BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kanabis

Nakon što je donesena sramotna odluka, ponavljam dionica više nije taoc, sada je slobodna i više nema špekuliranja, sada može samo u jednom smjeru, jer Belje sa prihodom od 1 milijardu i 700 milijona kuna i ulaganjem od 2 milijarede i 500 milijona kuna, neće dugo ostati na ovim razinama.Pozdrav investitorima kojih je se spašavalo do sada (iako vjerovatnio nisu njihove).

P.S.
Nije nagovor na kupnju ili prodaju.

Vec sam citirao ono sto je meni najznacjanije u ovoj presudi. Onaj dio… “u dobroj vjeri”. Jer eto, price im uskladene pa sto im ne bi vjerovali?!

Nema veze sto su tvrdili prije. Nema veze niti ove matemacike i pravne akrobacije.
Oni vjeruju.

Jel’ sad uopce i ta skupstina legalna? Ako su drzava i Agrokor djelovali zajedno jesu li onda oni uopce mogli donijeti odluku o dokapitalizaciji bez 3/4 ostalih glasova?

Al’ moglo bi se reci da se sve svodi na… Quod licet Jovi, non licet bovi!

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Gotovo je sigurno da će cijena u ponedjeljak pasti, jer su mnogi kupovali belje samo radi ponude. No nakon toga kratkog pada, belje će se ponovno stabilizirati. Špekulanti će pokušati prodati na 65kn i kupiti na 60kn. Prije par godina sam čekao pad belja na 50kn, no nisam ga dočekao. Tada sam ušao tek na 75kn i prodao na 100kn.

Pošto zastare za objavu ponude za preuzimanje nema, kako agrokor može biti siguran da se za 3 godine kod promjene na vlasti i promjene u hanfi ne može donijeti nova odluka o obvezi preuzimanja?

A što ako se ovaj put ne vrati na ove visine ?

Očito je i više nego što treba biti jasno…..

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

S obizorm da je srušena sa 119 na 65, a gdje bit to trebala ići nakon što neće više biti taoc špekulacija o preuzimanju.

Svi koji ne vjuruju u Belje kao firmu mogu izići, a što misle o cijeni koja je u zadnje tri godine dva puta išla brzinski sa 60 i nešto do 115 (mogu vidjeti na grafu).

Nakon povećanja dobiti sa 600 milijona na 1 milijardu i 700 milijona u par godina, a cijena se dva puta vraća sa 115 na 60 i nešto, pametnome je dosta koja je sada situacija i koji bi trebao biti rasplet i kojem smjeru će ići dionica.Puno pozdrava ulagačima koje smo spašavali, a i još ćemo ako sreće bude.

Nije nagovor na kupnju ili prodaju.

Nije nagovor na kupnju ili prodaju.

Pa ti nagovaraš već 6 mjeseci na kupnju. Itekako je nagovor. Zato promijeni potpis, neka glasi ovako:

Moji postovi služe isključivo kao nagovor na kupnju dionica Belja. Hvala.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

…točno,kao što je i gosn plavi javno poticao forumaše na utuživanje i prije pravomoćne Odluka suda,dapače ističući i dajući preporuku točno određenom odvjetniku za zastupanje

…pa je to valjda razlog što se “izgubio” na forumu…[emo_zloban]

zasto tolko polemizirate oko trenutne cijene dionice, da ice dolje, da nadamo se 50 kuna da dokupimo i da okrenut ce trend napokon prema gore… hrana, vino, mercator, novo tržište, vrijednost obradivih površina u EU je oko 50 000 E po hektaru pa razmišljajte kolko ce ovo vrijediti za par godina..



Ovo je i najpostenije rjesenje. Covik kupija posteno za kunu,a oni mu sad tili uvalit da plati po zlato. Da sam na mjestu HANFE,AUDIA,Vlade ja bi Todoricu prodao cijelu Hrvatsku za kunu skupa sa svim robovima. Cini mi se da vise od kune ni ne vridi.

Sasvim očekivana odluka u državi Hrvatskoj. Robovi kleknite i poklonite se velikom kralju! Hoće li netko u Hanfi odgovarati zbog ovakvih riješenja? Male je lako gulit, al kad treba dirnuti vodeće banke, Agrokor i svu vladajuću kliku, e onda institucija nigdje.

Hanfa je sada već previše puta kiksala da bi je itko ozbiljno shvaćao. Hanfa si je sama ispisala presudu. Još kad ih Galinac oguli, mogli bi ostat bez regulatora.

Al što će nam? Ionako Prvu generaciju nisu znali spriječiti. Za ostalo i nisu potrebni!

[/quote]

Presuda je donesena vec vise od godinu dana, od strane gosp Linica u predizbornoj kampnji.

Linic je toliki strucnjak u svemu, da je znao jos onda kakva ce presuda biti.
Pa Hanfa vam je sada pod direktnom sapom ministarstva Financija, odnosno Linica.

Tako sto se tice investicijskih odluka na burzi, i ne samo na burzi, bolje Vam je izboriti se za mjesto kibicera kad Linic igra karte sa drustvom.
Takva Vam je zbilj u RH.

Došla nas savjetovat ekipa kojoj belje nije zanimljivo ni na 5kn [emo_smijeh] U topu 10 belja je još uvijek Todin kum. Belje je do sada probijalo granicu od 100kn isključivo zbog Mercatora, a moguća ponuda je bila samo plus u svemu tome. A ne presudna činjenica za kupovinu dionice.

New Report

Close