BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Buy to open call/put ratio ne pokazuje nešto što bi upućivalo na značajan odbijanac.

Tko je čitao od Murphy-a TA, onda je jedna od karakteristika DNA što OTVORENI INTERES naglo padne, baš kako se sada događa!
Slažem se s tekstom na CNBC-u, nije ovo vrijeme za biti u CASHU 100%.
Definitivno NE!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Buy to open call/put ratio ne pokazuje nešto što bi upućivalo na značajan odbijanac.

Tko je čitao od Murphy-a TA, onda je jedna od karakteristika DNA što OTVORENI INTERES naglo padne, baš kako se sada događa!
Slažem se s tekstom na CNBC-u, nije ovo vrijeme za biti u CASHU 100%.
Definitivno NE!

Svakim danom pričaš da ne treba biti u cashu još od Crobexa na 2500.

Gledajući svaki dan, da je JAKO isplativo biti 100% u cashu, osima ako se ne želiš kladiti

ovdje na TK, jer ovo je počelo ličiti jedino na kladionicu.

Nema odbijanca u USA, nema odbijanca u Europi, kod nas se isto također nastavlja pad.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

@gonzalez,
odakle ti to da nema odbijanca?
Pogledaj ovdje
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe
baci oko i na futurese

Glede tvoga komentara na cash: U bear marketu ne treba biti u buy-hold poziciji, tj. dugotrajno u cashu, ali i tu ima odličnih odbijanaca i vrhunskih prilika za zaradu. Ukratko: U bull marketu dobro je većinom biti u dionicama, a u bearmarketu u cash-u, ali ako si već odličan tehničar onda trebaš koristiti ulaze i izlaze za optimizaciju profita i smanjenje (mogućih) gubitaka i u jednom i drugom razdoblju… a ne podlijegati masovnoj psihozi.

OBAVEZNO PROČITATI !!!

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

http://www.seebiz.eu/hr/valute-i-robe/hnb-na-repo-aukciji-prihvatio-6%2c1-milijardu-kuna,39056.html

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ


OBAVEZNO PROČITATI !!!

Prestrasno i prezalosno.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)



http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=v1

Hebo ove naše brodare, vani se vrti prava lova


Ovdje trguje brat bratu…30-50 ljudi dnevno…i netko zarađuje…konstantno….a netko puši….isto tako…konstantno.
[/quote]

Može objašnjenje vaše konastatacije.

Ja to vidim ovako.
Netko uvijek zarađuje, netko uvijek gubi.
Tako je na burzi, tako je i u životu i oko toga nema prijepora.
Ovo kažem da ne bi poslije ispalo da se samo na burzi gubi.

Zašto smatram da se ne gubi kako vi kažete.

Primjerice.
Tu na našem forumu ima ekipe koja konstantno dokupljuje atpl lekont i slični.
Dali ti želiš reći da je on od 3k kad je počeo kupovati do danas nekaj popušio?
Ja smatram da nije izgubio ništa, nitko mu nije uzeo niti jednu dionicu, propustio je samo priliku da drugim dozvoljenim polugama dođe do većeg broja dionica nego što sad posjeduje.
Ali to je drugi par rukava.
Ili jeli popušio tj. dobio i onaj koji je kupio recimo atpl po 700 kad je bio i prodao ga po 730 i onda ga dočekao na 600.
Nije niti on ništa popušio, ima isti broj dionica koje je i prije imao, samo je propustio priliku.

Jedini koji eventualno puše, su trejderi koji uđu trejdat pa ju kupe, ne uspiju prodati na vrijeme, pa prodaju s gibtkom i ne dokupe na niže. Oni jedini imaju pravi pušing, no takvih je kod nas malo, jer tržište ide svaki dan sve niže.
Ovo ostalo su sve propuštene prilike, nešto kao izmakla dobit.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

stvar je čisto tehničke prirode,a tehnička priroda tržišta ovisi o tri faktora–kamatne stope,likvidnost i psihologija..sva tri elementa su na zse negativna,međutim vidim da kamatne stope naglo padaju,pa bi to mogao biti znak,ako ne preokreta u trendu,onda u najmanju ruku stabilizacije atpl,pa i tržišta zse…da su ovi na asku malo samosvijesniji,i da se ne izlažu nepotrebnoj panici,bili bi barem na približno normalnijoj cijeni,a ovako smo trenutno miljama od realne cijene,ali ne treba žuriti,polako–sve kad-tad dođe na svoje…pravda uvijek dođe,samo što je spora…

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

Banke samo u siječnju zaradile 440 milijuna kuna
Business.hr

05.03.2009 09:28
Bankari su u siječnju usprkos recesiji zaradili 439,9 milijuna kuna dobiti, što je gotovo 40 posto više nego u siječnju 2008. godine, prenosi Jutarnji list.

Imovina banaka povećana je istodobno u godinu dana za oko 14 posto ili za 44,5 milijardi kuna. Ukupna imovina banaka krajem siječnja tako je dosegnula rekordnih 379,88 milijardi kuna, što je gotovo 100 milijardi više nego što iznosi cijeli procijenjeni bruto nacionalni dohodak zemlje za 2008. godinu.

"Dvije najveće banke čine 60 posto bankarskog sustava zemlje, a prvih pet 80 posto bankarskog sustava. Njima je i rast od pet posto dovoljan za ostvarenje visokih prihoda i dobiti. Zato ovaj rezultat ne iznenađuje", rekao je Drago Jakovčević sa zagrebačkog Ekonomskog fakulteta.

Prema njegovim riječima, hrvatske banke i dalje ostvaruju najveće marže u Europi. Primjerice, ako nabavljaju novac sa 4 posto kamate, a plasiraju ga sa 6 posto, njihova kamatna marža je zapravo 50 posto.

Jakovčević smatra kako je još veća zarada banaka na platni promet, tj. na svaku transakciju koju obavljaju građani i poduzeća, a koja je za banke potpuno nerizična.

"Banke pod pritiskom svojih vlasnica žestoko i brzo kompenziraju očekivani pad dobiti u ovoj godini. Smatram da nije u redu da to rade Banke samo u siječnju zaradile 440 milijuna kunaBanke samo u siječnju zaradile 440 milijuna kunapovećanjem kamata koje su već rasle unaprijed kao priprema za ovu, očekivano tešku godinu, niti da se ponašaju kao u država u državi. Naime, upravo ova država garantira za sve depozite građana što bi trebali oni raditi. Također banke bi trebale biti odgovorne i svjesne da dizanjem kamata dugoročno štete same sebi jer utječu na pogoršanje naplate kredita", naglasio je ekonomski analitičar dr. Žarko Primorac.

Banke su već pokazale “žilavost” i brzo snalaženje u recesijskim uvjetima. Tako je smanjeno kreditiranje građana kao potencijalno problematične skupine koja bi se zbog gubitka posla i smanjenja plaća mogla naći u problemima, ali je povećano kreditiranje države i državnih poduzeća uz jamstva Ministarstva financija. Time su banke smanjile rezervacije za rizične plasmane jer se država i državna poduzeća smatraju prvoklasnim klijentima najvećeg rejtinga.

"Mjesečna usporedba nije uobičajena jer ona može biti rezultat većih prihoda i manjih rezervacija. Podaci ipak pokazuju veliku stabilnost hrvatskoga bankarskog sustava usprkos tome što se rizici povećavaju. Banke će po meni i ove godine ostvariti solidnu dobit", naglasio je Damir Novotny, ekonomski analitičar.

Bankama po ocjeni stručnjaka stoga trenutačno odgovaraju poslovi s državom, a Vlada bi mogla iskoristiti tu “pat-poziciju” za prešutni dogovor o nedizanju kamata u ovoj godini.

"Bankari dakako ne misle da stoje tako dobro.

Povrat na kapital kada se pogleda siječanj ove godine u odnosu na siječanj prošle godine samo je malo iznad 10 posto, a prije godinu dana bio je čak ispod 10 posto, što je na granici rentabilnosti. Ovakva usporedba koja govori o 40-postotnom rastu dobiti može zavarati javnost", naglasio je Zoran Bohaček, direktor Hrvatske udruge banaka. Osim toga, napominje, banke u siječnju nemaju nikakvih poreznih davanja pa će tek tromjesečni ili polugodišnji rezultati pokazati pravu sliku. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] Banke jedine zarađuju u krizi i imaju velike dobiti stoga su dionice banaka nasljednice koje preuzimaju prvo mijesto od brodarskih i građevinarskih dionica. [thumbsup]Kupujte dionice malih hrvatskih banaka koje su sada na tržištu visoko podcijenjene a imaju daleko veću dobit i sigurnost od ostalih dionica. [thumbsup] Pred tim bankama su i preuzimanja tako da će skokovi cijena tih dionica biti veliki. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Zašto smatram da se ne gubi kako vi kažete.

Primjerice.
Tu na našem forumu ima ekipe koja konstantno dokupljuje atpl lekont i slični.
Dali ti želiš reći da je on od 3k kad je počeo kupovati do danas nekaj popušio?
Ja smatram da nije izgubio ništa, nitko mu nije uzeo niti jednu dionicu, propustio je samo priliku da drugim dozvoljenim polugama dođe do većeg broja dionica nego što sad posjeduje.
Ali to je drugi par rukava.
Ili jeli popušio tj. dobio i onaj koji je kupio recimo atpl po 700 kad je bio i prodao ga po 730 i onda ga dočekao na 600.
Nije niti on ništa popušio, ima isti broj dionica koje je i prije imao, samo je propustio priliku.

Jedini koji eventualno puše, su trejderi koji uđu trejdat pa ju kupe, ne uspiju prodati na vrijeme, pa prodaju s gibtkom i ne dokupe na niže. Oni jedini imaju pravi pušing, no takvih je kod nas malo, jer tržište ide svaki dan sve niže.
Ovo ostalo su sve propuštene prilike, nešto kao izmakla dobit.

Bravo majstore!!!

Ovo je post

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

mOLIO BIH CIJENJENE KOLEGE DA MI KAŽU KAD ĆE DOĆI TAJ ODBIJANAC O KOJEM SVI STRUČNJACI PIŠU VEĆ TJEDNIMA.jA SAM VEĆ JAKO NESTRPLJIV.
kOLIKO JOŠ KOMBO DANA MORAMO ČEKATI?
dA LI SE U KOMBO DANE UBRAJAJU I NEDJELJE I PRAZNICI?
mOŽDA JE ZBOG TOGA NASTALA GREŠKA.
nE ZNAM ALI JA JEDVA ČEKAM ODBIJANAC JER SE SVI STRUČNJACI KAO NPR. VLAD,MIG,FERENGI,MRGUD,TIGRUS, SLAŽU DA JE VEĆ TREBAO OTPOČETI PRIJE NEKOLIKO DANA.
NIŠTA,IDEM SAD DA ME NE ZATEKNE NESPREMNOG.

[cool]

Nikad ne prekidaj svoje neprijatelje dok prave gresku.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


mOLIO BIH CIJENJENE KOLEGE DA MI KAŽU KAD ĆE DOĆI TAJ ODBIJANAC O KOJEM SVI STRUČNJACI PIŠU VEĆ TJEDNIMA.jA SAM VEĆ JAKO NESTRPLJIV.
kOLIKO JOŠ KOMBO DANA MORAMO ČEKATI?
dA LI SE U KOMBO DANE UBRAJAJU I NEDJELJE I PRAZNICI?
mOŽDA JE ZBOG TOGA NASTALA GREŠKA.
nE ZNAM ALI JA JEDVA ČEKAM ODBIJANAC JER SE SVI STRUČNJACI KAO NPR. VLAD,MIG,FERENGI,MRGUD,TIGRUS, SLAŽU DA JE VEĆ TREBAO OTPOČETI PRIJE NEKOLIKO DANA.
NIŠTA,IDEM SAD DA ME NE ZATEKNE NESPREMNOG.

[cool]

skuzaj, ja sam reko da nece biti velikog odbijanca dok IGH ne dodje do cca 950 i ingra do 23,5kn.
to je moje skromno misljenje.
ne znaci da ce tako biti , ali kako sada stvari stoje upravo to ce se desiti.
jedan manji odbijanac se mozda desi, ali to je optimisticni scenario…

PS. imaoci igh i ingre – nemojte se ljutit sto sam ovo napisao , ali mislim da ste vec navikli na ogromne bezrazlozne padove, pa tako Vas i daljnji pad ne bi trebao previse uznemiriti.

@šef

male banke da kupujemo, jel šefe?
pritom mislis bas na slatinsku, a?
[yawn]

Selim u ameriku...


Zašto smatram da se ne gubi kako vi kažete.

Primjerice.
Tu na našem forumu ima ekipe koja konstantno dokupljuje atpl lekont i slični.
Dali ti želiš reći da je on od 3k kad je počeo kupovati do danas nekaj popušio?
Ja smatram da nije izgubio ništa, nitko mu nije uzeo niti jednu dionicu, propustio je samo priliku da drugim dozvoljenim polugama dođe do većeg broja dionica nego što sad posjeduje.
Ali to je drugi par rukava.
Ili jeli popušio tj. dobio i onaj koji je kupio recimo atpl po 700 kad je bio i prodao ga po 730 i onda ga dočekao na 600.
Nije niti on ništa popušio, ima isti broj dionica koje je i prije imao, samo je propustio priliku.

Jedini koji eventualno puše, su trejderi koji uđu trejdat pa ju kupe, ne uspiju prodati na vrijeme, pa prodaju s gibtkom i ne dokupe na niže. Oni jedini imaju pravi pušing, no takvih je kod nas malo, jer tržište ide svaki dan sve niže.
Ovo ostalo su sve propuštene prilike, nešto kao izmakla dobit.

Bravo majstore!!!

Ovo je post

tako je. tako je. ali lako ćemo se mi snaći, a vi? šta ćete vi?

...povijest se ponavlja...

Crne prognoze ECB-a: Teška recesija u 2009., dogodine tek blagi oporavak

05.03.2009 16:27

Gospodarstvo eurozone zabilježit će u ovoj godini puno snažniji pad nego što se ranije prognoziralo, a u 2010. trebao bi uslijediti tek blagi oporavak, objavljeno je danas iz Europske središnje banke (ECB).
Vezane vijestiECB i BoE snizile kamatne stope na rekordno niske razine

U novim tromjesečnim prognozama stručnjaci ECB-a predviđaju pad BDP-a eurozone u rasponu od 2,2 do 3,2 posto u ovoj godini, u odnosu na ranije prognozirane stope rasta od minus 1,0 do 0,0 posto.

U 2010. eurozona bi mogla ponovno zabilježiti rast gospodarskih aktivnosti, pri čemu se prognoze ECB-ovih ekonomista kreću u rasponu od minus 0,7 do istog postotka, ali s pozitivnim predznakom. To je pak osjetno niže od prosinačke prognoze o pozitivnim stopama rasta u rasponu od 0,5 do 1,5 posto.

Inflacija će pak u ovoj i sljedećoj godini ostati ispod ciljane razine, kazao je predsjednik ECB-a Jean-Claude Trichet na konferenciji za novinstvo, održanoj nakon objave odluke o sniženju ključnih kamatnih stopa u eurozoni na rekordno niskih 1,5 posto.

"Stope inflacije značajno su pale i sada se očekuje da će u 2009. i 2010. ostati osjetno ispod dva posto", izjavio je Trichet.

Aktualno usporavanje inflacije "zrcali ozbiljan pad gospodarskih aktivnosti", upozorio je. U veljači je inflacija u eurozoni iznosila 1,2 posto, što je osjetno ispod ciljane ECB-ove razine od ispod ali blizu dva posto.

New Report

Close