ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 12:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
10.952
209
52,20
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@alt333

Budući da znamo kako si do sada prolazio na burzi ne vidim razloga da sa takvom praksom nastaviš i dalje to ti najbolje osjetiš na svome džepu.

upitnik9, 28.10.2011. u 11:35
ali svi strani investitori je čekaju na puno nižim razinama od ove….

Koji su to strani investitori koji je čekaju puno niže i tko je taj tko će im prodavati na puno nižim razinama od ovih, neke stvari ti očito nećeš nikada shvatiti a tome u prilog ide i tvoj veliki gubitak na burzi koji bi bio čak i enorman da ti Sanader nije poklonio onih par paketa HT na kojima vjerujem da si štogod zaradio.
Ja te molim da se ubuduće javljaš kada počmeš zarađivati na burzi jer će do biti dokaz da si neke stvari skontao, prošlost ti za sada ne daje pravo za to jer tvoj gubitak od nekih 40-50% nije nešto što bi potaklo ostale male investitore da te slijede.
Nemam ATPL ali me tvoje pisanje iritira, jer to je pisanje bez pokrića od čovjeka koji na burzi pogubio gotovo sve što je imao.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

ja uopće nisam puno izgubio na burzi,očito si me zamijenio sa nekim drugim,a što se tiče iritiranja bolje da te iritira tvoje neznanje o tržištu kapitala nego moj gubitak,koji nije uopće velik u odnosu na tvoj……nije meni nitko ništa poklonio,i nemam nikakvog kvazi mentora,sve na burzi sam naučio sam,i moj promet od 6 milijuna kuna što sam zavrtio na burzi za tebe je apstrktan pojam,jer ti ne razumiješ tržište kapitala,a to je tvoj problem a ne moj,ako te nešto iritira dođi do mene,dobro znaš tko sam,samo mi ne znamo tko si ti?otvori svoj identitet i dođi mi u lice reći što te to kjod mene iritira,jer sugradjani smo,nažalost…


Čija je god djelatnost povezana s istokom za njega nema zime, jer gotovo sva proizvodnja se seli prema Kini radi jeftine radne snage- ćak je i ABB otvorio goleme tvornice u Shangai-u, Philips itd, itd.
A dok je proizvoda treba i prijevoza :).


Istina samo što i istok kupuje sve više brodova što novih što polovnih.

@alt333

Tvojih 6 milona je kao kap u moru odnosu na moj promet.
Sam si priznao da si izgubio oko 30% a ja vjerujem da je to puno bliže 50%.
Sam si se hvalio na forumu da imaš nekog brokera koji radu u Zagrebu i da se često čujeto očito neke stvari zaborvljaš ili više ni sam ne znaš šta piseš jer si se pogubio.
Očito na burzi nisi ništa naučio jer da si nešto naučio ne bi bio u takvom minusu u kakvom si trenutno.
Ti kao osoba me ne iritiraš ali tvoje drukanje zadnih desetak dana itekako, prvo si se hvalio kako kupuješ ATPL na 850 pa si se čudio tko ti prodaje na 800 pa tko su ti koji ti prodaju na 750 i.t.d i onda u jedan dan promjeniš priču i pričaš kako je po 400 skupo jer si eto ti prodao pa bi sada malo niže.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU


ja uopće nisam puno izgubio na burzi,očito si me zamijenio sa nekim drugim,a što se tiče iritiranja bolje da te iritira tvoje neznanje o tržištu kapitala nego moj gubitak,koji nije uopće velik u odnosu na tvoj……nije meni nitko ništa poklonio,i nemam nikakvog kvazi mentora,sve na burzi sam naučio sam,i moj promet od 6 milijuna kuna što sam zavrtio na burzi za tebe je apstrktan pojam,jer ti ne razumiješ tržište kapitala,a to je tvoj problem a ne moj,ako te nešto iritira dođi do mene,dobro znaš tko sam,samo mi ne znamo tko si ti?otvori svoj identitet i dođi mi u lice reći što te to kjod mene iritira,jer sugradjani smo,nažalost…

man se gluposti i teorija urote…bolje prodaj neke dionice i ulozi u neki hobi da si nades zanimaciju nego tu trakeljat ili upisi neko kvalitetno ekonomsko obrazovanje, to bi ti bilo najbolje ulaganje..



‘Hrvatska je katastrofa koja čeka da se dogodi’, upozorava kolumnist Forbesa ističući kako će ulaskom naše zemlje u EU, Unija dobiti novi uteg, što će uzrokovati i novu nestabilnost. To si, poručuje, ne može priuštiti.

to je samo naslov izvučen iz konteksta ……uvijek ima plaćenih oglasa za i kontra …ovaj je očit …ali bit je da je europi pun k……… ovih sranja od internih ekonomija ….uvukli su cijeli istočni blok unutra administrativno radi jeftinije radne snage pa sad odjednom problemi latino zemalja .grka, italije , španjolske i portugala ….sad bi se trebalo pribojavati "rvacke "…..moš si mislit … i
kakve to ima veze sa ovim našim draguljem od firme ? ….pa ne ovisi ona o uniji ….nego svjetskoj ekonomiji … dapače razvoj istoka svijeta pogoduje morskom transportu …
cijena je ionako skinuta na dobru razinu za dokup :-)) …
neki bi ovdje rekli ….može li bolje ?


pa očito je cilj nekim financijskim strukturama da unište hrvatsku ekonomiju,ne zato jer ih ne zanima,nego baš zato što im je zanimljiva,shodno tome logika bi bila u njihovom naumu da se najbolje firme dotuku što niže kako bi ih što niže mogli i preuzeti..jako loša politika i tvrdoglavost guvernera pogoduju njihovim naumima,ovi prvi ruše je kriminalom i korupcijom,a ovaj drugi ubrzava proces propadanja ekonomije sniženom likvidnošću,tako da ja procjenujem da će naša ekonomija ako se ovako nastavi pasti na koljena za 2-4 godine..trajno će je poništiti,jer svako odgađanje reformi čini samu situaciju sve težom i nerješivom,mislim da smo već u zoni kada više ne postoji nikakav mehanizam da se hrvatska ekonomija spasi,postoji samo dvije opcije..prva je stagnacija a druga je pad…shodno tome,u uvjetima teške nelikvidnosti sustava i nedostatka investicija,nema teorije da hrvatsko tržište kapitala raste,a shodno tome i atpl,mada ne sporim da je atpl odlična firma,ali svi strani investitori je čekaju na puno nižim razinama od ove….
[/quote]
Ma kolege nije bitno kolko je tko izgubio …puno smo izgubili ….mnogi ovdje doduše ….i oni koji to priznaju i oni koji skrivaju noge "ko zmija " …
kolega Alt …osobno radim u izvozu …i vjerujte …jedino izvoz je rješenje za hrvatsku …tamo je friška lova …ovo pretakanje unutra iz šupljeg u prazno u hrvatskoj ….uvozni lobi i zaštita todorićevog mentora rohatisnkog je skroz krivo dugoročno …i to se sad pokazuje više nego očito …čak i rohatinski sada guta svoja govna …
baš zato firme koje rade za izvoz ili izvozu ili vani ..kak hoćete ..imaju budućnost …a ATPL je tu jedna od perjanica ….neznam kaj bu ..je li ju budu spustili na 200 kuna jer "IM " paše ….evidentno je da je u svijetu prisutna koncentracija kapitala po svim granama …bankarstvo , farmacija, autoindustija,, ppa zakaj ne bi i transport bilo koje vrste ….čak i dobre firme se kupuju da bi ih se ili uništilo kao konkurenciju ili imalo koristi od njih u širenju na tržišta… NO ATPL JE ZDRAVA FIRMA …radi vani ..i ne sumnjam u budućnost …a financijsko tržište će to znato valorizirati .. i ne sumnjam u to ..

Jedno vrijeme je bilo in uspoređivat naše brodare sa onima izlistanim na NYSE, pa eto tek napomena da su juče DRYS i NM rasli žestoko, dok će kod nas izgleda i pozitivna nula biti uspjeh.
Problem je što novogradnje nemilice stižu pa su i danas na Platou dva panamaxa što još nisu preuzeti ugovoreni za respektabilne naručitelje (Cargill i Glencore) za 13750/14750, dok sa druge strane panamax star 20 godina od 65000 dwt navega za 15000 i solidno zarađuje, jer je davno amortiziran. Hoću reći da će proći još neko vrijeme dok se uspostavi balans, mora se pojačati rezanje brodova u staro željezo ili to pospješiti zakonskom regulativom.

Koliko se sijćam ATPL je uvijek rasla prije objave rezultata a sad samo isčekivanje.

Nažalost, jako loše izvješće po mom viđenju.
Imamo zamjetan pad prihoda ( cca 50 %) i ostvarem minus od cca 6 milijuna kuna.

Ne posjedujem dionice atpl i ovaj post nije poziv na kupnju ili prodaju dionica

Grupa je tijekom izvještajnog razdoblja ostvarila ukupne konsolidirane prihode u iznosu od 480,4
mil. kuna. U odnosu na prošlogodišnjih 718,8 mil. kuna prihoda isti su manji za 33,2 %. Pomorstvo
je ostvarilo 87 % prihoda, a hoteli i agencija 13 %.
Troškovi su iznosili 436,5 mil. kuna i za 34,8 % su manji od prošlogodišnjih 669,7 mil. kuna. Od
ukupnih troškova 87 % otpada na pomorstvo, a 13 % na hotele i agenciju.
Ostvarena dobit Grupe pripisana imateljima kapitala matice iznosi 43,4 mil. kuna, a ini ga 36,6 mil.
kuna dobiti pomorstva, te 6,8 mil. kuna dobitka hotela i putnike agencije. U odnosu na
prošlogodišnju dobit od 50,3 mil. kuna ista je manja za 13,7%.
Navedeni rezultati su oekivani i bolji od planiranih, iako je pomorstvo ostvarilo nešto lošiji rezultat
od prošlogodišnjeg zbog znaajno nižih vozarina na svjetskom tržištu brodskog prostora u odnosu
na isto razdoblje prošle godine.
Grupa nije imala problema s likvidnošu.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ATPL-fin2011-3Q-NotREV-K-HR.pdf

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Počelo je iskcavanje…

New Report

Close