKTIENGESELLSCHAFT
787.726 67,66 Osnovni račun BEČ, AUSTRIJA
5.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND
43.043 3,70 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10.
HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D.
2.760 0,24 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

who dares, wins


1.
DUROPACK AKTIENGESELLSCHAFT
787.726 67,66 Osnovni račun BEČ, AUSTRIJA povećali tj.kupili udio od pbz investa

5.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND
43.043 3,70 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10.
HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D.
2.760 0,24 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

5. PBZ D.D. 54.495 4,68% izletio PBZ INVEST, prodao…
link:http://www.hrportfolio.com/hr/fondovi/fondovi_1_0_0_1/|Otvoreni_fondovi|Podaci_o_fondu|82|Dioni-ccki_fondovi_-_Equity_funds_-ande-_PBZ_Equity_fond

Top 10 pozicija fonda
Belišće d.d. 6,29%

Štednja je mudrost trošenja.

Znači krenuli su u dokup pomalo. Ali zar oni smiju nakon javne ponude kupovati po nižoj cijeni od one iz javne ponude?

Ne kupuju na svoje ime. Netko kupuje, netko drugi, a kasnije će se lako dogovoriti o prijenosu dionica. I to izvan burze. Moraju skupiti dovoljno da mogu BLSC povući sa burze, kao što je učinjeno i sa Zagrebačkom pivovarom. Isti scneario. Dok si izlistan na burzi, moraš izvješćivati javnost putem ZSE o svom poslovanju i financijama (kvartalnim i godišnjim), a to se nekim vlasnicima nekih firmi ne sviđa. Ne znam koliko točno moraju imati postotaka da mogu dionicu povući sa burze. Moguće da se radi o 80 posto ili više.
Iako, danas je INA zasjenila sve drugo.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Kupuju na svoje ime. Pogledajte na SKDD.

I zaista, kupuju na svoj račun. Jasno kao dan.
http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=BLSC-R-A

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


Znači krenuli su u dokup pomalo. Ali zar oni smiju nakon javne ponude kupovati po nižoj cijeni od one iz javne ponude?

Mogu po nižoj ali ne smiju po višoj jer bi onda onima s javne ponude morali nadoknaditi razliku. Sad nisam siguran da li i ovi što su im dali neki dan jeftinije imaju pravo tražiti nadoknadu do cijene Ili su se možda dogovorili da neće biti potraživanja. Im zakon pa ga samo treba proučiti.

who dares, wins



Znači krenuli su u dokup pomalo. Ali zar oni smiju nakon javne ponude kupovati po nižoj cijeni od one iz javne ponude?

Mogu po nižoj ali ne smiju po višoj jer bi onda onima s javne ponude morali nadoknaditi razliku. Sad nisam siguran da li i ovi što su im dali neki dan jeftinije imaju pravo tražiti nadoknadu do cijene Ili su se možda dogovorili da neće biti potraživanja. Im zakon pa ga samo treba proučiti.
[/quote]
Normalno da mogu kupovati. Sve po zakonu.
Trebao mi je na drugoj tvrtki pa sam prošle godine to dobro razradio ili ti ga proučio zakon.
Naime, nakon javne ponude imatelj koji drži više od 50% a manje od 75% vlasništva(BLSC takav slučaj), novu javnu ponudu je dužan dati nakon stjecanja 10% novih dionica ili stjecanjem manje od 10% ukoliko prelazi prag od 75% vlasništva. Dakle, kod BLSc tek stjecanjem 10% vlasništva ide nova javna ponuda koja mora biti cijena(moraju ponudili veću od ove dvije-stjecanje ili prosjek)) po kojoj su stjecali dionice unatrag godine dana ili prosjek zadnja 3 mjeseca uoči nove javne ponude.

P.s.kakva razlika, mogu stjecati koliko hoće i po cijeni bilo kojoj, samo trebaju paziti da ne prijeđu 10% ili ukoliko žele novu ponudu i veće vlasništvo mogu namjerno se dovesti u situaciju da daju novu ponudu za preuzimanje i to čak po manjoj cijeni od prve javne ponude. Na ZSE uvijek ima voljni prodati pa me ne bi čudilo da sada skupljaju i daju novu ponudu te steknu još vlasništva po nižoj cijeni od prve javne ponude.

Štednja je mudrost trošenja.

New Report

Close