ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.05.2024. u 02:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.777
53
52,40
52,80
-1,13%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kulaš je prije 2-3 mjeseca izjavio da očekuje oporavak vozarina u 6.mjesecu[emo_smijesak]
Damir Novotny je maloprije rekao na radio Dubrovniku da su svi ti ESOP-i u to vrijeme bili ZAKONITI.

U koje vrijeme? Kako je rekao kolega Mannu, ispada da ovdje nije riječ od 2004. godini, već 2007.

Mannu

Može se raditi samo o ovome, što je doduše i meni oduvijek bilo sumnjivo:
http://www.zse.hr/default.aspx?id=11867 [zse.hr]
pa godinu dana kasnije odjednom 1100% više
http://www.zse.hr/default.aspx?id=12686 [zse.hr]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ništa tu nije sumnjivo,ESOP-i su bili 2004.a ti ugovori su kasnijih godina poslani u SDA,današnji SKDD,na “knjiženje”.

HAHAHAHAHAHAHA 🙂

Znači, čekali su 3 godine da pošalju ugovore u SDA? I tu ništa nije sumnjivo? 🙂

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ajmo se mi vratiti na temu, oni su onda iskeširali 200 kila Eura i to sada vrijedi 10x više i čiča miča gotova je priča. Za ministre je to kriminal (odluka prije suđenja, onako od srca) a kriminal nije gdje su doveli ovu državu i usput burzu. Nek se uhvate u koštac sa pravim problemima a ne njih zamagljivati Atlantskom plovidbom. Da uopće znaju kakav je kruh pomoraca uhvatili bi se prije kapitalaca koji su im ispred nosa. Da Atlantska dijeli Ledo škrinje ovog ne bi bilo.

decki, ako netko ima pri ruci, koliki je scrapping u 6 mjesecu za sada?


Ništa tu nije sumnjivo,ESOP-i su bili 2004.a ti ugovori su kasnijih godina poslani u SDA,današnji SKDD,na "knjiženje".

Očito su se dionice kupovale na kredit. Ono što mene zanima je li kupnju financirala AP ili netko treći?

eto što napraviše cirkusa ovdje…..napokon je i bdi počeo rasti kako treba a mi se zbog muljatora tržimo niže nego što bi trebali….


decki, ako netko ima pri ruci, koliki je scrapping u 6 mjesecu za sada?

Jan-14 119 444,477
Feb-14 114 377,258
Mar-14 113 247,724
Apr-14 120 326,960
May-14 142 409,260
Jun-14 129 249,479
Jul-14 95 222,941
Aug-14 149 380,515
Sep-14 104 259,812
Oct-14 96 481,476
Nov-14 109 577,931
Dec-14 123 486,167
Total 1,413 4,464,000

Jan-15 118 537,234
Feb-15 118 712,444
Mar-15 122 771,189
Apr-15 89 637,300
May-15 79 672,918
Jun-15 27 280,959
Jul-15 – –
Aug-15 – –
Sep-15 – –
Oct-15 – –
Nov-15 – –
Dec-15 – –
Total 553 3,612,044

… e pa, ako ovo sad već nije trend …
http://www.dryships.com/pages/report.php

Svi mediji su u udarnom terminu, to ste vidjeli i sami, objavili od javnih televizija do drugih svih medija da je riječ o Atlantskoj plovidbi. Međutim, iz te tvrtke govore da jednostavno nema veze, tvrdi Matušić.

Ja znam odgovor na to pitanje, ali ne dozvoljava mi zakon da govorim o nečemu što je u tijeku kriminalističko istraživanje. Činjenica je da sam iznenađen sa pisanjem medija navodeći jedno trgovačko društvo koje ste vi spomenuli. Ja nemam pravo to govoriti, odgovorio mu je Cvitan.Vaš link …

Hm kad malo bolje razmislim pa ATPL i nije trgovačko društvo


Svi mediji su u udarnom terminu, to ste vidjeli i sami, objavili od javnih televizija do drugih svih medija da je riječ o Atlantskoj plovidbi. Međutim, iz te tvrtke govore da jednostavno nema veze, tvrdi Matušić.

Ja znam odgovor na to pitanje, ali ne dozvoljava mi zakon da govorim o nečemu što je u tijeku kriminalističko istraživanje. Činjenica je da sam iznenađen sa pisanjem medija navodeći jedno trgovačko društvo koje ste vi spomenuli. Ja nemam pravo to govoriti, odgovorio mu je Cvitan.Vaš link …

Hm kad malo bolje razmislim pa ATPL i nije trgovačko društvo

a onda ništa, neka hanfa identificira koji je to bio “izvor blizak vladi” pa u remetinec zbog pokušaja manipulacije tržištem kapitala.


Svi mediji su u udarnom terminu, to ste vidjeli i sami, objavili od javnih televizija do drugih svih medija da je riječ o Atlantskoj plovidbi. Međutim, iz te tvrtke govore da jednostavno nema veze, tvrdi Matušić.

Ja znam odgovor na to pitanje, ali ne dozvoljava mi zakon da govorim o nečemu što je u tijeku kriminalističko istraživanje. Činjenica je da sam iznenađen sa pisanjem medija navodeći jedno trgovačko društvo koje ste vi spomenuli. Ja nemam pravo to govoriti, odgovorio mu je Cvitan.
http://vijesti.hrt.hr/288996/dinko-cvitan-saboru-podnosi-izvjesce

Da, to sam čuo danas na radiju, vijesti u 15 sati, pa sam još dokupio:
http://radio.hrt.hr/ep/dnevne-novosti-1706/117624/ (na 6 min 45 sek)

A što se tiče ESOP-a 2004. i pojavljivanja dionica uz imena ekipe iz uprave u 2007. godini, evo recimo ovo:
Radnici obično postaju stvarni vlasnici nakon 5-7 godina službe. Poslodavac unutar ovog plana obično podiže zajam kojim omogućuje kupnju svojih dionica radnicima, a koji se otplaćuje iz budućih prihoda od dividendi i doprinosa poslodavca ESOP-u.
http://limun.hr/main.aspx?id=31845&Page=2

Sve u svemu, upitno je radi li se uopće o ATPL ili ne. Cvitan je rekao da zna o kojoj firmi se radi, da ne smije komentirati, ali da je iznenađen pisanjem medija. Ja to tumačim kao mig da se ne radi o ATPL.
No, ako se i radi o njoj, držim da je taj ESOP uredno odrađen. To što se nakon ESOP-a cijena na burzi katapultirala samo znači da su odabrali odličan tajming.
Ne znam detalje ESOP-a ali kažu da je rađen 2004. godine u kojoj je cijena ATPL bila u rasponu 30-500 kn, a na proljeće 2007. kad su se dionice iz ESOP-a prebacile na imena ekipe iz uprave cijena je bila oko 1300-1800 kn. To je zaista impozantan rast cijene i ako je ESOP išao po recimo 100 kn, nije ni čudo ako bi tako nešto privuklo pažnju inspektora, no to ne znači da ima kriminala. Brodari su tada bili zaboravljen sektor, a fundamenti neprimjetno rasli. Uprava je to znala pa su išli na ESOP?

Doduše i meni je čudno što je skok broja dionica u rukama uprave u 2007. zaista dramatičan, recimo sa 5000 na 50000 komada bez da je to popraćeno objavama i pojašnjenjem stjecanja. Pa eto zna li netko kako je to išlo kod ATPL odnosno općenito jel tako nešto normalno kod ESOPa?


….. Hm kad malo bolje razmislim pa ATPL i nije trgovačko društvo

Pročitaj Članak 2.

Vaš link …

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Cvitan ne smije komentirati o kojoj se firmi radi ali zato bez imalo oklijevanja može potvrditi o kojoj se firmi ne vodi istraga. Pogotovo ako je riječ o lažnim navodima, čak bi mu to trebala biti i dužnost, i time istraga ne bi bila ugrožena. Međutim, to nije napravio.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

New Report

Close