ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 14:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
44,03
7.617
173
44,20
44,80
-2,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo i mene nazad. Usao malo po najnizoj, a za ostale sam doplatio desetak kn.
Nisam cicija nisam.
Moram reci da se u ovoj dionici najbolje osjecam. [cool]


evo, za one koji ne znaju čitati između redaka:
i službeno je donesena odluka o obrani na 2k kn

Ma da? Gdje to piše “između redaka”?
Zašto misliš da bi netko iz ATPL trebao spašavat male dioničare?!
Razmisli malo bolje, pa ćeš možda i doći do zaključka zašto i od koga će kupovati dionice!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


e) najniža plativa cijena za dionicu po ovoj Odluci iznosi 2.000,00 kn;

Iako mi je jako drago da su dali okvire i da su spremni kupovati, nekako mi logički ne ide u glavu najniža plativa cijena. Zar kada je nešto prejeftino prestajemo kupovati? Što ako cijena slučajno padne na 1999,99kn, onda će prestati kupovati i pustiti je da padne ko kamen? Tko će je vratiti na 2000,00 da je oni prihvate i opet krenu kupovati?

Oke, oke, razmišljam naglas, ne mogu si pomoći. Sve je u redu. [smiley]


a sad… koliko će ciculjit-miculjit na ovoj razini, bog dragi zna. očekujem skok do 01.09 za barem (vrlo skromnih) 10%. dolaskom jeseni dolazi i optimizam na zse.

Samo da ne bude ko početkom godine, kada smo čekali fond managere da se vrate sa skijanja. [sealed]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



evo, za one koji ne znaju čitati između redaka:
i službeno je donesena odluka o obrani na 2k kn

Ma da? Gdje to piše "između redaka"?
Zašto misliš da bi netko iz ATPL trebao spašavat male dioničare?!
Razmisli malo bolje, pa ćeš možda i doći do zaključka zašto i od koga će kupovati dionice!
[/quote]

Dobar komentar!

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off




evo, za one koji ne znaju čitati između redaka:
i službeno je donesena odluka o obrani na 2k kn

Ma da? Gdje to piše "između redaka"?
Zašto misliš da bi netko iz ATPL trebao spašavat male dioničare?!
Razmisli malo bolje, pa ćeš možda i doći do zaključka zašto i od koga će kupovati dionice!
[/quote]

Dobar komentar!
[/quote]

jel komentar ide na račun povećeg free floata?



e) najniža plativa cijena za dionicu po ovoj Odluci iznosi 2.000,00 kn;

Iako mi je jako drago da su dali okvire i da su spremni kupovati, nekako mi logički ne ide u glavu najniža plativa cijena. Zar kada je nešto prejeftino prestajemo kupovati? Što ako cijena slučajno padne na 1999,99kn, onda će prestati kupovati i pustiti je da padne ko kamen? Tko će je vratiti na 2000,00 da je oni prihvate i opet krenu kupovati?

Oke, oke, razmišljam naglas, ne mogu si pomoći. Sve je u redu. [smiley]


a sad… koliko će ciculjit-miculjit na ovoj razini, bog dragi zna. očekujem skok do 01.09 za barem (vrlo skromnih) 10%. dolaskom jeseni dolazi i optimizam na zse.

Samo da ne bude ko početkom godine, kada smo čekali fond managere da se vrate sa skijanja. [sealed]
[/quote]

ako padne cijena na 1xyz kn, trezor nastupa kupovinom/diktiranjem tržišta sa najnižom cijenom od 2k kn, koja je, recimo, u ovom slučaju, maksimalna. isto tako je odluka da je trezor prati do 3500 kn, dalje tržište diktira cijenu.
ima dosta velik free float i moguće je strmopizdnuće samo uz fakat veliki pad, kad bi trezor posjekao granu na kojoj sjedi u namjeri da je obrani.
hm… miško veli "zašto bi netko trebao spašavati male dioničare?". ne bi male dioničare, nego sebe.
ne laje pas zbog sela, nego zbog sebe.

ih, još nešto…
evo kako se brani dionica.

pogledajte što trezor radi u 11:11

http://www.limun.hr/dionice.aspx?dionice=ULPL-R-A&datum=11.7.2008

plaćam ćevape i pivu ako vidiš ovu dionicu dulje od 1 sata na cijeni od ispod 2k kn.

so far so good…

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1210-08-ATPL_otpustanje.doc

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

evo zašto atlantska nije išla gore
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1210-08-ATPL_otpustanje.doc

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=e9958c5c-7ae1-4fc7-82cd-13e3266eea70&open=sec

evo , pa ko god mi dao 1 nek da jos jedan…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1210-08-ATPL_otpustanje.doc

"Fantomski medvjed" je dobio ime i prezime. [smiley]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Ako je objavio otpuštanje dionica onda bi to trebalo značiti da je sad gotov s time, nije li tako? Bar se nadam…

Onda valjda više neće biti takve rasprodaje.
Unatoč tom "medvjedu" i padu Crobexa ATPL nije završila ni približno tako nisko kao 14.4. I to već nešto govori.

Ha, ha.. pofuče, jes ti očekivao da će vaki međed iz grma da iskoči? Ajd, priznaj, zateklo te 🙂

Vite, iza teorija urote zna se kriti praktična potreba za novcem, čovjek zaželio viđet 10 milja kuna na jednoj hrpi.. s njegovim imenom. Valjda i njemu muka od ovih naših dematerijaliziranih papirića, da ne kažem dezintegriranih.


Ako je objavio otpuštanje dionica onda bi to trebalo značiti da je sad gotov s time, nije li tako? Bar se nadam…

Što ćemo ako ima cijeli brlog? [img]http://www.mysmiley.net/imgs/smile/scared/scared0011.gif[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

BTW, sudeći po ovome:

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.111 10,04 Osnovni račun
2. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 120.700 8,65 Osnovni račun
3. CROATIA OSIGURANJE D.D. 68.681 4,92 Osnovni račun
4. CROATIA OSIGURANJE D.D. – ŽIVOTNO OSIGURANJE 68.680 4,92 Osnovni račun
5. LONZA VLAHO 58.551 4,20 Osnovni račun
6. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 57.975 4,15 Osnovni račun
7. JERKOVIĆ ANTE 54.142 3,88 Osnovni račun
8. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 49.274 3,53 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 49.070 3,52 Skrb. račun
10. HPB D.D. 38.399 2,75 Skrb. račun
Ukupno: 50,56

..gosp. Lonza sa novim stanjem (54.051 kom) ide na 7. mjesto iza gosp. Jerkovića. Zna li netko može li se sličan potez očekivati od gosp. Uskokovića? Kakva im je dosadašnja praksa?
Koliko mi je poznato, tijekom ožujka prodavali su gosp. Jerković 1000 kom i gosp. Šurković 200 kom, te je lako moguće da još netko napravi sličan potez. Očito im je irelevantna cijena dionice, kad im trebaju novci prodaju i gotovo. Istresanje u ožujku dobro je oborilo cijenu (prvi silazak ATPL do 2000), toga se dobro sjećam.. zapisano mi je u centralnom živčanom sustavu.

———————-
Valjalo bi im na GS reći (zamoliti) da ne iskrcavaju više od 200-1000 dionica dnevno, ovisno o pesimizmu-optimizmu na burzi.. kad već neće da nam najave unaprijed. Siguran sam da tako radi čak i George Economou [lol]

New Report

Close