BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: BDI – Indikator budućnosti[/color]

Evo kad me prijatelj pitao za viadukt i građevinu kod nas. ”
Kad ekonomije rastu onda je građevina super. Ali postoji jedan najveći problem kod naše građevine, a taj je da dobijaju svaki posao na koji se prijave. Kao npr viadukt. I sad se ti pitaš kako je to negativno? E projatelju negativno je jer znaci da daju najnižu cijenu za svaki posao samo da ga rade da ne propadnu. Ali uvijek posao završe s nekim gubitkom. Znaci ljudi rade, a dioničarima ku.rac. Jer kako te firme sa starom opremom mogu davati niže ponude od najvećih firmi koje imaju 5 puta jeftiniju operaturu? Nikako. Znači kompanije su loše, ali dionice mogu rasti.

Sjetio sam se i te price, oko dionica koje su rasle pa propale u sekundi

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


PBZ ukida mobilnu apikaciju mPBZ na kojoj se između ostaloga moglo i trgovati na burzi. U novoj aplikaciji nemaju investora. Zanima me preko koje mobilne aplikacije trgujete?

Zasad mobilne aplikacije nema


https://hrcak.srce.hr/226666

Zanimljiva analiza stanja hrvatskog tržišta kapitala posljednjih desetak godina.
Podsjetnik za " stare vukove " , a i mlađima može biti korisno.

Hvala @Ledica,

Lijepa analiza koja na jednom mjestu secira zadnjih (ili prvih) 20 god. burze u Hrvata.
Nego kolege, da li je netko od vas dobio rezultate one ankete otprije mjesec dva?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

ZAKLJUČAK
U ovome radu prezentirani su rezultati analize uspješnosti dioničkog dijela hrvatskog
tržišta kapitala u promatranom desetogodišnjem razdoblju 2009. – 2019. Ova posljednja
dekada bila je iznimno bogata događajima od kojih mnoge možemo smatrati povijesnim
za RH, a svi su oni ostavili svoj trag i na ZSE. Međutim, analiza je pokazala da je ukupni
rezultat našega jedinog uređenog tržišta kapitala iznimno loš, te da, s obzirom na iskazane
kriterije, uistinu možemo govoriti o posvemašnjoj devastaciji ZSE-a. Tu ponajprije mislimo na drastični pad broja izlistanih dionica na ZSE-u, pad broja transakcija i ostvarenoga
godišnjeg prometa dionicama, pad broja prisutnih investitora, stagnaciju CROBEX-a te
katastrofalni pad tržišnih kapitalizacija cijelih gospodarskih sektora. Kao rijetki dobitnici
ovoga desetogodišnjeg razdoblja pokazali su se jedino sektori turizma i financija. Ova loša
slika ZSE-a pojačana je činjenicom da su u istom tom razdoblju najznačajniji svjetski
indeksi i tržišta kapitala dosegnuli svoje povijesno rekordne vrijednosti. Uzroci za ovakvo
stanje ne mogu se tražiti samo u ekonomskim pokazateljima domaćega gospodarstva jer
ono stidljivo, ali ipak, nakon dugo vremena napreduje. Pravi razlozi ovakvoga devastirajućeg stanja domaćeg tržišta kapitala primarno treba tražiti u šire društvenim i institucionalnim slabostima s kojima se nismo htjeli niti znali nositi. Tek ispravljanjem tih slabosti
možemo povratiti izgubljeno povjerenje u ZSE. Jedino to može dovesti do trajnog poboljšanja trenutačno nepovoljnog stanja.

tek sam počeo sa ulaganjem lagano gradim portfelj, međutim kako trgujem dolaze mi doma ona pisama od skkda, moze li se to ukinuti, to mi narušava i privatnost što susjedi imaju znati da trgujem dionicama, a oni troše pare bez veze šalju mi ta pisma to neko treba platiti stavit to u kuvertu, potpuno nepotrebno mogu mi poslat mail ili jednom godišnje izvješće

Možete. Ja sam to ukinuo.
Mislim da sam ih nazvao ili poslao mail.
A možda sam i išao kod njih. Ne sjećam se više.
Svakako prvo nazvati.

01 4607 330

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.


ZAKLJUČAK
U ovome radu prezentirani su rezultati analize uspješnosti dioničkog dijela hrvatskog
tržišta kapitala u promatranom desetogodišnjem razdoblju 2009. – 2019. Ova posljednja
dekada bila je iznimno bogata događajima od kojih mnoge možemo smatrati povijesnim
za RH, a svi su oni ostavili svoj trag i na ZSE. Međutim, analiza je pokazala da je ukupni
rezultat našega jedinog uređenog tržišta kapitala iznimno loš, te da, s obzirom na iskazane
kriterije, uistinu možemo govoriti o posvemašnjoj devastaciji ZSE-a. Tu ponajprije mislimo na drastični pad broja izlistanih dionica na ZSE-u, pad broja transakcija i ostvarenoga
godišnjeg prometa dionicama, pad broja prisutnih investitora, stagnaciju CROBEX-a te
katastrofalni pad tržišnih kapitalizacija cijelih gospodarskih sektora. Kao rijetki dobitnici
ovoga desetogodišnjeg razdoblja pokazali su se jedino sektori turizma i financija. Ova loša
slika ZSE-a pojačana je činjenicom da su u istom tom razdoblju najznačajniji svjetski
indeksi i tržišta kapitala dosegnuli svoje povijesno rekordne vrijednosti. Uzroci za ovakvo
stanje ne mogu se tražiti samo u ekonomskim pokazateljima domaćega gospodarstva jer
ono stidljivo, ali ipak, nakon dugo vremena napreduje. Pravi razlozi ovakvoga devastirajućeg stanja domaćeg tržišta kapitala primarno treba tražiti u šire društvenim i institucionalnim slabostima s kojima se nismo htjeli niti znali nositi. Tek ispravljanjem tih slabosti
možemo povratiti izgubljeno povjerenje u ZSE. Jedino to može dovesti do trajnog poboljšanja trenutačno nepovoljnog stanja.

Jedino što mogu reći na sve ovo, kao onaj koji gleda u budućnost, je da je vrijeme za investiranje upravo SADA. Jer kasnije će biti skuplje i prekasno za ozbiljnu zaradu.
Nema nikakvog smisla kukati za prolivenim mlijekom. Treba gledati gdje se može zaraditi.
Nitko te ne može pokrasti kao ti sam sebe svojim postupcima.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.


tek sam počeo sa ulaganjem lagano gradim portfelj, međutim kako trgujem dolaze mi doma ona pisama od skkda, moze li se to ukinuti, to mi narušava i privatnost što susjedi imaju znati da trgujem dionicama, a oni troše pare bez veze šalju mi ta pisma to neko treba platiti stavit to u kuvertu, potpuno nepotrebno mogu mi poslat mail ili jednom godišnje izvješće

Uključi si e-ULAGATELJ na SKDD-ovim stranicama.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

pajolaa
nemoj se brinuti za to! 99,9% ljudi pojma nema što je to skdd!


tek sam počeo sa ulaganjem lagano gradim portfelj, međutim kako trgujem dolaze mi doma ona pisama od skkda, moze li se to ukinuti, to mi narušava i privatnost što susjedi imaju znati da trgujem dionicama, a oni troše pare bez veze šalju mi ta pisma to neko treba platiti stavit to u kuvertu, potpuno nepotrebno mogu mi poslat mail ili jednom godišnje izvješće

Naravno da moze. Posalji im mail ili kontaktiraj brokera da to otkace.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: KRAS (Kraš d.d.)[/color]

Ljudi!!!!

Ovo vam moram ispričati!

U petak (jučer) oko 19:30 vraćam se ja sa svoga posla (kojeg jako volim i uživam u njemu) i na glavnom zagrebačkom trgu, Trgu bana J. Jelačića, u prodavaonici Kraša u izlogu vidim novu krašovu čokoladu (Ruby Chocolate) i uđem ja u prodavaonicu da vidim o čemu se radi. Nikako mi se nije htjelo za 100 g. čokolade dati 29 kuna, pa sam se za kraj tjedna počastio sa 2 marcipanske pločice (7, 45 kn!)
I čekam ja tako da mi gospođa izvaže pločice i nakelji gore cijenu i ne mogu ne čuti razgovor između dvije prodavačice. A razgovor je tekao ovako:

“Ma za misli ti nje (valjda jedne od zaposlenica tamo)! Jučer nam je rekla da je prodala svoje dionice preko brokera iako se dogovorila da će čekati odluku ESOP-a i prodavati sa svima nama ostalima. I ona je, zamisli ti prasice, svoju lovu stavila u džep, a nas tko *ebe.”
Reći ću joj da se ponijela ne fer. Jer, ako smo se nešto dogovorile….. Zamisli ti nje!”

Čini mi se da u pojedincima još uvijek postoji malo zdravo razuma. I da se ne neki nedaju zafrkavati od “politike kuće” i suludih očekivanja “kolegica s posla” koje su, naravno najpametnije i uvijek u pravu.

Marcipanske pločice su bile sasvim solidne. 🙂

La vita e bella!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: KRAS (Kraš d.d.)[/color]

Ljudi!!!!

Ovo vam moram ispričati!

U petak (jučer) oko 19:30 vraćam se ja sa svoga posla (kojeg jako volim i uživam u njemu) i na glavnom zagrebačkom trgu, Trgu bana J. Jelačića, u prodavaonici Kraša u izlogu vidim novu krašovu čokoladu (Ruby Chocolate) i uđem ja u prodavaonicu da vidim o čemu se radi. Nikako mi se nije htjelo za 100 g. čokolade dati 29 kuna, pa sam se za kraj tjedna počastio sa 2 marcipanske pločice (7, 45 kn!)
I čekam ja tako da mi gospođa izvaže pločice i nakelji gore cijenu i ne mogu ne čuti razgovor između dvije prodavačice. A razgovor je tekao ovako:

"Ma za misli ti nje (valjda jedne od zaposlenica tamo)! Jučer nam je rekla da je prodala svoje dionice preko brokera iako se dogovorila da će čekati odluku ESOP-a i prodavati sa svima nama ostalima. I ona je, zamisli ti prasice, svoju lovu stavila u džep, a nas tko *ebe."
Reći ću joj da se ponijela ne fer. Jer, ako smo se nešto dogovorile….. Zamisli ti nje!"

Čini mi se da u pojedincima još uvijek postoji malo zdravo razuma. I da se ne neki nedaju zafrkavati od "politike kuće" i suludih očekivanja "kolegica s posla" koje su, naravno najpametnije i uvijek u pravu.

Marcipanske pločice su bile sasvim solidne. 🙂


STAVILA JE SVOJU LOVU U SVOJ ĐEP!
I šta sada njima tu nije u redu?



tek sam počeo sa ulaganjem lagano gradim portfelj, međutim kako trgujem dolaze mi doma ona pisama od skkda, moze li se to ukinuti, to mi narušava i privatnost što susjedi imaju znati da trgujem dionicama, a oni troše pare bez veze šalju mi ta pisma to neko treba platiti stavit to u kuvertu, potpuno nepotrebno mogu mi poslat mail ili jednom godišnje izvješće

Uključi si e-ULAGATELJ na SKDD-ovim stranicama.
[/quote]
Tako je. Kad uključiš e-ulagatelj dobivati ćeš na mail info. A susjedi nemaju pojma što je to SKKD. Njima to dođe kao CIA , možda ćeš im biti sumljiv jedino.😂

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: KRAS (Kraš d.d.)[/color]

Ljudi!!!!

Ovo vam moram ispričati!

U petak (jučer) oko 19:30 vraćam se ja sa svoga posla (kojeg jako volim i uživam u njemu) i na glavnom zagrebačkom trgu, Trgu bana J. Jelačića, u prodavaonici Kraša u izlogu vidim novu krašovu čokoladu (Ruby Chocolate) i uđem ja u prodavaonicu da vidim o čemu se radi. Nikako mi se nije htjelo za 100 g. čokolade dati 29 kuna, pa sam se za kraj tjedna počastio sa 2 marcipanske pločice (7, 45 kn!)
I čekam ja tako da mi gospođa izvaže pločice i nakelji gore cijenu i ne mogu ne čuti razgovor između dvije prodavačice. A razgovor je tekao ovako:

"Ma za misli ti nje (valjda jedne od zaposlenica tamo)! Jučer nam je rekla da je prodala svoje dionice preko brokera iako se dogovorila da će čekati odluku ESOP-a i prodavati sa svima nama ostalima. I ona je, zamisli ti prasice, svoju lovu stavila u džep, a nas tko *ebe."
Reći ću joj da se ponijela ne fer. Jer, ako smo se nešto dogovorile….. Zamisli ti nje!"

Čini mi se da u pojedincima još uvijek postoji malo zdravo razuma. I da se ne neki nedaju zafrkavati od "politike kuće" i suludih očekivanja "kolegica s posla" koje su, naravno najpametnije i uvijek u pravu.

Marcipanske pločice su bile sasvim solidne. 🙂

Posejdon, ovo vam je prvi zanimljivi post koji sam pročitao… :-)))

Šteta, što ste me stavili na ignore i/ili ne želite prihvatiti prijateljstvo sa mnom,
pa nećete vidjeti ovu pohvalu :-)))

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


[..Kad uključiš e-ulagatelj dobivati ćeš na mail info. A susjedi nemaju pojma što je to SKKD. Njima to dođe kao CIA , možda ćeš im biti sumljiv jedino.😂

svi koji (još) trguju dionicama u RH općenito se smatraju (među susjedima koji ne idu nikad na godišnji odmor) čudnim osobama..kao da im je rodni planet upitan…ili pak peru tuđe novce (od kriminala).

New Report

Close