BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.hegnar.no/Nyheter/Boers-finans/2019/06/Slik-gaar-det-med-toerrbulk-aksjene5

Supramax je porastao za 0,7 posto na 8.152, dok je Handysize pao za 0.1 posto na 6.276.
Panamax pada za 0,6 posto na 9,085.

Panamax iz dana u dan sve niže.
Sranje!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

BDI +2.2% danas.

Cape +7,1% 15.424$

BDI +3.84%, 1.135
Cape +7.11% 15,424$
Panamax -0.68% 8,974$
Supre +1.23% 8,303$
Handy +1.19% $6,378$

Capesize raste 7,1 posto na 15.424. Handysize i Supramax rastu 1,2 posto, na 6,378 odnosno 8,303.
S druge strane, Panamax pada za 0,7 posto na 8.974.

https://www.hegnar.no/Nyheter/Boers-finans/2019/06/Slik-gaar-det-med-toerrbulk-aksjene6

Panamax na žalost i dalje tone.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

i to će se promijeniti, bitno je da se sentiment mijenja… panamax je svoj rast itekako odradio od početka veljače sve do unatrag par tjedana, malo hlađenja, sve 5. Gremo naprvo.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


i to će se promijeniti, bitno je da se sentiment mijenja… panamax je svoj rast itekako odradio od početka veljače sve do unatrag par tjedana, malo hlađenja, sve 5. Gremo naprvo.

Nema sentiment veze sa vozarinama, nego ponuda i potražnja, nisu to dionice,

Trenutno je potražnja za capesize brodovima veća zbog dugog razdoblja nerada rudnika Vale u Brazilu koji je proradio i manjka željezne rude, a posljedično potražnja za panamaxima ide na dolje.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Znači ni na koji nacin panamaxi ne mogu posljedicno padati jer se capeovi piojacano angaziraju uz rast vozarina capeova pri.prevozu irone orea. To je nonsens samo po sebi. Pojacani angazman capeova uz rast vozarina na svaki nacin moze biti samo pozitivan za cijeli dry bulk.
Ako i kada dolazi do nesrazmjera trziste to samo regulira

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

@gigic
Točno, tržište to regulira na način da trenutno više angažira capeove, a panamaxi ostaju u zavjetrini s manjkom posla i previše ponuđene tonaže. Jedino je dobro da se manji brodovi ipak za sada dosta dobro drže.
A rast vozarina capeova će tržište također u jednom trenutku izregulirati pa će i oni početi stagnirati ili padati.
Na tržištu je jednostavno previše brodova i premalo posla, a globalna potražnja ne raste nego stagnira ili pada i tu za sada nema neke velike sreće koliko ja vidim.

A ti sad možeš nastaviti u svojem revijalnom navijačkom tonu s podcijenjivanjem svih onih koji nemaju pogled kroz tvoje ružičaste naočale.
Dioničar sam i jako bih volio da se vozarine brodova koje ATPL ima u svojem posjedu oporave, ali ja to u ovom trenutku ne vidim, dapače, vidim pad panamaxa iz dana u dan.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Naravno da imas pravo na svoje misljenje. Kada bi ga pitkrijepio i konkretnim brojevima o padu svjetske trgovine dry bulja u volumenu i tona milji mogli bi malo i parlamentirati. Nemam te namjeru ni uvjeravati ali ni pobijati brojevima. Ali çu ponoviti da pojacani angazman capeova ni na koji nacin nema veze sa padom vozarina panamaxa. Znaci pojacani angazman capeova veze sa prevozom iron orea iz Brazila, a to blage veze nema sa oanamaxima.
A objektivnosti radi treba reći da je povjesni odnos vpzarina cape/pqnamax ytd znacajno narusen, pa je ovo prirodno niveliranje
😀😎

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋


@gigic
Točno, tržište to regulira na način da trenutno više angažira capeove, a panamaxi ostaju u zavjetrini s manjkom posla i previše ponuđene tonaže. Jedino je dobro da se manji brodovi ipak za sada dosta dobro drže.
A rast vozarina capeova će tržište također u jednom trenutku izregulirati pa će i oni početi stagnirati ili padati.
Na tržištu je jednostavno previše brodova i premalo posla, a globalna potražnja ne raste nego stagnira ili pada i tu za sada nema neke velike sreće koliko ja vidim.

A ti sad možeš nastaviti u svojem revijalnom navijačkom tonu s podcijenjivanjem svih onih koji nemaju pogled kroz tvoje ružičaste naočale.
Dioničar sam i jako bih volio da se vozarine brodova koje ATPL ima u svojem posjedu oporave, ali ja to u ovom trenutku ne vidim, dapače, vidim pad panamaxa iz dana u dan.

Pretpostavljam da si vidio i rast sa cca 4000 na preko 10.000$, a tvoja nervoza i po.anjkanje kulturecrazgovora je dobro poznata. Inace koliko primjeçujem javljam se ekstremno rijetko i pri to.e ne mijenjam dres i nickove. Ako te zulja AP prodaj dionice. Imao si ih i kada su bile 9u kn pa je ovo danas neusporedivo bolje.
A ako me pitas tko ima kakve naocale, rekao bih da ih ti ne nosis, a apsolutno su Ti nuzne.
Cini mi se da Ti puno vise drukas od ljudi koje tako ocjenjuješ

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Uskoro ćete vidjeti na koji sentinment sam mislio. Nije vozarinski… više je tipa Štrumpf-Yangtze.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Cape +7,1% 15.424$

Odlično, dok cape ne potegne jače up nećemo na zelenu granu. Idemo dalje :).

Cape?

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

+6,9%

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close