BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Oni koji prodaju po ovoj sići tako đe zažaliti da će im to biti najgori potez u životu, zakon je 100% na strani dioničara, i ne može se mjenjati retroakivno( uvijek se primjenjuje zakon koji je tad bio na snazi).

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Između dva poslovna subjekta uvijek postoji mogućnost naknadne obostrane dogovorne izmjene bilo kojeg važećeg ugovora… imajte to na umu… tj. da se iznenada ne pojavi neka možebitna nagodba ili sl. između RH i Agrokora u svezi Belja…

Ekipo jel rezete prosjek??

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Uh,uh,uhuh
http://www.vecernji.hr/vijesti/skegro-pobjeduje-smjena-ante-samodola-prije-kraja-mandata-clanak-336122

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

E pa dobro…, svi ovdje navlače na svoju stranu, dionica klizi, očito je da ni ovi što drukaju za pad nisu sigurni u ishod, a kupili bi što jeftinije…, a ovi što su kupili drukaju za rast, a opet ni oni nisu sigurni da će to rasti i nadaju se najboljem ishodu…

Evo.., ja nedavno kupio po 74, naravno pojma nisam imao što slijedi, dionica u međuvremenu ošla u na 67-68 kn… kontam da prodam, ma neću nema to još puno prostora za pad…, i eto Hanfinog rješenja, nitko sretniji od mene…
Ode mi prvi dan ludila dio po 92 (što je i bila max. taj dan)…, sav sretan super….
Ponedjeljak…., zaboravio nalog ode mi u otvaranju sve na 111,05 …, tek kasnije skužio.., e u kujac ode to i idući dan skoro do 120…, sad sam nesretan jer nisam prodao po većoj cijeni…

Ništa.., kupiti ću to ako bude padalo…, stavio se na 102, a cijena je 115.., ak me poklopi suuuuper, opet sam sretan…, polopilo me…, no od onda roni li roni…., naravno prodao sve jučer po 92…., sad sam opet sretan, zapravo bio bih da mi nisu obili garažu i ukrali 2 skupa bicikla….(na jednom je bila sjedalica za mog mališana !!!, kakvi su to ljudi !??), sad sam opet u minusu, ali nema veze važno da smo svi živi i zdravi…

Pozdrav…. [thumbsup]

Kako netko kupi, ljudi moji kako ćete plakati kad ovo eksplodira. Koji su novinari lažovi, da će poništiti odluke HANFE pa jer oni znaju šta pišu.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Smjena Ante Samodola prije kraja mandata?

Eto Vam odgovora ode to izgleda ispod 70 danas još možda negativna blokada.


Uh,uh,uhuh
http://www.vecernji.hr/vijesti/skegro-pobjeduje-smjena-ante-samodola-prije-kraja-mandata-clanak-336122

Postaje gadno! Jer smjene li Samodola, novi čelni čovjek mogao bi totalno okrenuti smjer i revidirati sve dosadašnje postupke, tražiti izmjenu regulative jer se ništa ne provodi itd. [undecid]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ma nemam ja osobno ništa protiv toga da ulože žalbu na Ustavni sud. To je njihovo pravo i ja to poštujem. Ako Odluka suda bude u skladu sa zakonskim odredbama i to treba poštovati. Ali po zakonu, ne drugačije. Ne mogu razumjeti dio forumaša koji tvrdi neće on dati ponudu, on je prejak, on zapošljava nekoliko tisuća ljudi. Zato nam i je ovako u državi, zato se i dešava slučaj LRH, Đakovština, Dalekovod, Belje. Ali izgleda da se neke stvari počimau i riješavati(LRH). Imam dionica Belja već duže vremena, nisam ih prodavao i nemam namjeru bar do ponude ili sudskim putem. Vjerujem u njenu vrijednost i bez ponude, da se razumijemo, ali Zakon je Zakon i trebali bi ga svi poštovati, kako ja tako i drugi bez obzira tko su i kako se zovu, ili koliko novca imaju. Svjestan sam da sve što sam napisao ne funkcionira kod nas u praksi.
Zar žalba kojom je tražio ništetnost dokapitalizacije na Trgovačkom sudu ne pokazuje i priznanje pogreške koju su napravili?
Volio bih čuti vaša mišljenja razloga angažiranja konzultantsku kuću PricewaterhouseCoopers radi detaljne analize vrijednosti Belja (koje je Todorić preuzeo za kunu, a povrat Agrokrovih ulaganja od nekoliko milijardi kuna očekuje za 20 godina). Smatrate li da će njihovo mišljenje upotrijebiti na Upravnom sudu.? Ako to smjeraju napraviti zaključite kolike argumente za uspjeh ima. Za razliku od toga Hanfino Riješenje je svim dioničarima sasvim dovoljno za dobijanje pozitivne presude.
Razumijem drukanje na ovu ili onu stranu, sve je to sastavni dio Burze, ali mislim da bi svi trebali biti istomišljenici bar po pitanju vladavine prava i zakona RH. Jučer LRH, Magma, danas Belje, sutra može biti vaša dionica u pitanju. Ako se ovo Riješenje Hanfe ne ispoštuje, šanse za takvo nešto su prevelike.
Sretno svim dioničarima Belja, i ostalima.


Oni koji prodaju po ovoj sići tako đe zažaliti da će im to biti najgori potez u životu, zakon je 100% na strani dioničara, i ne može se mjenjati retroakivno( uvijek se primjenjuje zakon koji je tad bio na snazi).

Koja sića pa ovo je super cijena jo uvijek je 25% veća nego prije par dana(jedino za Vas koji ste na virualnoj burzi je mala ali realnost je realnost)




… je jasno da idu na Upravni sud (možda i na Ustavni sud) i da će maksimalno otezati i osporavati javnu ponudu po 300 kn.

Mogu oni osporavati što hoće no ponuda je obavezna i ako ju ne podnese dobit će tisuće zahtjeva malih dioničara za kupoprodajni ugovor na trgovačkom sudu. Jedino ne znam da li je to formalno tužba ili ne. Ono što je ovdje izuzetno bitno jest da žalba ne prolongira obvezu ponude.
[/quote]
Kad vas citam , podsjecate me na dionicare LRH, kako su se zestili, pa na kraju dobili tuki labudovu [lol]
[/quote]

Pričaš o nečem o čemu nemaš pojma. Da si dioničar LRH i da si u udruzi malih dioničara te da si podignuo tužbu znao bi puno više.
Ja sam podignuo ‘Tužbu’ protiv Grada Opatije (prvu raspravu još nisam imao) a podići ću i protiv Agrokora ako se sve pozitivno završi u ovom prvom slučaju. Uvjeren sam da će se tako i dogoditi. Jedino što se brinem je brzina isplate od Grada Opatije s obzirom da je i bez ovih Tužbi pred bankrotom.


Uh,uh,uhuh
http://www.vecernji.hr/vijesti/skegro-pobjeduje-smjena-ante-samodola-prije-kraja-mandata-clanak-336122

Majketiga, koja navlakuša… osim bombastičnog naslova sve je na "možda", obična naručena fiktivna glupost… da će Škegro smijeniti Samodola…fakat glupost!

ZAKON
O HRVATSKOJ AGENCIJI ZA NADZOR FINANCIJSKIH USLUGA
Vaš link

Pravni položaj
Članak 3.

(1) Agencija je samostalna pravna osoba s javnim ovlastima u okviru svog djelokruga i nadležnosti propisanih ovim i drugim zakonima, odgovorna Hrvatskom saboru

Unutarnje ustrojstvo Agencije

Članak 4.
(2) Predsjednika i članove Uprave Agencije imenuje i razrješava Hrvatski sabor na prijedlog Vlade Republike Hrvatske

pa ne može neka interesna grupacija samo tako smijeniti šefa Hanfe, pogotovo ne u sadašnjim okolnostima, pred potpisivanje pristupnog ugovora sa EU i nedostatak konsenzusa za donošenje odluka u Saboru, a niti narednih mjeseci dok se ne ustanovi novi saziv Sabora.

Hanfino rješenje je javno objavljeno, konačno je i pravovaljano te nema više zakonskog načina da se poništi ili izmjeni, a niti pokretanje upravnog postupka ne odgađa primjenu odluka iz rješenja.

Agrokor je Hanfinom presudom(rješenjem) u obvezi davanja ponude za preuzimanje i to niti smjena Predsjednik Uprave HANFE ne može spriječiti!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Uh,uh,uhuh
http://www.vecernji.hr/vijesti/skegro-pobjeduje-smjena-ante-samodola-prije-kraja-mandata-clanak-336122

Majketiga, koja navlakuša… osim bombastičnog naslova sve je na "možda", obična naručena fiktivna glupost… da će Škegro smijeniti Samodola…fakat glupost!

ZAKON
O HRVATSKOJ AGENCIJI ZA NADZOR FINANCIJSKIH USLUGA
Vaš link

Pravni položaj
Članak 3.

(1) Agencija je samostalna pravna osoba s javnim ovlastima u okviru svog djelokruga i nadležnosti propisanih ovim i drugim zakonima, odgovorna Hrvatskom saboru

Unutarnje ustrojstvo Agencije

Članak 4.
(2) Predsjednika i članove Uprave Agencije imenuje i razrješava Hrvatski sabor na prijedlog Vlade Republike Hrvatske

pa ne može neka interesna grupacija samo tako smijeniti šefa Hanfe, pogotovo ne u sadašnjim okolnostima, pred potpisivanje pristupnog ugovora sa EU i nedostatak konsenzusa za donošenje odluka u Saboru, a niti narednih mjeseci dok se ne ustanovi novi saziv Sabora.

Hanfino rješenje je javno objavljeno, konačno je i pravovaljano te nema više zakonskog načina da se poništi ili izmjeni, a niti pokretanje upravnog postupka ne odgađa primjenu odluka iz rješenja.

Agrokor je Hanfinom presudom(rješenjem) u obvezi davanja ponude za preuzimanje i to niti smjena Predsjednik Uprave HANFE ne može spriječiti!

[/quote]
Izgleda da je i moderator završio u Belju, ako se nešto napiše kontra ne pušta se van.

Po meni Toda trazi procjenu od PricewaterhouseCoopers jer zna da bi procjena mogla biti daleko veca od onoga sto bi on morao ponuditi. Koliko ce dionicara prodat ako se vrijednost procijeni na recimo 1xxx kuna.

Mislim da i umjesto novaca moze ponuditi zamjenske dionice pa onda ponudi malo knzm ili jmnc u zamjenu. Koliko ce dionicara tada prihvatiti ponudu jer tada zamjenske debelo idu u minus. Vuk sit i koze na broju.

Nije bolest sve što boli



Uh,uh,uhuh
http://www.vecernji.hr/vijesti/skegro-pobjeduje-smjena-ante-samodola-prije-kraja-mandata-clanak-336122

Majketiga, koja navlakuša… osim bombastičnog naslova sve je na "možda", obična naručena fiktivna glupost… da će Škegro smijeniti Samodola…fakat glupost!

ZAKON
O HRVATSKOJ AGENCIJI ZA NADZOR FINANCIJSKIH USLUGA
Vaš link

Pravni položaj
Članak 3.

(1) Agencija je samostalna pravna osoba s javnim ovlastima u okviru svog djelokruga i nadležnosti propisanih ovim i drugim zakonima, odgovorna Hrvatskom saboru

Unutarnje ustrojstvo Agencije

Članak 4.
(2) Predsjednika i članove Uprave Agencije imenuje i razrješava Hrvatski sabor na prijedlog Vlade Republike Hrvatske

pa ne može neka interesna grupacija samo tako smijeniti šefa Hanfe, pogotovo ne u sadašnjim okolnostima, pred potpisivanje pristupnog ugovora sa EU i nedostatak konsenzusa za donošenje odluka u Saboru, a niti narednih mjeseci dok se ne ustanovi novi saziv Sabora.

Hanfino rješenje je javno objavljeno, konačno je i pravovaljano te nema više zakonskog načina da se poništi ili izmjeni, a niti pokretanje upravnog postupka ne odgađa primjenu odluka iz rješenja.

Agrokor je Hanfinom presudom(rješenjem) u obvezi davanja ponude za preuzimanje i to niti smjena Predsjednik Uprave HANFE ne može spriječiti!

[/quote]

Treba priznati poraz, isplatilo se riskirati. ne kužim općnito vas socijalno dezorjentirane. Čitav sistem i čitava zarada na burzi je uglavnom u nekim poluilegalnimm potezima i igrama, čast iznimkama. Outsider je mogao jedino ko leptirić od cvijeta do svijeta ići od afere do afere i čvakati ostatke insajdera (LRH, KSST, ADPL- istesanje fondova pod mus itd). zadnje što sam mazno novce bilo je na tisku, to je jednostavno bila interna masovka, postoje i takve prilike, mumori se glasinama , dionica se zaljuja i ako je povoljno okružje odleti, no to je rijeđa siuacija.

tak svejedno kako će nam servirati da potpišemo kapitulaciju; smjenom Samodola, naglootkrivenom crnom rupoma zakona, atentatom….
Doviđenja u slijedećem ratu! a u ljubavi i u ratu :)…

New Report

Close