BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ma super….znači nismo kao sigurni koga drugoga staviti, pa onda najbolje da ostavimo ove lopove
nisam rekao da treba ostaviti ove, treba ih maknuti, ali koga staviti? Kužiš problem?

za mene je idealan scenarij sljedeci..znaci hdz u ropotarnicu dok se ne prociste i ne rjese budžovana i lopova i lokalnih serifa..ima i tamo postenih ljudi i neka njima daju da dodju do izrazaja..mada kako su rasirili tu korupciju malo je njih koji su odolili carima lagodnog zivota na racun gradjana..sa nasim novcima mamicu im poparam…

kad maknemo hdz vjerovatno ce doci koalicija na vlast. e sad tu dolazi dobra stvar ovih prosvjeda do izrazaja..nitko ne ocekuje pomake preko noci ali ce ta nova vlast itekako biti pod povecalom i nije tolko afera bilo niti izmedju 2000 i 2003 pa ih sigurno ne treba tolko ocekivati niti sada. ali da im u glavu udje da su pod prismotrom i da su tu da sluze i rade a ne da pricaju kako su tu da sluze a u biti misle da su kraljevi na tronu a mi podanici.
e sad dok je ta koalicija na vlasti a hdz zatucen do poda ocekujem da se isprofilira neka nova politicka snaga ala lista velimira srice..obrazovana, kulturna, europska.. ili tako neka koja se do sad nije politicki angazirala jer nije vidjela u ovoj nasoj politickoj mocvari svoju buducnost..

ali prvi step je maknuti ove smradove sto dalje…

eto, mozda je utopisticki ali ja to sanjam..

Premješteno iz teme: VPIK (VUPIK d.d.)


Pogledajte zadnje financijsko izvješće kolega, ja ne vidim gdje vi tu vidite da bi mogli biti rezultati ove godine?

Gotovo je nevjerojatno da tvrtka može izbaciti ovako katastrofalno izvješće.

lp

Nekada brojevi nisu sve, jer sve je relativno, potrebno je otići u Vupik i pogledati malo što imaju, i koliki je potencijal, najbolja zemlja u cijeloj Hrvatskoj je u tome području, extra, extra, i može dosta da rodi ako se dobro radi…..
[/quote]

Kolega, ako je dovoljno da tvrtka uspješno posluje to da ima najbolju zemlju ( koliko je još minirano btw. ) onda ok. I Ingra je imala najbolje inženjere i projektante, pa pogledajte sada. Takvih primjera ima bezbroj, u svijetu i kod nas.

Vupik je 2010 iz redovnog poslovanja psolovao sa gubitkom od 68 milijuna kuna.
Neiskusni su ovu dionicu napucali na burzi jer su pročitali članak u novinama o dobiti Vupika od 105 milijuna što je čitsta gluposti neznanje novinara. Naime radilo se o otpisu 258 milijuna kuna duga, to je bilo jednom i nikada više:

http://www.poslovni.hr/vijesti/otpisani-dug-vupiku-je-potpora-sto-ce-reci-aztn-162595.aspx

Realnost je gubitak u poslovanju od 68 milijuna kuna.

E pa sada, ako je gubitak 68 milijuna kuna, to znači da je tvrtki pojedeno 27 % vlastitog kapitala i rezervi!
Meni ovo izgleda frapantno.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: VPIK (VUPIK d.d.)

Pogledajte zadnje financijsko izvješće kolega, ja ne vidim gdje vi tu vidite da bi mogli biti rezultati ove godine?

Gotovo je nevjerojatno da tvrtka može izbaciti ovako katastrofalno izvješće.

lp

Nekada brojevi nisu sve, jer sve je relativno, potrebno je otići u Vupik i pogledati malo što imaju, i koliki je potencijal, najbolja zemlja u cijeloj Hrvatskoj je u tome području, extra, extra, i može dosta da rodi ako se dobro radi…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Još jedan Tuđmanov feudalac propao!

http://www.business.hr/hr/Komentari-i-analize/Trziste-kapitala/Komentar-Gem-set-mec-recesija?homesrclink=carousel

Jel ti zao Jaco? Ja bi se sakrio u paštetu i nikad više nebi izašao! [lol]

a znate od koga je oresar kupio jednu od tih tvrtki….a ne biste vjerovali, od kutle :-)…prestrašno. nikada nije bio referendum o kapitalizmu, znate li to. jednostavno je RH odrađena, kao što barcelona odradi neki kup meč s drugoligašem. Tako su nas adz i ostali odradili.

"U privatizaciji, Uzor prvo je dobio Miroslav Kutle, a kasnije Bruno Orešar, koji je tvrdio kako tvrtku nije uspio osoviti na noge zbog ranijih gubitaka. Nekretnine su Uzoru rasprodane, a sa 750 djelatnika su spali na 105."

http://www.24sata.hr/biznis/radnice-zauzele-uzor-i-traze-da-se-sto-prije-proglasi-stecaj-210560

djelom je to gubitak trzista (raspad jugoslavije u ratu), a djelom zna se.

Premješteno iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)




@SethHka

Nisam mislila da svi trebaju biti dobri nego da trebaju biti korektni i ne blatiti dionicu samo zato jer je nemaju u portfelju. Isto tako ne treba hvaliti i nagovarati na kupnju ako je imate u portfelju. I jedno i drugo je djetinjasto i nezrelo i nema nikakve veze sa edukacijom kako ti kažeš -početnika.Trebalo bi pisati kao da razgovaramo i gledamo se oči u oči jer da je tako razina komunikacije bi bila bolja. Dakle razina je bitna,poštovanje sugovornika,ukratko fali kućni odgoj. Konkretno na ovoj temi se nešto događa,neke radnje su u tjeku i to treba uvažavati. Ako je država –HFP odlučila nešto prodati na natječaju po toj i toj cijeni onda je to činjenica koju treba uvažiti i imati na umu kad se piše o ovoj dionici.Pa onda nije bitno kakav je f.i. i nije bitno dal je šikara ili je ne. Bitno da su procijenitelji procijenili i nanjušili kupce.Sad kad sve to znamo ne razumijem nečiju potrebu da piše -nema ništa od toga,nitko to neće,to je šikara,todorić nema love……svi ćete pogubiti novce… Svrha toga je zastrašivanje labilnih a motiv zloba i ljubomora. Zato sugeriram da svi oni koji tako pišu pročitaju što sun napisali i zapitaju se-zašto to pišem…kakav sam ja to čovjek [embarass]

Hm, kad pročitam ovakav post, poželim opet pisati na temi! Svaka čast, iako sumnjam da će se nešto promijeniti!
[/quote]
Cijeli forum je otišao u onu stvar,nitko se ne pridržava teme,na svim temama su komentari trgovanja i drukanje koje je na razini djeteta u osnovnoj školi,žalosno,prije par godina samo na spomen cijene ili ide to dolje ili gore postovi su se brisali

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Premješteno iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)


Cijeli forum je otišao u onu stvar,nitko se ne pridržava teme,na svim temama su komentari trgovanja i drukanje koje je na razini djeteta u osnovnoj školi,žalosno,prije par godina samo na spomen cijene ili ide to dolje ili gore postovi su se brisali

Primjetio sam da se moderatori zaista trude donekle održati forum kvalitetnim, ali previše je neznalica i djece na forumu, koji uopće ne trguju, nego se igraju investitora!
Vidim da određenim forumašima od 10 napisanih postova izbrišu barem 5-6, a očito je nemoguće kontrolirati ovako veliku količinu nekvalitetnih postova!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Premješteno iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)



Cijeli forum je otišao u onu stvar,nitko se ne pridržava teme,na svim temama su komentari trgovanja i drukanje koje je na razini djeteta u osnovnoj školi,žalosno,prije par godina samo na spomen cijene ili ide to dolje ili gore postovi su se brisali

Primjetio sam da se moderatori zaista trude donekle održati forum kvalitetnim, ali previše je neznalica i djece na forumu, koji uopće ne trguju, nego se igraju investitora!
Vidim da određenim forumašima od 10 napisanih postova izbrišu barem 5-6, a očito je nemoguće kontrolirati ovako veliku količinu nekvalitetnih postova!?
[/quote]
Po meni bi se trebali brisati postovi koji počinju ide to na..,pogledaj onoga Lojtru na LKRI,jedan dan ide to na 1000kn za par dana ide to na 100kn,sad je opet kupio pa sad opet drukanje na gore,takvima bi ja zabranio pisanje na forumu


@over

Kolega ja nisam niti jednom napisao za bilo koju dionicu da ju treba kupiti ili prodati niti ikada napisao target za bilo koju dionicu,a ovo vaše paničarenje po svim temama mi je jadno da jadnije nemože biti,jer svima je jasno da to radite radi sebe a ne radi nas,nhf

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Premješteno iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)


@malibu

bravo, slažem se.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Premješteno iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Ja se samo nadam da dioničari ne kupuju dionice na osnovu optimstičnih ili pesimističnih stavova forumaša, već na osnovu stvari koje su pročitali o toj dionici, a koje su relevantne. Ako ovo drukanje tu ili na bilo kojoj drugoj dionici utječe na njihovo mišljenje onda nisu niti trebali kupovat dionice, jer je jasno da na ovom forumu svatko navlači vodu na svoj mlin.

Bogatstvo političara je pod šifrom. I robijaši imaju brojeve.

Premješteno iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)


Ja se samo nadam da dioničari ne kupuju dionice na osnovu optimstičnih ili pesimističnih stavova forumaša, već na osnovu stvari koje su pročitali o toj dionici, a koje su relevantne. Ako ovo drukanje tu ili na bilo kojoj drugoj dionici utječe na njihovo mišljenje onda nisu niti trebali kupovat dionice, jer je jasno da na ovom forumu svatko navlači vodu na svoj mlin.

Otprilike .. A čuj, čemu forumi služe ako ne da svi dobro zaradimo … [wink] [lol]

Ide Kaštelanac u koprive – to ste htjeli čuti, pa evo da vam usliši želje. Ništa ni od natječaja i ovaj tjedan opet, tako vam je to …

Nego, gdje je onaj Elitte koji mi se hvalio kako me ošišao na 4600 kn hahah

Kressho

Premješteno iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)


Nego, gdje je onaj Elitte koji mi se hvalio kako me ošišao na 4600 kn hahah

kolega, čemu laži? dok ste se vi hvalili jeftinom kupnjom i krcali na 4600, ja sam tada prodavao vama i ostalim njubovima i ponovo kupovao na 4000 kn.
evo dokaza, moj post od 22.02.2011.


nema više dileme, KSST idu nazad na 4000 kn, ovčice su nakrcane na 4500-4990 i sad slijedi pad [cool]

moje pisanje nije savetovanje niti preporuka za kupnju/prodaju dionica!

Premješteno iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)



Nego, gdje je onaj Elitte koji mi se hvalio kako me ošišao na 4600 kn hahah

kolega, čemu laži? dok ste se vi hvalili jeftinom kupnjom i krcali na 4600, ja sam tada prodavao vama i ostalim njubovima i ponovo kupovao na 4000 kn.
evo dokaza, moj post od 22.02.2011.


nema više dileme, KSST idu nazad na 4000 kn, ovčice su nakrcane na 4500-4990 i sad slijedi pad [cool]

[/quote]

Hahhaha , a jak ti dokaz …
[thumbsup]

Ajde dobro, priznajem – ošišao si me stručno na 4600, samo tako. YOu win I loose , ok?

A sad lijepo budi čovjek pa – PLATI PIĆE ELITTE [wink]

Kressho

Premješteno iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)


Cijeli forum je otišao u onu stvar,nitko se ne pridržava teme,na svim temama su komentari trgovanja i drukanje koje je na razini djeteta u osnovnoj školi,žalosno,prije par godina samo na spomen cijene ili ide to dolje ili gore postovi su se brisali

Ma, sve je super dok Plejboj ne počne pisati!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Premješteno iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)



Cijeli forum je otišao u onu stvar,nitko se ne pridržava teme,na svim temama su komentari trgovanja i drukanje koje je na razini djeteta u osnovnoj školi,žalosno,prije par godina samo na spomen cijene ili ide to dolje ili gore postovi su se brisali

Ma, sve je super dok Plejboj ne počne pisati!
[/quote]

Pa stavite ga na ignore listu. Vidim da Vam je poveća…

Niste li Vi negdje napisali da ćete se slijedeći put javiti tek kad natječaj bude raspisan…?

New Report

Close