BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


100% veca dobit [thumbsup]

dobro jel moze li netko napisati kakvi su rezultati,ne mogu na zse stranicu,ne znam zasto

Koliko ja vidim na brzinu 100 % veća dobit za cijelu godinu a za zadnji kvartal blizu 200 % veća dobit, tj. 3 puta. Strašno. Belje je ispunilo očekivanja a dok veliki krenu u kupnju zakasnit ćete.[bye]

za ne vjerovati..
jesam li rekla,ne volim se hvaliti,ali dala sam dvije prognoze,da ce vern ponuda biti 110 kn
dobit belja povecati za tri puta eheheh..
ludilo[thumbsup]

Čitam vaše komentare, ima zanimljivih i g… Gospodo da nije Konzuma, Belje ne bi imao perspektivu rasta proizvodnje i plasmana proizvoda (svi to znamo). Mislite li stvarno da proizvodi Belja su tako konkurentni da bi ih većina trgovačkih lanaca držala na svojim policama. Vidite li da je konzum taj koji forsira prodaju belje proizvoda (što je i normalno s obzirom na vlasništvo). Što se tiče uzimanja profita (Konzum od Belja) , uzima ih od svih dobavljača kao i svi veliki lanci, tj.dobivaju ogromne rabate. Stoga možemo biti sretni što Konzum zaračunava ogromne marže, jer i Belje će u količini dobiti svoj dio kolača. Nadam se sve manjem smanjenju troškova i ulaganju u nove tehnologije. Cijena poljoprivrenih proizvoda će i dalje rasti, a Belje će uvoditi nove proizvode u asortiman.
Budućnost je sigurna, samo strpljivosti! Iskreno, očekivao sam bolje izvješće.[tongue][tongue]

Kompanije iz sastava koncerna Agrokor, Belje i Zvijezda, objavile su danas na Zagrebačkoj burzi svoja financijska izvješća za 2007. godinu. Pritom je Belje zabilježilo snažan rast dobiti na godišnjoj razini i to čak za 87,6 posto, na 18,03 milijuna kuna. [thumbsup]
Ukupni lanjski prihodi Belja iznose 832,8 milijuna kuna i povećani su 26 posto u odnosu na prethodnu godinu.
Ukupni rashodi porasli su 25 posto na 814,79 milijuna kuna.

http://www.poslovni.hr/75280.aspx

Svi ste se nešto raspisali o povećanju dobiti od 100%…
sve je to krasno i lijepo…a zašto nitko ne napiše da su kratkoročne obveze povećane sa 234 mil kuna na 752 mil kuna…
i molio bi kolegu tenkistu da ne navlači sa svojim poznatim brzim vlakovima…jer tu brzog vlaka još neće biti dugooo, dugooo…nego, puno je opasnije iskakanje iz takvih “brzih” vlakova kad kola krenu nizbrdo…zna biti vrlo bolno…
i ostala društva su objavila dobre rezultate, povećanje dobiti i prihoda…pa im nije pomoglo…

Belje je skočilo na 350 kn prije 2 godine dok je imalo 360.000,00 kn dobiti. Maštali smo o 3 mil kn dobiti, što je i bilo lani a sad je još jedna nula dodana. Ako ovo nije super izvješće onda neznam što je. Ne možeš to uspoređivati sa ostalima, oni su već i prije bili konsolidirani i puno zarađivali. Ja sam se nadao najmanje duplo lošijem rezultatu a ovo je sve 5. Sorry kolega Marcipan ali to je moje mišljenje.


Belje je skočilo na 350 kn prije 2 godine dok je imalo 360.000,00 kn dobiti. Maštali smo o 3 mil kn dobiti, što je i bilo lani a sad je još jedna nula dodana. Ako ovo nije super izvješće onda neznam što je. Ne možeš to uspoređivati sa ostalima, oni su već i prije bili konsolidirani i puno zarađivali. Ja sam se nadao najmanje duplo lošijem rezultatu a ovo je sve 5. Sorry kolega Marcipan ali to je moje mišljenje.

ma, sve 5 kolega tenkista…al nisi mi ni jednom rečenicom komentirao kratkoročne obveze…
poštujem tvoje mišljenje, al ne volim pisanje tipa “uskačite, da ne zakasnite, jer ovo kad krene gore…bla bla…”…jer se tako na Belju piše već duže vrijeme…a bio je brzi vlak samo kad su postojale špekulacije oko Migrosa…a poslije smo vidjeli kako je to preuzimanje prošlo, a imamo priliku i dalje gledati na kojim je razinama Belje…eto, to je moje mišljenje…teško je to dolazilo do 350 kuna prije, kad je kretalo od 300 kuna…a stanje na tržištu nije bilo ovako loše kao što je danas…ne znam stvarno šta bi se trebalo dogoditi da Belje u neko relativno skoro vrijeme ponovno dođe na razine od 350 kn, a kamoli više…jer kao što sam spomenuo ima firmi koje su objavile i daleko bolja izvješća od Belja, pa im nije pomoglo…
a navlačit ljude sa nekakvim brzim vlakovima nije korektno, samo zato jer ste vi unutra…NHF

slažem se sa marcipanom
drazi mi je sporoji rast belja nego sve nesto na brzinu..jer ako brzo naraste tad ce brzo i past
ima lijepu budocnost i samo treba biti strpljiv.
sve u svemu,ja sam zadovoljna,naravno da ima troskove kad puno ulazu u buducnost
i mislim da vise vrijedi nego sto mu je sada cijena


slažem se sa marcipanom
drazi mi je sporoji rast belja nego sve nesto na brzinu..jer ako brzo naraste tad ce brzo i past
ima lijepu budocnost i samo treba biti strpljiv.
sve u svemu,ja sam zadovoljna,naravno da ima troskove kad puno ulazu u buducnost
i mislim da vise vrijedi nego sto mu je sada cijena

Slažeš se s njim a kažeš da više vrijedi nego mu je trenutna cijena. A on to ne misli.[undecid]


Slažeš se s njim a kažeš da više vrijedi nego mu je trenutna cijena. A on to ne misli.[undecid]

A ti znaš što ja mislim…
Nisam ja nigdje rekao da Belje ne valja…sigurno ima sjajnu budućnost, kao i ostale dionice iz tog sektora…ali isto si pričao o belju kad je bilo na 350+ kuna…o svojim brzim vlakovima i tome kak se neće stić uskočit…pa eto pogle gdi je danas belje…a osim toga imao si i sam prilike vidjet kao i mnogi kako se cijena Belja kretala proteklih godinu dana…
01.08.2006. je cijena Belja bila 250 kuna…dakle…danas je nešto viša od toga…a od onda je prošlo 1 godina i 8 mjeseci…dakle, onaj tko je kupio Belje tada…i u njega vjerovao (kao što neki dan danas još vjeruju) do danas je zaradio 9 kuna po dionici, dok su druge dionice višestruko narasle…
Pala je cijena i drugim dionicama, ali u ovom Belju ima toliko trejdera da tu ne valja igrat na duge staze…
Prilog u tome govori i protekla godina…kad se cijena kretala od 280-320 kuna…i onda početkom ove godine odletila na 350+ kuna na krilima preuzimanja Migrosa…a onda tresnula natrag na razine na kojima je bila…pa još i niže od toga…
Osim toga ima ona jedna koja kaže…dobra firma, loša dionica…
A ne valja ni smetnut s uma da todine dionice prolaze najogre u korekciji…a mi se nalazimo u jednoj trenutno jako velikoj korekciji…
Tvrditi čak i na temelju ovog izvješća, u kojem se vidi povećanje prihoda i dobiti, da bi cijena belja trebala biti 350+ kuna i da bi to trebala biti opravdana cijena…po meni teško…ta cijena bi bila opravdana da je došlo do preuzimanja Migrosa od strane Todorića…ovako na tim razinama je Belje i dalje balon…
da se isplati uć po ovim cijenama…a valjda se isplati uć onima koji su kupovali i po 350 kn…pa valjda snižavaju sad prosjek…al da će nešto uspjet zaradit spektakularnoga na Belju držanjem te dionice u svom portfelju do besvjesti, toplo im preporučam da to izbjegavaju…kupi sad, prodaj na 300…i to je to…neće Belje preko noći na 500 kuna…ne brinite kolega tenkista…nisi ti te sreće…


tenkista: ” Slažeš se s njim a kažeš da više vrijedi nego mu je trenutna cijena. A on to ne misli.[undecid] ” A ti znaš što ja mislim… Nisam ja nigdje rekao da Belje ne valja…sigurno ima sjajnu budućnost, kao i ostale dionice iz tog sektora…ali isto si pričao o belju kad je bilo na 350+ kuna…o svojim brzim vlakovima i tome kak se neće stić uskočit…pa eto pogle gdi je danas belje…a osim toga imao si i sam prilike vidjet kao i mnogi kako se cijena Belja kretala proteklih godinu dana… 01.08.2006. je cijena Belja bila 250 kuna…dakle…danas je nešto viša od toga…a od onda je prošlo 1 godina i 8 mjeseci…dakle, onaj tko je kupio Belje tada…i u njega vjerovao (kao što neki dan danas još vjeruju) do danas je zaradio 9 kuna po dionici, dok su druge dionice višestruko narasle… Pala je cijena i drugim dionicama, ali u ovom Belju ima toliko trejdera da tu ne valja igrat na duge staze… Prilog u tome govori i protekla godina…kad se cijena kretala od 280-320 kuna…i onda početkom ove godine odletila na 350+ kuna na krilima preuzimanja Migrosa…a onda tresnula natrag na razine na kojima je bila…pa još i niže od toga… Osim toga ima ona jedna koja kaže…dobra firma, loša dionica… A ne valja ni smetnut s uma da todine dionice prolaze najogre u korekciji…a mi se nalazimo u jednoj trenutno jako velikoj korekciji… Tvrditi čak i na temelju ovog izvješća, u kojem se vidi povećanje prihoda i dobiti, da bi cijena belja trebala biti 350+ kuna i da bi to trebala biti opravdana cijena…po meni teško…ta cijena bi bila opravdana da je došlo do preuzimanja Migrosa od strane Todorića…ovako na tim razinama je Belje i dalje balon… da se isplati uć po ovim cijenama…a valjda se isplati uć onima koji su kupovali i po 350 kn…pa valjda snižavaju sad prosjek…al da će nešto uspjet zaradit spektakularnoga na Belju držanjem te dionice u svom portfelju do besvjesti, toplo im preporučam da to izbjegavaju…kupi sad, prodaj na 300…i to je to…neće Belje preko noći na 500 kuna…ne brinite kolega tenkista…nisi ti te sreće…

Dobro ali ne moras ni ti pretjerivat, pa mislim da se na belju vidi da se kvalitetno radi i da se firma siri, jača i modernizira, a kad ce usljedit rast je sasvim nebitno jer sa ovakvim nacinom i kvalitetom rada na samoj firmi dionica mora odradit rast kad tad, a mislim da ce onda takvo razmisljanje dovest do toga da si izisa na 300 a usa opet na 400 jer si mislija da ce se sa 360 vratit opet na 260. Kao sta kaze jedan veliki investitor ne kupujes dionicu nego firmu, a firme vode ljudi a todoric ne daje pare bilo kome

Sve je to super i zavisi kako se gleda. Ako je firma prošle godine imala dobit 1kn, a ove 10kn ima porast dobiti od 1000% što je turbo fantastičan rezultat. Neću iznositi brojke ali izračunajte osnovne fundamente i vidjeti ćete da je belje najskuplja poljoprivredna firma.

New Report

Close