BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I onaj porast nakon godišnjeg izvješća nema veze sa samim izvješćem nego s otpisom duga, revalorizacijom itd., itd. Pozdrav

Itekako ima, jer da nema cijena ne bi rasla tako rapidno. Izvješće je potaknulo rast, ma što god netko pričao. Investitori su tu dobit ocijenili kao nešto dobro i to je to, nema trećeg.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica


Od Belja ne treba puno očekivati jer će time pad nakon svakog izvješća biti sve bolniji. Naime, dioničari Belja nikako da nauče lekciju. Belje treba prodati neposredno prije izlaska izvješća, a kupiti ga neposredno nakon izlaska izvješća. Nakon mjesec dana lekcija se zaboravlja, dionica opet počinje rasti, i tu je trenutak da se ponovno proda. To je moja “tehnička analiza”. Pokušajte ovako raditi i nećete izgubiti. Ja to tako radim već neko vijeme.[smiley2] Pozdrav

Samo se ti Vorda drži ove “sheme”,bit će ti dovoljno u takvim špekulacijama da se 2-3 puta zezneš i vidjet ćeš kako se imetak brzo topi!!!
Za ovako razmišljanje bi citirao Kostolany-a “na burzi je sve moguće čak i što je logično”

Novac je kisik burze!


Činjenica je da svi indikatori govore u prilog kupnji. No svejedno smatram da Belje sada treba pustiti na neko vrijeme da se dokaže na nekom nivou. Vjerojatno još možemo očekivati lagane osilacije ali cijena bi se prije svega trebala stabilizirati a boolingerove linije malo suziti. Možda griješim ali imam takav feeling. Dakle moja preporuka bi bila hold (buy za optimiste) ali nikako sell koliko već imate Belje.

meni ovo govori u prilog čim bržoj prodaji… dostigla je trenutni top, a sad bi poet mogao sulijediti pad, s tim da su moguće opet daljnje oscilalije ali prema dolje?

MCAD se križa, promjena trenda, TRIX nisko, RSI u kobinaciji s ostalim – lažni signal oporavka, OBV kad se podvuče paralela teče prema dolje….

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


MCAD se križa, promjena trenda, TRIX nisko, RSI u kobinaciji s ostalim – lažni signal oporavka, OBV kad se podvuče paralela teče prema dolje….

Nisam napisao ali dalo se zaključiti, čini se da je ovaj buy lažnjak. No svejedno Trix je nisko i okenuo je prema gore što znači da smo na početku novog up trenda. Prije toga ova krivulja cijena treba malo iztitrati, trebaju se smanjiti aplitude i boolingerove linije se suziti. Nakon cca 4-6 tjedana možemo krenuti lagano gore. Cijena više ne bi trebala bitnije pasti pa sam zbog toga napisao da niti ne bi prodavao Belje ukoliko ga posjedujem a ako ga nemam pričekkao bi sa kupnjom. Zagriženi Beljaši ukoliko se boje da im Belje ne pobjegnu mogu ga kupiti ali će malo pričekati novi rast.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Evo još jedne vijesti vezane za Belje:

Kod Jagodnjaka se grade dvije svinjogojske farme
JAGODNJAK – Radovi na sanaciji ceste koja vodi od središta Jagodnjaka prema Brod Pustari, u dužini sedam kilometara, počeli su još krajem srpnja, a potrebu i zajednički interes u tom projektu pronašli su Belje, Fermopromet i Općina, te troškove od 300.000 kuna podijelili na jednake dijelove. Nakon toga na istom pravcu slijedilo je čišćenje i uređivanje kanala 3. i 4. reda, u što je zajedno s Beljem investirano više od 900.000 kuna, a čemu se priključila i Županija s gotovo pola milijuna kuna. S obzirom na to da se kanali nisu održavali godinama, to je tek 20 posto stvarno potrebnih radova da bi se potpuno uredila kanalska mreža u općini. A da je ova cesta prema Brod Pustari od izuzetne važnosti za razvoj Jagodnjaka, ističe i Milan Zuber, načelnik Općine, objašnjavajući da se uz nju nalaze gotovo 2.000 hektara poljoprivrednog zemljišta. Sada se ondje nalaze i značajne investicije Belja – grade se svinjogojske farme. Na parceli od 8.000 četvornih metara gradi se objekt za rasplod 1.200 krmača, veličine 2.800 četvornih metara, sastavljen od povezanih hala-pripusta, uzgajališta i prasilišta. Osječka Gradnja, koja je izvođač građevinskih radova, planira dovršetak tog dijela posla za sredinu ovog mjeseca, a onda slijedi montaža opreme, popunjavanje farme krmačama i puštanje u rad, odmah nakon Nove godine. Radovi na gradnji druge farme, koja će biti samo 200 metara udaljena od prve, počet će u proljeće, a ukupna vrijednost tih investicija je oko 50 milijuna kuna. Kako neslužbeno saznajemo od načelnika Zubera, radi se o tovilištu kapaciteta nekoliko tisuća svinja. A zajednički interesi uskoro će biti vidljivi i u početku asfaltiranja ceste prema spomenutim farmama u dužini tri kilometra, što će financirati Belje, dok će preostala dva kilometra biti nasuta šljunkom o trošku Općine. Gradnjom tih farmi Belje se čvršće povezuje s kooperantima, koji su prije često bili neopravdano zanemarivani.
Ta nova strategija razvoja posebno stimulira tov svinja, i planovi su da Belje u tome ne prelazi 30- 40 posto vlastite proizvodnje, dok bi se sve ostale količine nabavljale od kooperanata. Takvim pristupom jasno su izražene potrebe za kooperantima, te bi se tako dio nezaposlenih mogao zaposliti. Umjesto nekadašnjeg masovnog rada “u Belju”, pruža se mogućnost rada “za Belje”.

Autor: R. CICAK


jel netko zna kako je todina dokapitalizacija moguća?mislim normalno da je moguća ali nije li kažnjiva? kaže gospon koji je pisao zakon da ukoliko se dokapitalizacija vrši ispod realne cijene,a većinski dioničar ne ponudi manjinskima da upišu dionice, oni mogu podnijeti tužbu. ne znam što on smatra realnim ali kolko sam skužio ova dokapitalizacija ide ispod BV i daleko ispod tržišne vr. sve piše u zakonu al nemam trenutno vremena čitati pa ako netko zna…ono…znatiželja

svaki dionicar ima pravo tuziti ako su ostali dionicari izglasali nesto na njegovu stetu. A cista matematika pokazuje da je prodaja dokapitalizacijom po nizoj cijeni stetna za one dionicare kojima to nije omoguceno.

Steta se moze kvantificirati, utuziti i naplatiti. I sud ce donijeti odluku plus 15 posto kamata.

Samo sto se racuna da su mali dionicari lijeni dudeki koji su prelijeni i previse sebicni da se imaju volje organizirati.

Lakse je sjedit doma i ocekivat rast bez podloge, nego zasukat rukave i tuzit. Nema veze ako se sjedi doma i propadne od neaktivnosti, onda ce uvijek netko bit kriv. Okolina, drzava, sudsvo, vecinski vlasnik, a nikad lijeni mali dionicar.

Uostalom, kada su mali dionicari lijeni i neaktivni, nije pametno kupovati dionice u kojima ti vecinski vlasnik moze radit sto hoce. Bolje je kupovati dionice tvrtki ukojoj je vlasnistvo dispergirano, pa se veci dionicari trude udvarati malim dionicarima kako bi im dali podrsku na skupstini.
[smiley3]

Nekako mi je na vidiku prilika za dokup u sljedećih nekoliko dana …

dinamo – upis ti je sukladno klubu za koji navijaš[smiley9]

I love the Smell of Profits in the Morning

može li mi netko kao početniku objasniti ovu situaciju sa Beljem?
čemu ovi nagli skokovi i padovi u kratkom vremenskom intervalu ? 240-350
ima li nade da se vrati na puteve stare slave barem oko 300

hvala

Four Star General

Ima nade samo treba strpljenja ,ali se ja bojim da ovo nije kraj korekciji.

treba je kupovat oko 245 i prodavat ako ne vise onda oko 282. kada se stvori pozitivan teren onda ide gore, dionica vrijedi bez daljnjeg ali trziste diktira cijenu

ne mari za male stvari i ostat ce male

Jedna od dionica koju sam danas opet započeo kupovati. Razlog. Nakon snažne korekcija cijena se odbila od donje boolingerove linije na 250 kn.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Jedna od dionica koju sam danas opet započeo kupovati. Razlog. Nakon snažne korekcija cijena se odbila od donje boolingerove linije na 250 kn.

Ja ću ipak pričekati skupštinu koja je za nekoliko dana. Možda čak budem i nazočan na istoj?!?!?

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close