BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…gosn lebowski,

…mislim da ste ipak malo pobrkali babe i žabe…ovakve stvari rješavaju se samo na Upravnom,eventualno Ustavnom sudu,a mali dioničari tužbe daju na Trgovački sud…

…s ovim općinski,županijski ,prekršajni nema veze…

…a predmet žalbe mogu biti samo stvari koje se odnose na rješenje Hanfe,a ne socijalno ekonomski razlozi malih dioničara…


…gosn lebowski,

…mislim da ste ipak malo pobrkali babe i žabe…ovakve stvari rješavaju se samo na Upravnom,eventualno Ustavnom sudu,a mali dioničari tužbe daju na Trgovački sud…

…s ovim općinski,županijski ,prekršajni nema veze…


Drago mi je što imam čast razgovarati s pravnim stručnjakom.

No mislim da ste vi pobrkali Agrokor s nekom pikzibnerskom firmom, forumaše s lovatorima, a pravdu s birokracijom.

U svakom slučaju, sretno s tužbama. Tu vam je drazenni, on već vodi sličnu bitku, i to s mnogo slabijim protivnicima. Koliko vidim, ne uspijeva je dobiti.

Bome i Pero se slaže da blje mora još gore [thumbsup] A gdje su nam oni stručnjaci što su govorili da je ovo kraj za belje? Sad nas može uništit samo globalna recesija i neka pametna odluka vlade


Žalba na US ne odgađa obvezu objave ponude, rješenje HANFE je konačno i izvršno.. Dakle ako Agrokor u 60 dana koje mu je Hanfa dala da objavi ponudu istu ne objavi nastpaju sankcije, gubitak prava iz dionica a dioničari mogu pokrenuti tužbu na sklapanje ugovora. US se čeka preko tri godine pa će ga tako morati čekati i Agrokor, a u rukama imate rješenje HANFE koje je dovoljno za utuženje.. Ne sumnjam da Agrokor može platiti dobre odvjetnike ali pozicija na sudu mu baš i nije dobra.. Do odluke US vaš spor bi svakako morao biti gotov..

u ovu kašu Agrokor je uvalila država pa će ga ona kroz izmjene zakona i izvlačiti van…todorić dodatnih 800 milja kuna nema niti ih je lud platiti jer mu u Belju ne donose ništa što već nema! ma i da je 80 milja kuna ne bi to platio, a kamo li 800 milja kuna!!
vidjet ćete kad vani opet zacrvene burze 2-3 dana kako će se Belje brzo vratiti na 70 kn, a onda više nitko neće ni spominjati nekakvo preuzimanje koje je jučer poslužilo samo da se maheri iskipaju na visokih 90 kn [bye]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje!

Agrokor neće imati pravo na rasploaganjem svih dionica koje ima a ne samo onih iz dokapa..

Mali dionicari nisu osteceni? Agrokor je dokapitilizirao firmu i u trenutku kad je dionica na tržištu bila 300 kuna on je dokapitalizirao po 100 a iskljucio je ostale.. Za provođenje takve dokapitalizacija istu je trebao izgledati na skupštini sa 75% glasova, no oni to nisu napravili..

@ lebowski
To sto mi ne pisemo kako stoje stvari na sudu ne znaci da se ništa ne događa i to u korist malih dioničara, zato to i pišem ovdje. Neke stvari koje su se dogodile na LRH pomoći će nadam se i drugim malim dioničarima pa će njima trebati manje vremena.

nikakve žurbe za kupnju belja nema jer kad i ako belje dođe na 150 kn, to bi značilo da će biti javna ponuda pa onda lako kupim i imam 100%…sve ovo kokošarenje na 90 kn gdje kupuju špekulanti znak je samo da nikakve javne ponude neće biti i da se nastoji dionica dići 5-10% pa se iskipati naivcima

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

No koliko ja vidim najveći problem je zapravo neznanje, sto mi je još donekle i jasno kod malih dioničara, radnika, umirovljenika, branitelja koji su to postali u pretvorbi ali vidim da je dosta ljudi prilično ninformirano a ne spadaju u navedeni kategoriju. Ne govorim sad vjerujemo li ili ne u hanfu, pravosuđe itd…

Da nebi netko mislio da ja tvrdim da će Agrokor objaviti ponudu ili da će se to 100% dobiti na sudu.. To ne, ako agrokor ne pristane neće biti ni lako ni brzo, ali možda se pokaže da je zakon za sve isti…
Možda najveća tvrtka u Hrvatskoj koja je Belje kupila za 1 kunu, tvrtku koja vrijedi preko 1 milijardu, koja je kroz poticaje povukla stotine miliona kuna ipak ispostuje zakone države u kojoj posluje?

Sacekajmo malo da vidimo, a kad budete trebali iskoristite iskustvo koje smo mi prošli na LRH bit će mi drago da nije bilo uzalud

Dakle toda je već jednom u dokapu oštetio male dioničare. Bome zanimljivo. Jel netko malo bolje upućen u to?

Što će biti sa javnom ponudom ne znam.
Ali, ako na bilo koji način dođe do prisiljavanja Agrokora da napravi ovo ili ono u smislu isplate dioničara preko javne ponude, to će se loše odraziti prije svega na Belje.
Radnici koji rade u Belju jako dobro znaju gdje je bilo Belje prije Agrokora i gdje je sada i kako se radilo prije, a kako sada. Djelić toga mogu vidjeti i dioničari preko FI.
E sad, stavljam na razmišljanje svima koliku glasačku bazu predstavljaju radnici Belja sa njihovim obiteljima i ostali kooperanti, te zapravo čitava Baranja.
Naravno, velik dio radnika su ujedno i dioničari, ali ako bi trebali birati između jednokratne velike premije na svoje dionice i stalnog zaposlenja u Belju, dobro razmislite što bi odabrali? Ne mogu tvrditi sigurno, ali većina radnika na Belju vjeruje prvo Todoriću, a tek onda bilo kome drugom.
Cijela ova priča je zapravo čisto predizborno-politička.
HDZ mora dobro razmisliti isplati li se ići putem osvajanja glasova na temelju proganjanja velikog i zlog Agrokora i pri tome poklanjanja baze u Slavoniji i Baranji HDSSB-u.
Ne treba zaboraviti i kako će prvi na listi HDZ-a u IV. izbornoj jedinici biti vjerojatno Šeks.
A možda je to mala cijena za one glasove koje bi dobili na razini države i možda Jaca ovu priču zapravo i namješta Šekiju?
Teško je sve to odvagnuti, ali Samodol sigurno ne radi ovo baš u izbornoj godini bez dozvole Politbiroa [cool]
Eto, velika teorija zavjere, pa bumo vidili [wink]

Ne mogu urediti dok se ne odmoderira, pa samo dodajem:
http://www.vecernji.hr/vijesti/4-izborna-jedinica-kukuriku-vreba-priliku-dok-traje-rat-desnici-clanak-333385

Ništa mi ne bi bilo draže od toga da Todorić plati malim dioničarima Belja 300 kn po dionici, ali postoji puno razloga za skepticizam. ponuda za preuzimanje je nastala samo zbog previda na skupštini pošto je neki tamo zapisničar izostavio upisati da će Agrokor izvršiti dokapitalizaciju bez obveze za javnu ponudu pa je dvojebeno kako će upravni sud odlučiti pogotovo kada znamo kakvu moć ima toda.
Pošto je dokapitalizacija unosom potraživanja vjerojatno išla po nominali cijena u javnoj ponudi i da je bude trebala bi biti 100 kn. To što pišu naši vrsni novinarski znanci nema veze sa budućim razvojem događaja.

Da se nebi na kraju desio sindrom INE prije par mjeseci..

@superhik

…a vi mislite da tamo neki zapisničari pripremaju Skupštinu…pa vidite da su odvjetnicima otkazivane punomoći…

…bit će kako bude,ali dovoditi se u situaciju da gubiš ostvarivati prava zbog neobjave ponude svakako nije optimalno rješenje…

…a kako je vama ispalo otkupna cijena 100 kn po dionici,Belje je po vama već izašlo iz problema…

pitao sam da li netko zna što će se desiti ako ipak Agrokor preuzme po 3xx i skupi 95.01%
po kojoj cijeni će se desiti squiz???
Tnx

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


Da se nebi na kraju desio sindrom INE prije par mjeseci..

Prije će se dogoditi scenarij Vupika. Vidim nitko ovdje nije osjetio Toda-Samodol scenarij na svojoj koži.
Ne znam što igraju ovog puta ali nemojte se iznenaditi ako zamrznu trgovanje u ponedjeljak sve do ponude. Da se Toda htio isprsiti vjerojatno bi to učinio u Vukovaru sa puno manje novaca.

New Report

Close