BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

anketu nisam ispunio jer sam odustao na početku, pitanja nisu dobra npr. da li bih uzeo siguran dobitak od xxx kuna ili riskirao za xxx ili 0 kn…to se ne može odgovoriti bez da se zna početni ulog!

@persuric
To je pitanje preuzeto iz knjige dobitnika Nobelove nagrade za ekonomiju… 🙂
Sva su pitanja preuzeta iz dva izvora..i trenutni odgovori potvrduju prethodna istrazivanja i zasto su neki postali Nobelovci..

meni su također pitanja nedorečena i zato neću ispuniti anketu jer ne mogu dati odgovor kakav treba


Pitanja u anketi zasnovana su isključivo na kladionički način, a tržište kapitala nije kladionica nego ulaganje (investiranje u budućnost) što bi anketar trebao znati.

I na koji nacin ulagaci odlucuju kod ulaganja? Sasvim racionalno? Trziste je potpuno efikasno..?
Pitanja su takva kakva jesu. Nisu izmisljena jucer ni prekjucer. Pitanja i prijasnja istrazivanja radeni su ipak od “malo” strucnijih ljudi od mene, a vjerujem i od 99,9% ostalih..
Iz pitanja je jasno da uloga nema,ali ima mogucnosti dobitka/gubitka odredenih iznosa..To sto je prvo pitanje o ulagacima na trzistu kapitala ne znaci da su ostala pitanja odmah o ulaganju na ZSE, jer nisu…prvo pitanje je samo filter..
P.s. anketa: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdyZPSWDrpWj1XhbQW6LMul5wtjM3qIxweD6oytf9bIJroSiQ/viewform?vc=0&c=0&w=1
Molim one koji jos nisu da ispune anketu..puno bi mi znacilo! Hvala 🙂

evo, ispunih i ja. ali stvarno ima nekoliko nelogičnih pitanja! ako pametniji od nas znaju zašto su ih tako formulirali….onda vjerovatno imaju razlog i svrhu.



Kolega Upitnik
Zapitajte se kakvi su to podaci koje bi uopce dobili.
Pa zar mislite da bi to bilo iskreno?

Zasto ne? Anketa je anonimna. Trenutni rezultati potvrduju prijasnje istrazivanje i pretpostavke.
[/quote]

A uzorak, kakav ti je uzorak?

U statistici treba ispuniti neke uvjete da bi se podaci mogli statistički obrađivati i temeljem njih zaključivati. Ovo je običan BS.

Ispunio sam ti, mada si se mogao malo potruditi i poslati pismo isprike za spamanje inbox-a.
To je i karakteristika novih generacija koja bi sve dobila na gotovo a bez rada i ulaganja u znanje. Zato ste većinom bez rezultata ali bahati nažalost.
Pitanja nemaju nikakve veze sa pravim ulaganjem na tržište kapitala. Sve se svodi na to da li bi uzeo 5000 ili 7000 kn.
Ovdje ima dosta pravih ulagača tako da ne podcjenjuj njihove opservacije da su pitanja nerelevantna.

Drago mi je da je ova anketa makar potaknula raspravu! ^^ Zelim se zahvaliti svima koji su je do sada ispunili, imam vec 150-ak ispunjenih! Treba mi jos 20-ak i istrazivanje je gotovo. Molim vas ako jos netko nije ispunio da izdvoji par minuta i ispuni..
Cim zavrsi istrazivanje objavim i od kuda su tocno preuzeta pitanja pa svi mozete provjeriti sto se kojim pitanjem ispituje 🙂
I da, oni koji su se javili da bi zeljeli dobiti rezultate saljem rezultate u inbox, a tumacenje rezultata ce moci vidjeti u literaturi iz koje sam preuzeo pitanja (a na kraju i u mom zavrsnom radu)…




Kolega Upitnik
Zapitajte se kakvi su to podaci koje bi uopce dobili.
Pa zar mislite da bi to bilo iskreno?

Zasto ne? Anketa je anonimna. Trenutni rezultati potvrduju prijasnje istrazivanje i pretpostavke.
[/quote]

A uzorak, kakav ti je uzorak?

U statistici treba ispuniti neke uvjete da bi se podaci mogli statistički obrađivati i temeljem njih zaključivati. Ovo je običan BS.
[/quote]
Uzorak ce mi biti veci nego onaj od Kahnemana i Tverskog, a o tome da mi je osnovni skup daleko manji nego njihov da ne govorim…

@tizian
– javno sam se ispricao u prethodnim komentarima i to vise puta.
Sto se tice mog ulaganja u znanje stvarno ne bih previse ovdje..ali jako bi se iznenadili kada bi mi vidjeli CV i trenutnu titulu, radno mjesto kao i stipendiju koju sam primao, a veca je od minimalne place u RH…toliko o meni 🙂 oni koji budu imali volje provjeriti i potraziti zavrsni rad kada ga predam lako ce me pronaci online i saznati nesto vise o tome koliko sam ulozio u svoje obrazovanje 🙂
To sto pitanja nisu direktno vezana uz ulaganja na ZSE ne znaci da odgovri ne govore ponesto o ponasanju ulagaca..
P.s. anketa: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdyZPSWDrpWj1XhbQW6LMul5wtjM3qIxweD6oytf9bIJroSiQ/viewform?vc=0&c=0&w=1

@Upitnik
Nisam dobio nijednu poruku za anketu, ali evo ispunih.

Ispunio.

Hvala svima koji su ispunili. Još mi nedostaje 10-ak popunjenih anketa.
I da, isprike svima kojima je upravo poslano više poruka. Osim toga gledao sam da ne šaljem poruke onima kojima sam slao prethodnih dana (napravio sam tablicu)..
Poslovni dnevnik očito ima bug tako da čim pošaljem drugom poruku za redom šalje mu se automatski dva puta ista poruka, trećem ide tri puta itd..koma!

Ispunjeno!

evo ispunio sam i ja,valjda sad imaš dosta…





Kolega Upitnik
Zapitajte se kakvi su to podaci koje bi uopce dobili.
Pa zar mislite da bi to bilo iskreno?

Zasto ne? Anketa je anonimna. Trenutni rezultati potvrduju prijasnje istrazivanje i pretpostavke.
[/quote]

A uzorak, kakav ti je uzorak?

U statistici treba ispuniti neke uvjete da bi se podaci mogli statistički obrađivati i temeljem njih zaključivati. Ovo je običan BS.
[/quote]
Uzorak ce mi biti veci nego onaj od Kahnemana i Tverskog, a o tome da mi je osnovni skup daleko manji nego njihov da ne govorim…

@tizian
– javno sam se ispricao u prethodnim komentarima i to vise puta.
Sto se tice mog ulaganja u znanje stvarno ne bih previse ovdje..ali jako bi se iznenadili kada bi mi vidjeli CV i trenutnu titulu, radno mjesto kao i stipendiju koju sam primao, a veca je od minimalne place u RH…toliko o meni 🙂 oni koji budu imali volje provjeriti i potraziti zavrsni rad kada ga predam lako ce me pronaci online i saznati nesto vise o tome koliko sam ulozio u svoje obrazovanje 🙂
To sto pitanja nisu direktno vezana uz ulaganja na ZSE ne znaci da odgovri ne govore ponesto o ponasanju ulagaca..
P.s. anketa: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdyZPSWDrpWj1XhbQW6LMul5wtjM3qIxweD6oytf9bIJroSiQ/viewform?vc=0&c=0&w=1
[/quote]

Pa nije stvar u veličini nego kvaliteti uzorka. Po čemu ćeš ti zahvatiti i dokazati njegovu reprezentativnost? I kako pokazati da je on slučajan?

Koga uopće sve anketiras? Korisnike foruma? To ti vjerojatno nije reprezentativan uzorak ulagaca, a niti je slučajan.

Bitno da si sam sebe nahvalio.

Ako je poanta te ankete koju osobno nisam popunjavao, dokazivanje da forumaši s poslovnog ne razumiju rizik niti vjerojatnost pojave nekog događaja onda anketa vjerojatno ima smisla jer ce gotovo sam posve siguran pokazati, da većina njih to ne razumije. Teoretski. Iako iskustveno nešto “osjećaju”.

New Report

Close