BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo ispravljam krive navode. Kad objave dobit onda ćemo razgovarati, a do tada bježim glavom bez obzira.

Zaduženost Belja je alarmantna!Kako kolega Kanabis kaže “Svi smo zaboravili da Belje mora 31.01.2013. god. vratiti 1,5 milijardi kuna kredita Agrokoru. Kamata na kredit iznosi visokih 9%. Baš me zanima kako će to isplatiti”.Da li može mali osvrt na ovo???

Da li zajedničko djelovanje hfp-a i agrokora nije trebalo biti spomenuto u ovom rješenju?

http://zakon.poslovna.hr/public/rjesenje-agencije-za-zastitu-trzisnog-natjecanja—koncentracija-poduzetnika-akrokor-d.d.-i-belje-d.d/382766/zakoni.aspx

Isto kao i Ingra, dug će pretvorit u kapital [emo_smijeh]
Dokapitalizirat će Belje i izdat si nove dionice…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Zaduženost Belja je alarmantna!Kako kolega Kanabis kaže “Svi smo zaboravili da Belje mora 31.01.2013. god. vratiti 1,5 milijardi kuna kredita Agrokoru. Kamata na kredit iznosi visokih 9%. Baš me zanima kako će to isplatiti”.Da li može mali osvrt na ovo???

Novim kreditom?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



Zaduženost Belja je alarmantna!Kako kolega Kanabis kaže “Svi smo zaboravili da Belje mora 31.01.2013. god. vratiti 1,5 milijardi kuna kredita Agrokoru. Kamata na kredit iznosi visokih 9%. Baš me zanima kako će to isplatiti”.Da li može mali osvrt na ovo???

Novim kreditom?
[/quote]
Kako će onda moći isplaćivati ove velike kamate?
Kako uopće uz takve obaveze može poslovati rentabilno i ostvarivati dobit?
Pozdrav



Zaduženost Belja je alarmantna!Kako kolega Kanabis kaže “Svi smo zaboravili da Belje mora 31.01.2013. god. vratiti 1,5 milijardi kuna kredita Agrokoru. Kamata na kredit iznosi visokih 9%. Baš me zanima kako će to isplatiti”.Da li može mali osvrt na ovo???

Novim kreditom?
[/quote]

Refinananciranje novim kreditom-vec sam pisao o tome.Provjeriti mozete u Belju-odjel za male dionicare.P.E. jako kvalitetna informacija za cijenu zemlje i bilancu.Belje ima 10000 vlastite zemlje a 10000 je na koncesiju na 50 godina.Kako se knjizi u bilanci dio koji je pod koncesijom?

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]




20000 eur * 20000 hektara=3 milijarde kunica.
To je povecanje od preko 316 kuna po dionici u temeljnom kapitalu.
2,6 milijardi / 8215000 dionica=316
To je samo valorizacija zemlje.
Pribroji biznis temeljem 2,5 milijarde uloženog u Belje.

Žišku?

Sad još uzmi svu prasad pa ih zaračunaj po živoj vagi, pa zaračunaj vinograde, pa poticaje i doći ćeš do negdje 20 milijarada kuna vrijednosti.

Tolka vrijednost, a nigdje dobiti. Pa dobro, kolko trebaš bit loš gazda da tako posluješ?
[/quote]

Nemaš veze.
Poljoprivreda ide na dulje staze.
A ovdje se uložio ogroman novac.

Ciji novac?

We Will Not Assimilate

Bas ste pesimisti svi u Belje je puno ulozeno i to ce se vrlo brzo poceti vracati.
Vi mislite da uprava Agrokora na nema viziju sa Beljem ?

Belje 1 milijarda i 700 milijuna prihoda, plus ulaganja 2 milijarde i 500 milijuna kuna= trenutno 60 i nešto kuna.

Što misle stručnjaci da li treba kupovati ili prodavati.
Pozdrav prodavačima što ih se spašava, samo izgleda da su se prorjedili.
Nije nagovor na kupnju ili prodaju.

ja bih htio pitati hanfu zašto u rješenju nisu spomenuli da je i čistačica
bila svjedok i učesnik u pregovaranju i zajedničkom djelovanju .
meni se čini da je ona bila ključni elemenat , a o njoj ni rijeći .

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]




Zaduženost Belja je alarmantna!Kako kolega Kanabis kaže “Svi smo zaboravili da Belje mora 31.01.2013. god. vratiti 1,5 milijardi kuna kredita Agrokoru. Kamata na kredit iznosi visokih 9%. Baš me zanima kako će to isplatiti”.Da li može mali osvrt na ovo???

Novim kreditom?
[/quote]
Kako će onda moći isplaćivati ove velike kamate?
Kako uopće uz takve obaveze može poslovati rentabilno i ostvarivati dobit?
Pozdrav
[/quote]
pa zaboravili ste gospun Bisakovi da je taj kredit od Agrokora , odnosno od gazde Todorića .Pa on je sitnica , taj kredit on može
i zaboraviti , odnosno izbrisati . Pa to bi bilo i u redu .
osim toga od države svake godine dobije za zemlju i stoku i te koliko poticaja .

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

Pošto nema više bojazni za Agrokor, sada bi kredit mogao biti i jeftiniji

Što više pratim ovu temu sve mi je odvratnija. Belje je privatizirano za jednu kunu pod uvjetom da Agrokor investira 200.000.000. Toliko su dobili od države za poticaje u zadnje dvije godine! Pazi dalje, oni su investirali novac dizanjem kredita za što su iskoristili imovinu Belja (http://e-izvadak.pravosudje.hr/detalji-uloska-povijesni.htm?ulozakId=4197940001&sudId=1). S tim novcem su zapravo napravili dokapitalizaciju i stekli većinski udio. Tih 2000.000.000 iz imovine Belja zapravo je ulog u ostatak dionica,ne u društvo, a da stvar bude jadnija mali dioničari nisu smjeli sudjelovati u dokapitalizaciji. Tu ima toliko gadosti da boli glava.

Hvaljen Isus i Marija!

Gdje se može naći ugovor iz 2004. o privatizaciji Belja?

Hvaljen Isus i Marija!

New Report

Close