BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sve ide tako sporo, tako da je pitanje dokle će pola države još uvijek biti/živjeti u socijalizmu a pola biti izloženo na tržištu.Ovi koji dobro žive na državnim jaslama tjeraju svoj privatni biznis i dobro posluju sa državom.Za njih je ovo raj na zemlji i ne žele promjene bar ja tako mislim.Mislim i da g.grubišić dobro zbori.

https://narod.hr/hrvatska/dr-sc-grubsic-protiv-sam-socijalizma-koji-se-danas-zove-nacionalna-razvojna-strategija

Za kreiranje ozbiljnih temelja na kojima će se bazirati mogućnost ozbiljnijeg ekonomskog iskoraka potrebna je:


i. Potpuna privatizacija svega što ima konkurenciju u privatnom sektoru (Podravka, Končar, HPB, ACI marine i brojne druge od 1.000 kompanija u kojima država ima vlasničku prisutnost).


ii. Deregulacija i ukidanje bespotrebnih državnih licenci, certifikata, arbitrarno određenih uvjeta i normi koji navodno služe za „zaštitu potrošača“ i „osiguranje kvalitete“, a zapravo služe interesnim skupinama kojima pogoduje takvo stanje jer otežava ulazak konkurencije na tržište, a državnim birokratima iz raznih agencija omogućuje plaću jer oni „brinu za red na tržištu“.


iii. Izlistavanje na burzu državnih mastodonata (Hrvatske željeznice, Hrvatske šume, Hrvatske vode, HAC itd.) i ulazak privatnog kapitala u njihovo suvlasništvo kako bi se povećala efikasnost i reducirao prostor za korupciju.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/ekonomist-grubisic-za-gospodarske-probleme-nije-kriv-koronavirus-nego-zabrane/2208690.aspx

On, rekao je, zagovara “proaktivniju privatizaciju”, i to tvrtki poput HPB-a ili Podravke. Za Inu je rekao da “ne treba biti okrenuta politici, nego tržištu”, a za subvencije smatra da nije pravi put za poticanje ekonomije.

Croatia has shown interest in F-35 jets, Lockheed executive says


https://www.reuters.com/article/us-usa-lockheed-f35/croatia-has-shown-interest-in-f-35-jets-lockheed-executive-says-idUSKBN2AJ297?il=0

Interesira me kaj misli forum kak bi bilo da se recimo spoje cooptepoštahpb a Adris s fondovima to uzme pod upravljanje a neki Amer fond da lovu ako ne čeju domaći. Ah ništ od toga jer pitaj boga kaj AV špekulira. Zapravo on bi mogle kupit neku banku i u nju stavit svoju lovu i posuditi novce fortenovoj a iskustva ima. Znamo s kim.

prekrasan hotel rijeka koliko košta u usporedbi sa hotelom u rovinju

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/ekskluzivno-iz-colliersa-pregled-najatraktivnijih-investicija-u-hrvatskoj-135625

neusporedivo/usporedivo

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/u-rovinjsku-uvalu-luksuza-ulozeno-je-cak-1-5-milijardi-kuna-pogledajte-njezine-bisere-foto-20190531/print

Diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinamooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!

 

Zaaaaagreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeb!!!!!!!!!!

👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

Ignore: KressoM, delux

Volim ovaj naš narodni forum jer ima domaći štimung i imaš slobodu govora. Na onom drugom forumu uprava je previše uštogljena.

Živio nam 1 maj bez korone,graha i uštogljene uprave.

 

na listu pa ponovo sa liste i tako već 20 g.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/nacionalni-plan-oporavka-predvida-ubrzanje-privatizacije-doznajte-koje-bi-se-kompanije-uskoro-mogle-naci-na-bubnju-foto-20210513?utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_campaign=Pregled%20tjedna%2013.05.2021.&utm_content=&utm_date=20210513

poslije stranačkih izbora ćemo po meni znati možda pravu priču a pred izbore će nas podmazati sa nekim IPO

Dionice opadaju, ali ako je ovo početak dugoročne korekcije, to bi zapravo moglo nagovijestiti održivo tržište bikova.


S & P 500 pala je za više od 3% otkako je dosegla najvišu vrijednost svih vremena 7. svibnja, dok je Nasdaq Composite je pao još više. Ulagači se brinu hoće li visoka inflacija potaknuti Federalne rezerve da povećaju kamatne stope brže nego što se očekivalo – pomak koji bi obveznice učinio privlačnijima u odnosu na dionice.


hebiga da oprostite danas se više ne zna tko je muško a tko žensko a kamoli kuda će TK od kada se lova baca iz helikoptera a kripto valute drmaju svijetom


Zašto je rasprodaja dionica dobra vijest


Podaci o indeksu potrošačkih cijena u srijedu, koji pokazuju da su cijene porasle mnogo brže nego što se očekivalo u travnju, dodali su tu zabrinutost. Moglo bi pomoći u postavljanju temelja za hlađenje dionica koje bi odgovarale obrascu prošlih dugoročnih skupova.


”Većina bikovih tržišta u posljednjih 40 godina započela je kad su temelji i zarade tvrtk

@ Admin

Nakon toliko obrisanih postova mojih i drugih došao sam do zaključka da si dobio posao preko veze ili te partija uhljebila …

Bilo bi dobro da ti i tvoj urednik malo zaguglate šta se piše po ostalim forumima na stranim tržištima i kako se Admin odnosi prema njima…

 

 

OPASNO   POSLOVANJE ………..

Danas biti poduzetnik je opasno zanimanje.Svaki dan, pritiskom obaveza postaje i kao

ljudi sve siromašniji…. Sav novac, pravi poduzetnik ulaže u posao, no to mu se vraća kao

negativan bumerang i  ovoj državi ..

Zdravstvo

Gosp. Marić i gosp Plenković i ovaj put su prevarili ljekarnike….Nemaju 4  milijarde za sanaciju

duga ljekarnama.I ne plaćaju na 120 dana ..Odsklizali su se s neplaćanjima i dulje od 140 dana….  Nevjerojatno je to – da vjerodostojne izjave Predsjednika Vlade REP.HRVATSKE

padaju u vodu ..a za Marića ću samo reći…nek ide u teretanu..tamo ima više uspjeha nego

s novcima.. sve je sjebao što se god dalo sjebati  u ekonomiji ove države….tj. ništa nije pošteno  i transparetno napravljeno…a u zdravstvo smo dali zadnje privatne novce

pacijentima za lijekove …pa, koji  qurac ta država više  misli…..ja  ne znam.

Ugostiteljstvo

Država je imala 2 kriterija.  Prvi –  da  u ocjeni  dodjeljivanja pomoći  oko najmova , režija  i plaća ….daje novac po zahtjevima FIRMI , koja po  KLASIFIKACIJI spada u ugostiteljstvo.

Ako ne zadovolji pad prometa od 60 % …nema novaca.

A ako ima pad prometa  59 %  ..ima novaca.

Rezultat:   većina ugostitelja vara državu , ne fiskalizira račune, otvara kafiće bez kafića i

ubire potpore….

Kafići u trgovačkim centrima – SU ZATVORENI.. ali, za njih NEMA POTPORE ako  je takav kafić

u najmu  kod iste pravne osobe koja ima pad  59 %.

ZAGREB:    …imate pravo i  dobivaju se novci

ČAKOVEC :  nemate pravo, jer je kafić dio  trgovačkog društva a  društvo  sveukupno ima pad 59 %  promatranog prometa…

Tko je u pravu? ….to je stvarno sranje biti pametan!

POLJOPRIVREDA

Uz nepogode vremena, slabi turizam,skupe cijene sredstava za zaštitu, alata i strojeva…

ja ne bih htjela biti u koži onih koji imaju kredite u poljoprivredi….to je teška pušiona…

 

Pacijenti  gomilaju lijekove kod  kuće

Jučer u ambulanti xy  čujem razgovor….  ako bi bila nestašica lijeka, da ga imam dosta..

Lijek – provjeravam-  uopće nije defektura i ima ga koliko hoćeš..

Pacijentica je  natezala sestru na što više kutija ..unaprijed….2- 4 – našle su se na 6 kutija !!!

 

Pitam apotekare…pa, kaj je ovo?  Odgovaraju….DA, IMAMO OPCIJU   RADI  ” PUTOVANJA……

IZDATI   VIŠE KUTIJA…..!  Pa, kojeg putovanja,čovječe, pa ti poljoprivrednici nikud ne putuju…

dalje od županije  ne idu dulje od 7 dana ….?! I to sam puno rekla…Ili penzioneri..kud oni putuju …a nema ljekarne ????  Pa, ne odvajaju se od svojih stanova ili kuća..

I dok  …UZIMAM  SVOJ PRIVATAN  KREDIT   da bih  posudila  tvrtki   xy za plaćanje  LIJEKOVA

kod dobavljača ..pitam se …Da li da  PLENKOVIĆU iliMARIĆU, pošaljemo pacijente-

da  uzmu  kredit  ,  jer im HZZO  isti novac neće vratiti prije  140 dana………pardon, uvećati će ga   za 6.00 kuna !!!!

 

Zaključak:    PODUZETNICI  nemojte se privatno zaduživati   za državu !

Plenković bi trebao reći otvoreno  svom narodu……………….Slušajte, ako se ne cijepi  više od  xy posto  građana  RH………..nećemo dobiti  novaca !!!  ….To je naime, vjerojatno jedan od mnogih

uvjeta , koje je postavila EU našoj državi..a sve vezano uz milijarde koje nas čekaju..

BALALAJKA

 

Belupo  , tvornica lijekova i  dobavljač lijekova  za ljekarne i bolnice  Rep. Hrvatske

u većinskom vlasništvu / 100 % /  države REP.HRVATSKE , a čija je Presjednica Uprave

društva legendarna MARTINA DALIĆ, ovih je dana  poslala  OPOMENE ZA PLAĆENJE LIJEKOVA

ljekarnama  s napomenom  da se lijekovim  iznad  90 dana –  plate  ……pod prijetnjom….obustave isporuke ili  drugog…… što već leži iza  poruke..

 

Znači-  DRŽAVA POD PRIJETNJOM   i putem svoje tvornice lijekove  BELUPO  – poziva  vjerovnike na  plaćanje  računa  starijih od 90  dana..

 

A HZZO  koji  mora platiti  TE ISTE LIJEKOVE –  ne plaća svoje račune ispod  145 dana –  trenutno.

 

Postavlja se pitanje  gdje su  izgubilo oko  55  dana  NEPLAĆENIH LIJEKOVA ..i tko bi na sebe

trebao preuzeti  urednost plaćanja …?

Gosp. DALIĆ, verujem da nemate pojma kako stoje stvari…..i da Vas možda i krivo informiraju,

ali dajte bar Vi budite razumni i normalni….

paris, 04.07.2021. u 10:12

BALALAJKA

 

Belupo  , tvornica lijekova i  dobavljač lijekova  za ljekarne i bolnice  Rep. Hrvatske

u većinskom vlasništvu / 100 % /  države REP.HRVATSKE , a čija je Presjednica Uprave

društva legendarna MARTINA DALIĆ, ovih je dana  poslala  OPOMENE ZA PLAĆENJE LIJEKOVA

ljekarnama  s napomenom  da se lijekovim  iznad  90 dana –  plate  ……pod prijetnjom….obustave isporuke ili  drugog…… što već leži iza  poruke..

 

Znači-  DRŽAVA POD PRIJETNJOM   i putem svoje tvornice lijekove  BELUPO  – poziva  vjerovnike na  plaćanje  računa  starijih od 90  dana..

 

A HZZO  koji  mora platiti  TE ISTE LIJEKOVE –  ne plaća svoje račune ispod  145 dana –  trenutno.

 

Postavlja se pitanje  gdje su  izgubilo oko  55  dana  NEPLAĆENIH LIJEKOVA ..i tko bi na sebe

trebao preuzeti  urednost plaćanja …?

Gosp. DALIĆ, verujem da nemate pojma kako stoje stvari…..i da Vas možda i krivo informiraju,

ali dajte bar Vi budite razumni i normalni….

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣Vi očekujete od Daličke da bude razumna!? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Momci, radi li tko day trade i usa burzi i kako plaćamo porez?

New Report

Close