BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Daj mu reci koliko si JNAFa na kojoj cijeni istresao pa da se pozdere od muke. [wink]

Necu, budu decki ponovili gradivo. Misle da je Dinko na 1000 bez veze!!! [cool]

MY PRECIOUS!!!!


Kolega ivek, ne znam da li ste upoznati,ali kolege iz sindikata su se zadnjih par dana uspjeli iskrcati na Lokalnom dnu, a tu mislim na kolegu De Luksa, kolegu Vilima i kolegu Plavoga .
Zar ne vidite kako cijuču?
LKPC-ćorak,ULPL-ćorak,JNAF-ćorak,DLKV-ćorak
Pa nije li to predivno?
Zamislite samo kako je to iskrcati se na Lokalnom dnu nakon što ste mjesecima pričali o bullu i onda kad bull dođe a vi u rukama držite samo Jutarnji list u kojem piše: "Crobex uzletio 3%".
Pa može li gore?

Zaskočili su sami sebe iz zasjede……..hahahahahahaha……

http://www.kucilooro.webs.com/

danas se vozi jedna dionica
na sljemenu
nek tamo svi kojima je lupila žderačina okušaju targete hehehe

Postanite Eu-robovi

zna li netko zasto ATX danas ne radi?
Nije li mozda Austrija veca katolicka zemlja od nas!? [sealed]

imam par grafova i razmisljanja koja nemaju veze s tehnickom analizom, pa bi ih cistunci rastrgali na toj temi.
zato to stavljam ovdje na garbage can o dionicama na ovom forumu, da prostor dijele s drukerima i slicnim sadrzajima.
evo najgori moguci scenario jednog ulagaca: na ovom grafu za crobex su (najvjerojatnije, jer ne moze se iskljuciti nekakvo strasno dno u koje ja ne vjerujem): ako ste bili glupi i kupovali na vrhu vrijeme potrebno da crobex opet dostigne istu razinu (crvena crta) i vrijeme potrebno da crobex prodje tu razinu i nikada se vise ne vrati na nju (plava crta). strelice znace da te tocke nisu dostignute.
izvorno sam ovo napravio za dow i jos neke indekse, najgore je bilo nakon velike depresije 1929, tada se povrat u nulu cekao vise od dvadeset godina. zanimljivo je da su na godisnjoj razini istovremeno se desio i prvi prolaz prethodnog vrha i tocka nepovrata. za luzere postoje olakotne okolnosti: ako ste reinvestirali dividendu vrijeme cekanja se skracuje, osim toga tesko da su i najveci luzeri bas sve kupili u vrhu.

Vidi koliko je Europa crvena, spasio nas opet praznik.

"Zlatno doba" burze je prošlo. To je bio san, sad slijedi java.

ups odrezalo mi desni kraj prethodnog grafa, dakle ispravak: izlazak crte na desnoj strani znaci da one logicno nisu dostignute.
u prilogu usporedba dviju kriza i ciklusa koji je slijedio, prethodni vrhovi su izravnati pa su skale vrijednosti crobexa u svakom ciklusu na grafu lijevo i desno.


ups odrezalo mi desni kraj prethodnog grafa, dakle ispravak: izlazak crte na desnoj strani znaci da one logicno nisu dostignute.
u prilogu usporedba dviju kriza i ciklusa koji je slijedio, prethodni vrhovi su izravnati pa su skale vrijednosti crobexa u svakom ciklusu na grafu lijevo i desno.

Mislim da je besmisleno uspoređivati krizu 1997. i ovu 2007-2009.
Kriza 1997. je bila MIKRO kriza U-shaped oblika.
Ova 2009, već počinje lagano ići u depresiju, jer već 2 godine nema riješenja, na razini države i svijeta.
Vaš link

"Zlatno doba" burze je prošlo. To je bio san, sad slijedi java.


Vidi koliko je Europa crvena, spasio nas opet praznik.

[lol] [lol] kolko je crvena?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

nesto sa stalnim ujednacenim prirastom ima eksponencijalni rast, zato bi eksponencijalna funkcija trebala najbolje opisivati takav rast. u prilogu eksponencijalni trendline na obicnom i logaritmskom grafu, gdje normalno ima linearni oblik. zanimljivo je da je spajanje nekih vrhova i dna paralelno s crtom trenda (vidi logaritamski graf). ovo nema veze s tehnickom analizom a nije ni nikakav pokusaj statisticke analize u smislu analize regresije vec samo igra [smiley]

imam jos par tema i grafova (usporedbe lani i danas, dugorocni i kratkorocni ewt count, potpore i otpori s obje strane crobex brda tj. koliko se trziste sjecalo prethodnog rasta u protekloj korekciji i sada itd.), ali cekati cu da prvo popljujete sadasnje postove [tongue]



El Febo, 06.01.2010. u 16:17
Pitajte kolegu Febu kada sam izlazio, on misli da tocno zna

Boli me salgija ko je di izlazio a ko ulazio. Misliš da nemam drugog posla nego
se baviti nečijim ulascima i izlascima. Aj živio.
[/quote]

Aj dobro. Samo mi objasni zasto si tako panicno zvao i pitao svako malo koliko jos imam i koliko cu iskrcavati. Nego, tko je to trazio moje pozicije po SDA???? [wink]
[/quote]

Zvao te jesam. Moram te razočarati ali nikada nisam išao u SDA u tu svrhu. Sa nekim drugim si me zamijenio ali nema veze. Taj drugi netko je izjavio da te uopće nema na spisku dioničara, no nema veze jer ti trguješ na punicu. Samo pazi, kad se jednom posvađaš sa ženom ili punicom mogao bi proći upravo kao taj drugi netko. [wink]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Vidi koliko je Europa crvena, spasio nas opet praznik.

[lol] [lol] kolko je crvena?
[/quote]

Kolega Governeru/Lanice Europa nije crvena, nego zelena!!!!!!!!!!

Dolje crvenilo, i sve što se crveni………… [tongue]

FTSE5534.2711.77+0.21%
DAX6041.19.24+0.15%
CAC 404017.454.54+0.11%

http://www.kucilooro.webs.com/



Vidi koliko je Europa crvena, spasio nas opet praznik.

[lol] [lol] kolko je crvena?
[/quote]
Kako prozirno! Pa zar ti ljudi nemaju bar malo srama ka šire pesimizam bez pokrića?! Pa vidimo da Europa nije crvena-nismo ćoravi!

[color=blue][/color]vizionar

Premješteno iz teme: HT (HT-Hrvatske telekomunikacije d.d.)



pozz svima jeli mozda neko zna kad se isplacuje dividenda za HT hvala

Ne zna se kada se isplaćuje dividenda za HT-R-A ( za ovu godinu/prošlu financijsku).

Srdačan pozdrav
[/quote]
poštovani kolega!
za Adris je sigurno da neće dati dividendu, ali će sigurno rast cca 60% ( što HT nema teorije ) a dio dividende za 2009 godinu Jadroagent je već isplatio
sve spomenute firmice u drugom redu dale dividendu za 2008 godinu cca 10% od trenutačne cijene na tržištu!!!!!!!! a prostora za rast cijena dionica imaju barem 60%!!!!
budimo realni!?
to kažu fundamenti!!!!!!

New Report

Close