BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako vi slažete priču, ovo je nevjerojatno?! Prvo netko na osnovu teksta u kojem jasno piše …Ledo, Jamnica napiše "Možda će prodati Belje", a odmah nakon toga netko drugi napiše "Zbogom Belje". Ovo je za debile. Dajte ljudi ili pišite činjenice argumentirane, ili ne pišite gluposti. Ako nemate o čemu pisati, nemojte pisati.

Ne kaže narod badava Gdje ima dima ima i vatre!

I po današnjim pronetima dionica Todexa vidi se da ulagaži vagaju informacije, provjeravaju…

To što su naveli neka poduzeća kao moguća je pila naopako. Netko se želi iskrcati i ukrcati dok je vrijeme u nešto drugo iz Todexa. Ja sam naveo Belje i meni je to logičan izbor.

I trenutno nemam ni jednu dionicu Belja.


Kako vi slažete priču, ovo je nevjerojatno?! Prvo netko na osnovu teksta u kojem jasno piše …Ledo, Jamnica napiše "Možda će prodati Belje", a odmah nakon toga netko drugi napiše "Zbogom Belje". Ovo je za debile. Dajte ljudi ili pišite činjenice argumentirane, ili ne pišite gluposti. Ako nemate o čemu pisati, nemojte pisati.

Rellik
Nisi dobro pratio raspravu
Nije netko drugi…sve to što spominješ je napisao Sava.
A zašto to radi neznam

sijem žito raste grahorica

Tnx. Pretplatio sam se na ovu temu samo da vidim ima li nešto pametno, i onda mi danas stigne gro mail obavijesti a od svega toga jedna pametna rečenica. Činjenica je da je forum za svakoga, pa onda tko voli… please neka uzme u obzir da nismo djeca.

What we've got here is a failure to communicate...


vrijeme u nešto drugo iz Todexa. Ja sam naveo Belje i meni je to logičan izbor.

a jel? prvo neznam zasto uopce uzimas busines.hr za ozbiljno. jos nijednu "zutu" vijest sta su objavili se nije pokazala tocnom kolko ih ja pratim zadnjih godina..uvjek oni izbace nesto senzacionalno a za par dana vise nitko o tome niti ne prica..

i dakle ti na takvu "dobro provjerene" vijest vec imas i svog kanditata? i to logicnog…
a po kojoj to logici bi bas belje trebao prodati koje ove godine ima milijardu kuna prihoda i to je tek pocetak..

Dajte se ljudi skulirajte, kakvo prodavanje… Kao prvo priča o zaduženosti je smiješna kad se zna kakav rejting kreditni ima država a kakav agrokor, a i očito zaboravljate pod kojim uvjetima je EBRD u agrokoru a pod kojim u svim ostalim firmama tranzicijskih zemalja (npr. Podravka – iako više nisu).
Osim toga, te konzultantske tvrtke su pogotovo kod nas čista revizija a ne konzulting (da ih se ne mora po zakonu angažirat malo tko bi ih angažirao) i to zna bilo tko upoznat pobliže s nekom od njih.

I dajte, ako ste imalo ozbiljni, prestanite čitati business.hr…. i birtica!!!!


nešto mi se čini da niste u pravu, da nije sve tako jednostavno…
Kao prvo neću uopće spominjati naše neuke novinare koji samo lupe i ostanu živi. NEtko bi stvarno trebao da se pozabavi i sa njima i da se ovakve stvari počnu sankcionirati. Samo vide neku cifru i onda s njom lupetaju što god hoće. Dobro da jedinica mjere nije bio euro ili nešto slično. Šta bi to tek izazvalo na burzi sutra.

Naravno, pod uvjetom da je ostatak moga posta istinit. PA da vidimo.

Par postova prije netko je postao link za preuzeti tablicu sa izvješćem sa elektronske "javne" dražbe (javna u navodnicima jer još nisam pohvatao sve konce, ali mislim da je mogao bilo tko od nas sudjelovati, samo da zna kako)
Enivej, u tablici piše da je 123132 dionice belja prodano za 3.078.300 prava a ne kuna. Recimo da za početak nije loše pogledati vrijednost prava, recimo na limun.hr pod oznakom RHMF-A-A (ministarstvo financija, za one koji traže po nazivu) I vidi se da je vrijednost jednog prava 240kn. S tim da ta vrijednost (240kn) predstavlja neki izračun sa postocima, odnosno vrijednost jednog prava je 240/100 iliti 2.4kn… pa znači da su dionice prodane po 25*2.4=60kn

A inače gledano, i ovo je sa popustom 40%
S tim da tu idu još neki troškovi glede transakcija….

Molim publiku da provjeri tko je u pravu, ja ili novinari….



nešto mi se čini da niste u pravu, da nije sve tako jednostavno…
Kao prvo neću uopće spominjati naše neuke novinare koji samo lupe i ostanu živi. NEtko bi stvarno trebao da se pozabavi i sa njima i da se ovakve stvari počnu sankcionirati. Samo vide neku cifru i onda s njom lupetaju što god hoće. Dobro da jedinica mjere nije bio euro ili nešto slično. Šta bi to tek izazvalo na burzi sutra.

Naravno, pod uvjetom da je ostatak moga posta istinit. PA da vidimo.

Par postova prije netko je postao link za preuzeti tablicu sa izvješćem sa elektronske "javne" dražbe (javna u navodnicima jer još nisam pohvatao sve konce, ali mislim da je mogao bilo tko od nas sudjelovati, samo da zna kako)
Enivej, u tablici piše da je 123132 dionice belja prodano za 3.078.300 prava a ne kuna. Recimo da za početak nije loše pogledati vrijednost prava, recimo na limun.hr pod oznakom RHMF-A-A (ministarstvo financija, za one koji traže po nazivu) I vidi se da je vrijednost jednog prava 240kn. S tim da ta vrijednost (240kn) predstavlja neki izračun sa postocima, odnosno vrijednost jednog prava je 240/100 iliti 2.4kn… pa znači da su dionice prodane po 25*2.4=60kn

A inače gledano, i ovo je sa popustom 40%
S tim da tu idu još neki troškovi glede transakcija….

Molim publiku da provjeri tko je u pravu, ja ili novinari….

bojim se da su novinari…
al zanima me otkud ti ta metoda računanja, naišao sam na par priča al to tvoje nisam našao.
U svakom slučaju još jedna sprdačina.. JAVNA dražba a nitko ne zna tko je kupio, po koliko i koji su kriteriji za sudjelovanje… A da ne pričamo o bogatstvu informacija na stranici HFPa, očito je tih dvadesetka milijardi pod portfeljem nešto što ne bi trebalo previše građane zanimati


Tnx. Pretplatio sam se na ovu temu samo da vidim ima li nešto pametno, i onda mi danas stigne gro mail obavijesti a od svega toga jedna pametna rečenica. Činjenica je da je forum za svakoga, pa onda tko voli… please neka uzme u obzir da nismo djeca.

Najbolje da se odjaviš s teme.

Ja se uvijek držim one narodne da Gdje ima dima ima i vatre!

Novinari su naveli 2-3 Agrokorove firme kao moguće ciljeve preuzimanja a ja sam dodao Belje.
Ne vidim u čem je problem.

Ne posjedujem ni jednu dionicu Belja.

Ajde da zaključimo raspravu.
Činjenica je da će se ove godine sa Todinim firmama ( i dionicama) dešavati nešto što još do sada nismo vidjeli (prodaja poduzeća u cijelosti ili djelomično) i činjenica ja da trenutno (bar većina nas) nema nikakvu dobru informaciju što će se dešavati.
No, povijest nas uči da kad god krenu glasine o nekakvoj prodaji, interes raste i (u pravilu) i cijena te dionice.

P.S. Popijte gutljajček Beljskog Chardonnay-a – prva liga !!! [tongue]

Ako ćete lagati na forumu, poslat ću svog pasa da vas sve pojede...


Ajde da zaključimo raspravu.
Činjenica je da će se ove godine sa Todinim firmama ( i dionicama) dešavati nešto što još do sada nismo vidjeli (prodaja poduzeća u cijelosti ili djelomično) i činjenica ja da trenutno (bar većina nas) nema nikakvu dobru informaciju što će se dešavati.
No, povijest nas uči da kad god krenu glasine o nekakvoj prodaji, interes raste i (u pravilu) i cijena te dionice.
P.S. Popijte gutljajček Beljskog Chardonnay-a – prva liga !!! [tongue]

Slažem se za sve osim ovog podvučenog.
U ovom slučaju svi nešto čekaju i nitko ne prodaje.
Neki dan Belje preko 3 tisuće komada, a sada Sahara!

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=1&ID_VIJESTI=102783

sijem žito raste grahorica


Slažem se za sve osim ovog podvučenog.
U ovom slučaju svi nešto čekaju i nitko ne prodaje.
Neki dan Belje preko 3 tisuće komada, a sada Sahara!

da, ali nije dovoljno da krenu glasine nego da bude nekakva kolko tolko vjerodostojna informacija. ovo do sada je bilo NISTA.
zato i je stagnacija…

Nek se javi "dasa" koji je "utukao" paru u 1 (slovima : jednu) dionicu jutros… [bye]

Ako ćete lagati na forumu, poslat ću svog pasa da vas sve pojede...


Nek se javi "dasa" koji je "utukao" paru u 1 (slovima : jednu) dionicu jutros… [bye]

jedna po jedna [smiley]

eto najbolji odgovor na agrokorovu prezaduzenost http://www.poslovni.hr/106017.aspx

bravo Dunlop,ak to nije dovoljno ne znam kaj je

New Report

Close