ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 14:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,96
3.813
72
52,40
53,00
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kaze Lonza dividenda oko 50kn po dionici.

dobit za 1Q oko 60 M USD[cool]

Spancir,

Da, imas pravo.

Moram revidirati tablicu.

Forward P/E je jedno 4.

Uz izvanredne prihode od prodaje dva broda, bit ce jedno 2 do 3.


Spancir, Da, imas pravo. Moram revidirati tablicu. Forward P/E je jedno 4. Uz izvanredne prihode od prodaje dva broda, bit ce jedno 2 do 3.

smatram da to nije dovoljno dobro,
P/e za brodare treba biti oko 0.2 -0.3
[lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


zamislite dok mediji danas i sutra prenesu vijest da je dobit ATPL porasla za 152 %[cool]

Kolega da niste urednik na poslovnom [lol]

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/atlantska-plovidba-rast-dobiti-za-150-8-posto


dividenda, dakle, 60-ak kuna po dionici.
lijepo, lijepo….[cool]

15M$*4,7/1,395520M (broj dionica) daje dividendu od ravno 50,5 kn po dionici. Div. Y. je oko 2,3% što je pristojno s obzirom na buduće kupnje brodova. ULPL po sličnoj cijeni daje 30 kn (u principu po cijeni od 3200 jer se nove dionice ne računaju u dividendu)

jel mi može neko reći imam ATPL- od 27.11.2007. jel ću i ja dobiti što od dividende??jel zna ko??? molio bi odg

evo snimke vjesti

I noga u guzicu je korak naprijed

“Atlantska plovidba je u prošloj godini na razini grupe ostvarila neto dobit od 239,06 milijuna kuna, što je porast od 150,8 posto u odnosu na 2006., kada je dobit iznosila 95,3 milijuna kuna. Kako se navodi u financijskom izvješću tvrtke objavljenom na Zagrebačkoj burzi, zarada po dionici ostvarena je u iznosu od 171,31 kunu.”

Jel se još uvijek neki čude kako to da je vrijednost dionice u 2007. godini porasla više od 100% ???

Ako ulažete u fundamente, ne možete izgubiti. Šećer dolazi na kraju.

malo je sramota da se ovak trguje sa ovom firmom.Inace pravilo je da ak trziste ne reagira na GFI i odlicne vijesti ,da treba bjezat glavom bez obzira[undecid] .Ne znam kak vama al meni se bljuje na ovo nase trziste[cry]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

porast od 150,8 posto u odnosu na 2006 [thumbsup] a 2006 je bila dobra:)

Cookie Monster

Povrati tko ti brani. Tržište nije od danas do sutra. Tržište ima svoje cikluse.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Svim vrijednim pomorcima i upravi skidam kapu, svaka čast

I noga u guzicu je korak naprijed


Jel tu i prodaja broda uračunata ?

Ne! Uračunata je prodaja tri (3) broda.[lol]

vorda, 27.03.2008. u 12:40
U promatranom razdoblju značajniji događaji bili su: kupnja broda “Konavle” nosivosti 70.940, prodaja brodova “Miho Pracat” nosivosti 71.242, “Doli” i „Bobara“ od po 1.140 DWT,


malo je sramota da se ovak trguje sa ovom firmom.Inace pravilo je da ak trziste ne reagira na GFI i odlicne vijesti ,da treba bjezat glavom bez obzira[undecid] .Ne znam kak vama al meni se bljuje na ovo nase trziste[cry]

Ček da sad navale daytraderi unovčavat “zaradu” i eto nas opet na 2250 kn [rolleyes]

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close