BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam kako im uspjeva izbaciti onakvo izvješće, kako su ga uspjeli “sklepati”?!

Belje je suvremena firma sa strašnim ulaganjima i jako svjetlom budućnošću tako da ovo ne može držati vodu.

A ne znam samo što se dogodilo s prihodima i koristi od Mercatora u Sloveniji, kako da to nije dobrano podebljalo prihode, budući da smo vidjeli članak o velikom povećanju izvoza u Sloveniju?

Izvješće mi nikako nema smisla s obzirom na sve to!


izgleda da je to njegova osveta što su ga mali dioničari pokušali izreketariti s onom prisilnom javnom ponudom?

Ne bi me čudilo. On je takav tip. Kad mu se netko namjerno postavi kao prepreka, onda je u stanju dugoročno zapeti za inat. Sjetite se Mercatora. Dobio je desetak odbijenica u stilu “ne valjaš” pa smo vidjeli kako je sve završilo.


Kao da su imali veliki otpis ili umanjenje vrijednosti zaliha

Veliko umanjenje vrijednosti zaliha su imali u prošlom izvješću (1Q) kada su vrijednost zaliha smanjili za 67 M kn. (AOP 115).
Sada su pak vrijednost zaliha povećali za 22 M kn te je ukupni rezultat na razini polugodišta -37 M kn.

To za 2 M kn nadmašuje ukupni iskazani gubitak 2. tromjesečja.

La vita e bella!

koliko analiza oko izvještaja, a sve izgleda kao da mu ga je radio neki čarobnjak iz Oza, pa Toda je “čarolijama” i postao najbogatiji u Hrvatskoj, kada vas on provoza kroz svoj “kružni tok”, nekoliko krugova, možete samo povraćati i imati glavobolje, on sve radi na principu proizvodnje sira po Buco recepturi, njemu vrhnje i sir, ostalima sirutka, dobra je za kosti, jer sadrži puno minerala, zato on brine o malim ulagačima, da budu jaki i izdržljivi, do konačnog sloma

Velika ulaganja?????
Preinvestiranost “tudim novcem”je najcesci razlog financijskog sloma i daleko “vecih igraca”od gazde.
Osim toga radi se uglavnom o primarnoj poljoorivrednoj proizvodnji bez velike dodane vrijednosti!

Avax u pravu si

Jeste li vidjeli da je na 2. mjesto u top 10 došao Agram Invest?

Na poziciji 2 sa jucerasnjim datumom je RAIFFEISENBANK AUSTRIA sa 400 000 kom.

Ne znam zašto svi spominjete i bojite se istiskivanja.
Meni bi u ovom trenutku bilo drago da ga odradi. Nakon što je konvertirao dug u vlasništvo po 40 kn, BV dionice je cca 45 kuna, i nema problema da napravi istiskivanje. Jer sigurno mu nece proci po 25 kuna.
Nije ovo preuzimanje pa da veli da će istiskivanje raditi po trzisnoj cijeni dionice na burzi. Napraviti ćemo fer procjenu Belja i onda nas može isplatiti :-).

@Bill Gates
Zar mislite da ce vas “Gazda” pitati za misljenje????



@Bill
Gates
Zar mislite da ce vas "Gazda" pitati za misljenje????

Ne mislim da će mene pitati. Ali me interesira kako će argumentirati da je nakon vlastitih dokapitalizacija po 40 kn u milijardama kuna, isplatio dioničare po 20 kn recimo. Trgovački sud sigurno neće odrediti cijenu na temelju trgovanja na burzi.




@Bill
Gates
Zar mislite da ce vas "Gazda" pitati za misljenje????

Ne mislim da će mene pitati. Ali me interesira kako će argumentirati da je nakon vlastitih dokapitalizacija po 40 kn u milijardama kuna, isplatio dioničare po 20 kn recimo. Trgovački sud sigurno neće odrediti cijenu na temelju trgovanja na burzi.
[/quote]

Upravo tako, mislim da nije baš moguće da se cijena istiskivanja odredi po cijeni na burzi.

Jer znamo da se danas gotovo svaku dionicu može srušiti do 1 kune i držati je tako 3 mjeseca bez problema.

Pitanje je da li bi nadležni prihvatili takvu cijenu bez obzira na ostale podatke (book i sl.)?

Ako mali dionicar nije zadovoljan cijenom istiskivanja (ako do njega dode )moze tuziti vecinskog vlasnika I o svom trosku traziti vjestacenje “pravicne vrijednosti”.
Nitko to nece umjesto vas.
Postupak moze biti skup,dug i bezuspjesan.
Mislim da “gazdu”takve pojedinacne tuzbe ne zabrinjavaju.
Pozzz

kako je netko fino odradio ovog na prodaji s automatskim nalogom (1314 komada) – kupac se svojim prodajnim nalogom spuštao po malo prema dolje, a prodavač se automatski spuštao za lipu ispod njega pa kad je kupac svoj prodajni nalog stavio na 25,10 kn, prodavačev nalog došao je na na 2,09 kn i tu ga je pobrao [emo_smijeh]

Ignore: KressoM, delux


Ako mali dionicar nije zadovoljan cijenom istiskivanja (ako do njega dode )moze tuziti vecinskog vlasnika I o svom trosku traziti vjestacenje "pravicne vrijednosti".
Nitko to nece umjesto vas.
Postupak moze biti skup,dug i bezuspjesan.
Mislim da "gazdu"takve pojedinacne tuzbe ne zabrinjavaju.
Pozzz

Ne da mi se objašnjavati preširoko jer vidim da si izrazito motiviran u pljuvanju ove dionice ali evo samo dio iz Zakona:


(2) Glavni dioničar mora glavnoj skupštini podnijeti pisano izvješće i u njemu iznijeti pretpostavke za prijenos dionica te obrazložiti primjerenost otpremnine koju mora isplatiti u novcu. Primjerenost otpremnine moraju ispitati jedan ili više vještaka koje na zahtjev glavnog dioničara imenuje sud iz članka 40. ovoga Zakona. Ovdje se na odgovarajući način primjenjuju odredbe članka 481.a ovoga Zakona.


(1) Odluka o prijenosu dionica ne može se pobijati tužbom zbog toga što iznos otpremnine koji je odredio glavni dioničar nije primjeren. Ako iznos otpremnine nije primjeren, odredit će ga na zahtjev manjinskog dioničara sud iz članka 40. ovoga Zakona. Isto vrijedi i ako glavni dioničar ne ponudi iznos otpremnine u novcu ili to ne učini onako kako bi to trebao učiniti, a tužba kojom se pobija donesena odluka nije podignuta ili se to ne učini u za to propisanom roku, ona bude povučena ili pravomoćno odbijena.
(2) Zahtjev iz stavka 1. ovoga članka može se postaviti sudu samo u roku od dva mjeseca od dana od kada se po odredbama članka 64. ovoga Zakona smatra da je objavljen upis odluke o prijenosu dionica u sudski registar.

I to je to od mene. Ne mislim raspravljati više po ovoj temi.

Mada meni iskreno nije jasno zbog čega mislite da gazda ima cilj napraviti istiskivanje. I ovako, ionako može raditi što hoće, a ove preostale dionice njemu sigurno nisu materijalno značajan razlog da bi ulazio u nekakve konfliktne situacije.

New Report

Close