BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim 2-ku na prijedlog. Podsjećam javnost , da su farmaceutski tehničari imali CEZIH KARTICE, jer isto imaju odobrenja za rad, registarski broj . Iz neobjašnjivog razloga, kartice su im ukinute 2010.!
Tada je počela drama- a farmaceuti su počeli ucjenjivati poslodavce.

Iskreno. Danas, kad recept piše na kompjuteru …prava je ludost plaćati toliko farmaceuta u ljekarni,da bude KABEL između komjutera i sustava.

Tic, mi ne trebamo osobu. Imamo ih puno. Nemamo kabel – šteker – na svakom kompjuteru, bez
njihove kartice. O tome se radi. NIšta drugo.
Po meni, njihova uloga je kontrola stručnog rada u ljekarni , i ne moraju glumiti štekere- bez kojih se komjuter ne može upaliti. Na žalost, oni se uštekaju…a radna snaga nižeg obrazovanja – crnči.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Bolje rješenje, neka ministar poveća poreze na BRUTO dobit ljekarni.
Smanji marže koje su bezobrazno previsoke, za neke proizvode i do 35% na prihvatljivih 5-10%, provjeri sve poslovne knjige i pokoji porez na extra profit poslodavca.


Vidim 2-ku na prijedlog.

Sad je sve u redu..omaklo mi se..teško je pogoditi na jedinicu u brzini [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]



@Tic

A po cemu se Zg razlikuje od toga sto ti nazivas provincijom. Zadnjih 20 godina Zg je postao teska provincija. Nemojte samo rec da Zg nudi sve i svasta. To je tocno ali ljudi koji su se doselili svojim navadama su od ZG-a napravili provinciju.


pa za provinciju samsmao citirao miami, a ako misliš da je zg baš takva provincija onda obići neka manj mjesta i gradove, možda ti se i svidi…a ja ode na jarun uhvatiti malo sunca [thumbsup]

Zivio u ZG, zivio u manjim mjestima i mogu samo reci: "Nadam se nikad vise necu morat zivjet u Zg".
Za uhvatit malo sunca meni je dovoljno otic na moje dvoriste.

Nije bolest sve što boli

Zašto volim Hrvatsku

Svakog jutra, prosječan Hrvat, u modernoj kineskoj garderobi, ispija brazilsku kavicu, sjeda u talijanski auto, kupi za doručak francusko pecivo, vozi ulicama asfaltiranim njemačkom lovom i stigne na posao u austrijsku firmu.

Odmah uključuje tajvanski mini-kompjuter i na engleskom jeziku počinje obavljati radne obveze.

A kad se vrati sa posla, opere ruke turskim sapunom, otvori slovenski frižider, izvadi iz njega konzerviranu tajlandsku tunjevinu, nalije čašu makedonskog vina, upali južnokorejski televizor i uživa u turskim i latinoameričkim sapunicama. Dok ga grije ruski plin.

Eto zato volim Hrvatsku i sve domaće…

free flow information

Frende geenday 100 od srca,nisam se dugo razveselio postu kao ovom tvom.Treba ga izabrati za najduhovitiji post.Evo poslat ću moderatoru.HA,HA,HA………Evo i ameri u zelenom ,korekcija odrađena idemo dalje,pa proljeće je.

peyo


ZAVOD ZA ZAPOŠLJAVANJE GRADA ZAGREBA

Stroga diskrecija. Referentica za sektor zdravstva – otpilila me sa tajnim podacima o nezaposlenim
visokostručnim radnicima.

Ne želi ih uznemiravati – jer , sjede i čekaju posao u Zagrebu za polovicu manju plaću, nego
im ja nudim. To je njihovo pravo. Zamolili su je -/ tako je rekla/ da ih NE ZOVE – ako nije
Zagreb u pitanju…… koriste naknadu HZZ-….?

Nakon sto muka :
Primila sam obrazac nezaposlenih. Od 9 nezaposlenih VSS- 8 ih se ne javlja- u kolonu
obrasca UPISUJEM X – ODBIJAJU POSAO… Gospođa u Gradu Zagrebu, HZZ tvrdi- da je to njihovo
diskrecijsko pravo…Stiče se dojam – da se do nezaposlenih osoba – ne može doći- usprkos prijavi
i pismenom zahtjevu za oglašavanjem radnih mjesta…Štiti ih referentica, koja Zagreb
smatra boljom odlukom za posao- nego provinciju…i ostaje na zahtjevu nezaposlenog kandidata … Ne znam – da li da je podmitim- imam osjećaj da to čeka…kako bi nezaposlene kandidate pozvala na razgovor i prisilila da ostave naknade na miru- i dođu na poslove….
Prošli put sam joj se zaprijetila. Dobila sam 2 djelatnika koja je pozvala i očitala im ponude….

Što da radim…? Da li moram svakom djelatniku koji ostavlja Zagreb kupiti stan,omogućiti da besplatno stanuje i troši novac firme za besplatne režije …? Kud će nas to odvesti….?

????????

Slični poslodavci oglašavaju i čekaju -kao i mi. Mislim si- da sam samo ja luda i nepoželjna ko poslodavac- vidim da politiku ZAŠTITE od strane POSREDNIKA NA HZZ -u – trpe i drugi poslodavci- pa mi je lakše. Ova situacija , na žalost, samo je kad zoveš GRAD ZAGREB.

hmmm… tipicno kapitalisticko ponasanje… kad nema kadra onda je svatko kriv… a rjesenje je jako jednostavno.. show me the money… nema toga ko moze ostat ravnodusan na double salary…

Tic, ako je nekome ljepše u stanu sa svim pogodnostima i manama velegrada..stvar je odabira
i osobnih zahtjeva.

I drugo. Ovo je ipak pravo mjesto za napisati o problemima poslodavaca par riječi. Ni jedan
drugi forum , to ne omogućava. Ovo čitaju, a moj sličan dopis bio bi predmet sprdačine, kad
bih ga poslala primjerice na MInistarstvo ili Komoru.
Vlada ima toliko šokova svakodnevnih, da rješavanje ovog pitanja, možda nije trenutni prioritet, ali
će jednom sigurno doći na red.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

SeaWolf, ma dam ti ja kapitalističko ponašanje! Funkcioniraj ti ko poslodavac..pa ćeš biti gori
kapitalista i sadista od mene…šta ti misliš da je lako danas voditi firme…dođeš ko tele na posao
i čekaš da ti šef nacrta kaj moraš raditi, s kim, kako i do kada…pod kojim uvjetima i zbog čega.
Ovo nije prilagodba kapitaliznu, on je uređen i kriza ga je zaobišla u velikom dijelu normalne Europe.
Ovo je rat -balkanskog lopovluka i ekonomskih zakonitosti. MOram ići raditi od 6.00, a poslodavac sam.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Dozvolite da završim po pitanju te teme zaključkom: Ni jedna država Europe, Austrija, Njemačka,
Francuska ,Italija i sl….nemaju 1 kompjuter za 1 magistra- 3 za3 magistra, jer nemaju novaca za to.
U svakoj smjeni je jedna stručna osoba / magistar/ koja kontrolira izdavanje UVIJEK I NEIZOSTAVNO.
Program za Hrvatsku izradio: Erikson NIkola Tesla Naručitelj: Vlada/ HDZ bivša/u suradnji sa HZZO-om i
KOmorama.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kolegice miami,pišete simpatično,ali samo sa svoga gledišta.Recite mi koliku plaću ima magistar u privatnom sektoru,ili recimo u javnom sektoru.Bez obzira da li ćete mi odgovoriti,ja sam rafinerac-srednja stručna sprema,a supruga-dipl.ing.spec.mr. sa 25 godina školovanja-tu smo na izbac sa plaćama.Vjerojatno ste vi djelom u pravu,ali ljudi nisu olovke i materijal za bacanje.Onjima ovisi i vaša egzistencija i njihova.Sdužnim poštovanjem.

peyo

Evo čekao sam cijeli dan i niko ,ali baš nitko od nas muških nije napisao ni slova.

POŠTOVANE NAŠE KOLEGICE,OD SRCA VAM ŽELIM SRETAN DAN ŽENA, ODNOSNO OSMI MART.

Primite izvinjenje u ime muškog društva,ali za dobre želje nikad nije kasno.

peyo


Evo čekao sam cijeli dan i niko ,ali baš nitko od nas muških nije napisao ni slova.

POŠTOVANE NAŠE KOLEGICE,OD SRCA VAM ŽELIM SRETAN DAN ŽENA, ODNOSNO OSMI MART.

Primite izvinjenje u ime muškog društva,ali za dobre želje nikad nije kasno.


…ma je peyo…al na temi virtualna zajednica… [rolleyes] [smiley] bilo je i cvijeća i poljubaca i dobrih želja… [wink] a lijepo je da si se i ti tome pridružio… [thumbsup]

Peyo, hvala na čestitkama.
Plaća magistara kod nas je od =10.000 – 13.500,00 kuna isplata na tekući račun.Dva magistra osim ove plaće koriste besplatne namještene stanove i plaćene režije s naše strane, povrh ove plaće.
Usporedi sa sobom i suprugom , pa mi molim te , reci- što misliš..i kako stojite Vi, kao stručni kadrovi
u odnosu na izneseno.Ovo je isplata redovne mjesečne propisane radne satnice, bez ikakvih dodataka.
Iste ponude za plaće su trenutno i na otocima , i na žalost- nitko ne dolazi raditi…….poslodavci
ne mogu naći djelatnike.

Ajmo, prekinut ovom temom…………. pa mi recite, kako je bilo za 8.mart i da li svečaniji
dan za žene, danas još traje…./ večerice i to..ili je posvuda bilo skromno , sa cijećem , ponekom
bombonjericom i sl…..? Kod nas ..skromno. Stručak cvijeća, karanfili u vazama ili ruže….
Pacijenti darivali zaposlenice sa čokoladama……u kafićima , žene se počastile, dok su muškarci
posjećivali cvjećare…..posjeti rodbini, roditeljima..eto, danas nije bilo vremena za dionice.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close