BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanimljivo da ovu pricu o isplativosto ulaganja belja citam vec 5 god. Trenutno zrake borba, da ne puknu margini onima koji su unutra. Jako puno novca ce mali dionicari spaliti prije nego se osvijeste. Belje nikad nece biti ptofitabilno, mozda ako ga toda dokspitalizira, no to ce biti po 20kn. Mozda sam previse i rekao.

prošle 2500 kom po 47. bid 2000 kom na 46,50 a prodaja oko 49 kn.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Kazete da ste uvjereni da belje vrijedi vise od 400 milijuna. Pa upravu ste, trenutna cijena na burzi, zajedno sa dugom iznosi 3,8 milijardi kuna. Dakle 10 puta vise od toga sto govorite.

Prije 5 godina je Belje imalo prihod od 1,5 milijarde ali je 250 mil kuna ostvarivalo od poticaja. EBITDA je bez tih 250 mil kuna bio negativan i to 150 mil kuna!!! Od tada je prihod od prodaje dignut za 350 mil kuna i EBITDA je sada u plusu 150 mil kuna, ali to vama nije nikakav pomak.
Da se i stalo sa investicijama Belji bi sada poslovalo na 0 ili u nekom sitnom minusu.

U najvećoj krizi u zemlji Belje ali i druge tvrtke iz koncerna invesiraju i čak dižu prihode. Čitali ste da nam je BDP pao, da je industrijska proizvodnja se strmoglavila, potrošnja također?
Belje pa i Vupik sitno podigli prihode!!!!
Vupik čak uspio prihode od prodaje dići za 10%!!!!
Obje tvrtke su u 3 godine u potpunosti namirile vlastitim prihodima poticaje koje su prije dobijali od države.

Za 2014 najava dizanja prihoda u Belju za najmanje 150 mil kuna!!
EBITDA marža podignuta na 8,6%

O dokapima i sličnim kalkulacijama nebi, ako netko želi uložiti u Belje, super, bio to gazda ili netko drugi. Dobro došao. Što više to bolje.

Rekao sam već da je šteta i da je i gazda sam kriv što nije malo mazio dioničare. Možda bi do kapitala mogao i jeftinije. No nije on jedini, ali sada polako shvaćaju. Znam nekoliko manjih poduzetnika koji su dogurali i do 99% tvrtke pa sada se pitaju što im je to trebalo. Sad ih dokapitaliziraju neki drugi i prepuštaju im udio u vlasništvu po manje nego su sami platili.

Nemoj misliti na m2!

Realnost nije na vasoj strani. Belje se polako komada. Dolaze nam informacije da vec neki njegovi pogoni, nisu u pravom vlasnistvu belja. A prosle godine su se postali clanci o prihodima belja ostvarene kroz te pogone. Od ponude, mercatora pa na dalje ovo samo tone. Na 100 kn su se svi nadali da ide na 300, na 80 kn su se svi nadali da ide na 120, danas svi mole boga da dodje do 80kn. A nada je umrla odavno. Belje da ode i po kunu za dionicu, to iznosi vrtoglavih 3,4 milijarde. A pitanje je sto se dobije za to. Belje trans i vinarija sigurno ne

sad je prošlo jos 1500 ali po nižoj cijeni 46,5 .prosječna 46,8 danas na volumenu od 4k

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Dionica se po cijeni vratila na razine iz 2005.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Izgleda FI katastrofa. [emo_mrgud]


Dionica se po cijeni vratila na razine iz 2005.

Negdje, 34 Kuna, bilo bi realno !?

Slovenski mediji: Pivovarna Laško insolventna ne proda li udjel u Mercatoru

Na ovo smo zaboravili, za desetak dana se treba znati je li posao obavljen.

Slovenski mediji: Pivovarna Laško insolventna ne proda li udjel u Mercatoru

Na ovo smo zaboravili, za desetak dana se treba znati je li posao obavljen.


Ma ,to nema gotovo nikakve veze sa “Beljem”!!!!
Pozdrav

Pa o tome se radi cijelo vrijeme, piši negativnosti kakve god i gluposti, cjena dolje pa onda kupi i tek onda firma pozitiva najveća i zdrava ko dren. Sada ispada da više Belja ne zna se ni vlasnik: Talijani, Rusi, Vidošević svi oni pa da padne na 30 kn i onda duplo gore, ljepo omastiti brke. Dao je bar pola firmi u RH kao Belje pa i sa dugovima koji će se kako tako vratiti i ljudi raditi, ali ne ima kokošara dosta koji čekaju, moj ulog i moj pad sa svojim novcima pa na kunu ako treba. Imate Dioki, Magmu i takve pa tamo kokošarite.

New Report

Close