BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

..ovo je zabavni forum sa poslovnim vijestima i ne/vijestima/…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

I ja isto citam i ne vjerujem da li to neki pricaju iz neznanja ili su spekulanti.
Ja sam cuo ili mislim ili ne znam, ali da se bude serija B dionica ponistila jer kako netko moze dokapitalizirat sam 2 firme a u tolikim dugovima.
Znaci nije ni dokapitalizirao nego izvlacio.
Sta ako netko tko bude preuzeo firme, će morat isplatit dionicu dionicarima onoliko koliko je gosp. Samodol rekao prije par godina.
Mozda je i ta opcija u igri.
Nema više nista po 1 Kn i cijene su više po trgovinama svih artikala.
Mozda je ovo samo pritisak na male, sto mislite na tu opciju?
Mozda sam u krivu.
Ajmo svi svoja razmisljanja iznest na vidjelo sto će biti.
Kad sam slusao na forumu najvise sam popusio u zivotu od silnih pameti.

Onaj/oni koji eventualno preuzmu Belje imat će problema jer obrtni kapital u poljoprivredi se okreče najsporije.Agrokoru je bilo puno lakše jer je tovnu junad i svinje prodavao u svojim Konzumovim mesnicama gdje je keš odmah bio i veća cijena se postizala nego da su poput malih poljoprivrednika prodavali živu stoku i čekali isplatu mjesecima.npr.bik od 600 kg x12 kn -troškovi i čekanje 10 mjeseci za tov i pri tome čekanje na isplatu.veliki uteg su krediti koje Belje ima.


Zanimljivo je kako je ovdje prodavač mutavac, brokeri su mutavci, svi su mutavci… Jedino kupci, eksperti s foruma znaju što i kako…

Avax, recimo da ste mi dali 10 milijuna kuna i ja vam za kolateral dam 20 milijuna kuna vrijedne dionice u tom trenutku. Kolateral padne ispdo prihvatljive i unaprijed dogovorene razine, a ja vam nemam novaca za nadoplatu dok mi s druge strane Lex Agrokor ne dopušta da vam dajem nove dionice kako bi digao vrijednost kolaterala na zadovoljavajuću razinu.

Da li bi vi stvarno brinuli o tome kako to prodajete? Da li bi gledali kako da se što prije naplatite i sačuvate svoj kapital ili bi brinuli o tome da li ćete vratiti meni dionice vrijedne 3 ili 4 milijuna iz onoga što ostane nakon što se naplatite?

Odgovor je prilično jasan (bar se nadam) tako da ne postoji niti jedan razlog za stajanje na kupnji dok se svi ovakvi ne iskrcaju. Ne samo ovdje nego i na Ledu i na ostalim dionicama. Svaki taj mali rast donosi skupljanje određene količine na kupnji koju će netko opet poklopiti kada bude dovoljno komada.


Potpisujem

Šta je muškarac bez brkova?



Ako ovi prodavači prodaju svoje dionice koje su platili ovako ili onako, mislim da bi htjeli prodati što skuplje.
A to se ne radi ovako kako oni prodaju, sve bi to išlo iznad 10 i to puno brže.
Nitko pametan tko prodaje ne lupa po bidu na način da cijenu s 10 sruši na 9 u jednoj transakciji!!
Tako da to nije klasična prodaja već namještena prodaja nekome

A to je još bolje za nas kupce, zarada će time biti još veća.

Može li tako "netko" steći 70% Belja i više nemora otkupljivati dionice pa ostatak ostane bezvrijedno kao što je Todorić napravio sa PIK Vrbovec.ostalo ljudima dionice koje nitko neće/ne želi otkupiti jer je Toda postao večinski vlasnik i sam odlučuje o svemu (naravno tako je bilo do izbijanja afere)?
[/quote]
Kako se može provjeriti koliko tko ima dionica?
Može li netko kupovati za nekog drugog a da se to sazna prekasno za nas stoku sitnog zuba?

Šta je muškarac bez brkova?

Da , BUda – i mi mislimo da je zainteresiran kupac – vrlo motiviran istisnuti ostale.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


I ja isto citam i ne vjerujem da li to neki pricaju iz neznanja ili su spekulanti.
Ja sam cuo ili mislim ili ne znam, ali da se bude serija B dionica ponistila jer kako netko moze dokapitalizirat sam 2 firme a u tolikim dugovima.
Znaci nije ni dokapitalizirao nego izvlacio.
Sta ako netko tko bude preuzeo firme, će morat isplatit dionicu dionicarima onoliko koliko je gosp. Samodol rekao prije par godina.
Mozda je i ta opcija u igri.
Nema više nista po 1 Kn i cijene su više po trgovinama svih artikala.
Mozda je ovo samo pritisak na male, sto mislite na tu opciju?
Mozda sam u krivu.
Ajmo svi svoja razmisljanja iznest na vidjelo sto će biti.
Kad sam slusao na forumu najvise sam popusio u zivotu od silnih pameti.

“He,he,ponistit ce se dokapitalizacija”!
“Todoric ce morati otkupiti dionice po 375 ili kolko ono kuna(ili netko drugi)”?
“Ponistit ce se jamstva,sama od sebe”!
Lijep “san i scenario”,nema sto!!!

Svojevremeno je toda izjavio da njemu belje vrijedi 1KN, dobro to je bilo vrijeme kad još nisu bili upucani veliki novci za modernizaciju te vjerujem da bi prilikom preuzimanja stranac platio “sigurno” 1 Euro po dionici. Za sad nemam dionicu al da bi za jedan euro kupio nekoliko tisućica naravno da bih. 🙂


Svojevremeno je toda izjavio da njemu belje vrijedi 1KN, dobro to je bilo vrijeme kad još nisu bili upucani veliki novci za modernizaciju te vjerujem da bi prilikom preuzimanja stranac platio "sigurno" 1 Euro po dionici. Za sad nemam dionicu al da bi za jedan euro kupio nekoliko tisućica naravno da bih. 🙂

Svi bi mi 1€ dali za dionicu.a poslije prodali za 10€.e sad ako stranac i dobije dionicu za 1€ ,njemu će ići i dugovi.bi li i Ti preuzeo dugove i dionicu za 1€ po komadu ?


Svojevremeno je toda izjavio da njemu belje vrijedi 1KN, dobro to je bilo vrijeme kad još nisu bili upucani veliki novci za modernizaciju te vjerujem da bi prilikom preuzimanja stranac platio "sigurno" 1 Euro po dionici. Za sad nemam dionicu al da bi za jedan euro kupio nekoliko tisućica naravno da bih. 🙂

Novci “su upucani kreditima” sa visokim kamatama koje treba vratiti od poljoprivredne proizvodnje, sto je “nemoguca misija”!
BELJE je osim toga solidarni jamac preko milijarde EURA,tako da je vjerovatno sve zalozeno!
Treba pricekati slijedeca izvjesca i vidjeti pravo stanje,a ne kupovati “na slijepo”!

Kakva točno izvješća očekuješ?
Revizorsko?
Vladinog Povjerenika?
Specijalnog konzultanta?
… neko četvrto?…
Neko neovisno?
Nekako ne mislim da se ovdje trguje na osnovu fundamanata. Prošlih?

P.S. Imam dionice BLJE, i ne savjetujem nikoga ništa, već preporučam svakome da upotrijebi zdrav razum i zaključi sam.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

brisati … postao 2x isto
P.S. Imam dionice BLJE, i ne savjetujem nikoga ništa, već preporučam svakome da upotrijebi zdrav razum i zaključi sam.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Da , BUda – i mi mislimo da je zainteresiran kupac – vrlo motiviran istisnuti ostale.

Ja mislim da “kupuju mali” i ne vjerujem u nikakve teorije urote!
Da ima velikh kupaca,to bi se rjesavalo u velikm paketima i na OTC trzistu,a ne ovako!
Problem ce nastati kada “mali ostanu bez para”,a cijena nastavi “roniti”!
400.000 dionica je relativno mali novac kada ih vise kupuje(cijena novog auta ili manjeg stana)!
Problem je sto su izvori novca “malih”ograniceni za razliku od fondova i sl.!
Price o velikm kupcima i tzv. preuzimanjima na burzi su totalno neuvjerljive!

http://www.seebiz.eu/dionice-belja-na-meti-spekulanata/ar-154672/

Prema podacima Agencije za poljoprivredno zemljište tvrtka Belje ima pet ugovora o koncesiji poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske i ukupan dug po tim ugovorima iznosi 4.288.343,76 kuna. Obrađuju 20 tisuća hektara poljoprivrednog zemljišta, od ukupno 30 tisuća koliko Agrokor većim dijelom ima u koncesiji. Iako je to samo 2 posto ukupne obradive površine u Hrvatskoj, procjene su da se tamo proizvede 40 posto domaće hrane.
Sigurno je da osim pada cijene atraktivnost Belja podižu i informacije prema kojima se baš ova kopmpanija nalazi na listi želja nekih od kompanija, primjerice Miškovićevog Delta Holdinga.
Belje je protekle godine ostvarilo gubitak od 33,9 milijuna kuna, što je za 28,5 milijuna kuna manje nego u 2015. godini. Belje je 2016. godine ostvarilo ukupne prihode od 1,64 milijuna kuna (2015. godine 1,68 milijardi) i rashode od 1,67 milijardi kuna (2015. godine 1,74 milijarde).

Koja bi to sramota bila za ovu vladu da pod njenim upraviteljem propadne firma koja proizvodi 40% hrane (s rezervom da mi seto cini velika brojka).
P.S. Imam dionice BLJE, i ne savjetujem nikoga ništa, već preporučam svakome da upotrijebi zdrav razum i zaključi sam.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close