BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Belje će se na kraju godine tržiti iznad 60kn. No rast se može očekivati tek 2Q, kad i stanje u državi bude malo bolje.

kanabis, vjerojetno manji pad u ponedjeljak ali do kraja godine očekujem dionicu na vrijednostima iznad 70 kn jer više nema špekulacija o poslijedicama trojanca od 1,5milijardi kojime je agrokor opteretio belje ako mu utvrde obvezu, iako.. bilo bi i lijepo kupovati ispod 60, ja ću biti u blizini pa ako će biti volje onda ćemo spašavati očajnike

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kanabis

Procjena za cijenu je tu (za kraj godine), a da li je dobar posao spašavati ove što prodaju (većinom vjerovatno tuđe) i kolika je fundametalna vrijednost Belja nakon sramotne odluke koja ju je i dovela na ovu razinu.Pozdrav.

Da, ova odluka je važna jer se napokon skida teret sa dionice koji ju je opterećivao cijelo ovo vrijeme. Cijena je već dovoljno stradala da ne bi trebalo doći do većih oscilacija. Također, mogu eventualno dokupiti ako padne cijena jer vjerujem da će se nakon odluke promijeniti trend na Belju. Glede Todorića i Linića, mi smo ti koji na kraju odlučujemo tko je ok a tko nije. Opet ćemo glasati za 3 godine i vrlo lako zamijenimo ovu garnituru i postavimo neku novu. To što su Sanader, Mišković i drugi u zatvoru nije slučajno i trebalo bi biti upozorenje svima da nitko nije nedodirljiv.

mislim da mi hrvati nismo u stanju sami riješiti ovu političko korupcijsku hobotnicu
da nije bilo pripomoći izvana ne bi niti salamander otišao
sada su ovi na redu

Status Quo: Roll Over Lay Down


zajedničko djelovanje je manji problem, veći je da hanfa izmišlja i manipulura zakone umjesto da ih poštuje…zakon je vrlo jasan u dijelu obveza

meni ja ta njihova matematika skroz cudna. Naime agrokor stice nekakve nove dionice. I hanfe ljepo kaze u rjesenju “U ovom slučaju AGROKOR je samostalno stekao više od 5% od ukupnog broja dionica s pravom glasa”. E sad problem je sto oni zbrajaju kruske i jabuke. Ako je izdano tih novih 2,7mil dionica i agrokor si je kako kazu sam upisao vise od 5% zar nije onda logicno gledati kolki je postotak dionica agrokor imao prije upisivanja ali u odnosu na ukupan broj dionica. Pa onda to ispada 35% i 25% drzava a zajedno 59,1%.jer samim izdanjem dionica svima se smanji naravno udjel u ukupnom broju. E sad braco kad ides to upisivati onda ti vise ne kreces od 67,92 nego od 35%.Pa u tom slucaju zajedno sa drzavom imas 59% i potpadas pod clanaka 4 stavak 2 zpdd-a. ajd neka sad proda tih 2,7mil dionica pa da vidimo kolko ce mu pasti udjel? preko 30%. A tom njihovom zanimljivom matematikom to njihovo povecanje je bilo samo 3,92% pravdajuci taj podatak njihovim zajednickim udjelom prije i poslje samo nije isti broj dionica prije i poslje.
Ovdje je sad pravno pitanje kljucno kako gledati postotak tih dionica prije samog upisivanja jer ovako se matematika cini prilicno nakaradno da neko poveca broj ukupnih dionica za 50tak % i da je time stekao 3,92% vise.

naravno kolega Dunlop [emo_palacg]

hanfa je zanemarila da je tvrtka Belje povečana za 49%, dakle za 270 miliona kn. izdanjem novih dodatnih 2.700.000 dionica nominalne vrijednosti 100 kn po dionici, nego su tražili izlaz u % promjene vlasničke strukture misleći da si svi osim njih neobrazovani kreteni koji neće niti primjetiti njihovu plitku prevaru!

odlukom GSa o povečanju temeljnog kapitala izdanjem 2,7 miliona novih dionica (48,95%) svim dioničarima proporcionalno pada udio u vlasništvu i to
5.515.487 + 2.700.000
– sa 52,21% na 35,05% Agrokor
– sa 35,82% na 24,04% RH
– sa 11,97% na 8,04% manjinski dioničari
– 32,87% nove dionice

po upisu novih 2 700 000 dionica ili 32,87% od sveukupnih 8.215.487
– 67,92% Agrokor
– 24,04% RH
– 8,04% manjinski dioničari

dakle, sa povečanjem temeljnog kapitala za 270 000 000 kn koje u cijelosti izvršava Agrokor i za što stiće ekvivalent od 2,7M dionica nominalnog iznosa 100 kn po dionici, djelujući samostalno ili zajednički sa RH, povečava % vlasništva za 48,95% a ne za 3,9% kako to navodi Hanfa jer je uz postojeće, povečao vlasništvo i nad udjelom temeljnog kapitala za koji je izvršena dokapitalizacija !

Ovo rješenje je neodrživo i toliko šuplje da će ga svaki financijski vještak sa lakoćom srušiti na VUSu.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Samo nemojte dalje komplicirati stvar, jer bi se uskoro moglo utvrditi da je ustvari deda Toda izvorni vlasnik Belja.

on je osnivač iz 1697. godine, a ako nevjerujete, postoje barem 2 živuća svjedoka i u tom slučaju.

Pa jel ne vidiš da je angažirano više sudaca i pravnika nego za obranu digniteta Hrvatske.

HaoRen, 14.12.2012. u 16:40
on je osnivač iz 1697. godine, a ako nevjerujete, postoje barem 2 živuća svjedoka i u tom slučaju.

[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

legenda..

...

Dajte zadržite nivo ozbiljnosti u ovom teškom trenutku..

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.


Ovo je i najpostenije rjesenje. Covik kupija posteno za kunu,a oni mu sad tili uvalit da plati po zlato. Da sam na mjestu HANFE,AUDIA,Vlade ja bi Todoricu prodao cijelu Hrvatsku za kunu skupa sa svim robovima. Cini mi se da vise od kune ni ne vridi.

Sasvim očekivana odluka u državi Hrvatskoj. Robovi kleknite i poklonite se velikom kralju! Hoće li netko u Hanfi odgovarati zbog ovakvih riješenja? Male je lako gulit, al kad treba dirnuti vodeće banke, Agrokor i svu vladajuću kliku, e onda institucija nigdje.

Hanfa je sada već previše puta kiksala da bi je itko ozbiljno shvaćao. Hanfa si je sama ispisala presudu. Još kad ih Galinac oguli, mogli bi ostat bez regulatora.

Al što će nam? Ionako Prvu generaciju nisu znali spriječiti. Za ostalo i nisu potrebni!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Skrbnički račun nadokupio 5000 komada.

New Report

Close