BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BISER DANA
Business.hr
24.06.2007 10:04

Za mojeg mandata, koji je trajao godinu i pol, gospodin Gotovac funkcionirao je savršeno i nije napravio nijednu pogrešku.

Andrija Hebrang, bivši predsjednik Upravnog odbora HFP-a, koji je postavio Gotovca na mjesto potpredsjednika Fonda

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

Svima čestitam Dan državnosti ( uz mirise borovine i roštilja )

I želim puno uspjeha na burzi.

Like my women hot and my beer ice cold, a real fast cars and my whiskey old, like slow drive down along dirt road - that's how I like it.

Događaji dana

Putin: Energetski summit potvrda međunarodnog autoriteta Hrvatske

Foto: Damjan Tadić/CROPIX
——————————————————————————–

ZAGREB – Predsjednik Republike Stjepan Mesić i ruski predsjednik Vladimir Putin sinoć su gotovo tri sata razgovarali bilateralnim odnosima, stanju u regiji i energetskim pitanjima, priopćio je danas Ured Predsjednika.

‘Energija nikako ne smije služiti ostvarenju političkih ciljeva’

Rusija je važan partner ne samo za Hrvatsku nego i za cijelu jugoistočnu Europu, rekao je hrvatski predsjednik Stjepan Mesić na početku bilateralnog susreta s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom, u dijelu koji je bio otvoren za novinare. “Vaš posjet puno znači i za čitavu regiju, a to smo mogli vidjeti danas na summitu”, rekao je Mesić ruskom predsjedniku.

Bilateralni odnosi Hrvatske i Rusije su u najboljoj uzlaznoj liniji, nema otvorenih političkih pitanja, a pitanje klirinškog duga je riješeno i to na najbolji mogući način, istaknuo je Mesić dodajući da se dobro razvija i vojna suradnja.

Obojica predsjednika slažu da su bilateralni odnosi dobri, ali da na polju gospodarske suradnje postoje “određeni problemi koje hrvatska strana treba ukloniti kako bi se stvorili uvjeti za za neometanu i ravnopravnu aktivnosti ruskih poslovnih krugova u RH”
Što se tiče gospodarske suradnje dviju zemalja, ona je dobra, ali hrvatsko gospodarstvo premalo koristi kapacitete Rusije, rekao je Mesić pojasnivši da je to problem hrvatskog gospodarstva i njegove “premale agresivnosti”.

U priopćenju iz Ureda Predsjednika navodi se kako se obojica predsjednika slažu da su bilateralni odnosi dobri, ali da na polju gospodarske suradnje postoje “određeni problemi koje hrvatska strana treba ukloniti kako bi se stvorili uvjeti za za neometanu i ravnopravnu aktivnosti ruskih poslovnih krugova u RH”.

“Mislim da će i vaš posjet, dolazak na summit i činjenica da se on održao u Zagrebu pomoći i da naše gospodarstvo bude prisutnije u Rusiji”, kazao je Mesić u dijelu sastanka otvorenom za novinare.

Prema njegovim riječima, potrebno je riješiti i pitanje stjecanja nekretnina jer će tada biti i više ruskih ulaganja. Isto tako mora se što prije riješiti pitanje viznog režima koji mora biti do kraja liberaliziran, naglasio je. Mesić je rekao da je bilo nekoliko ulaganja ruskih tvrtki u Hrvatsku te da je došlo do nekih zastoja i to najviše zbog administracije.

Putin je pozitivnim ocijenio održavanje energetskog summita u Zagrebu, odavši Mesiću priznanje za tu inicijativu, navodi se u priopćenju iz Ureda Predsjednika.

Dvojica su predsjednika detaljnije razgovarala o stanju u BiH i na Kosovu u kontekstu obostrano naglašene želje za stabilnim razvojem regije, navodi se u priopćenju.

Mesić je otvorenom dijelu sastanka rekao da se mora utvrditi status Kosova i naći izlaz jer “status quo” ne može ostati. “Najbolje bi bilo da se taj problem riješi pregovorima između Prištine i Beograda”, kazao je Mesić. “Je li Ahtisaarijev plan najbolji put da se to riješi o tome ćemo praviti analize jednog dana, ali u svakom slučaju izlaz se mora naći”, rekao je predsjednik Mesić. (H)

Putin čestitao Dan državnosti

Ruski predsjednik Vladimir Putin hrvatskom je kolegi Stjepanu Mesić uputio čestitku povodom Dana državnosti u kojoj se naglašava kako “postignuti konkretni dogovori o nizu ključnih pravaca suradnje stvaraju vrlo dobre pretpostavke za podizanje rusko-hrvatskog dijaloga na kvalitetno novu razinu”, priopćio je danas Ured Predsjednika.

Putin je ocijenio da je realizacija inicijative hrvatskog predsjednika o održavanju Energetskog summita jugoistočne Europe “potvrda međunarodnog autoriteta Hrvatske” te izrazio uvjerenje da će rezultati toga sastanka bitno pridonijeti rješavanju regionalnih i općeeuropskih zadataka na polju energetike, navodi se u priopćenju. Putin je također rekao kako su razgovori s predsjednikom Mesićem u nedjelju navečer u Zagrebu

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Poštovani G. Vjeko,

Možete li mi molim Vas lijepo, pojasniti zašto je iz teme DIOKI moj post obrisan, uništen, premiješten, ili štogod ste već uradili sa njim?

Unaprijed se zahvaljujem.

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...


Poštovani G. Vjeko,

Možete li mi molim Vas lijepo, pojasniti zašto je iz teme DIOKI moj post obrisan, uništen, premiješten, ili štogod ste već uradili sa njim?

Unaprijed se zahvaljujem.

Poštovana Seve,

Naime, Vaš je post izbrisan jer su i prepucavanja korisnika cayman006 i avax10 izbrisana, a kako se Vaš post izravno nadovezivao na ta njihova prepucavanja, nije mi imalo smisla da ga ostavim.

Sa štovanjem,

Suricata suricatta

ja se ispričavam zbog prepirke na dioki-u moderatoru, svim članovima foruma i avax-u.


Poštovani G. Vjeko, Možete li mi molim Vas lijepo, pojasniti zašto je iz teme DIOKI moj post obrisan, uništen, premiješten, ili štogod ste već uradili sa njim? Unaprijed se zahvaljujem. Poštovana Seve, Naime, Vaš je post izbrisan jer su i prepucavanja korisnika cayman006 i avax10 izbrisana, a kako se Vaš post izravno nadovezivao na ta njihova prepucavanja, nije mi imalo smisla da ga ostavim. Sa štovanjem,

Mislim da ste pogriješili.
Napravili ste krivu procijenu ovaj put.

Prvo, mislim da sam svojim postom donekle “smirila” prepucavaje.
Drugo, u samom postu sam uz namjeru pomirenja, napisala i neke (po meni) bitne informacije za tu dionicu.

No dobro.
Znam da ne cijenite moje mišljenje i da imate mogućnost gaziti slabije od sebe i kada ste u pravu i kada niste.
Ovaj put niste u pravu. Tek toliko.

Šteta.

Btw. fali mi Igor.
Igor mi je davao packe. Ali su bile svaki puta opravdane.
Igor me je i motivirao.
Vi me totalno rastužujete.

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

Poštovana Seve,

Slobodno Vi postajte ponovno relevantne informacije vezane uz dionicu. Moje duboke isprike zbog brisanja tih podataka.

U pogledu mojeg djelovanja na Vaše čuvstveno stanje, ispričavam se.

Sa štovanjem,

Suricata suricatta

Ispriku prihvaćam.

A podatke ću napisati…

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

Zanimljiva vijest. Nemam komentara, ne znam trasu. Zna netko, da ne tražim?


Putin i Prodi dogovorili početak gradnje plinovoda

MOSKVA, 27. lipnja 2007. (Hina/dpa) – Ruski predsjednik Vladimir Putin i talijanski premijer Romano Prodi dogovorili su u srijedu u telefonskom razgovoru početak izgradnje rusko-talijanskog plinovoda, prenijela je ruska novinska agencija RIA Novosti.

Izgradnja plinovoda South Stream (Južna struja) trebala bi početi uskoro, objavio je Kremlj prema agenciji.

Putin i Prodi također su razgovarali o drugim ključnim pitanjima rusko-talijanske suradnje u trgovini i gospodarstvu.

Talijanska energetska kompanija ENI i ruski plinski gigant Gazprom dogovorili su izgradnju novog plinovoda prema Europi 23. lipnja.

Dogovor su u Rimu potpisali čelnik ENI-ja Paolo Scaroni i potpredsjednik Gazproma Aleksandar Medvedev.

Plinovod bi trebao biti dug 900 kilometara i prolaziti preko Crnog mora. Od obale Bugarske jedan ogranak ići će prema Italiji, a drugi prema Austriji i Sloveniji.

Izgradnja će trajati četiri do pet godina. Cijena projekta nije poznata.

No respect

Dodatak:

Glas Amerike (VOA) pak prenosi talijanska novinska izvješća, prema kojima bi projekt South Stream koštao oko 15 milijardi dolara. Dvije kompanije dijelile bi troškove polaganja 900 km podvodnog cjevovoda preko Crnog mora do Bugarske. Otuda bi trasa nastavljala za Italiju na zapad preko Grčke ili sjeverozapadno kroz Srbiju i Hrvatsku, navodi VOA.

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/gazprom-i-eni-gradit-ce-plinovod-rusija-italija

No respect


Zanimljiva vijest. Nemam komentara, ne znam trasu. Zna netko, da ne tražim?

Na legendarnom poslovnom, ima čak i slikicu [smiley2]
Vaš link

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close