BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“Ako ikada hrvatskom narodu zaprijeti bilo kakva opasnost, NATO i Amerika će stajati uz vas i tvrdim da vam nitko nikada neće moći oduzeti vašu slobodu”, poručio je predsjednik Bush. Po meni burza mora ovo kapitalizirat, ako ne onda smo defeinitivno propali, ovo nije kurtoazna recenica, ona mora znacit revoluciju na zse jer je psihologija jako bitna… ako ne, vadim sve sa zse…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


“Ako ikada hrvatskom narodu zaprijeti bilo kakva opasnost, NATO i Amerika će stajati uz vas …
ovo nije kurtoazna recenica, ona mora znacit revoluciju na zse jer je psihologija jako bitna…

Da takve stvari nešto znače, zar bi dan nakon dobivanja pozivnice za NATO hrvatska burza onako pala?

Psihologija je najvaznija, mozda ovaj govor nesto znaci…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


Psihologija je najvaznija, mozda ovaj govor nesto znaci…

Svakako. Ak tak mislis pocni lovu odmah vaditi sa ZSE. Npr. ja sam do jucer bio u strahu da mi nece doci talibani i opljackat lovu kod brokera. Sad kad znam da me F-22 i ostale tehnikalije cuvaju mirnije spavam [lol]

Kazem, vadim… ak se nis ne desi… inace da se prije pol ovo desilo bili bi u blokadi pozitivnoj u prvih par minuta… a sad… ak ne odradi vadim… (17.4. 10:00:01)

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


a sad… ak ne odradi vadim… (17.4. 10:00:01)

…..ako bude moguće zadat nalog [smiley][smiley]


Kazem, vadim… ak se nis ne desi… inace da se prije pol ovo desilo bili bi u blokadi pozitivnoj u prvih par minuta… a sad… ak ne odradi vadim… (17.4. 10:00:01)

ja ga ne vadim više desilo se ili ne…
[smiley][lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

trotter:

Kazem, vadim… ak se nis ne desi… inace da se prije pol ovo desilo bili bi u blokadi pozitivnoj u prvih par minuta… a sad… ak ne odradi vadim… (17.4. 10:00:01)

ja ga ne vadim više desilo se ili ne…
[smiley][lol]

Za tebe znamo da ne vadis. [tongue]

trotter:

a sad… ak ne odradi vadim… (17.4. 10:00:01)

…..ako bude moguće zadat nalog [smiley][smiley]

Ma bit ce… treba samo dovoljno nisko postavit nalog… pa nek se vrti algoritam[bye]

A osim u pg kod drugih mogu dat nalog vecer prije tak i tak…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Premješteno iz teme: [color=blue]TNSA (Transadria d.d.)[/color]

Dobar dan drustvo.
Vidim da ovdje ima zanimljivih likova.
Nikada nisam pisao na ovom forumu vec samo citam vasa prepucavanja,a TNSA mi je najdraza jer imam podosta dionica iste,i moram vam priznati da pisete bez veze gluposti.
Svi zelite zaraditi u sto kracem roku sto vise novaca,a to neide kolege.
Vlasnik sam preko 300 dionica TNSA i ni u jednom casu se nisam bojao za svoje dionice,ni kad su rasle ni kada su padale pogotovo.
Najbolji mi je kolega pero koji stalno pise kako ova dionica ne vrijedi,a istovremeno kupuje na ime svojega odvjetnika,
zatim Sljuncar koji silom zeli srusiti cijenu da bi jeftino kupio jer silom zeli transadrine nekretnine,tj.upravnu zgradu,
slijedi brat od Homan M. koji namjerno rusi cijenu jer takodjer zeli preuzeti transadriu,
ima tu jos razno raznih likova koji imaju tu svakakve namjere,a najvise ima sitnih kokosara koji zamaraju temu bez veze,tipa Jovice,Aska,Skuncaivana,idr.
Pozdrav

Tržište nije reagiralo na pozivnicu za ulazak u NATO
I dalje se očekuje niska likvidnost i pad cijena dionica

Crobex indeks zaključio je tjedan na 3.713 bodova, s gubitkom od 4,96 posto u odnosu na prethodni tjedan. Nalazi se na najnižoj razini od 6. veljače lani. Prometi su i prošloga tjedna bili niski. Redovni promet dionicama dosegnuo je samo 244,67 milijuna kuna, dok je ukupni promet iznosio 686,9 milijuna kuna

Sezona objave financijskih izvješća za prošlu godinu postupno se približava kraju, pokazavši da su kompanije u većini slučajeva ostvarile dobre rezultate.Kako ističu u Odjelu za ekonomska istraživanja Hypo Alpe Adria grupe, od 29 kompanija iz sastava Crobexa koje su dosad objavile lanjske poslovne rezultate, njih 22 ostvarilo je rast neto dobiti. Prosječni rast neto dobiti kompanija iz sastava Crobexa iznosio je očekivanih 20,5 posto.Hrvatska je dobila i dugo očekivanu pozivnicu za ulazak u NATO savez, a otvorena su i tri nova poglavlja u pregovorima s Europskom unijom o pristupanju. No, tržište nije reagiralo na te vijesti.

“S obzirom na dosadašnju ravnodušnost tržišta na objavljena financijska izvješća kompanija za prošlu godinu, dobivenu pozivnicu za ulazak u NATO i otvaranje tri nova poglavlja u pregovorima s EU-om, tijekom idućega tjedna možemo i dalje očekivati smanjenu likvidnost. Institucionalni investitori zadržavaju i nadalje značajnu dozu opreza u uvjetima kada će udjelničari Braniteljskog fonda za 10-ak dana moći raspolagati svojim udjelima”, kaže Maja Barać, analitičara u Odjelu za ekonomska istraživanja Hypo Alpe Adria grupe. Kako dodaje, trenutno je na tržištu jedan od većih faktora rizika pitanje u kolikoj će mjeri doći do povlačenja udjela iz tog fonda. “Do 12. travnja odnosno isteka lock-up perioda na prodaju udjela mogli bismo vidjeti sporadičnu rasprodaju dionica od strane fizičkih osoba upravo iz tih razloga”, ocjenjuje Barać.

Pri niskoj likvidnosti prošloga tjedna nije bio jasno izražen fokus ulagača. Najviše se trgovalo dionicom T-HT-a, u visini od 33,18 milijuna kuna. Cijena joj se spustila 6,8 posto, na 315 kuna.Po visini prometa slijedi je dionica Ine. Njome je protrgovano 20,88 milijuna kuna, uz pad cijene od 2,15 posto, na 2.180 kuna.Dionice brodarskog sektora pretrpjele su veće gubitke. Tako je dionica Atlantske plovidbe, kojom je ostvareno 16,66 milijuna kuna, pojeftinila devet posto, na 2.300 kune. Dionica Jadroplova oslabila je 9,86 posto, na 567 kuna, Uljanik plovidbe 8,4 posto, na 2.135 kuna, a Tankerske plovidbe 6,88 posto, na 4.470 kuna.

Veću korekciju cijena nije izbjegao ni građevinski sektor. Tako je dionica Ingre bila na gubitku od gotovo devet posto, te je zaključila tjedan na 34.000 kune. Dionica Dalekovoda pojeftinila je više od osam posto, na 910 kuna, a Instituta građevinarstva Hrvatske 5,26 posto, na 9.900 kuna. Barać ne očekuje ni idućih dana poseban fokus tržišnih sudionika na pojedine sektore ili dionice, s obzirom da su prometi niski, a cijene dionica padaju, unatoč dobrim poslovnim rezultatima kompanija za prošlu godinu. (Hina)
6.4.2008 11:14[bye][bye][cry][sad][undecid][angry]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Novac | Tržište kapitala
Volumeni trgovanja svakim su danom sve manji i manji Piše: Silvana Milić
ZAGREB – Tržište investicijskih fondova u Hrvatskoj, iako je nastavilo održavati bolju poziciju u odnosu na CROBEX (koji je i ovog tjedna ponovno ostvario minus veći od 3% u odnosu na početak tjedna), ipak se nije uspjelo zadržati u “zelenoj zoni” iz prošloga tjedna.

Objava poslovnih rezultata prošla je u očekivano pozitivnom tonu, no pozitivnih pomaka na cjenovnoj strani dionica zbog toga nije bilo. Zaključak da nedostaje potražnje koja bi novim kunama podržavala tržišne razine i dalje ostaje, volumeni kojima se trguje čini se da su sve manji i manji.

Opasnost nedostatka razumijevanja i dodatne edukacije svih sudionika, a posebno investitora čini se da odnosi svoj danak. Lani su građani privućeni solidnim prinosima fondova uplaćivali sredstva poglavito u mješovite i dioničke fondove.

A taj “magnet” sada ima negativan utjecaj. Bez potpunog razumijevanja tržišta kapitala teško je objasniti investitorima sve mogućnosti ulaganja. Naredno razdoblje i dalje će po svemu sudeći biti obilježeno činjenicom da je većina sastavnica CROBEX-a ostvarila dvoznamenkasti rast dobiti, ali i negativnim raspoloženjem investitora.
Sutra možemo očekivati još manji volumen i niže cijene dionica.[bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close