BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kako sam jučer rekao hladenje do 98-100, zasad sam pogodio, sad mozemo dalje, nadam se da cu i danas biti uspjesan iako ove tumbacije oko 100 mogu i potrajati koji dan…ali idemo up up

Svaka cast…

[/quote]
evo malo da glumim kretena pa da citiram sam sebe i kolegu BSOD-a od 1.6. 2011

No pain no Game


Ludnica živa, sada ih kupuje 5 iz top 11, počeo kupovati i 3. dioničar:

* Važeći podaci za uredovni dan 08.06.2011 .

BELJE D.D./REDOVNA BLJE-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 661.241 8,05 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. GAŠPAR ANTE 122.797 1,49 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA + 265
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 42.462 0,52 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 19.396 0,24 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 17.662 0,21 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 16.372 0,20 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 565
8. PBZ D.D. 15.857 0,19 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 1 302

9. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 14.222 0,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 13.885 0,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 79,16

[thumbsup]

lp

To se ne sjećam kad je bilo na ZSE da pola top 10 kupuje neku dionicu i to još u vrijeme svjetske krize! Ili su fundamentalno sigurni pa se krcaju jer je cijena niska ili imaju neke insie info pa znaju da će uskoro doći do jačeg rasta Belja. U svakom slučaju [thumbsup]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!



Bit će vatrometa…brm brm 130

otkad sada brm, do jučer je bilo ide to DOWN

Pitanje:

kako se sad svi uključuju na 90-100 kuna, gdje su bili na 60 kn?
[/quote]
Neki i jesu od 60 kn tu…tak da….kolega Valentine, jos nije kasno za vas. Sjetite se kako je letilo sa 90 -118, ovoga puta nece biti tako snazno ( ni pad nece biti tako jak kao sto je bio), ali, rast ce biti lijep.
Lp

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

a cujte ako sutra Baro kaze da smo napravili dobar posao, mozes mislit, Belje je na 110, ako kaze corak odemo mi na 99. Vrlo jednostavno

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!



Ludnica živa, sada ih kupuje 5 iz top 11, počeo kupovati i 3. dioničar:

* Važeći podaci za uredovni dan 08.06.2011 .

BELJE D.D./REDOVNA BLJE-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. AGROKOR D.D. 5.579.663 67,92 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 661.241 8,05 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. GAŠPAR ANTE 122.797 1,49 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA + 265
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SZIF D.D. 42.462 0,52 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 19.396 0,24 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 17.662 0,21 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 16.372 0,20 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 565
8. PBZ D.D. 15.857 0,19 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 1 302

9. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 14.222 0,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 13.885 0,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 79,16

[thumbsup]

lp

To se ne sjećam kad je bilo na ZSE da pola top 10 kupuje neku dionicu i to još u vrijeme svjetske krize! Ili su fundamentalno sigurni pa se krcaju jer je cijena niska ili imaju neke insie info pa znaju da će uskoro doći do jačeg rasta Belja. U svakom slučaju [thumbsup]
[/quote]

To moze biti samo dobar znak [thumbsup]

Napokon probili onaj konglomerat na 105. Sad malo kibidabi pa opet polako prema gore.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ovaj otpor sto nas je zadnjih par dana drzao ispod je danas probijen.

Napomena: graf ne sadrzi danasnje trgovanje.

Posjedujem BLJE-R-A i ovo nije nagovor na kupnju/prodaju.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Vrlo mudro kupovanje, svaki dan 1 kn gore.

Ako tko profitira ulaskom u Eu to je Belje,18500 Hektara prvoklasne zemlje,triput niže cijene nego u Eu,prvoklasni brandirani proizvodi,osogurani kanali distribucije,smatram da je Merkator gotova stvar,iz prvih dese pet kupuju,PBZ OMF najagilniji..

Za Agrokor akvizicija Mercatora je naprirodnije i najmanje rizicno sirenje, to oni dobro znaju, sjetite se samo pokusaja u Turskoj i slicnih i razmislite o rizicima. Situacija u Sloveniji je tako poslozena (Lasko dug, banke sa losim plasmanima, jos jedna dokapitalizacija NLBa potrebana, pritisak inozemstva da privatiziraju privredu..) da Mercator treba ugrabiti sada skoro pod svaku cijenu, makar i neprijateljski. Slovenci znaju da je Agrokor jedini spreman ponuditi premiju sto povecava sanse Agrokora da se dokopa 50%.

Prica da Agrokor nema sredstava za tu akviziciju je smijesna. Todoric u Agrokoru drzi oko 90%, 2006 je prodao oko 8% EBDRu za 110 miliona € sto bi dalo ukupnu vrijednost nesto ispod 1,5 milijardi €. Od tada poslovanje holdinga je poraslo i vjerujem da je danas vrijednost Agrokora na razinama oko 2 milijarde €. Ako je tako, znaci da 40% holdinga vrijedi oko 800 miliona € sto je priblizno cijena za 100% Mercatora.
Znaci hipotetski, Todoric kupi Mercator kreditom, nakon toga izadje na stranu i hr burzu, proda 40% udjela za 800 miliona € i vrati kredit. Akvizirao je 100% Mercatora, dug Agrokora ostaje isti (Mercator svoj otplacuje) ali je kompanija veca, a Todoric zadrazava preko 50% vlasnistava i upravljanje, a hr burza dobije pravi blue chip koji bi rado imao u portfelju.

Sto se tice podrske hr diplomacije, tu je Todoric potpuno u pravu, strateski je interes drzave da se poslovna politika Mercatora, Droge Kolinske i sl. kroji u Hrvatskoj. Problem je sto mi nemamo diplomaciju ni drzavnike vec poltrone i neznalice. Isto tako je strateski interes drzave zastita i razvoj konkurencije na domacem trzistu i tu Agrokoru treba pokazati zube. Dakle, podrzi ga u inozemnom sirenju ali ga prisili na igru po pravilima kod kuce.
A to kod kuće znači,forsiranje zlatnih rudnika kroz osigurane kanale distribucije,u prvom redu mislim na Belje,
__________________


Ovaj otpor sto nas je zadnjih par dana drzao ispod je danas probijen.

Napomena: graf ne sadrzi danasnje trgovanje.

Posjedujem BLJE-R-A i ovo nije nagovor na kupnju/prodaju.

Da, izgleda da cemo se jos malo muciti sa ovom razinom…

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

a gle ove, cijena malo naraste i odmah liparenja na prodaji, ovi bi i Dalmaciju prodali da mogu.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

@Kliring
Bolje je ovako, da im polako dionice iz ruku izbijaju…
Sutra ce tako i tako kupovati po 110.

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

nevjerojatno kako se majstorski kupuje na belju! 5 ulagača iz top10 kupuje, a cijena raste jedva 1,5 kn na dan! no zato su majstori do sad skupili skoro 20.000 komada, to se zove posao! [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje!

190 Dalmatinaca na 106. Evo ja ću zet 101 komad [wink]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close