ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 22:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.777
53
52,40
52,80
-1,13%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Jel zna netko zašto je IB stao s kupnjom, a sad kupuje nekakav skrbnički Croatia banke?

I kako tumačite to da ostali brodari uopće ne reagiraju na rast cijene već samo ATPL?

Zasto netko kupuje ili prodaje bi trebao znati samo taj netko, govorim po sebi.
A zasto samo Atpl reagira na rast vozarina: pricekajte FI pa cete vidjeti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Pa možda zato jer se počelo otvoreno pisati i pričati o tome da je to sve skupa čudno i da možda ima nekakve veze s najavljenim dokapom. Nisam bas primijetio da u dokapima odnosno prije njih cijena raste bas tako ludo, pogotovo kad firma ima poslovnih i financijskih problema.


Jesi oduzeo 150 tisuća tona?

I zašto je problem napisati kao ovi inozemni brodari od čega se točno flota sastoji, kojih brodova, koje tonaže i koja je u vlasništvu, a kojom se samo upravlja?

Pa da ja i ti ne špekuliramo sada što je njihovo, a što nije.

Očito je problem, jer bi netko mogao postavljati neka pitanja. A oni nikome ne odgovaraju na pitanja jer su uspješni i komadaju firmu. Rasprodaju imovinu da bi njima bilo dobro, ugodno i lijepo.

Cijena dionice i dalje demantira tvoje lupetanje po ovoj temi. Ali i drugim temama.


Pa možda zato jer se počelo otvoreno pisati i pričati o tome da je to sve skupa čudno i da možda ima nekakve veze s najavljenim dokapom. Nisam bas primijetio da u dokapima odnosno prije njih cijena raste bas tako ludo, pogotovo kad firma ima poslovnih i financijskih problema.

Evidentno niste ni najmanje upuceni.
Prvo, ovaj topic ima preko 3 tisuce stranica i vi doista mislite da misljenje par neupucenih skeptika ima ikakvog utjecaja na kretanje cijene?!? Previse si dajete na vaznosti, druze sisoje.
Drugo, procitajte FI. Nikakvih problema nema. Postoji samo brutalna dobit. Sve ostalo ide u rok sluzbe.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Vauvau nisam sad na kompu, poslat ću ti točnu tablicu koje brodove ima ATPL baš u vlasništvu i koji su do nedavno bili na upravljanje pa postane ovdje, imaš.godista i sve.

Po meni je ATPL betanje na rast commodities, nista drugo. Odvrti malo grafove puno commoditiesa I vidjet ćeš da ih je BDI pratio(nadolje) Depresija cijene mnogih sirovina je smanjila investicije u zadnjih 5-7 godina te će još uvijek jeftini novac pomalo početi gurati cijene gore a inflaciju s time. Ekonomija se još nije počela pregrijavati, Tek sad ide špica koncerta.

sisoje

stvar je vrlo jednostavna

Cijena raste zato sto netko tko ima novca misli da ce ova firma generirati 100 HRK po dionici u 2018. i 150 HRK po dionici u 2019.

Vrlo jednostavno, dakle, ocekuje se snazan rast dobiti Bulk Sektora u 2018. i 2019. …. osnovni generator rasta cijena dionica su prije svega ocekivanja i ATPL nije iznimka … Ljudi koji ulazu ovdje projiciraju P/E izmedju 5 do 10 (i to uz dokapitalizaciju koja ce max. prema statutu biti 1/3 novih dionica s obzirom na broj postojecih)


sisoje

stvar je vrlo jednostavna

Cijena raste zato sto netko tko ima novca misli da ce ova firma generirati 100 HRK po dionici u 2018. i 150 HRK po dionici u 2019.

Vrlo jednostavno, dakle, ocekuje se snazan rast dobiti Bulk Sektora u 2018. i 2019. …. osnovni generator rasta cijena dionica su prije svega ocekivanja i ATPL nije iznimka … Ljudi koji ulazu ovdje projiciraju P/E izmedju 5 do 10 (i to uz dokapitalizaciju koja ce max. prema statutu biti 1/3 novih dionica s obzirom na broj postojecih)

Tocno. S tim da je u jednom trenutku za ocekivati i paraboliku na visemjesecnoj skali, a tu onda ni visi P/E nije nemoguc. Ovisno o multipli na booku u tom trenutku, on ce biti sidro.
Treba imati zivaca ispratiti rast do kraja. To nije lako i zato samo rijetki omaste brk bas kako treba.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Dokapitalizacija je tu jedini trn u oku.
Bit će omogućena velikima po nekoj nižoj cijeni, a mali neka kupuju lijepo po redovnoj koju su ti isti veliki napucali gore.

Realni
To sve pouzdano znate ili nagadjate?
Odgovorite jasno, bez izmotavanja.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


sisoje

stvar je vrlo jednostavna

Cijena raste zato sto netko tko ima novca misli da ce ova firma generirati 100 HRK po dionici u 2018. i 150 HRK po dionici u 2019.

Vrlo jednostavno, dakle, ocekuje se snazan rast dobiti Bulk Sektora u 2018. i 2019. …. osnovni generator rasta cijena dionica su prije svega ocekivanja i ATPL nije iznimka … Ljudi koji ulazu ovdje projiciraju P/E izmedju 5 do 10 (i to uz dokapitalizaciju koja ce max. prema statutu biti 1/3 novih dionica s obzirom na broj postojecih)


Točno u sridu, jedino je zaboravljeno 50kn po dionici za 2017 i rast vrijednosti imovine od cca 200 kn po dionici do kraja Q1/2018. Koliko je to ono u sumi, hvala.
😃👍✌👏

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋


Pa možda zato jer se počelo otvoreno pisati i pričati o tome da je to sve skupa čudno i da možda ima nekakve veze s najavljenim dokapom. Nisam bas primijetio da u dokapima odnosno prije njih cijena raste bas tako ludo, pogotovo kad firma ima poslovnih i financijskih problema.

Pardon, a kakvih to firma ima poslovnih i financijskih problema? Hvala

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋


sisoje

stvar je vrlo jednostavna

Cijena raste zato sto netko tko ima novca misli da ce ova firma generirati 100 HRK po dionici u 2018. i 150 HRK po dionici u 2019.

Vrlo jednostavno, dakle, ocekuje se snazan rast dobiti Bulk Sektora u 2018. i 2019. …. osnovni generator rasta cijena dionica su prije svega ocekivanja i ATPL nije iznimka … Ljudi koji ulazu ovdje projiciraju P/E izmedju 5 do 10 (i to uz dokapitalizaciju koja ce max. prema statutu biti 1/3 novih dionica s obzirom na broj postojecih)

A zašto onda ne rastu ostali brodari?

Ne razumijem zašto kupovati ATPL ako su drugi podcjenjeniji i imaju veći potencijal rasta?

Svi bi trebali simultano rasti. Ne samo domaći i inozemni.

Ja ipak mislim da netko pumpa cijenu iz nekog zasad nepoznatog razloga i da se možda sakrio iza skrbničkog kad su krenule price o manipulaciji tržištem.

Lijepo sam vam rekao da procitate izvjestaje. Tamo je odgovor na pitanje zasto Atpl raste, a ostali ne. Jeste li procitali?
Hocete li prestati pricati gluposti?
Zatrazit cu da vas baniraju jer ste prevrsili svaku mjeru. Cisti spam.
Jedini tko pokusava manipulirati trzistem, i to bezuspjesno, ste vi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Hoćete biti ljubazni i navesti točno gdje to piše i sto točno. Molim link na izvješće i stranicu. Konkretno, ne uopćeno.

Mislim da ste previše nervozni. Razgovaramo o motivima rasta. To je legitimno i tome sluzi forum.

Ja sigurno ne manipuliram tržištem jer niti kupujem, a niti prodajem. Niti ikoga nagovaram na nešto nego nastojim zaključiti sam koji je motiv rasta. Rezultati mogu biti motiv rasta, al da nešto naraste 30% u 20 dana ili 5 puta u godinu i pol, a to se ne dogodi niti s jednim drugim brodarom, onda mi je zaista čudno da se to zbiva?

Izvjesce za H1 objavljeno na ZSE.
Za sve kompanije.
Pogledajte koliku tko ima dobit pa ce sve biti jasno.
Ne moze lakse.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close