BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma daj o čemu ti pričaš?
Todexu i blagajnici koja pokušava skrpati kraj s krajem za 2.656 kuna mjesečno………
Tog Todu treba protjerati iz Zagreba u Zloselo Gornje.
Nek si on sineku isplati 2.656 kuna mjesečno pa dođe za godinu dana da vidi je li živ

Todex je običan Pevec na kvadrat.

Ti bi očito hvalio svoje građevince koji redaju neuspjeh za neuspjehom , i pritom bi pljuvao odlične dionice koje nisi kupio na vrijeme.
PAD TRŽIŠTA
Građevinski radovi u rujnu smanjeni 9,4%, najviše ove godine
Autor/izvor: SEEbiz / Hina

ZAGREB – Građevinski radovi mjereni odrađenim radnim satima radnika na gradilištima u Hrvatskoj su u rujnu ove godine smanjeni na godišnjoj razini, prema rujnu prošle godine, šesti mjesec zaredom, a stopa pada, od 9,4 posto, najviša je u ovoj godini, pokazuju podaci koje je objavio Državni zavod za statistiku (DZS).

U Hrvatskoj se, naime, od početka godine, uz izuzetak ožujka, bilježi smanjenje građevinskih radova na godišnjoj razini, i to u rasponu od 1,9 posto u veljači, do 7,1 posto u kolovozu. Jedini rast, i to od 6,1 posto, ostvaren je u ožujku ove godine, nakon čega se međugodišnja stopa pada građevinskih radova iz mjeseca u mjesec ubrzava.

Tako je u travnju iznosila 4,3 posto, u svibnju pet posto, u lipnju 5,4 posto, u srpnju 6,3 posto, dok je u kolovozu bila na razini 7,1 posto, što znači da je u rujnu dosegnuta najviša stopa pada u ovoj godini (9,4 posto).

Podaci DZS-a pokazuju i da su građevinski radovi u razdoblju od siječnja do rujna ove godine bili za 4,4 posto manji nego u istom razdoblju 2008. godine. Samo u rujnu je, promatrano prema vrstama građevina, na zgradama odrađeno 46,6 posto ukupnih sati rada, a na ostalim građevinama 53,4 posto.

Pritom je 59,4 posto ukupnih sati u rujnu odrađeno na novim građevinama, a preostalih 40,6 posto odnosi se na sate utrošene na rekonstrukcije, popravke i održavanje starijih građevina. Nije nikakovo čudo što padaju cijene dionica građevinara kad je i vlada i sama premijerka jasno rekla nema love i obustavljaju se svi predviđeni veliki građevinski radovi.

Datum objave: 12.12.2009 | 9:27
Zadnja izmjena: 12.12.2009 | 9:24
GRAĐEVINSKA INDUSTRIJA
Kolaps građevine: Do kraja 2010. u bankrotu čak 40% građevinara
Autor/izvor: SEEbiz / Jutarnji.hr
ZAGREB – Mnoge građevinske tvrtke završit će kao Pevec! Pomor građevinara! Ovo je kolaps!
“Sretna vam i uspješna 2010.” građevinarima će ovih blagdanskih dana zvučati kao zlobna šala.

Ekonomisti, bankari, poduzetnici i drugi traže posljednjih mjeseci dramatične izraze koji bi najbolje opisali stanje u hrvatskom građevinarstvu, piše Jutarnji list.

Do kraja 2010. i početkom 2011. s hrvatskog će tržišta nestati 40 posto građevinskih tvrtki, procjenjuju u financijskim krugovima. Među njima će biti najviše malih i srednjih poduzeća, naraslih na valu stanogradnje i cestogradnje od 2000. pa nadalje, ali bi u bankrotu mogli završiti i neki veliki, do jučer neupitni divovi. U zadnjem kvartalu ove godine dramatično je povećan broj građevinskih tvrtki u blokadi ili stečaju.

Stanje građevinarstva u brojkama izgleda ovako: u listopadu ove godine izdano je 1114 odobrenja za građenje, 12,1 posto manje nego u istom mjesecu lani; ti radovi vrijedni su 3,2 milijarde kuna, 23,5 posto manje nego u listopadu 2008. I na kraju, zgrade za koje su izdana ta odobrenja površine su 30 posto manje nego u listopadu 2008. godine.

Lani je prodano oko 2600 novih stanova, ove godine oko 2000. Zamrlo tržište povukle su akcijske prodaje, koje je počela Raiffeisen banka svojom kampanjom Prostor za preokret. U osam su mjeseci, kažu u banci, prodali 204 stana, a samo 20 posto njih plaćeno je kreditom. Za ostale su kupci donijeli gotovinu! No, koliko je neprodanih stanova nitko ne zna točno. Strukovne udruge pri HUP-u i HGK pokušale su otkriti brojku, ali bezuspješno, pa su izjave o deset ili trinaest tisuća neprodanih stanova samo procjene.Nije onda nikakovo čudo što veliki počevši od Đukana masovno rasprodaju dionice građevinara naročito : HIDRELEKTRU , IGH, TEHNIKU, VIADUKT, DALEKOVOD itd. Mali ulagači naivno kupuju jer vjeruju da je povoljno ali uskoro će zaredati negativne blokade i puno veći pad cijena na dionicama građevinara tako da je svaka kupnja 100 % rizična . Bolje ulagati u TODEX dionice prehrane njihovo vrijeme dolazi i pravi rast je tek pred njima. Kao najbolju dionicu iz TODEX-a izdvojio bih LEDO svakako dokupiti i držati u portfelju.

Kolega direktor, samo da dodam onu vašu antologijsku:

DOKUP I SAMO DOKUP !!!!!

[thumbsup]

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)


Samo kažem, moglo bi se nešta sutra i kupit, ipak luka je luka, a brodar je brodar. [wink]

Nije luka – luka ima luka, i ima luka.

Evo kako ravnatelj Lukke uprave govori o perspektivi Luke Ploče i Luke Rijeka, jako zanimljivo:

http://www.rogotin.hr/_20…_obustava_cedveljusa.html

" Ravnatelj Lučke uprave Ploče Tomislav Batur naglašava da će Lučka uprava, kao investitor, u proljeće iduće godine pustiti u rad novi kontejnerski terminal. „Planirali smo privući dio kontejnera koji s Dalekog istoka dolaze u zagrebačku regiju preko riječke luke. Sada se od Rijeke do Zagreba, uključujući i neizostavne gužve u gradu, vozi oko 2,5 sata, a od Ploča do Zagreba bi se, nakon izgradnje prometnica, vozilo oko 4,5 sata. Međutim, pozicija pločanske luke bila bi neusporedivo bolja od riječke, jer putovanje brodom u Rijeku, računajući oba smjera, traje dva dana dulje nego u Ploče "

Mislim da je ovime sve jasno, čija je perspektiva bolja, samo mi nije jasno kako Luka Rijeka ima 3 puta veću tržišnu kapitalizaciju od Luke Ploče??

Što se tiče ovog zaustavljanja gradnje ceste, to je tekst iz listopada 2009. jučer na Dnevniku HTV-a je bilo rečeno da su osigurana sredstva za dovršetak izgradnje ceste do Ploča.

Kaže se – vrata Ti mogu utvoriti, aliu uči moraš sam.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Mislim da je ovime sve jasno, čija je perspektiva bolja, samo mi nije jasno kako Luka Rijeka ima 3 puta veću tržišnu kapitalizaciju od Luke Ploče??
Kaže se – vrata Ti mogu utvoriti, aliu uči moraš sam.
lp

Pa Plavi… ti mene iznenadiš svaki put sve više i više.
Pa ti stvarno nemaš pojma o ničemu.
Nije ti jasno zašto Rijeka ima tri puta veću kapitalizaciju od Ploča?
A ti ono… rekao si… pišeš knjigu?
He-he.

Btw. Riječ "ući" (od riječi "ulaziti") piše se mekim "Ć", a tvrdo "Č" ćeš koristiti u predikatu, na primjer: "Plavi mora naučiti gramatiku hrvatskoga jezika."
Eto… potrudi se slijedeći put, ak ne zbog sebe pa ono barem zbog knjige.

Jet: Are You Gonna Be My Girl?



Mislim da je ovime sve jasno, čija je perspektiva bolja, samo mi nije jasno kako Luka Rijeka ima 3 puta veću tržišnu kapitalizaciju od Luke Ploče??
Kaže se – vrata Ti mogu utvoriti, aliu uči moraš sam.
lp

Pa Plavi… ti mene iznenadiš svaki put sve više i više.
Pa ti stvarno nemaš pojma o ničemu.
Nije ti jasno zašto Rijeka ima tri puta veću kapitalizaciju od Ploča?
A ti ono… rekao si… pišeš knjigu?
He-he.

Btw. Riječ "ući" (od riječi "ulaziti") piše se mekim "Ć", a tvrdo "Č" ćeš koristiti u predikatu, na primjer: "Plavi mora naučiti gramatiku hrvatskoga jezika."
Eto… potrudi se slijedeći put, ak ne zbog sebe pa ono barem zbog knjige.

[/quote]
jesmo li mi na forumu HRVATSKOG JEZIKA ili POSLOVNOM FORUMU ?
Mislim da to niti malo ne umanjuje kvalitete pojedinih kolega.

p.s. bez ljtnje.

P.S. Plavi, ukoliko koristiš složenu suprotnu rečenicu sa veznicima "a, ali, nego, već i no", druge riječi odvajaš razgodcima. Sastavne rečenice uz korištenje veznika "i, pa te, ni, niti", ne odajaju se razgodcima.

Primjer suprotne rečenice:
– "Plavi želi napisati ljubavni roman i prodati tekst tjedniku "Glorija"", no ne poznaje gramatiku hrvatskoga jezika."

Primjer sastavne rečenice:
– "Plavi živi u malenoj sredini i potajno priželjkuje ugled u forumskoj zajednici pa se hvali kako će napisati knjigu."

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

GRAĐEVINSKA INDUSTRIJA
Kolaps građevine: Do kraja 2010. u bankrotu čak 40% građevinara
Autor/izvor: SEEbiz / Jutarnji.hr

ZAGREB – Mnoge građevinske tvrtke završit će kao Pevec! Pomor građevinara! Ovo je kolaps! “Sretna vam i uspješna 2010.” građevinarima će ovih blagdanskih dana zvučati kao zlobna šala.
Ekonomisti, bankari, poduzetnici i drugi traže posljednjih mjeseci dramatične izraze koji bi najbolje opisali stanje u hrvatskom građevinarstvu, piše Jutarnji list.
Do kraja 2010. i početkom 2011. s hrvatskog će tržišta nestati 40 posto građevinskih tvrtki, procjenjuju u financijskim krugovima. Među njima će biti najviše malih i srednjih poduzeća, naraslih na valu stanogradnje i cestogradnje od 2000. pa nadalje, ali bi u bankrotu mogli završiti i neki veliki, do jučer neupitni divovi. U zadnjem kvartalu ove godine dramatično je povećan broj građevinskih tvrtki u blokadi ili stečaju.
Stanje građevinarstva u brojkama izgleda ovako: u listopadu ove godine izdano je 1114 odobrenja za građenje, 12,1 posto manje nego u istom mjesecu lani; ti radovi vrijedni su 3,2 milijarde kuna, 23,5 posto manje nego u listopadu 2008. I na kraju, zgrade za koje su izdana ta odobrenja površine su 30 posto manje nego u listopadu 2008. godine.
Lani je prodano oko 2600 novih stanova, ove godine oko 2000. Zamrlo tržište povukle su akcijske prodaje, koje je počela Raiffeisen banka svojom kampanjom Prostor za preokret. U osam su mjeseci, kažu u banci, prodali 204 stana, a samo 20 posto njih plaćeno je kreditom. Za ostale su kupci donijeli gotovinu! No, koliko je neprodanih stanova nitko ne zna točno. Strukovne udruge pri HUP-u i HGK pokušale su otkriti brojku, ali bezuspješno, pa su izjave o deset ili trinaest tisuća neprodanih stanova samo procjene.Nije onda nikakovo čudo što veliki počevši od Đukana masovno rasprodaju dionice građevinara. [cry]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Šta vam ja govorim za uskok i za ne diranje hrvatskih dionica?

Malo je onakvih kao plavi koji ima frenda ili sam radi u fondu pa zna da će veliki kupovati adpl. Takvih je vrlo malo i takvima svaka dala.

Ali vi većina, zar stvarno mislite da će crobex up?
Pa dinko čeka igh na 1000-2000, dlkv 100-200 itd itd a ja ne vidim tko će braniti crobex kada usa krene u korekciju.

Čuvajte se, pogotovo ingre.
LP

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Još najbolje od sve ga su mi ovi kaj šišaju ovce.
Prvo su imali hgsp, onda opte kaj bu slijedeće?
Adpl mi izgleda kao potencijalni frizeraj ali bumo vidjeli.

Ljudi čuvajte se.
p.s. bolje od čuvanje je dolazak u USA market…ljudi ovdje je raj..zahebi crobe

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Šta vam ja govorim za uskok i za ne diranje hrvatskih dionica?

Malo je onakvih kao plavi koji ima frenda ili sam radi u fondu pa zna da će veliki kupovati adpl. Takvih je vrlo malo i takvima svaka dala.

Ali vi većina, zar stvarno mislite da će crobex up?
Pa dinko čeka igh na 1000-2000, dlkv 100-200 itd itd a ja ne vidim tko će braniti crobex kada usa krene u korekciju.

Čuvajte se, pogotovo ingre.
LP

Čuvajte se vi Hanfe jer ste već pod prismotrom, a sudeći po informacijama koje plasirate mogli bi gadno na…… a možda i fond ili brokeraj u kojem radite. Pozdrav i puno sreće. Trebati će vam

mini*

gače mi se tresu.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

ERSTE CARD ….je prolupal do kraja…

Šalju svima SMS……Poštovana gospođo….. uzmite DINERS …otvorite kod nas DINERS….kupujte na rate….na DINERS……. SVE PLATITE DINERSOm….itd.itd.

A moj zahtjev stoji tamo duže od 50 dana …!ALO………AAAAAAALO…….šaljite taj DINERS,
ako mislite ….ako ne…. ne dosadjujte mi s porukama……

Ja zbilja ne znam kaj se događa u toj banci……. ?……..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


mini*

gače mi se tresu.

Možda ih i napuniš…

AMERIČKO TRŽIŠTE
Wall Street: Dow Jones i S&P 500 najjači u 14 mjeseci
Autor/izvor: SEEbiz

NEW YORK – Dobre vijesti iz Dubaija pozdravili su i investitori na Wall Streetu.

Dow Jones ojačao je 0,3 posto i stigao do 10.501,05 bodova. S&P 500 ojačao je 0,7 posto, na 1.114,11 bodova dok je Nasdaq Composite bio najveći dobitnik s rastom od 1 posto. Dow Jones i S&P dosegnuli su najviše razine od listopada 2008. Jedan od najvećih dobitnika bila je Visa koja je uzletjela 4,2 posto, na 84,77 dolara. Kartičar će biti uvršten u S&P 500 indeks nakon trgovine 18. prosinca. uz to, analitičari Robert W. Bairda & Co. poboljšali su preporuke i ciljanu cijenu dionica u 12 mjeseci fiksirali na 100 dolara.

Sun Microsystems uzletio je 11 posto nakon što je Oracle objavio prijedloge za nastavkom suradnje. Oracle će nastaviti investirati u kompanijih softver za obradu podataka nakon što je planirano preuzimanje teško 7,4 milijarde dolara zaustavljeno od strane EU regulatora. Dionice Oraclea ojačale su 2,3 posto, na 23,31 dolar.

Rast Dow Jonesa bio bi izraženiji da nije bilo pada dionica Exxon Mobilea od 4,3 posto što je posljedica dogovorenog preuzimanja XTO Energyja ovrijednog 31 milijardu dolara. Meta preuzimanja katapultirana je nakon ove informacije čak 15 posto.

Financijski je sektor prošao relativno slabo. Citigroup je potonuo 6,3 posto nakon što je objavljeno da je postigao dogovor s Ministarstvom financija oko podmirenja 20 milijardi dolara državne pomoći. Njujorška će banka izdati 20,5 milijardi dolara vrijednih komercijalnih zapisa a moglo bi se dogoditi i još jedno izdanje teško 3 milijarde dolara u prvom kvartalu 2010.

Dvojica najpreciznijih prognozera među analitičarima ove godine Thomas Lee iz JP Morgan & Chasea i David Kostin iz Goldman Sachsa, predviđaju kako će kamatne stope Feda ostati blizu nule tek kako će prosječan rast dobiti od 26 posto podići S&P 500 na 1.250 odnosno 1.300 bodova iduće godine.
Todrićeve dionice ili TODEX postaju brend koji treba svakako imati u portfelju naročito podcjenjene Ledo i Zvijezda. Todrićeve dionice ili TODEX postaju brend koji treba svakako imati u portfelju naročito podcjenjene Ledo i Zvijezda . Dokup i samo dokup naročito biser dionice Ledo

New Report

Close