BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav s plavog jadrana.

SLK kakav ti je to ruzan avatar? [smiley9][smiley9]

Ima li koja dobra dusa da u 3 minute nakuca sto se dogadjalo u proteklih 2 tjedna. Ne citam, novine, ne gledam televiziju, ovo mi je prvi izlet u svijet.

Kada ide HT? Nemam bas puno kuna, a i internet mi je spor.

Hvala!

I love the Smell of Profits in the Morning


Nemam bas puno kuna, a i internet mi je spor. Hvala!

hahaha…
p.s. zar i fazani ljetuju na moru? znaju plivati?

nema mi druge nego se zae..ti


fazan: ” Nemam bas puno kuna, a i internet mi je spor. Hvala!” hahaha… p.s. zar i fazani ljetuju na moru? znaju plivati?

Ne, samo tocamo noge u plicaku i skrivamo se po kaficima. Uskoro pocinje sezona lova, pa treba skupiti snagu za izbjegavanje lovaca.

I love the Smell of Profits in the Morning

Kolega fazan, dobro došli. Radujemo se vašem povratku. Koliko mogu primijetiti uvijek ste bili korektan forumaš, davali vrlo detaljne analize dionica na forumu, nikad navlačili, te stoga kao takav ovdje nedostajete. Sviđa mi se vaša fundamentalna analita na INDG i njenom budućem potencijalu, također, kako ste fundamentalno obradili Zdenku i njenoj izvjesnoj budućnosti. Zato takve osobe kao vi fale na forumu jer istom doprinose, nikad ne dokoličare i pričaju svašta.

Imamo skoro pa dvije milijarde kuna u igri.
HDEL : VIADUKT : ĐURO : KONSTRUKTOR

Baš me zanimaju vaši tikeri?

25: 25: 10: 40 ?

Jet: Are You Gonna Be My Girl?


Kolega fazan, dobro došli. Radujemo se vašem povratku. Koliko mogu primijetiti uvijek ste bili korektan forumaš, davali vrlo detaljne analize dionica na forumu, nikad navlačili, te stoga kao takav ovdje nedostajete. Sviđa mi se vaša fundamentalna analita na INDG i njenom budućem potencijalu, također, kako ste fundamentalno obradili Zdenku i njenoj izvjesnoj budućnosti. Zato takve osobe kao vi fale na forumu jer istom doprinose, nikad ne dokoličare i pričaju svašta.

ajde tihomire nemoj biti tuzan, ako danas ne projdete ima jos kup uefa

P.S. tko se raduje mom povratku vi osobno ili vas ima vise (ili sebi volite reci vi)
[smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning

Premješteno iz teme: [color=blue]TOZ (Tvornica olovaka Zagreb)[/color]

Prvo to da li oni kupuju ili prodaju to se ne može znati. Naime službene obavijesti koje šalju hanfi su paravan.

Kad su kupovali po 70 ili 100 kuna po dionici prvo su kupovali njihovi prijatelji ili djevojke. Kad su sve pokupovali po tim cijenama, onda su oni od njih te iste kupovali po višim cijenama i to objavljivali hanfi kao stjecanje i time kod naivaca dali dojam da kupuju po visokim cijenama.

Naivci bi povukli prema gore i tako malo po malo eto vrtoglavih 1000 posto rasta u godinu dvije.

Sad su počeli dizati cijenu, jer smatraju da će više dobit prodajom dionica naivcima na burzi nego što bi dobili da prodaju zemlju i zatvore tvornicu, te više nego da nastave s gradnjom za što nisu sposobni ni kreditno ni logistički.

Oni kupuju pola na vlastito ime i to prijave (Marković, Baričević ) a ostatak su kupili na ime svojih prijatelja koji se ne moraju prijavljivat hanfi.

I onda kad žele prodat kupe od svojih prijatelja po visokoj cijeni manju količinu, a nakon što tako dignu cijenu onda tako skuplje prodaju ostalu imovinu koja je na imenu prijatelja.

I onda prijave tu skromnu kupnju hanfi i svi misle kako top manageri kupuju, a oni ustvari prodaju.

Da sam u prqavu može se svatko uvjeriti ako kupi jednu dionicu i u SDA redovno prati kretanje dionica na imena:

Jurica mesarek (prijavljen prije više godina hanfi zajedno s markovićem radi zajedničkog sudjelovanja i reketarenja u drugim društvima-netko u hanfi drži to u ladici)
Tiho lalić
dino pinjo (dok nije ušao u NO)
daliborka planinčević (dok nije ušla u NO)
dalibor makek
te više drugte ih ljudi koji se kriju po skrbničkim računima.

To je samo dio najpouzdanijih ljudi koji drže dionice za račun Markoviča i Baričevića. Ima ih još, ali u drugom postu.

Zatim su tu ljudi koji drže za svoj račun ili račun bliskih ljudi a koji zajednički djeluju s prvima (bolanča iz PLIVE, marinović od fude i dr.) te neki , te ljudi od vlasnika TEP-a koji glume da su neprijatelji od prvih, a imaju s njima sve dogovoreno).

Pogledajte vremensku seriju po danima za gore navedene pa će vam sve biti jasno.

Premješteno iz teme: [color=blue]TOZ (Tvornica olovaka Zagreb)[/color]

Uprava laže da nije prodavala zemlju.

Baričevič je član Uprave koja je prodala zemlju – jedinu pravu stambenu zonu u TOZ-u za stanove po 130 eura kvadrat ili oko 1000 kuna.

Pa kako sad laže da vrijedi 500 eura kvadrat.

Znači da je on napravio kazneno djelo oštećivanja dioničara prodajući je po 100 eura.

Što ako i ovu zemlju proda po 1000 kuna kvadrat. 60.000 kvadrata po 1000 je 60 000 000 .

I onda ako je spajsičin račun točan, minus 40 milijuna kuna duga minus 6 mjesečna otkazni rok za 170 radnika minus 6 mjesečna otpremnina – iskazana izvanbilamca minus neiskazana izvanbilanca dolazimo da i u slučaju prenamjene zemljišta kako je najavljeno tvrtka ima negativnu vrijednost ako je Baričević bude prodavio kako on sam zna.

Dakle ili je baričević napravio kazneno djelo oštećivanja dioničara, u kojem slučaju ne bih kupovao tu dionicu ni da je 10 kuna ili zemlja stvarno ne vrijedi više od 100 eura, pa dionica ne vrijedi ni 10 kuna čak ni u slučaju da s eobistini prenamjena.

A bez prenamjene dionica i tako ne vrijedi.

Premješteno iz teme: [color=blue]TOZ (Tvornica olovaka Zagreb)[/color]

Ja sam čula od osobe bliske NO-u i Upravi da je kod njih panika, da su čuli da će im ministarstvo još jednom , dakle ponovno poništitit prijedlog bandićevaca kao što je napravljeno s identičnim prijedlogom kod zadnje promjene GUP-a, te da ne žale velike novce ( a inače su škrti s plaćama i svime drugime što ide radnicima ) samo da nagovore što više novinara, brokera i odgovarajućih tijela da učine sve što je u moći da se cijena digne na 600 kuna kako bi se oni riješili bezvrijednog papira, a na račun naivaca.

Da će ponovo krenuti s fiktivnim kupnjama koje će pompozno javno objavljivati kako bi stvorili atmosferu za riješiti se tako ogromne količine dionica kojih se inače ne bi mogli riješiti.

Jer izlaskom sa oko 150 000 dionica na burzu u kratkom roku bi cijena došla na jednu kunu, tim više što je to više nego 50-struka mjesečna trgovina u mjesecima kad se ne glumi kupnja (fiktivna – između povezanih osoba).

Priča se da se vodi postupak kazneni i ništavost stjecanja jer su oni uskratili zaposlenicima plaću, te taj novac iznijeli i njime kupili dionice. Dokazivanjem toga postaje ništav natječaj i stjecanje dionica. Navodno duguju radnicima za plaće otuđene na taj način kroz više godina ukupno više desetaka milijuna kuna, a da sve to nije iskazano u knjigama.

I ne samo to, čula sam da je i hanfa na tragu njihovom čovjeku u hanfi, pa da će se ladice malo proluftati i da će iz njih ispast kaznene prijave protiv markovića, mesareka i drugih osoba koje djelovale u više drugim društava te da će im se poništit stjecanje vlastitih dionica iz zadnjih godina, što znači da će oni koji kupe takve ništave dionice obrat koprive.


Iskrene čestitke, gospodine Rohatinski.

Pridružujem se…
…iako niti jedna monetarna vlast na svijetu nije potpuno neovisna, pa niti Američka, Njemačka i druge…kod nas se osjeća sve veća neovisnost centralne banke, a osim toga sve dobro drže pod kontrolom kroz operacije na otvorenom tržištu…što se osjeća kroz ponudu novca i tečajnu politiku…
[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Gle Mojca i Kekec . novi korisnici exkluzivno predodređeni za TOZ.
I to baš sad kad sam ja ušao uh, koja slučajnost.

Inaće , kekec , jedno od ovih ljudi koje spominjete osobno poznajem, čak sam zaboravio na to, sutra moram ispitati teren iz prve ruke,i mogu reći da jednostavno – izmišljate.
I da, hvala što ste me podsjetili.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

[color=blue]Zabrinutosti za situaciju u gospodarstvu SAD-a pritisnule europske burze[/color]

Zabrinutosti vezane uz američko gospodarstvo pritisnule su u srijedu europske burze, na što su ulagači odgovorili valom prodaja dionica. U takvim uvjetima je frankfurtski DAX indeks oslabio je do podneva 0,03 posto, na 7.428 bodova. Istodobno, londonski je FTSE indeks ojačao 0,5 posto, na 6.133 boda

Među najvećim su se gubitnicama ponovno našle dionice bankarskog sektora, uz dionice naftnih kompanija, također pritisnutih novim gospodarskim zabrinutostima. Time je prekinut sedmodnevni uzlet na europskim tržištima dionica, koji je dao naslutiti da su jenjale zabrinutosti ulagača oko posljedica krize na američkom tržištu drugorazrednih hipotekarnih zajmova i njezina širenja na ostala kreditna tržišta.

“Sada više nije pitanje gdje su najveći gubitci i koliko se rak proširio, već koliko je kompanija i potrošačkog gospodarstva zahvaćeno”, ocjenio je Justin Urquhart Stewart iz 7 Investment Managementa. Zabrinutosti ulagača vezane uz rast u sektoru automobilske industrije spustile su vrijednost dionica francuskog proizvođača automobila Renaulta za 4 posto, te Peugeota za 2 posto. Izvršni direktor Renaulta Carlos Ghosn izjavio je da će poslovanje kompanija biti pogođeno ako se financijska kriza pretvori u dugoročnu prilagodbu.

U rudarskom sektoru, najveće gubitke bilježi Anglo-American, s 2-postotnim padom cijena dionica uslijed pada cijene bakra od preko jedan posto. Njemačka inženjerska grupacija Siemens, pak, zabilježila je pad vrijednosti svojih dionica za 1,5 posto. Pridodajući zabrinutosti ulagača oko potencijalnog učinka američke krize tržišta drugorazrednih hipotekarnih zajmova na Europu, Financial Times je izvijestio da je 6,6 milijardi vrijedno investicijsko vozilo Cheyne Capitala, londonskog hedge fonda, postalo najnovijom žrtvom krize na tržištu kratkoročnih zajmova. Nikkei indeks Tokijske burze oslabio je 1,7 posto, spustivši se na 16.013 bodova.

izvor: Lider.hr

New Report

Close