BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bako! Zašto imaš tako dubok glas?



8
.sve u svemu ova stvar je za Odvjetničku komoru i Hanfu…[/b]


A što jest jest!! BAKICAAA
[thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!

I ja bi molio podatke o odvjetniku na PM. Hvala

"alea iacta est"

molio bih i ja na PM podatke o odvjetniku da se pridružim tužbi

I ja bih molio podatke o odvjetniku na PM. Zahvaljujem.

Cudno da je nisu zabili jos nize, samo cekam da se sad pojavi neki veliki nalog x000 na prodaji, uvijek ista prica.

Još nema nikakve službene izjave, od Agrokora, Hanfe ili ZSE, o pokrenutoj tužbi na Upravnom sudu.
Nitko se ne osjeća obveznim objaviti.[shocked] Ili nije pokrenuta (malo vjerojatno).


Još nema nikakve službene izjave, od Agrokora, Hanfe ili ZSE, o pokrenutoj tužbi na Upravnom sudu.
Nitko se ne osjeća obveznim objaviti.[shocked] Ili nije pokrenuta (malo vjerojatno).

Ja mislim da neće ni biti dok ne završi saga s Mercatorom

Kad bolje razmislim, jedino Agrokor je u obvezi obavijestiti, javnost ili ZSE. ZSE i Hanfa niti nemaju sazanja o tome, dok ih A. ne obavijesti

Može i meni podatke o odvjetniku na pm.

Bako koliko će nas to koštati u slučaju gubljenja spora? Razmisli malo koliko nas ima i da će se to ravnopravno dijeliti na sve. Ukoliko Toda i da ponudu nakon isteka roka, dioničari će ga morati tužiti ukoliko žele kamate. Mislim da se najsigurnije sada priključiti ekipi i odigrati to zajednički. Definitivno će biti bombastičan natpis u novinama. A prije par dana nas je Eu upozorila da nas motri.

Trenutno ovdje situacija podsjeca na sah, sa mogucim rezultatom PAT.

Agrokor mora dati ponudu to svi znamo, instrumenata za neku adekvatnu prisilu da da ponudu nema i to svi znamo. Znaci ne mozes ga matirat ali ni on tebe, cisti pat.

Malo psihologije.
Zasto je cijena tu gdje je.?
Nekoliko dana nakon objave rijesenja o obvezi cijena ide gore i u jednom trenutku staje. Zasto? Upravo zbog psihologije i moguce PAT pozicije. Da su odredjeni igraci sigurni da ponude nece biti digli bi cijenu do 300 kn odmah i istresli sve sto imaju ulagacima popularno zvanima ovce. Igrali bi na psihologiju mase ili krda. Isti ti nisu sigurni niti da ponude nece biti pa drze cijenu na prihvatljivm razinama za kupnju i kupuju polako bez dizanja i stvaraju psihozu kod onih vec gore spomenutih. Kupnja dionice belja na ovim cijenam je prihvatljivi rizik jer firma ima potencijal i u ovim cudnim vremenima proizvodi nesto cega se necemo moci odreci kakva god bila kriza. Na ovim cijenama trenutno nije ni bitno oce li ili nece biti ponude jer nece puno dole ali mogla bi strahovito gore i rizik je minimalan s obzirom na mogucnosti.

Nije bolest sve što boli

ja sam razmišljao uzeti belje pa onda u parnicu s Agrokorom kako neki pišu , ali sam na kraju odustao jer

1. bez obzira što svi pričaju, nije uopće sigurno kako će prića završiti, na kraju krajeva, upravni spor će potrajati 1-2 godine i nitko ne može garantirati kakava će bit odluka na kraju

2. ako tužim Agrokor ne mogu tim dionicama belja raspolagati, znači kapital mi je zamrznut bar 2 godine, a rezultat svega nije siguran (vidi t.1.)

tako da sretno vama koji ćete tužiti, ovaj vlak će bez mene

kolega naša parnica nema nikakve veze sa upravnim sporom kojeg vodi Agrokor. A drugo vi vaše dionice možete prodati kada god želite i prekinuti postupak. Na temelju dva kriva razmišljanja donosite zaključak. No eto preporučujem vam da ne ulazite u belje, ako mislite da ono kao firma ne vrijedi više.

Ako nema adekvatnog instrumenta prisile za davanje ponude, onda bi trebalo procijeniti potencijal Belja. Ima li ga ili nema?! Ja vidim ogromnu zaduženost, minus raste…


A drugo vi vaše dionice možete prodati kada god želite i prekinuti postupak.

mogu …ali onda moram platiti sve troškove odvjetnika (moje i suprotne strane) + troškove vještaka ako ih ima + sudske pristojbe pa ispadne cifra boli glava

zato… ne , hvala

New Report

Close