BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Odatle vama da on ( agrokor ) prodaje dionice belja ta sta li je vama?

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Agrokorov kredit od milijardu i pol kuna dospjeva slijedece godine.

Meni se isto cini da ce to biti rijeseno pretvaranjem duga u udio u tvrtki, obzirom da Belje to drugacije nemoze vratiti.

Nakon toga moze ici istiskivanjeili delistiranje…ili oboje.

…meni se cini da ce tako ici…

sta ce biti nagodinu???? Pa nitko ne zna sta ce biti sljedeceg tjedna a nagodinu tko ziv tko mrtav[emo_mrgud]

rezultati pokazuju pomak,to ne mozemo zanemariti,u samoj firmi je doslo do prodaje dijelov koja nisu rentabilna i mislim da ce cjela prica zavrsiti na onoj proizvodnji koja je potrebna za cjeli koncern a samim tim i da ce belje biti jedna od glavnih perjanica.ali zivi bili pa vidjeli.

CERP -9000kom.
Cirkus se nastavlja…


CERP -9000kom.
Cirkus se nastavlja…


Cirkus će biti dok ne podijele sve dionice jer su sve namjemnjene za djeljenje, bolje bi bilo da su dali Todoriću za kunu.

To djeljenje dionica od strane države možda uskoro i prestane !
Jer je to po meni obična glupost i štetno za državu.Pošto je otišao odnosno najuren ministar financija i igrač svih tih rabota ,
možda se situacija i preokrene.Nadajmo se boljemu .
NE smijemo zaboraviti da zbog njega nije došlo do preuzimanja belja.

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

Pa, bivši ministar može u zasluženu mirovinu. Poklonio je Agrokoru 700 mil. na preuzimanju i još cca 100 na rušenju vrijednosti ostatka dionica. Sigurno će mu znati honorirati trud, za srdele i bevandu će se naći…

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/aneks-na-ugovor-o-preuzimanju-mercatora-ne-spominje-dokapitalizaciju/

Osim velikih ušteda na kamati (ruski kredit), moguća je ušteda na odgodi dokapa Mercatora.
Rok konačni za preuzimanje je kraj lipnja, tik-tak, tik-tak.

P.S.
Pozdrav pesimistima, osim ovoga zadnjega fin. izvješća kakva očekuju iduća nakon preuzimanja i kolike prihode Belja očekuju.

Prema aneksu ugovora sklopljenog u veljači Agrokor cijelu operaciju preuzimanja Merkatora, uključujući i isplatu predviđenih sredstava, mora izvesti do kraja lipnja ove godine.


Agrokorov kredit od milijardu i pol kuna dospjeva slijedece godine.

Meni se isto cini da ce to biti rijeseno pretvaranjem duga u udio u tvrtki, obzirom da Belje to drugacije nemoze vratiti.

Nakon toga moze ici istiskivanjeili delistiranje…ili oboje.

…meni se cini da ce tako ici…

Agrokorov kredit je imao dospijeće najkasnije do 31.12.2013.
Str. 30 fin izvještaja
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/BLJE-fin2010-1Y-REV-K-HR.PDF

“31.1.2010. je Belje sklopilo Sporazum s Agrokorom o davanju zajma do 31.12.2010. do iznosa od 1,5 mlrd kuna uz jednokratno (!) vraćanje u roku od 36 mjeseci od zaključivanja sporazuma (dakle do 31.1.2013.) uz kamatu od 4%.”

CERP jos poklanja, pa sto nisu mogli dogovoriti neku pristojnu cijenu sa nekim od mirovinskih fondova i isplatiti braniteljima novce, pa neka oni onda kupuju na burzi ako bas zele dionice Belja, a ne ovako, ovoliko kolicinu prodavat na burzi, srozat cijenu, branitelji prodaju za bud zasto jer moraju, ALO HANFA,a najzalosnije je da kad dode cijena na totalnu mizeriju onda ce Toda omastit brk, milijardu i po kuna(pretvorba duga u udio) po toj cijeni dionice ce znaciti jako puno dionica Belja….

New Report

Close