BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

SLUŽBENI STANOVI I P D V

Kad smo već kod stanova, pokrećem pitanje svoje posjete Poreznoj upravi, na poziv a tiče se
kupnje sva / 2/ službena stana .
Prema reviziji PDVa i kontroli- a naša porezna uprava je najgora na cijelom Kontinentu, a ne u Hrvatskoj, mi smo sebi , kao firma- na jednom kupljenom stanu koji upada u period drukčijeg obračuna datuma PDV -a ../ od 2011.? / odbili PDV . Odlukom Uprave društva, stan je proglašen SLUŽBENIM, ali u njemu samo
živi osoba koja radi u našoj firmu, a firma plaća,sve što treba..režije, popravke..namještaj i sl..
Prema poreznoj upravi, nismo si smjeli odbiti PDV…jer se u stanu ne obavlja elementarna djelatnost
kojom se firma bavi.
To , što djelatnost ne može raditi bez tog čovjeka , koji je u njoj stanar / stručna i odgovorna osoba/
to nema veze …? I to što u krugu većem od 50 km nema nikoga , koji bi radio bez stana….tj.nema
uopće nikoga …
Osoba koja živi u tom stanu , nema tamo prijavljeno prebivalište..dolazi preko tjedna, i svaki
vikend odlazi kući na svoju adresu…?
Da li je zakon ispravno postavljen…Da li je stan trebao kupiti direktor i iznajmiti svojoj firmi???
Ima li tko kakav komentar…oko PDV-a …BAKICAAA?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Pravilnik o korištenju i opremanju službenih stanova / Čemu onda to služi, ako je status stana isti- i nema ama baš nikakvih prednosti- to što obojiš stan na račun firme, i popraviš prozore ?…zanima je , da li Vlada RH poštuje isto, i koliko je stanova kupljeno bez PDV-a i za koja Ministarstva..i tko će sad nadoknaditi razliku
PDV.a? A opet, kad vidim, da niti aute više ne daju bez PDV-a na korištenje, kud bi onda stanove!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


SLUŽBENI STANOVI I P D V

Kad smo već kod stanova, pokrećem pitanje svoje posjete Poreznoj upravi, na poziv a tiče se
kupnje sva / 2/ službena stana .
Prema reviziji PDVa i kontroli- a naša porezna uprava je najgora na cijelom Kontinentu, a ne u Hrvatskoj, mi smo sebi , kao firma- na jednom kupljenom stanu koji upada u period drukčijeg obračuna datuma PDV -a ../ od 2011.? / odbili PDV . Odlukom Uprave društva, stan je proglašen SLUŽBENIM, ali u njemu samo
živi osoba koja radi u našoj firmu, a firma plaća,sve što treba..režije, popravke..namještaj i sl..
Prema poreznoj upravi, nismo si smjeli odbiti PDV…jer se u stanu ne obavlja elementarna djelatnost
kojom se firma bavi.
To , što djelatnost ne može raditi bez tog čovjeka , koji je u njoj stanar / stručna i odgovorna osoba/
to nema veze …? I to što u krugu većem od 50 km nema nikoga , koji bi radio bez stana….tj.nema
uopće nikoga …
Osoba koja živi u tom stanu , nema tamo prijavljeno prebivalište..dolazi preko tjedna, i svaki
vikend odlazi kući na svoju adresu…?
Da li je zakon ispravno postavljen…Da li je stan trebao kupiti direktor i iznajmiti svojoj firmi???
Ima li tko kakav komentar…oko PDV-a …BAKICAAA?

Porezna uprava postupila je ispravno i po zakonu. Ako je stan proglašen službenim nekom vašom odlukom,to je nebitno. Dali je osoba koja boravi u stanu prijavljena ,nebitno. (u zakonu o poreznom nadzoru je opisano na koji sve način poreznik dokazuje da je stan u funkciji) da ne dužim.

Da je stan kupljen kao prostor u kojem će se obavljati neka poslovna djelatnost i da se to provjerom (višekratnom i iznenadnom) može potvrditi porezna bi vam priznala stan kao poslovni i odbijeni PDV bi bio priznat.

Ali ako se stan kupljen na firmu stavi u pogon,dali iznajmljivanjem zaposleniku ili nekoj trečoj osobi pa makar to bio direktor ili osnivač firme mora se obračunati najam. A pošto se na najam ne obračunava PDV vi ste ga dužni platiti u cjelini istog momenta kad stan "stavite u pogon".

Ako je inspektor ustanovio da tome nije tako slijedi plačanje PDV-A, plačanje kamate za razdoblje od kad je stan u funkciji i plačanje kazne za pravnu osobu i posebno za odgovornu osobu.

ps:neznanje nije opravdanje.

...planinu će pomaknuti samo onaj koji je počeo s micanjem kamenčića...(kineska)

@miami
http://www.ekonos.hr/clanci.php?grupa=2&clanak=73

Hvala. Znam što ću uraditi.Pozdrav!Spustiti ćum osnovicu plaće za te djelatnike/ ionako im obračunavam prema KOlektivnom Ugovoru , bez veze …a razliku ću tretirati ko oporezivu osnovicu
na neto plaću…dođe mi na isto, a neću si ničim povećavati troškove.
Djelatnik može birati, između plaćanja najamnine ili prihvaćanja anexa Ugovoru oko toga.
Šta je -tu je.Gdje piše kolike su te najamnine??? Da ne bi bilo i tu nekih minimalnih iznosa?
Kako znam koji dio je realan?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Hoće li biti izmjena ZAKONA O RADU u dijelu godišnjih odmora…MOram napisati Rješenja o
godišnjim odmorima….a nitko ništa ne govori….
Mi startamo sa 24 dana + dodaci …… neki s 18 dana + dodaci…… ?
Ako startamo s 24 dana ..po Zakonu o radu i nastavimo sa darivanjem dana prema Kolektivnom
ugovoru za djelatnike u zdravstvu ……nehebali smo….opet neće imati tko raditi…
Po meni, ljekarne spadaju u Kolektivni ugovor za trgovine..a oni / djelatnici / tvrde da se
držimo svih prava prema Kolektivnom ugovoru za zdravstvene djelatnike..
MOže pomoć…? Hvala.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

http://www.hljk.hr/Obavijesti/tabid/37/Default.aspx

…da malo njih priupitaš…

To i jest kontradiktorno praksi. Oni navode sve prema primjeni Kolektivnog ugovora za djelatnike
u zdravstvu / vidi članak i za citostatike, gdje se opet žele svrstati u privilegirane djelatnike
i uzeti si pogodnosti prema Kolektivnom ugovoru.za te poslove..a niti jedna ljekarna ne radi samo do petka..
Svi rade po sustavu trgovine, i nema teorije da se primjene olakšice koje žele …………..
UKINIMO KOLEKTIVNE UGOVORE -što prije!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zlatno-doba-njemacke-autoindustrije-radnicima-bonusi-i-do-10-tisuca-eura/601209.aspx

Svaki komentar se suvišan.

Otkad sam napisala kritiku za SEEBIZ oko cijena stanova u PARIZU, nemam pristup na njihovu
stranicu….? ! Pa, i to se može, tehnički …ili je to nešto slučajno ..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


http://www.index.hr/vijesti/clanak/zlatno-doba-njemacke-autoindustrije-radnicima-bonusi-i-do-10-tisuca-eura/601209.aspx

Svaki komentar se suvišan.

To je država i tako se tvrtke odnose prema radnicima. [thumbsup]

Ovaj tjedan ECB če opet napumpati Europske banke z cca 480 Miljardi € [thumbsup]….http://www.bloomberg.com/news/2012-02-27/european-loan-growth-accelerated-in-january-after-ecb-tender-1-.html

Polako ponestaje slabih vjesti … puno kompanija ima profite (i dividende) kojih još nisu imali. Po meni se očekuje "vruče" prolječe i na Burzi… [cool]..ali to je samo moje mišljenje …nije nagovor na kupnju…

[rolleyes]

Evo jedna nevezana stvar uz dionice. Zanima me dali je moguće da se iznajmljeni poslovni prostori u vlasništu grada renoviraju svakih 5 godina i da se time prebijaju troškovi iznajmljivanja? Čitam gradske akte i ne mogu vjerovati da su pojedinci dužni gradu po 200 000kn za najamninu, a da su to prebili sa kupovinom stvari, uređenjem interijera itd. Što grad uopće od toga ima?

Najnovije prezentacije DUBLI – kupovina najajeftinijih proizvoda (preko 40. mil.) širom svijeta i povrat min. 5% novca na vaš račun, kojeg možete otvoriti besplatnom registracijom i …..više na:

http://dublihrvatska.blogspot.com/

Radi se o američkoj firmi (koja kotira na Nasdaq)

MEDIANET GR.TECHS DL-,001 (MEDG)

Vrijeme je za otvaranje konkurentnog poslovnog portala, cenzura je najbolji pokazatelj za to…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close