BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

plavi01, 09.12.2022. u 12:22

Kolega govorimo o sastavnicama 7cro

Tim gore, jer su u 7CRO sastavnice iz CROBEX10 indeksa, a ne CROBEX.

Narativ kod nas je sljedeći: “Naše tržište kapitala je slabo, dionice su loše jer ih eto malo tko želi kupiti pa im cijena nikako da ode gore i nikako da zaradimo. Svi ulažu u nekretnine, pogotovo političari i one su super i sve je super kod njih!”

To je teza, je li? A ja kažem da nije tako. Kažem iz iskustva jer sam (i) na (hrvatskim) dionicama dosta zaradio, a na nekretnini sam znao i gubit, plus što su troškovi vezani uz nekretninu puno veći. Kaj ovdje imam? Brokerske provizije i porez na kapitalnu dobit i dividende… Nije mi žao platit taj porez jer to znači da sam zaradio.

Kako li su samo haračlije odredile da je 20% veća dobit od prosijeka 4 god famozni extraprofit. Da bi netko barem pijanim socijalistima objasnio da je ipak neka inflacija oko nas i da danas manje vrijedi 120 nego u te četiri godine 100. Znači dobit naša, veći rashodi vaši. A turističkim firmama se računa prosijek iz vremena kad je bilo zabranjeno normalno putovati??? Naravno da i oporbeni socijalisti mudro šute jer nije pametno biti na strani mrskih kapitalista.

Međutim apartmene nisu šibnuli porezom iako je jasno da je sezona bila vrhunska . Ipak su to glasači pa je bolje oderati one koji ulažu po 100 mil kn u samo jedan hotel.

Sad više nije bitno ni što u eu nema ovoga harača na ovakav način osim u  Orbana.

Kako uvijek socijalno pukne po leđima privatnog sektora na uštrb jasli? Platiš porez na dobit, ok, zatim platiš porez na dividendu, zatim i na “extra” dobit i na kraju odeš natočiti gorivo pa ti opet u ime naroda otmu 50 + % .

I onda ti stoljetni sindikat kaže kako si okrutan jer si uzimao vlastiti novac dok ti je bilo zabranjeno raditi.

Srećom država ti ne može dekretom odrediti u kojoj državi ćeš živjeti kao ni gdje ćeš investirati.

 

 

 

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

ante909, 12.12.2022. u 15:54

Kako su samo haračlije odredile da je 20% veća dobit od prosijeka 4 god poznati extraprofit. Da bi netko barem pijanim socijalistima objasnio da je ipak neka inflacija oko nas i da danas manje vrijedi 120 nego u te četiri godine 100. Znači dobit naša, veći rashodi vaši. A turističkim firmama se računa prosijek iz vremena kad je bilo zabranjeno normalno putovati??? Naravno da i oporbeni socijalisti mudro šute jer nije pametno biti na strani mrskih kapitalista.

Međutim apartmani nisu šibnuli porezom iako je jasno da je sezona bila vrhunska . Ipak su to glasači bolje oderati one koji ulažu po 100 mil kn u samo jedan hotel.

Sad više nije bitno ni što u eu nema ovoga harača na ovakav način osim u Orbana.

Kako uvijek socijalno pukne po leđima privatnog sektora na uštrb jasli? Platiš porez na dobit, ok, zatim platiš porez na dividendu, zatim i na “extra” dobit i na kraju odeš natočiti gorivo pa ti opet u ime naroda otmu 50 + % .

I onda ti stoljetni sindikat kaže kako si okrutan jer si uzimao vlastiti novac dok ti je bilo zabranjeno raditi.

Srećom država ti ne može dekretom odrediti u kojoj ćeš državi živjeti kao ni gdje ćeš investirati.

 

 

 

 

Gore…..100 mil € u jedan hotel

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Masterchef ……….

Dajte  recite tim  glupanima  snimateljima  i uredniku …..da:

–    jela ne opisuju epski – dosadno  i  višeminutno –  BEZ SLIKE TOG JELA….

Čovječe, pa lamentirate o jelu 15 minuta – a da NITKO NE ZNA KAKO JELO IZGLEDA. ????!!!

Pa,  stavite sliku tog tanjura dok razglabate …..nemamo pojma o kojem tanjuru govorem

što je na tanjuru..tko..gdje..što….pa, nas je briga  njihov monolog bez slika…!

QATAR –         HVALA  na  skoro mjesec dana  fenomenalnog nogometa i svega vezanog uz  njega.      Nedostajat će nam  vrhunski  nogomet,  raskoš arapske zemlje , nestvarna kultura                          i  sportska napetost !  Divno, uzbudljivo  i  fantastično  prvenstvo !!!

 

ERSTE BANKOMATI …………………………Nema usluge /  love /  ……………….nema transakcija ..??????

Pa,  jeste li Vi  normalni ………?   Od 24.12.2022.- 15.01.2023. ?

Masterchef…….

 

U finalnom takmičenju-  stalna postava sudaca  –  nije bila pametna,

TALENTIRANA   MASTERCHEF-ica  –   LORA ,  dakle talent , koji  treba tražiti sa svijećom…

Nije  impresionirao  suce –  koji  niti nemaju  sposobnosti  razmišljati  o dometu njenog talenta!

 

Kako  jadno !     Puni tanjuri  gotovih  poluproizvoda iz  dućana-   umišljene i  arogantne –  iritantne Istrijanke…dokaz  su nivoa  znanja –   razmišljanja  i   smjera naše gastronomije..

A ŠEF    RESTORANA –   GRAND   HOTEL A  U ROVINJU…..   može im se smijati  u lice  ….

Šef  prepoznaje  pravog šefa –    odmah..

 

HVALA  LORA !     Ti  si TALENT  –  PONOSNI  SMO  NA TEBE …i  s nestrpljenjem  čekamo

TVOJU  SVJETSKI  POZNATU  GASTRONOMSKU –  INOVACIJU !  ……………/nek balkanci jedu

restoransku hranu  i dalje…./

 

 

H D Z  –  U   i svim  drugim političkim suradnicima

H V A L A   !!!

Za  ulazak u  europsku zonu i  uvođenje eura kao  nacionalne  valute !

 

Kad sjedite satima u banci vidite tko nosi ( polaže ) koliko  gotovine …..

Najviše polažu novaca :

…………..AUTOMAT KLUBOVI,  IGRE NA SREĆU-…KOCKARNICE    …….!?

 

Zaposlenici kockarnica ne žele otkriti imena građana koji  ostavljaju  basnoslovne iznose

u kockarnicama  očekujući   velike  zgoditke ….

MIljenko  HORVAT preminuo …..

Naši najpoznatiji rusko-američki investitori, bankari , ugostitelji, štogod..braća Dubravko i Miljenko Horvat s nestvarnom pričom o stečenom bogatstvu zahvaljujući  finansijskim talentima, jednostavnim obiteljskim  okruženjima, i normalnom životu unatoč stečenom bogatstvu…od  nedavno ..više nisu složni bratski tandem…Miljenko je izgubio bitku s teškom

bolesti…prerano…Miljenko ,bio si idol svima  nama.! RIP.

Potrošači u našem okruženju kupuju voće –   DIREKTNO    u  HLADNJAČAMA….

 

Međimurcima je kvaliteta na prvom mjestu, i zbog toga većina njih kupuje redovito voće

direktno u hladnjačama.

 

Jabuke , kruške u  supemarketima –   NISU  FINE  ……

Okus pesticida, tvrda kora, i premalo  sočnosti…

 

Zbog toga rastu ulaganja u hladnjače, koje pohranjuju proizvode i čuvaju  ne samo kvalitetu , nego su i maloprodajno dustupni kupcima …..otvoreni za sve.

Nema razlike u cijeni, odnosno,  cijene su iste kao u trgovinama ..ali, kvaliteta tog voća je

neusporediva….pa, ako Vam je važno što konzumirate ….kupujte u hladnjačama  domaće proizvode !…

 

………..šokirano sam danas gledala  HRPETINE   LIJEKOVA  koji  izlaze na teret HZZO-a ..tj

recepti i  ručna prodaja…. ??????

……………………premala usluga-  nikakvi rabati dobavljača….besparica …..povećanje plaća,

ogromni troškovi plina i struje…………..pa,  mi ćemo  propasti  …..u qurac…!

TRIKOVI    TRGOVACA

 

Odličan lanac KTC –  obilno  potrošače daruje  rabatima ….ALI,-    TAJ RABAT   MORA

BLAGAJNICA     –  STISNUTI  NA BLAGAJNI  -nekom naredbom…..?!

Ako ne stisne  tu tipkicu –   BUDALE ,  kao i ja prije …plaćaju punu cijenu–..

 

A, OVAKO-,   ja glupo gledam  u nju  i monitor-  ona čeka da ja platim–

ja –  neću  —-samo ju gledam……onda ona  nevoljko  stisne  tu  FAMOZNU TIPKU – sniženje ili rabat !

 

Sve blagajnice tako –   rade ..čekaju , ne bi li kupci  platili  100 % cijene – koja nije snižena -IAKO

IMA NALJEPNICU  –    S N I Ž  E N O  !

Zato,  pazite u  K T C -U  NA BLAGAJNI  !

 

Treba otvoriti FAKULTETE ZA  BABE KUHARICE …u školama kako bi mogle skuhati :

1. Špagete bolonjez + banana + sok

2.  čufte s pireom + keksi + jabuka

3.  ričet grah +  kolač + sok

4.  francuski krumpir +  voće + sok

5.  rižoto + kolač + cedevita

6.  pohano meso +  krumpir +  jabuka

7………  hoće biti dovoljan   1 FAKULTET  za ovo skuhati ???

RUČAK U  ŠKOLI….

 

Pa, šta je ovo  ?????

 

PA, ishlapjeli političari- dedeki-  raspravljaju  što će se kuhati djeci u školama ?
Pa, ove  BABE –  KUHARICE ,  jesu se namučile  namazati   sir na kruh  , u PČM !

 

Pa, gdje su ŽENE POLTIČARKE ?

Ne kuhaju,  ne znaju  kaj dati djeci za ručak do 14 kn ?  …..Pa, jesu li svi u ovoj državi poblesavili ?

Stari, bolesni dijabetičari s visokim tlakom će  davati savjete  za malu djecu -kako ih hraniti?

JE,  dajte im NUtelu i   pužeke  s makom !……idioti …..

 

New Report

Close