BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nakon Cleavesa evo jos jednih shipping analiticara loji su downgradeali bulkere:

.

Finally! The first dry bulk sector downgrade, from 🇳🇴 Arctic. Not sure what is taking everyone so long…

$GOGL Golden Ocean: TP $10 (15,5)

2020 Bulkers: TP NOK 107 (148)

$HSHIP Himalaya Shipping: TP NOK 55 (73)

$BELCO Belships: TP NOK 20 (28)

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

BCI 5TC 6094 -435

BalticDry -3,01% $740

Capesize -6,66% $6.094

Panamax -1,41% $8.092

Supramax -1,11% $7.097

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Freight futures am update Capesize down ~2% Panamax down ~2%

mitkko, 23.01.2023. u 14:10

BalticDry -3,01% $740

Capesize -6,66% $6.094

Panamax -1,41% $8.092

Supramax -1,11% $7.097

Uskladite se tko ce pisati uskoro kad bude raslo, da ne bi svi pisali odjednom.

Samo @mitkko kako to da nasi brodari ne padaju, sve se nesto nekako ceka nesto.

@diokidina

Kad BDI krene gore cu rado tebi prepustiti indexe.

.

Kod nas dionice ne padaju jer je opcepoznato da su ovdje svi dugorocni… 🙃 ili je pak stvar do manjka likvidnosti pa smo ko jelen pred farovima…

.

Ja priznajem da sam kukavica i bjezim na prve znake nevolje, a kako sada stvari stoje cini mi se da je nevolja. Brodari nisu bransa za biti dugorocan.

.

Drzim se one: Kada je suncano i cesta je suha mozes dodati gas, a kada je mracno i sklisko uspori.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

https://finance.yahoo.com/quotes/NMM,NM,SB,SBLK,SHIP,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,GOGL/view/v1

 

no good…….dsx je bio čak preko 8% u minusu…….

mitkko, 23.01.2023. u 19:54

@diokidina

Kad BDI krene gore cu rado tebi prepustiti indexe.

.

Kod nas dionice ne padaju jer je opcepoznato da su ovdje svi dugorocni… 🙃 ili je pak stvar do manjka likvidnosti pa smo ko jelen pred farovima…

.

Ja priznajem da sam kukavica i bjezim na prve znake nevolje, a kako sada stvari stoje cini mi se da je nevolja. Brodari nisu bransa za biti dugorocan.

.

Drzim se one: Kada je suncano i cesta je suha mozes dodati gas, a kada je mracno i sklisko uspori.

Mislim da si se malo preracunao, ja posjedujem dionice naseg brodara, ne ti

Kad bude raslo ja cu tebi sa posebnim zadovoljstvom prepustiti svoje dionice.

Samo budi strpljiv, jer je NG u Kini pocela jucer i za 2 tjedna koliko traje se ocekuje oprqvak i rast.

Ali u međuvremenu odnosno u slijedeci pon i ut ocekujem izvjesce, koja cak i nece biti lose kako se ocekuje,prvenstvo mislim na Jdpl.

A kad smo kod Jdpl ovo proljeca se ocekuje veliki pozitivni pomak neovisno o vozarinama.

p.s. Ja spavam mirno.

@diokidina

Ja vise uopce ne kuzim o cemu ti pricas. Nece ti nitko oteti tvoje dionice, ne brini, mirno spavaj. 😁

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

@mitkko

Kuzis ti i te kako kuzis.

Lijepo si u proslosti navukao ekipu posebno na Jdpl da kupe, odnosno kad je poprilicno naraslo svojim komentarima (mislim na drugi forumu) naveo si na kupnju i njima prodao.

Ja sam ulazio na doticnu dioniu ne znatno vise od tebe, tako da je i meni to odgovaralo. Zato ti hvala.

@mitkko

Sada drukas na pad, i kad osjetis da ce trziste ici prema gore kupujes, zatim u svojim komentarima odnosno “projekcijama”  dizes doticnu dionicu u nebesa.

I sam znas ovaj dio godine je los za brodare.


@mitkko

Procitana si knjiga.

@diokidina

Ako sam te uspio navuci svojim komentarima mogu zakljuciti sljedece:

.

– prvo – dobro si zaradio i trebas mi onda na tome biti zahvalan,

.

– drugo – kada sam pisao sto ti je odgovaralo si me simpatizirao, a sada kada pisem sto ti ne odgovara ti jako smetam – zao mi je zbog toga, ali tako je kako je, okolnosti su se ipak malo promijenile, svidjalo se to tebi ili ne, to govori vise o tebi nego o meni.

.

– trece – ne bi se smio dati navlaciti na bilo sta, biti povodljiv… prestar si da bi te navlacili, to je znak slabog karaktera ili mozda manjak samopouzdanja… predlazem ti da ubuduce razmisljas svojom glavom, tako neces imati kome sta zamjerati.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

ne ide prema gore ali zato ide iz goreg u lošije…….

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

BCI 5TC 5684 -410

Tehnicari, je li ovo double top koji je jucer dozivio breakdown?

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

New Report

Close