BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

brankoza, 25.09.2020. u 13:54

Poštovanje,

Mislim da je ovo moj prvi post.

Pročita sam masu toga ali treba mi jedna jednostavna informacija, a to je koji je najpovoljniji broker na domaće tržištu, isključivo za Zg burzu. I to za kupnju i držanje dionica.

 

Lp

Ti pitaš za najpovoljnijeg brokera na RH tržištu. Onako , naknada za trgovanje oko 0.3 za svaki iznos pojedinačne transakcije.?

To više ne postoji. Ne postoji više niti trgovanje malih dioničara kako je prije bilo, a niti lakog, fleksibilnog, otvorenog  i nadasve JEDNOSTAVNOG  – partnera, brokerske kuće s kojom bi čovjek započeo raditi.

Npr. najbolja je bila Prva generacija d.o.o . ali, Davor oprosti, žalim još za tvojim fenomenalnim programom.

Exkluzivni brokeri, tipa Interkapitalci, nemaju živaca za male klijente,  sad čitam za fondove kojima žele privući male investitore..ko da su oni zaboravili sve njihove propuste, prevare u informacijama, sukob interesa u trgovanju , čekanje

na izvršenje naloga ko fol…prekide telefonskih linija  dok treba zadati  k/p i sva ona poznata stranja koja su nam radili dok smo ko ovce , učili trgovati na burzi….

Dragi moj, sad pričekaj, dok se spuste na zemlju, dok popuše toliko para, da će početi razmišljati ponovno o bazičnim , sirovinskim elementima privlačenja najstupidnijih investitora, a to smo ti i ja.

Ja još nisam zadovoljna previše engleščine ,ekonomskog preseravanja, nejasne njihove obaveze prema institucijama koje prate njih rad , i  opet – nejasna ZAŠTITA INVESTITORA, putem zakonodavstva.Ima li tu kakvih promjena ?

Kad će promjene ZAKONA O RADU, jer ja ću popizditi više s ovom radnom snagom, i ovom dječurlijom i propalitetima na burzi rada. Danas mi pišu, da samo obrascem mogu tražiti radnika, znači svi informatički polupismeni šljakeri, ne mogu preko burze tražiti radnike ?

i DRUGO, da li netko zna, što je bilo jučer na sastanku Marić- veledrogerije…?Oće li biti love  za plaćanje računa, ili  su bitniji

zrakoplovi i rate kredita koje im dospijevaju?Gdje je nestao novac od zdravstva?

Gdje je moj tekst o  EPICENTRU  stranja ,  zbog  velikog broja nezaposlenih  koji  sjede pred televizorima ili u kafićima, i ne žele raditi ???

vjerujem da ne treba paničariti i kao što sam već napisao vjerojatno će mo se pacati na ovim razinama oko 1600 a prognoza je  :https://tradingeconomics.com/croatia/stock-market

Očekuje se da će hrvatsko tržište dionica (CROBEX) trgovati na 1592.70 bodova do kraja ovog tromjesečja, prema globalnim makro modelima Trading Economics i očekivanjima analitičara. Veseleći se, procjenjujemo da će trgovanje iznositi 1536,94 za 12 mjeseci.


nešto pozitivnoga će se valjda izroditi do Božića jer sva sranja traju već skoro od početka godine i sve što se planira morati će se nekako ubrzati. Novac nije problem. Po meni problem je samo hrabrost da se počinju donositi/provoditi odluke i maknuti s pozornice likove koji nemaju nikakve rezultate iza sebe nego ih samo čuva politika.

HRVATSKA je zemlja Europske unije u kojoj stanovnici najmanje vjeruju svojoj vladi, što pokazuje kako je Hrvatska neuspješno društvo, smatraju analitičari s kojima je Hina razgovarala ovaj tjedan u Bruxellesu.

 

Hrvatskoj vladi ne vjeruje 76 posto građana, a vjeruje joj njih samo 20 posto, pokazuje anketa belgijske konzultantske kuće Kantar izrađena za Europski odbor regija.

 

“Anketa jasno pokazuje kako su Hrvati razočarani onime što im se u njihovoj zemlji predstavlja kao demokracija. Trebalo bi dodatno proučiti zašto je Hrvatska na samom dnu Europske unije kada je riječ o povjerenju u vladu, no očito su među razlozima percepcija korupcije, udaljavanje vlade od naroda te percepcija netransparentnog vođenja države”, kaže Nicolas Becuwe, direktor Kantara.

 

 

Možda će nekoga zanimati… VISA debit kartica kojom dobivate povrat novca, sasvim je besplatna za naručit, a ima i brojne pogodnosti… https://www.youtube.com/watch?v=XRbSFimlrtY&t=14s

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hnb-financijski-inspektorat-kaznio-zagrebacku-banku-s-33-milijuna-kuna/2227070.aspx?index_tid=66207

unutarnjih kontrola za smanjivanje i učinkovito upravljanje rizikom od pranja novca i financiranja terorizma, kaže se u priopćenju.


Prekršaje koje je HNB utvrdio Zagrebačka banka počinila je od 1. siječnja 2017. do 8. studenoga 2019., a središnja banka u priopćenju iznosi da se to odnosi na više propusta Zagrebačke banke – nije provela mjere pojačane dubinske analize stranke za 72 klijenta; nije analizirala pozadinu i svrhu 1126 transakcija koje su identificirane kao složene i neobične, a nisu imale očiglednu ekonomsku ili vidljivu pravnu svrhu; nije se za 2028 transakcija stranaka koristila listama indikatora kao smjernicama u utvrđivanju razloga za sumnju na pranje novca ili financiranje terorizma; nije Uredu za sprječavanje pranja novca prijavila 1122 sumnjive transakcije te nije uspostavila djelotvoran sustav unutarnjih kontrola za smanjivanje i učinkovito upravljanje rizikom od pranja novca i financiranja terorizma.


”Broj, vrsta i trajanje utvrđenih nezakonitosti ukazali su na strukturne nedostatke u provođenju propisanih mjera, radnji i postupaka sprječavanja pranja novca i financiranja terorizma. Takvo postupanje posebno je neprihvatljivo uzme li se u obzir pozicija koju Zagrebačka banka u financijskom sustavu Republike Hrvatske ima kao najveća kreditna institucija”, kažu u HNB-u.


pošto se ne razumijem u hnb/banke/agrokor/toda/roha zamolio bi da mi se pojasni kako hnb/roha nisu primjetili da poslovanje agrokora je bilo šuplje a ovi u adrisu su dali kredit Todi koji mu više nije htjela dati ni jedna banka pa je AV pomogao s kreditom Todu a roha dobio posel u agrokoru i još nekaj i bio bih zahvalan kaj je s onom nagodbom/sudom i gdje je lova. Zaprav uopće ne znam za što je postignuta nagodba i na kojoj ploči suda da gledam

https://www.seebiz.eu/trzista/europske-burze-rastu-drugi-dan-zaredom/244377

zeleno i na zse ali po meni opet u dionicama koje nemam

promašio sam cjeli fudbal jer znaju oni da ako porastu perjanice da onda izlazimo

plavi01, 03.11.2020. u 12:10

https://www.seebiz.eu/trzista/europske-burze-rastu-drugi-dan-zaredom/244377

zeleno i na zse ali po meni opet u dionicama koje nemam

promašio sam cjeli fudbal jer znaju oni da ako porastu perjanice da onda izlazimo

LOL samo je pitanje s kojim prometom i količinom dionica

S obzirom na to da Bitcoin jucer i danas dozivljava boom, evo jedan prigodan video, za pocetnike https://www.youtube.com/watch?v=I_yyS1_aQFg








Pozdrav ljudi! Evo i videa usporedbe BTC sa zlatom, pa pogledajte koga zanima  https://www.youtube.com/watch?v=pxxctBNFSDs

 

čujte ovak s neba pa u rebra ak ima nekaj vu nagodbi za onu lovu kaj je adris posudil agrokorua koju nebu videl nigdar zakaj se nebi dogovorili/nagodili agrokor/adris/cromaris/podravka jer njima trebaju konzum police frižideri za ribu itd. I molim Vas nemojte mi ništ zamerit jer nebi se štel mešat ak mogu ovi vu sabornici svakaj verglat pa valjda mogu i ja na forumu nekaj pametnog reč (nisam u stranci pametno).

Ah sad tek vidim kaj sam napisal poslije ovog adris bu još više potonul na tržnici

lijepo prosim kaj bi ovo moglo nekaj podignut tržnicu pa da imamo lijepi i bogovski blagdan.Ak nikak drukće molim Vas izbacite adris iz crobexa pa da bar on naraste

Globalni investitorski stampedo nezabilježen u povijesti: Evo što se kupuje, a što rasprodaje

kod nas euforije/stampeda nema jer nema zlata/HNB na tržnici ima nešto dionica ali ih nitko ne će kupiti no NB ipak uvalio đuru nekima a PC prodaje ali ne znam tko kupuje. Cjepivo je na vratima i treba uzeti RB na automatima i krećemo na more s turističkim dionicama i onim turističkim karticama bit će navala na jadran jer ljudi su se zaželjeli mora i trošenja love.

hahahaha tak sam negdje to pročital i treba biti optimist kaj ne

Je, treba bit optimist, al koliko vidim rast vani je odrađen i sad traje hlađenje.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

New Report

Close