Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mnogo dobri grafovi…

Kako je kolega Davorin napisao da je BV 2,90 krenuo sam računati jel moguće da se nešto trguje 10 344 booka?.

Mislim si , to mora da je nešto posebno.
Vidim da ih je puno prošlo preko 30 000 , s te strane to je dobro.

Ima na stranici mogučnost ” poredbe ” , pa sam upisao PBZ R-a , reko da poredim malo , ali ništa , nema poredbe….

Vidim da je kolega Davorin mislio na P/BV , a ne na BV, zabuna mala.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Mislio sam na P/B naravno

aludirao sam da si netko daje za pravo što kupiti kao savjet, a to nije dobro, pogotovo ako s radi o zemlji Srbiji gdje sutra može biti sve drugačije

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Gospodine davorin, a i ostali koji mislite kao on.
– savjeti su dobrodošli jer prema njima korigiram i svoje mišljenje.
Danas sam kupovala dosta toga:
– dlkv po meni dobra dionica samo je cijena malo poveća.
– igh jako dobra dionica sada kad je cijena pala mislim da je povoljno ući u nju.
– arnt ne volim turistički sektor, ali kad je već hvalite da je i ja imam radi disperzije rizika.
– mais po meni najbolja turistička kuća.
– lrh slijedi prodaja od strane države mislim da ju je dobro imati.
– ptkm kako sam i predvidjela cijena ide gore, dosta špekulativna dionica, mislim da je sad povoljan ulaz .
– snba šteta je ne imati jer će je već netko preuzeti, pa ćemo ćekati do preuzimanja.

– još sam na više dionica prva na kupnji pa neću spšominjati njihova imena.

– popis dionica koje gledam kupiti (to je lova od plive), već sam dosta upisala ine.
– adrs, bd62, tnpl, sunh, auhr, blsc, fnvc, kodt, zaba, ddjh, pdba, ddjm, prfc, snho i lcds.
– ako sam što zaboravila samo me nadopunite da razmislim i o tim dionicama.

– ostaviti ću nešto keša i kad ina iziđe na tržište, jer ako cijena padne na prvu ide dolje i cijelo tržište,odnosno obrnuto ako se cijena ine u startu digne sigurno će je pratiti cijelo tržište.
– ovo gore su moja razmišljanja i nikoga ne navodim na kupnju istih dionica, komentari , savjeti i kritike su uvijek dobrodošli.
Pozdrav !

turizam : plava laguna , i rivjera su , podcjenjene dionice
transport : atlanska ti dosta podcjenjena dionica

e da ali si trebala , navesti i vremenske intervale

Gospodine dmilanovic.
– plava laguna i rivjera su možda podcijenjena ali mislim sa sam ja navela tri turistička zicera, osobno u portfelju ima još neke turističke kuće.
– atpl imam je nešto malo u svom portfelju, ali to s brodarima pogledaj samo tanpl odlićni rezultati a cijena stabilna, pa i jdpl moguće preuzimanje.

ma okok ja sam samo naveo neke koje određene analize pokazuju da su relativno podcjenjene u odnosu na druge tvrtke iz njihovoga sektora


Gospodine davorin, a i ostali koji mislite kao on. – savjeti su dobrodošli jer prema njima korigiram i svoje mišljenje. Danas sam kupovala dosta toga: – dlkv po meni dobra dionica samo je cijena malo poveća. – igh jako dobra dionica sada kad je cijena pala mislim da je povoljno ući u nju.

mozes li malo “potkrijepiti” izjavu o IGH, jer je od ponedjeljka imam i ja po prvi put, a volim citati pozitivne stvari o svojim dionicama [smiley2]
naravno, moze odgovor i pod temu IGH-R-A

“Please, God, Just One More Bubble.”

Gospodine Arap.
– IGH poznajem neke jače igrače koji su u igh godinama i ne namjeravaju iz nje izlaziti, zašto, pa firma ulaže u znanje i već godinama ima odlične rezultate.
– cijena igh je sada dosta visoko tako da tu ne možete oćekivati nake velike kobiti na cijeni, ali moje je mišljenje da je dobra dugoročna investicija i šteta ju je ne imati u portfelju.

Gospodine davorin.
– Vama bih savjetovala ulaganje u PTKM, dosta interesantna dionica za liječenje frustracija, što god svi Vi mislili ali ona do skupštine ide sigurno gore.

– “sigurmo” ulaganje u kojem ćemo narednih godina svi uživati to je INA, dosta sam toga nakupovala, evo i danas idem kupiti dva paketa. Moje je mišljenje da je bolje uložiti u inu nego u štednju u banci. Pa ina će biti prava narodna dionica.

Best buy.
– evo mene na mojoj omiljenoj temi.
– imteresira me mišljenje forumaša o kupnji ine u ponedjeljak do 15.00 mislim da je zadnji rok za nepovlaštene.
– dobrodošli su savjeti i o ostalim dionicama kupnja / prodaja.
Pozdrav !

to i jest problem što će INA doista biti prava n a r o d n a dionica. mislim da j eštednja u banci ipak za sada sigurnija od INE … a sjetimo se 1929 i velikog kraha na WALL STREATU, zašto se uopće desio… pa svi su amerikaci počeli na veliko mešetariti sa dionicama, svi su očekivali velike prinose, gospodarstvo je počelo cvjetati, proizvodnja se povečavala, ALI plače i kupovna moć je ostala ista, i nije imao tko kupovati te proizvode, primjerice proizvodnja automobla se povečala za pet puta, ali jednostavno nije imao tko kupovati te aute, kad su plače bile iste… (male) i usljedila je prodaja uloženog,,, da bi ljudi onačno počeli kupovati, cijene nekretninna su u to doba bijesno bile visoke… dakle situacija slična onoj današnjoj … svi mnogo očekuju od INE, … samo što se takav krah neće dogoditi u svim dionicama, nego ako do njega dođe biti će to … nINA

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

Možda je logika kriva, ali ako ja kao potroošač nisam zadovoljan sa Inom kao firmom, načinom kako posluju i kvalitetom njenih proizvoda već moram ići kod konkurentskih tvrtki, onda ta logika kaže da ni dionica nije ništa bolja. Neka se svaki 10-ti pronađe u ovom razmišljanju (a uvjeren sam da vas ima više) to bi mogao biti problem za nekakkav skori rast cijene dionice. Bez obzira kako se stvari razvijale, još uvijek sam skeptik, jedan oportunute manje + PTKM, to su dva, nie puno za godinu dana.[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close