ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 06:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

“Tijekom proteklog tromjesečja došlo je do oporavka i rasta na tržištu rasutih tereta, te sukladno sadašnjim naznakama i ukoliko ne dođe do nekog značajnijeg poremećaja, u drugom tromjesečju možemo očekivati značajan pozitivan utjecaj na rezultat Društva.”

99% izjava u poslovnom svijetu je odmjereno i neutralno, pogotovo u našem domaćem gdje je alibi pristup dominantan, i onda imate ovakvu izjavu na koju ih nitko nije tjerao, a s druge strane ako ne bude tako ide tisuću pitanja prema Upravi.

Očito je kristalno jasno da će biti odlično kada tako istupaju, ali nije neka velika mudrost kada imaš ogromne uštede na temelju refinanciranja (super potez uprave koji je doduše trebao biti i ranije napravljen), pozitivne efekte od tekućih tržišnih kamata, bull market kakav dugo nije viđen… Sve skupa, ovdje može biti jedino još bolje.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

1.kvartal je realno razočaranje i kemijanje s FI. vidjet ćemo kakav će biti drugi, no ostaje nam problem što je dionica odradila već +30% u očekivanju da će 1.kvartal biti fenomenalan, a kako rezultati iz FI nisu pratili ovoliki rast cijene dionice, moglo bi doći do pada cijene dionice

kodiaq, 03.05.2021. u 08:30

1.kvartal je realno razočaranje i kemijanje s FI. vidjet ćemo kakav će biti drugi, no ostaje nam problem što je dionica odradila već +30% u očekivanju da će 1.kvartal biti fenomenalan, a kako rezultati iz FI nisu pratili ovoliki rast cijene dionice, moglo bi doći do pada cijene dionice

Ako ce se vrednovati proslost onda mozda, ali ako ce se uracunavati to da ce q2 u svim mjesecima biti bolji od ozujka onda je proboj 300 iminentan.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Rezultat je 20% slabiji od očekivsnog, realno će i dionica 20% dolje. A treba uračunati i sell in may na većini dionica, pogotovo gde ljudi imaju zaradu. Na tpng recimo nemaju.

Rezultat nije razocaravajuc nego pola forumasa je neuko i misli da se isti dan plovi po spot vozarinama od tog dana, realno zarada od ozujka je dnevna spot vozarina od 1.2-15.2.

lojtra, 03.05.2021. u 10:42

Rezultat je 20% slabiji od očekivsnog, realno će i dionica 20% dolje. A treba uračunati i sell in may na većini dionica, pogotovo gde ljudi imaju zaradu. Na tpng recimo nemaju.

tako je, cijena je napumpana  +30% u očekivanju odličnog FI, a kako je on izostao realna je korekcija cijene dionice oko -20%

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Je , danas prodat -20% pa za mjesec dana kupnja +60 %. Šta Vi stvarno mislite da je par forumaša u isčekivanju FI-a napumpalo cijenu na ove razine? Cijena je takva jer oni koji su znali FI su kupili na vrijeme. Kako to da su prodavane veće količine na 180-190 a sada se ne prodaju? Došla pamet u glavu možda?

Mislim da ako sad nekima nisu sva očekivanja ispunjena,rezultati ostatka godine počevši već od 2q. će ugodno iznenaditi čak i vječite skeptike. Brzo će to.Tika taka ili kako kaže Albina Tick Tock.

A imate li kolega lojtra barem 1000 komada za prodati? Ja cu uzeti i po – 10%.

kicancro, 03.05.2021. u 11:22

Rezultat nije razocaravajuc nego pola forumasa je neuko i misli da se isti dan plovi po spot vozarinama od tog dana, realno zarada od ozujka je dnevna spot vozarina od 1.2-15.2.

Ma zna @Lojtra sve, samo ga pitajte što god vam treba pojasniti. S obzirom da je njemu dobit 20% manja od očekivane gotovo je nepogrešiv 🙂

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

S obzirom na gassss brodara vanka , bojim se da će sutra teško atlant ispod 260 . Gle ljudi ja sam nedavno mislio da mi je roba skupa na 220 , pa na 240 i onda sam shvatio da je vrag odnio šalu pa sam sretan ko malo dijete kupovat po 250 . Sjetite se ovoga kad budete kupovali po 300 ili 400 kuna

mrcash, 03.05.2021. u 21:23

S obzirom na gassss brodara vanka , bojim se da će sutra teško atlant ispod 260 . Gle ljudi ja sam nedavno mislio da mi je roba skupa na 220 , pa na 240 i onda sam shvatio da je vrag odnio šalu pa sam sretan ko malo dijete kupovat po 250 . Sjetite se ovoga kad budete kupovali po 300 ili 400 kuna

 

NAV je 170 kn

Prošlogodišnji gubitak 93 milijuna kuna

Dobit Q1 12 milijuna kuna (amortizacija smanjena za 5 milijuna kuna)

Dug 873 milijuna kuna

Dug/kapital=160%

 

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

O ovome navu pricate? 350 kn? Aha, aha

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Ne znam, ja vidim 170 kn i dalje

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Da, pa kad vec uzimate materijal i podatke sa drugog foruma onda napisite i koji su noviji i za koji datum, tamo je autor sve napisao. Boze, svasta…..

New Report

Close