ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 10.05.2024. u 00:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,96
3.813
72
52,40
53,00
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kakvo je to blacenje ako je firma u dugovima i ima vjerovatno najmanju flotu u povijesti a dionica evidentno pada tadnjih godinu dana ?

Dobro jutro 😀. Molim Te postaj nam brojeve ili bilancu bilo kojeg dry bulkera izlistanog na Nasdaqu i /ili NYSE koji nema dugova. Hvala….
Po svim operativnim i tržišnim pokazateljima AP je danas neusporedivo bolja kompanija nego prije 3, 2 ili godinu dana, od operativne efikasnosti do odnosa D/E ( duga i kapitala). A sa kojom multiplom tržista valoriziraju operativnu efikasnost kao primjer pogledaj P/EBITDA i EV/EBITDA.
Rekli smo da je tržište uvijek u pravu, to je zaista točno, ali ……….i nevjerovatno su prevrtljiva, pa……..su i svakakva iznenadenja moguća..😀

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Danas pojačana potražnja za ATPL, kupnja sve jača, a prodaja sve manja!!

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/dJnyoPef4XvKdMcTHznxMg==.pdf

Ovi Capeovi su stvarno brutalno pali, doslovno polomljeni


Ovi Capeovi su stvarno brutalno pali, doslovno polomljeni

Sreća da ATPL nema Cape-ova 🙂 🙂
Ostali indexi (Panamax(porast 100%), Handysize (50%), Supramax(100%))
su značajno narasli, a takve brodove ima ATPL!!!

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!



Ovi Capeovi su stvarno brutalno pali, doslovno polomljeni

Sreća da ATPL nema Cape-ova 🙂 🙂
Ostali indexi (Panamax(porast 100%), Handysize (50%), Supramax(100%))
su značajno narasli, a takve brodove ima ATPL!!!
[/quote]

Dok cape ne krene generalno nema napretka, a ovo uzimanje broda u tehnički menađment ukaziva da Uprava drži kako će vozarine up, pa bumo videli.




Ovi Capeovi su stvarno brutalno pali, doslovno polomljeni

Sreća da ATPL nema Cape-ova 🙂 🙂
Ostali indexi (Panamax(porast 100%), Handysize (50%), Supramax(100%))
su značajno narasli, a takve brodove ima ATPL!!!
[/quote]

Dok cape ne krene generalno nema napretka, a ovo uzimanje broda u tehnički menađment ukaziva da Uprava drži kako će vozarine up, pa bumo videli.
[/quote]

Cape je u padu prvenstveno zbog (privremenog) problema za Valeovim rudnicima u Brazilu a masakr capea nije nužno loše za BDI ako ćemo gledati dugoročnije ili na pak na srednji rok. Naime radi trenutno užasno lošeg cape tržišta već je scrapirano više cape tonaže nego u cijeloj prošloj godini. Uzmi još pri tome i stupanje na snagu od 1.1.2020. ‘low sulphur cap-a’ i troškove ugradnje scrubbera pa onda ‘ballast water management’ koji stupa na snagu 2022. vidljivo je da se pri ovakvim vozarinama vlasnici capeova radije odlučuju na scrap (a cijena scrapa danas je dosta visoka) nego na tradeovanje s gubitkom. Naravno prvo će ići stare krntije od 20 godina i starije. Što se budu bližili spomenuti deadline-i mislim da će se scrap pogotovo capeova a sigurno i starijih pmx-a i smx-a intezivirati te s obzirom na povijesno niske nove narudžbe brodova pred kraj godine i dogodine mogli bi imati snažan skok vozarina pa usudio bi se reći i blizu 20k dnevno naravno ukoliko ne dođe do nekih većih ekonomsko političkih potresa kao npr. nepostizanje dogovora između Kine i SAD-a oko trgovine. Do tad je za očekivati da će se situacija u Brazilu sa Valeom riješiti što će naglo povući capeove i eto vam BDI na 2-3000 u tren oka..
no bumo vidili..

Refinanciranje flote ATPL završeno, sada možemo up

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/x7lcrbdSfBKBvaBbnZubZg==.pdf

P.S. Danas Cape-ovi rastu 10%, a ako ostali nastave rast, moglo bi biti zanimljivo 🙂

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

A što je sve to refinanciranje uključivalo?

I čemu onda ona priča o dokapu, jer postoji negdje plan upravljanja flotom do neke godine?


Dobro jutro 😀. Molim Te postaj nam brojeve ili bilancu bilo kojeg dry bulkera izlistanog na Nasdaqu i /ili NYSE koji nema dugova. Hvala….
Po svim operativnim i tržišnim pokazateljima AP je danas neusporedivo bolja kompanija nego prije 3, 2 ili godinu dana, od operativne efikasnosti do odnosa D/E ( duga i kapitala). A sa kojom multiplom tržista valoriziraju operativnu efikasnost kao primjer pogledaj P/EBITDA i EV/EBITDA.
Rekli smo da je tržište uvijek u pravu, to je zaista točno, ali ……….i nevjerovatno su prevrtljiva, pa……..su i svakakva iznenadenja moguća..😀

neusporedovo bolja s tim da je dionica sa 700 kn stmoglavila ispod 300 u godinu dana,stvarno zdravi temelji,dugovi reprogramirani sto bi zdravo seljacki znacilo odgođeni uz koje uvijete sam bog zna.dokap ili prevedeno prica za malu djecu navlakusa.sad ti meni postaj brojeve ili bilancu bilo koje kompanije koja se ovoliko stmoglavila brodovljem,dugovima i da joj jos pjevaju hvalospjeve kao ap.
prolistaj malo koliko je ap imala brodova 2015,2012 i naci ces sve vece i vece brojeve i tu ti ne treba ni
Nasdaq ni NYSE,hvala


A što je sve to refinanciranje uključivalo?

I čemu onda ona priča o dokapu, jer postoji negdje plan upravljanja flotom do neke godine?

Dokap? Pa to su pisali oni koji se se zeljeli jeftino dokopati dionica u pokusaju da one sa drhtavim rukama protresu 🙂

Gledam malo ask… iznad 300 kn gotovo i nema prodaje… sve neko šminkanje sa nalozima od tisuću-dvije kuna. Ne znam kad će ali kad krene krenuti će oštro 🙂

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Sad fino skuplja skrivenim na 277.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Sad fino skuplja skrivenim na 277.

Prošlo je već 750 komada na 277 kn.
Vidljivo je 200, a ostatak je skriven..

Sad se maknuo. S obzirom da je skidao po 650 dosta jake količine, prosijek bi mu mogao biti tu oko 260 kn… ali izgleda da će dopustiti pad.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

BVPS 421,73

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close