ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 05:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
51,00
2.550
50
49,20
51,80
2,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


GERONIMO: ” ” Ne nedostaje novca pogledajte promete prošle godine u odnosu na prošlu i vidjeti ćete da netko stvarno štopa ovu dionicu—— Prošle godine je s dosta manjom količinom novca podignuta na razine od 3800 Kn, a dok ove dosta se troši da bi se ostvario rast http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=ATPL-R-A

slažem se u cjelosti
i ja sam zaključio da ju netko štopa, sve ukazuje da treba jako potegnuti a ono pomalo
možda još nisu kapitalizirali dovoljno na drugim da značajnije uđu , pa koče da ne ode visoko prije negoli unovče za kupnju atpl-a
nisam pametan da egzaktno objasnim , ali i meni je čudno

možda netko zna, pa kaže neku[thumbsup]

Prijavljujem dokup na 3035, moglo je i bolje, ali se kiper nije istresao, sve je manje/više išlo po asku. E sad, nisam neki stručnjak i ovo bi moglo zvučati kao druk, ali, jednostavna matematika kaže da bi dividenda mogla iduće godine biti oko 700 kn što mi pri cijeni od 3000 kn daje p/e od oko 4,3, a da se ništa ne promjeni nego da se samo vozarine ugovaraju po istim/sličnim cijenama kao do sada. Tada bi imali yield od 22% što je pristojan prinos i u svjetskim okvirima. Pa ‘ko voli nek izvoli …

Ima li dividende kod ATPL i koliko iznosi?

14.04.2008.


Ima li dividende kod ATPL i koliko iznosi?

Ocekuje se 700kn.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

*bingo*:

Ima li dividende kod ATPL i koliko iznosi?

Ocekuje se 700kn.

aj nemoj za@ebavat čovjeka. dividenda je 50 kn, ex-dividend day dan skupštine negdje u 6. mjesecu valjda. a nešto se šuška o dividendi od 1xx kn, a sad dali je navlačenje ili ne vrijeme će pokazati.


smootko: ” Jel ovo opet klasika.. danas mi je preskupo dat 3040kn.. radije ću u ponedjeljak platit 3100? Ajmo, digitron u ruke.. ne isplati se [huh] ”

Dionica je od oporavka od korekcije malo naglo poletjela, tako da se ceka unovcavanje profita… Tad bih i ja mogao unutra…

Puno narasla? Slažem se! Previše? Hm.. evo par podataka:

Mjereno po zaključnim cijenama

od 14.04. do danas (16.05.08)
ATPL 1960-3040 = +55,1 %
CROBEX 3264,77 – 4105,05 = +25,74%

međutim od 25.04. do danas
ATPL 2749 – 3040 = +10,6%
CROBEX 3757,73 – 4105,05 = +9,24 %

———

25.4 BDI je bio

Daily Summary of Baltic Exchange Dry Indices
25 April 2008

Baltic Exchange Dry Index TM 9329 (UP 147)
Baltic Exchange Capesize Index TM 13890 (UP 307)
Baltic Exchange Panamax Index TM 9287 (UP 7)
Baltic Exchange Supramax Index TM 5400 (UP 124)
Baltic Exchange Handysize Index TM 2713 (UP 56)

..a danas je

BDI 16.05

16.05:
BDI Baltic Exchange Dry Index 11459 UP 392
BCI Baltic Exchange Capesize Index 17685 UP 686
BPI Baltic Exchange Panamax Index 11018 UP 466
BSI Baltic Exchange Supramax Index 6393 UP 141
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 3337 UP 22

dakle BDI sa 9329 na 11459 = 22,8%
BPI sa 9287 na 11018 = 18,6%

A kako su se inozemci ponašali u navedenom razdoblju?
Oko 20% rasta bez današnjeg dana (vjerovatno jos bar +2% prosječno), uostalom pogledajte sami..

http://finance.yahoo.com/echarts?s=DRYS#chart2:symbol=drys;range=20080425,20080515;compare=dsx+egle+esea+exm;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined

Vjerovatno mnogi razmišljaju poput vas, čekaju pad za ukrcaj.. a mnogi je pokušavaju i šortati (u nedostatku bolje riječi). Bila su već dva-tri pokušaja obaranja koji su djelomično i uspjeli, al ipak se vjerovatno mnogo šortera nije uspjelo ponovo ukrcati (pitajte kolegu kamenca). Možda se i desi neki povrat na niže razine, al uz trenutno pozitivan sentiment ino-tržišta, ludovanje BDI-a, dividendu HT-a idući tjedan…. radije ću špekulirat iznutra.

Za neodlučne još jednom postam link na članak koji prilično dobro sažima cijelu situaciju na bulk-marketu. Dodajte još neizvjesnost u isporukama novogradnji, izvjesnost novogradnji ATPL-a itd itd..

Chinese Quake Shakes Up Dry Bulk Prices
http://www.forbes.com/2008/05/16/china-earthquake-closer-markets-equity-cx_ra_0515markets44.html?partner=yahootix

Kliring:

*bingo*:

Ima li dividende kod ATPL i koliko iznosi?

Ocekuje se 700kn.

aj nemoj za@ebavat čovjeka. dividenda je 50 kn, ex-dividend day dan skupštine negdje u 6. mjesecu valjda. a nešto se šuška o dividendi od 1xx kn, a sad dali je navlačenje ili ne vrijeme će pokazati.

@*bingo*
http://www.transfer-biro.hr/8933.aspx

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Kliring: ” *bingo*: ” Ima li dividende kod ATPL i koliko iznosi? ” Ocekuje se 700kn. ” aj nemoj za@ebavat čovjeka. dividenda je 50 kn, ex-dividend day dan skupštine negdje u 6. mjesecu valjda. a nešto se šuška o dividendi od 1xx kn, a sad dali je navlačenje ili ne vrijeme će pokazati.

Puno hvala na informaciji, a na ovakve magarce se ne obazirem!

14.04.2008.

evo nabrzaka uzeo kalukulator u ruke pa izračunao prihode od 2 nova panamaxa sredinom godine. recimo za 4Q 2008 kada će oba 100% biti u funkciji.

recimo da se zaključe na 80.000-90.000$ dnevno ispada da će jedan po kvartalu imati prihode od 45-50 milja. Dakle oba broda bi radila dobit od vrlo vjerojatnih 100 milijuna kuna po kvartalu! To je godišnje 400 milja kn. Dakle samo ta dva broda bi povećala prihode za 20%, a tek dobit… mmmmm :)).

[color=blue]Evo najnovija špekulacija da postoji capesize brod koji je sklopio ugovor po 305 000 dolara dnevno iz Brazila do Kine je putovanje……………

A capesize fixed at 305k from South America to China.

U ponedjeljak će biti više informacija…………..[/color]

Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

dečko moj da je dividenda ovdje 700 kn ošla bi atpl u ponedjeljak na taj info da je istinit na 4000 kn. E sada nek me netko ispravi ako sam u krivu: kada bi dividenda bila 50 kn atpl bi morao dati 69,77 mil kn, da je recimo 130 treba dati 181 mil kn a da je tih famoznih 700 ko što neki ovdje ”bućkaju” 976 mil kn pa ono sumjnam nije ti ovo ht ( stime da je atpl izdala 1,395 mil dionica pa sam tako računao neka me netko ispravi ako sam u krivu). E da još 1 stvar nije toliko vezana uz ovu temu ali neznam gdje bih drugdje postao ovo: complete line d.o.o. dobilo je opomenu na zse piše sve da su napravili krivi nalog za kupnju dionicu ili prodaju pa su tako umjesto dionice A trgovali dionicom B. E sada pošto su oni moji brokeri a koliko znam svaki tel. poziv kojeg se obavlja prilikom trgovine dionicama (jer sam im dao takvu punomoć) treba imati određenu šifru koja se dogovori između klijenta i brokera. Zadnja 2 puta kad sam zvao predstavio sam se imenom i prezimenom a šifru nisu ni tražili (sad jel zbog toga što vide da zovem sa svog broja moba ili kako drukčije mogu znati) Tako se može predstaviti druga osoba sa mojim imenom i prezimenom pa reći kupi to i to i prodaj to i to. Što bi se onda desilo kada bi mi recimo iz sda stiglo pismo prodali/kupili ste to i to a ja nemam pojma o ničemu jer nisam to ni zadao kao nalog može me netko rasvjetliti?


i ja sam zaključio da ju netko štopa,

Dobro jutro….[smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close