BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Osnovni problem je kod dioničara Belja (ne svih) što se njihova očekivanja temelje na odluci Suda i prodaji jednog dioničara.

Tocno, no tesko je zaboravit cinjenicu o mogucem vrlo brzom i velikom porastu cijene…

sve je moguće, no, ovdje je situacija prilično dosadna

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


sve je moguće, no, ovdje je situacija prilično dosadna

Kao i cijela ZSE…

Pa i nije baš tako, od ožujka
BLJE raspon 80 – 95
PTKM raspon 200 – 380
KORF raspon 85 – 110
VDKT raspon 180 – 280

itd.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

s time da se Belje uvijek vraća prema 80,00 kn dok ostale imaju popriličnu potporu na višim razinama

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Svi znamo zasto je PTKM na ovim razinama… to moze vrijediti za puno dionica na ZSE, u slucaju preuzimanja cijena ce ici gore dosta….oni koji su je kupovali ispod 200 svaka im cast… a mi cekamo da i nama grane sunce ovdje na Belju….tako je to…


Pozdrav svima. Kad istječe onih 6 mjeseci što je Agrokor dobio vremena da se izvuče?

Pocetkom 08/2012

http://www.bankamagazine.hr/default.aspx?TabId=102&View=Details&ItemID=75788

Ja sam izasao iz belja nakon HANFA-ine odluke jer je cijena narasla i znao sam da od te odluke nema nista,usao sam natrag nakon onog izvjesca i velikog gubitka kada je cijena nakratko bila na 75kn…prosjek mi je oko 82kn…i dalje ne ocekujem niakvu pozitivnu odluku suda niti sam radi toga usao u dionicu.Mislim da su jako male sanse da ce se Agrokor izgubit na sudu

Ono radi cega sam usao je veliki potencijal ove firme,ali jos vise ove dionice…pa ljudi gaspar je poceo je prosuop po bidu preko 120 tisuca dionica i cijena nije isla ispod 80kn…evo i sad je bid snazan da netko prospe 5 tisuca komada nebi imali veci pad,a probajte tu kolicinu lupit po nekim dr dionicama…kupnje ima,a nedavno smo vidjeli kad krene moze i 15% u jednom danu,izvjesca sve bolja i bolja…to je moj osvrt na ovu situaciju…pozdrav

Osvrt je realan(iji) nego od drugog kolege koji očekuje da će za ništa dobiti 300 kn po dionici. Svašta!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Povecanje profitabilnosti:

http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/profitabilnost-povecavaju-proizvodnjom-struje/6766/


"U Belju će se gradnja bioplinskog postrojenja početi u drugoj polovini ove godine. Planirano postrojenje bit će ukupne snage dva megavata, a vrijednost investicije veća je od 50 milijuna kuna"

Ja mislim da postoji realna šansa da Agrokor izgubi sud, šta to mogu izmislit da pobije ono što su sami napisali i postpisali … naravno živimo u HR pa postoji i velika šansa da bude obratno … ali ja sam u BLJE isključivo radi ponude …

Cookie Monster


Ja mislim da postoji realna šansa da Agrokor izgubi sud, šta to mogu izmislit da pobije ono što su sami napisali i postpisali … naravno živimo u HR pa postoji i velika šansa da bude obratno … ali ja sam u BLJE isključivo radi ponude …

Ako ce biti sve po slovu zakona Agrokor bi morao izgubiti…ja sam usao u Belje iz drugih razloga ali naravno da je 300+ dobra cijena za prodaju…


Povecanje profitabilnosti:

http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/profitabilnost-povecavaju-proizvodnjom-struje/6766/


"U Belju će se gradnja bioplinskog postrojenja početi u drugoj polovini ove godine. Planirano postrojenje bit će ukupne snage dva megavata, a vrijednost investicije veća je od 50 milijuna kuna"

nije puno al veseli covjeka. neka gruba racunica se tu brzo napravi. ako su to 2MW onda ako bi to koristili u svom pogonu da ustede ono sta placaju hep-u a ostatak kad ne trose prodavali hepu onda bi to cca u grubo bilo rang 40 000kn po danu zarada/usteda. sta ce reci na godisnjem nivou rang 15 mil kn. odnosno povratis investiciju za 3.5 g plus jos vjerovatno stedis na sanaciji otpada ali imas i troskove osoblja koje oko toga brine itd.
znaci i nakon povrata investicije da ti ostaje cistih 15mil kn dobiti samo na to nije lose.
trenutno je p/e izmedju 7 i 8 sta je super. samo sa ovom novom investicijom bi bio 6.5 sta je fantazija. ako ovako nastave a za ocekivati je da se dobit i poveca za jos bolje fundamente. kad se jos zbroji mogucnost dobivanja tuzbe meni bas nije jasno kolku to malo hrabrost moras imat da ne kupis ovu dionicu. izgubit na ovim cjenama nemozes. u slucaju komplikacija na sudu mozes dozivit razocarenje al gubitak novaca na ovim cjenama puno teze.

Osobno sam neutralan prema ovom preuzimanju.
Međutim, ovu vijest o Agrokorovoj obvezi su prenijeli i strani mediji…bloomberg itd…
Sad kolka je snaga Tode, situacija u kojoj jesmo glede monitoringa….
Ne znam, ali činjenica je da postoji već određen broj tužbi malih dioničara…



Povecanje profitabilnosti:

http://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/profitabilnost-povecavaju-proizvodnjom-struje/6766/


"U Belju će se gradnja bioplinskog postrojenja početi u drugoj polovini ove godine. Planirano postrojenje bit će ukupne snage dva megavata, a vrijednost investicije veća je od 50 milijuna kuna"

nije puno al veseli covjeka. …

[/quote]

Mislim da im je to samo prva probna. Biti ce sigurno u Belju najvise toga od ovih spomenutih 30 megavata. (Vupik i Vinkovci su ipak puno manji)

To je dugorocno fantasticna stvar za Belje.

New Report

Close