ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 03:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.148
41
52,40
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ovdje ocekujem kapitalizaciju dobiti,i.e pad cijene

to očekuju svi oni koji su prodali od razina 1xx a i mi koji nismo prodali ali bi dokupili
nema nam druge nego svi lijepo stati u red,nabrusiti prstiće i nadati se najboljem ali kada vidim da se velike ribe uključuju u kupovinu,dokup neznam baš koliko male ribice imaju šanse.
zna se koja je sudbina malih ribica a opet bez borbe se netreba predati.
barem pokupiti gratis “školovanje” pa će možda sljedeći put biti više iskustva,mudrosti,profita…
svako zlo za neko dobro jer ima još nemalo drugih dionica koje čeka sudbina atpl prije ili kasnije,koje čekaju da netko ugrabi priliku pa ne vidim razloge za”plakanje”
ta su vremena iza nas,bilo bi mudrije aktivirati cash koji svakim danom vrijedi manje.
već je sada taj cash samo u zadnje 3g propustio udvostučenje.
a tek smo na početku očekivanog oporavka burze.
ovaj stampedo na atpl a nije prvi samo je podsjetnik onog što izgledno sljedi i na ostalim dionicama.
očekujem novi skok početkom 2017.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ovaj DRYS je po meni zdrav za stecaj. Firma u 4 dana naraste sa 13 USD na 98 USD i ponovno padne na 11.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@kolega migra , ja sam već u redu za shopping i postavljam se 20-30 % cjenovno niže, pa ako me poklopi. za novi skok početkom 2017; to je za mene prekasno,očekujem rast dionice opet vrlo skoro nakon što se dogodi korektivni pad ,kao što sam već pisao .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


@kolega migra , ja sam već u redu za shopping i postavljam se 20-30 % cjenovno niže, pa ako me poklopi. za novi skok početkom 2017; to je za mene prekasno,očekujem rast dionice opet vrlo skoro nakon što se dogodi korektivni pad ,kao što sam već pisao .

Ti očekuješ pad na razine 250-300 kn? :-))) Bojim se da te nikad nebu poklopilo…
A na temelju čega to očekuješ? Na temelju brutalnog rasta BDI-a ili na temelju jučerašnjeg pada usa brodara ili?

Općenito je najbitniji BDI , a ovi kokovi / padovi drysa i nekih je skroz nebitno . Oporavak je započeo i to je to .

Pričekajmo današnje vozarine oko 14 sati….ako nastave s ovakvim rastom, opet će večeras usa brodari brutalno rasti….kod njih je ta volatilnost itekako moguća s obzirom na volumene….mi se s tim ne možemo uspoređivati. Imamo dnevne promete na ATPL par stotina tisuća kuna…neš ti prometa…

Vozarine prema norvežanima danas idu još više gore…imate norveški forum pa pogledajte…
A brodari će biti druge boje danas istih iznosa kao i jučer….svi su shortali i zato je ovako ispalo nakon nekoliko dana brutalnog rasta…a drys nije mjerodavan za bilo što jer je napravio nekoliko reverse stock splitova….gledajte vozarine NM i DSX…sve ostalo ne nebitno….a pogotovo trolanje ovih što bi ušli unutra…ali im se neda platiti 370 kn..
Moj post zaista nije nagovor na ništa..
Imam atpl

A BALVANA!!! :) :) :)

Moguće da će neke slabe uhvatiti panika pa da će na otvaranju prodati…a onda će to isto kupovati oko 14 sati mnogo skuplje,…
Čista psihoologija..
Za bavljenje burzom treba biti psihički zdrav i imati čelične živce..
Ja nikad ovako nisam bio mirniji što se tiče brodara kad vidim vozarine koje brutalno rastu svaki dan i nastavljaju sa rastom…

A BALVANA!!! :) :) :)

Zanimljivo svi bi kupili na padu, i ocekuju pad, a nitko se ne javlja da bi prodao :)?
A da, kad ni nemaju uglavnom, preko 100k komada je pokupio kupac koji ne kokošari na malim oscilacijama, a i ostali ozbiljniji uz njega koji su stigli ući unazad koji mjesec

Svi bi kupili u padu, a kad je bila cijena 100 i 200 kn nitko je nije htio kupiti… smiješno…

Nakon jučerašnjeg pada Drays-a ja mislim da da su se svi smrzli a ionako su već bili smrznuti, tako da će mnogi nadobudni investitori čekati sigurniji tajming za ulaz…. recimo na 1000 kuna. A što ako onda padne na 500 u jedan dan. Katastrofa.

Za one koji još ne znaju a čini mi se da je to većina,
Kina do proljeća vratila politiku 330 radnih dana umjesto dosadašnjih 276 za rudnike ugljena.
Ta vijest je jučer dominirala kao i ovo:
http://fairplay.ihs.com/commerce/article/4278056/chinese-housing-market-curbs-could-weigh-bulker-rates

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Da, mnogi su danas očekivali pad ovdje, a to se nije dogodilo…i sad kalkuliraju da li lupiti po asku ili ne….što više razmišljaju i čekaju, to je karta svakim danom sve skuplja…
Ćuuu, ćuuu

Ja sam jutros obavio kupnju, sada mi je košara lijepo puna i sa zadovoljstvom ću gledati razvoj situacije.


@kolega migra , ja sam već u redu za shopping i postavljam se 20-30 % cjenovno niže, pa ako me poklopi. za novi skok početkom 2017; to je za mene prekasno,očekujem rast dionice opet vrlo skoro nakon što se dogodi korektivni pad ,kao što sam već pisao .

To ti se neće dogoditi baš zato što previše ljudi razmišlja na taj način a među njima su i pojedinci s malo većim kapitalom koji ispod 350 dokazano kupuju žestoko. To je uvijek bio slučaj s ovom dionicom i iz tog razloga stalno će biti barem 50% iznad konkurencije.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

New Report

Close