BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mislim da si potpuno u pravu[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

ajde dečki jedan savjet…

kredit za HT uzet na otplatu na rate na puni iznos je tekao na slijedeći način:
1. banka uplatila 38k na račun za uplatu
2. osoba platila sve troškove obrade
3. osoba platila UNAPRIJED interkalarnu kamatu do 1.11 (banka odredila tako da se tek od 1.11 počinje teći kredit jer kao ‘da ima vremena napraviti rekapitulaciju u slućaju povrata sredstava’
4. osoba GREŠKOM još dobije platiti ponovo interkalarnu kamatu na kućnu adresu (ok ovo zanemarujemo ali morao sam navesti)
5. u ugovoru piše da se povrat novaca mora vratiti banci u roku 8 dana (ok stoji)

pitanje:

ako je osoba već platila (i to unaprijed) interkalaranu kamatu ima li zakosnki pravo koristiti taj novac do datuma 1.11 do kejg je i platila uslugu korištenja?

nema mi druge nego se zae..ti

Premješteno iz teme: [color=blue]DLKV (Dalekovod d.d.)[/color]


Mi smo za Bosnu Amerika i što dalje bit će toga sve više.
Javno će ovako bockati da im bude lakše, a tajno će biti jalni jer su svjesni da su u debelom zaostatku i da ćemo se mi u HR debelo obogatiti na njihovom razvoju slijedećih godina. Prvo ćemo im pokupit od firmi sve što valja, onda ćemo im izgradit sve ceste, pa ćemo im sredit električnu infrastrukturu itd.
Takva im je sudbina, htjeli ili ne. Tako smo i mi prolazili donedavna, dok su nas kupovale švabe po HT, talijani po bankama, Bechteli i Strabagi gradili ceste… E pa sad je malo drugačije, što se vidi i na burzi.
Tako ćemo i mi njih izrabit a oni nek si nađu žrtvu poslije. Šta da im ja radim.

lijep scenarij, samo da ne bude po onoj “digla i zaba nogu da je potkuju”. Nego sjetio sam se dobrog vica, ide ovako: kad se rodio mali Mujo, mati ga uzme, okrene ga prema Sloveniji i kaze:”Sine, tamo ces naci posla”. Rodio se mali Janez, pa ga isto mater uzme u ruke, okrene ga prema Bosni i veli:””E sine, tamo ces naci oca.” [smiley2]
Pouku izvedite sami.

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.


ajde dečki jedan savjet… kredit za HT uzet na otplatu na rate na puni iznos je tekao na slijedeći način: 1. banka uplatila 38k na račun za uplatu 2. osoba platila sve troškove obrade 3. osoba platila UNAPRIJED interkalarnu kamatu do 1.11 (banka odredila tako da se tek od 1.11 počinje teći kredit jer kao ‘da ima vremena napraviti rekapitulaciju u slućaju povrata sredstava’ 4. osoba GREŠKOM još dobije platiti ponovo interkalarnu kamatu na kućnu adresu (ok ovo zanemarujemo ali morao sam navesti) 5. u ugovoru piše da se povrat novaca mora vratiti banci u roku 8 dana (ok stoji) pitanje: ako je osoba već platila (i to unaprijed) interkalaranu kamatu ima li zakosnki pravo koristiti taj novac do datuma 1.11 do kejg je i platila uslugu korištenja?

nisam vise u formi, ali mislim da nemas pravo i da ce ti vratiti razliku ikk za nekoristena sredstva. za zakon ne znam, ali sve bi trebalo biti u ugovoru o kreditu…

i to je to...

Dali se zna koliko postoji dionica Ingre ? Odnosno valjda se zna, ali dali netko odavde to zna ? Znaci postoji toliko i toliko dionica po 58.000 kn..[smiley7] I isto pitanje za Dalekovod…toliko i toliko.. Ako moze samo odgovor bez puno pitanja kaj ce ti to, itd[smiley1]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Podaci o INGR-R-AISIN: HRINGRRA0001
izdavatelj: Ingra d.d.
Tržište: ST
Trgovinski sustav: MOST
Vrsta: D
broj izdanih: 50.000 nominalna vrijednost: 2.000,00 HRK
broj glasova po dionioci: 1
datum uvrštenja: 12.01.2006
najviša 365 dana: 62.499,00 / najniža 365 dana: 5.680,00

Ovo je copy/paste sa http://www.zse.hr

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: [color=blue]DKVS (Đakovština d.d.)[/color]

Moje mišljenje je da bi ova dionica mogla ubrzo na 250, a što se tiće građevinara mislim da su svi prenapuhani osim DLKV i možda LVCV

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Dali se zna koliko postoji dionica Ingre ? Odnosno valjda se zna, ali dali netko odavde to zna ? Znaci postoji toliko i toliko dionica po 58.000 kn..[smiley7] I isto pitanje za Dalekovod…toliko i toliko.. Ako moze samo odgovor bez puno pitanja kaj ce ti to, itd[smiley1]

Drhtava ruko :), moze jedan mali savjet; uopce nije zlonamjeran. Trebas pitati ‘kako uhvatiti ribu’, a ne da ti netko da ribu. Na dnu K-Paxovog posta ti pise pa se posluzi sa istim i za dalekovod; ali mozes i ubuduce djelovati na isti nacin; umjesto traziti da ti netko nesto da/posalje; pitaj ga kako je to napravio.
Eto, nije bilo pitanje, pa ne trebas ni odgovarati.[smiley7]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

za zakon ne znam, ali sve bi trebalo biti u ugovoru o kreditu…

o tome se i radi… ne pipe u ugovoru da se treba UNAPRIJED plaćati interkalarana kamata.. (pa tko je to vidio) i onda još tražiti nazad novac glavnice na koji je već plaćena kamata..

misliš da će oni dati kamatu na taj novac koji je osoba već platila?

ne piše sve u ugovoru zato i pitam zakosnki okvir…

nema mi druge nego se zae..ti

Ja bum im ponudil još dionica u zalog umjesto vraćanja love od povrata (glavnice).

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Premješteno iz teme: [color=blue]DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)[/color]

Ne možeš to znati nikada. Ali mislim da to više nije ni bitno. Ajd dok se nije znalo kakve su im namjere (dobili za džabe – hoće li prodati pošto-poto..) , no sad se već polako kristalizira da to ne bude išlo baš tako.

A usput rečeno, nisu branitelji najslabija karika ove dionice, neki forumaši koji su se kitili perjem đurinih guru-a, odreagirali su gore nego ijedan branitelj: u najboljem slučaju spavali po forumima iščekujući da im netko od forumaša da “provjerenu informaciju” temeljem koje će sutra kupiti ili prodati, pokušavajući usput odgonetnuti ime prezime te ratni put svakog prodavatelja sa 748 kom na prodaji (btw. pušenje tako prozirne fore je za momentalni kick-off s burze…), a o onima koji su jedva dočekali lipu i po preko ulaza da zdime glavom bez obzira da i ne govorim.

Mislim…svaki komentar je suvišan. Ovo definitivno nije za pi… .


Ja bum im ponudil još dionica u zalog umjesto vraćanja love od povrata (glavnice).

prvo ja skoro da i nemam više što nuditi…

drugo – pitao sam za bilo koju drugu soluciju soluciju – glatko su me odbili

uglavnom, nisam dovoljno velik za njih
[smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

New Report

Close