Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mmstanic, 06.12.2006. u 09:47
on govori da je cijena dionice Ine realna i trkelja gluposti??

Jesi li primjetio da je rekao da misli još kupovati dionica?? Trenutno mu ne odgovara rast [smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Ina nije loš izbor za prodati, mislim da će još padati danas.

znanac, daj sad koje će rasti naredni mjesec…. za nas kojima je ostalo još para i nakon ine 🙂

quote=znanac]

ivana7:

Tema je best buy, ali ovom prilikom me interesira sale ili put on sale, ili po naši prodaja.
– molim savjete čega se riješiti, imam dosta toga, koja dionica u narednih 30 dana neće rasti, dosta nezgodno jer na forumu se samo savjetuju kupnje.
Pozdrav hrabrima koji odgovore na ovaj izazov.

DIOK, DDJH, INDG, BLJE, PTKM, INGR, SUNH, ADPL, BRST, HOMS………..dosta 10 ili treba još ? ):
[/quote]


Ina nije loš izbor za prodati, mislim da će još padati danas.

Možda ipak bolje dokupiti……prodavati ćemo kad bude lijepo vrijeme[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Gledam jučer onog našeg predsjednika uprave INE , kakav li je to pedsjednik uprave koji umjesto da priča pozitivno o firmi i promovira ju, on govori da je cijena dionice Ine realna i trkelja gluposti?? Za očekivati je da ( u svijetu barem ) takvi čelnici kompanija govore uvijek u prilog svoje firme ( a time i svoj ) , pa bi se onda ovo moglo okarakterizirati da je cijena dionice trenutno napumpana ?!. Katastrofa. Onda dalje u sljedećem prilogu govori se o rastu kamata u bankama slijedeće godine ( kao nemaju i ovako dovoljno velike profite ) , pa zaključuju da rasta neće biti jer se niti jedna banka neće usuditi krenuti prva?! Znaći trebalo bi zaključiti da je porast kamata ipak potreban , ali eto banke se boje koja će prva? Da mi je samo znati gdje li je ta računica o ” potrebi ” porasta kamata na tržištu , zar zbog restrikcija HNB-a? Zato im onda profiti rastu?[smiley9]

Što se tiće INE ništa drugo – osobno – nisam niti očekivao od dotičnog gospodina.
Po mom skromnom mišljenju on je glavna prepreka daljnjem skladnom razvoju ovog poduzeća.

A što se tiće banaka , profiti će rasti i rastu – jučer ste mogli u tom istom prilogu čuti o enormnom povečanju štednje iz koje su – većinom – u zadnjim kvartalima plasirani krediti. Jeftin izvor financiranja , za razliku od vanjskog zaduženja.
Banke samo traže izliku u svakoj situaciji naći prostora kako bi uvećali svoje profite , a ovo je sve samo predstava za javnost. Nakon 01.01. imat ćemo povečanje kamata ali zanemarivo – tada će to biti nešto kao žuti karton prema HNB-u – taman pred izbore. Cilj toga je sniziti obveznu pričuvu na razinu EU-a , a ona će se morati ionako sniziti kada dođe to na red u pregovorima sa EU – banke naravno žele to što ranije.
Veliki porast štednje imale su ” velike ” banke , manje puno manji.
[smiley2]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


molim savjete čega se riješiti, imam dosta toga, koja dionica u narednih 30 dana neće rasti, dosta nezgodno jer na forumu se samo savjetuju kupnje. Pozdrav hrabrima koji odgovore na ovaj izazov.

Riješi se obavezno Tankerske plovidbe, Arenatursa, zapravo svih dionica koje je umislio jedan da su podcijenjene.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Kolega Davorin kako da se riješim Arenatursa ( bar ne na burzi ) ???

Po meni rasti mogu: FNVC, MMTZ, ARNT, TNSA, TNPL……………

izgleda da je bilo najbolje kao jedan moj frend koji je, nakon što je jako puno zaradio ove godine, u listopadu prodao sve dionice i otišao na odmor na par mjeseci, jer je predvidio da će većina u ovom razdoblju padati
Šteta da ga nisam poslušao[smiley3]

Ja sam još na godišnjem pa vam ne mogu ništa sugerirati. Ali ako nekoga baš zanima, izgleda da su igrači odlučili nakon dugo vremena ( skoro godinu dana ) da puste HIMR iz zatvora.

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g


Onda dalje u sljedećem prilogu govori se o rastu kamata u bankama slijedeće godine ( kao nemaju i ovako dovoljno velike profite ) , pa zaključuju da rasta neće biti jer se niti jedna banka neće usuditi krenuti prva?! Znaći trebalo bi zaključiti da je porast kamata ipak potreban , ali eto banke se boje koja će prva? Da mi je samo znati gdje li je ta računica o ” potrebi ” porasta kamata na tržištu , zar zbog restrikcija HNB-a? Zato im onda profiti rastu?[smiley9]

Kolega Domagoj je dobro obrazložio poantu politike poslovanja banaka u HR, tako to obićno ide i ići će ubuduće.

Ja bih još napomenuo da je unazad neko vrijeme vidljivo tzv. skriveno povečanje kamata u HR / kroz povečanje naknada za sve i svašta.

Također treba reći da je prosjek kamata na depozite ca. 4 % , isti su se enormno povećali zadnjih mjeseci, a u isto vrijeme , ogroman dio plasmana je upravo u najvećim odnosnim kamatama , prekoračenjima po tekućem računu i potrošačkim / kartičarskim kreditima ( lider PBZ ). Tu su kamate i dalje preko ca. 10 %.

Zato očekujem povečanje profita i u narednim razdobljima, uostalom nedavne projekcije Unicredita su govorile upravo tome u prilog. A kad oni nešto javno projiciraju, ona to njihovi podređeni ( u ovom slučaju ZABA ) to uzimaju kao minimum očekivanja koji se mora ispoštovati
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Prodati ; DIOK, DDJH, INDG, BLJE, PTKM, INGR, SUNH, ADPL, BRST, HOMS, SLDM, PUNT, VPIK, PIVK, JLEN,
VDKT, DLKV, LCDS, SLMK, PLJK,SSPL,TSH – EVO ZA POČETAK 22 ZA ZIMSKU RASPRODAJU

Kupiti: SAPN, FNVC, MMTZ, INA, TNPL, ARNT, HIMR, LRH,

FUNDAMENTI KOLEGE !!!


Prodati ; DIOK, DDJH, INDG, BLJE, PTKM, INGR, SUNH, ADPL, BRST, HOMS, SLDM, PUNT, VPIK, PIVK, JLEN, VDKT, DLKV, LCDS, SLMK, PLJK,SSPL,TSH – EVO ZA POČETAK 22 ZA ZIMSKU RASPRODAJU Kupiti: SAPN, FNVC, MMTZ, INA, TNPL, ARNT, HIMR, LRH, FUNDAMENTI KOLEGE !!!

Gdje si samo HIMR našao ? Otkud on tu.

New Report

Close