BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


povratni odgovor ćete dobit 99,99% sigurno – ukoliko ste dioničar Belja… ako niste, odgovor bi možda mogao izostati…

Nisam dioničar pa ne znam kako da se potpišem. Ja sam taj i taj, nisam dioničar nego me samo onako zanima… 😀

Ako se nekom od dioničara da neka pošalje mail.
Ili da kupim par dionica pa ja pošaljem? [lol]

ostaci brane na 90 kn su pred pucanjem…hoćemo li danas vidjeti negativnu blokadu na belju? [cry]

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

my,

Aj nek mi netko pojasni, donedavno su se jedinice dijelile za one koji su bili za rast ( protiv Agrokora) a sada se jedinice dijela onima koji su za pad ( uz Agrokor). Ima li nekih novih materijalnih činjenica i rade li institucije svoj posao?

ne rade sad je ekipa u sedlu i treba diči svojih 5-10 posto [lol]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Dragi moji,ako neznate da je burza partija šaha u kojoj,ako nešto ne žrtvujeti(figuru)ne će te dobit ni partiju.Uhvatili ste se velikih igrača,da pa oni znaju kad se što žrtvuje.Dionica je naglo pošla gore i sigurno da sad teba nešto žrtvovat da se vrati na niže i pomalo kupuje da bi zarada bila što veća.U ostalom ako netko misli da je ovo realna vrijednost dionice bez obzira na ponudu onda se debelo vara.

Danas zaključna na 8x….. [wink]

@House
ako niste dioničar, odgovor bi mogao izostati jer bi vas mogli (bez uvrede) smatrati špekulatnom…
kupit 1 dionicu dans (uz visoku plaćenu proviziju brokeru- samo zbog 1 dionice… mislim da vam se ne isplati…)… ujedno evidencija iste na veže ime tek bi bila naredne srijede, a možda se u međuvremenu Agrokor i očituje putem ZSE…
Nadalje, možda je ZSE već i poslao upit za očitovanjem zbog medijskih natpisa… na kojeg se Agrokor iz xy razloga još nije očitovao…
Ako je upit poslan, a Agrokor se u nekom razumnom roku ne očituje – moguće mjere protiv Agrokora jesu: nejavna ili javna opomena, uz eventualnu novčanu kaznu…

Ujedno, a budući da mi se čini da Agrokor d.d. nije uvršten na ZSE (osim njegovih obveznica) … moguće da isti nema obvezu bilo kakvog očitovanja putem ZSE… pa je možda HANF-a nadležnije mjesto za vaš ili prijateljev (dioničar Belja) pokušaj…

@house
da je Agrokor odustao od Upravnog suda, onda bi to jasno i glasno rekli, odnosno rekli bi da će ići u javnu ponudu. Ovako je jasno da idu na Upravni sud (možda i na Ustavni sud) i da će maksimalno otezati i osporavati javnu ponudu po 300 kn. Uostalom, već bi se ekipa oko uprave debelo krcala na burzi da ide javna ponuda, tako da je ovaj višednevni pad cijene više nego indikativan da od svega neće biti ništa….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Sutra će opet novi dioničari zazivat HANFU joj, joj,joj, a zašto pada?

Dobri ste. Po dobrom starom običaju vidi se tko je IN, a tko je OUT.

Jasno je valjda svima da Agrokor neće samo tako dati ponudu i pitanje je da li će je na kraju i dati, ali nije ovo potencijalna stečajuša koja će sutra propasti pa da sad svi panično rasprodaju. Kladim se da je već jako malo onih koji sad prodaju, a da imaju cijene ulaska niže od trenutne tržišne. Panika je nastupila i to je OK [smiley].
Ali opet ono što NB veli. Treba gledati ovdje Risk/Reward. Potencijal pada relativno mali sa ovih razina, potencijal rasta u slučaju ponude ogroman. Nije burza igra za svakoga [wink]


ostaci brane na 90 kn su pred pucanjem…hoćemo li danas vidjeti negativnu blokadu na belju? [cry]

teško…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

A što točn pitat burzu… kao npr. da li će todo odkupit moje dionice po 300 kn…
ma dajte… dobit ćete špranicirani odgovor…



Zar je moguće da Zagrebačka burza nije zatražila očitovanje Agrokora povodom "medijskih natpisa" u Poslovnom dnevniku: http://www.poslovni.hr/vijesti/todoric-u-nove-pogone-u-piku-vrbovec-ulaze-350-milijuna-kn-188341.aspx da će se Agrokor žaliti na rješnje Hanfe Upravnom sudu?
Pa jel može biti bitnija "materijalna činjenica" od toga da ne namjerava predati ponudu za preuzimanje??

Treba poslat mail na ZSE i pitat ih zašto ne rade svoj posao.


Evo vam kontak odgovorne osobe za vaše navedeno… pa pošaljite upit/zamolbu za očitovanjem Agrokora…

Ivan Kolar
Direktor odjela tržišta
ivan.kolar@zse.hr

povratni odgovor ćete dobit 99,99% sigurno – ukoliko ste dioničar Belja… ako niste, odgovor bi možda mogao izostati…
[/quote]


A kad nitko od tih nabrojenih ne smatra Belje dobrim ulaganjem po ovoj cijeni, ni meni BELJE više ne izgleda atraktivno. Jasno je da belje bez podrške velikih ulagača koji bi skidali tisuće i tisuće dionica svaki dan s aska – nema rasta nego stagnacija i pad cijene…a to se ovdje iz dana u dan i događa.

da bi rijec reko..samo mislim da ta teza ima i dodatak i da se moze obrnut..kako je moguce da ta velika skupina ljudi koje si nabrojao i medjusobno nezavisna tako sigurno moze nesto takvo znati oko toga ili imati neki info ili razmisljati potpuno isto o toj stvari i biti siguran u svoju odluku a da to bas nigdje nitko ne napise netko od analiticara ili novinara..jer jos nigdje nije bilo nista slicno o nacinima na kojima bi to agrokor mogao izbjeci..i gosn B.a_kich kaze da je to dobra vijest za male dionicare…
Pogotovo mi je to cudno jer je risk/reward na ovim cjenama predobar i nista se posebno ne riskira…
a i isitni za volju mislim da ove promjene u top 10 jos uvjek ne obuhvacaju ponedjeljak kad je bilo najvise trgovine..isto tako istini za volju mislim da je netko veliki skupljao da bi isto tako i nastavio tako da niti danas ne ocekujem neke prevelike promjene u top10..

meni se vise cini da se oni svi vode stavom da se sa rogatim neda bosti i da je on prevelik igrac i da vise vjeruju da od toga nista nego sta to stvarno mogu potkrijepit nekim nepobitnim dokazom…
ja se nikad nisam bojao uci u bitku pa tako necu ni u ovu i sigurno cu ispitati sve mogucnosti pa cemo vidjeti..ne riskiram nista.

New Report

Close