ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 12:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
10.952
209
52,20
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ako nije vrijeme za ulet sada ne znam kada će biti…
treba se fokusirati samo na ono bitno…vozarine…ostalo je prolaznog karaktera…

Trgovanje svršilo; a plašljivci trenutak ranije nestali s obzora, nakon uspješno izvršenog zadatka!

Čestitke novim vlasnicima dionice, a prodavačima sućut, za gluposti koje su napravili!

I jednima i drugima, želim ugodan vikend, a posebno prodavateljima, želim uspješniji nastavak

školovanja na burzi! [thumbsup]

Ameri bi mogli danas s brodarima na +10%, a onda u ponedjeljak – najbrži prst. Jupi!!!!! [lol] [lol]


ako nije vrijeme za ulet sada ne znam kada će biti…
treba se fokusirati samo na ono bitno…vozarine…ostalo je prolaznog karaktera…

Hm,ne znam mene pred kraj pokupilo, al više ni sam nisam siguran jel to dobro ili loše.
Jer očito je da se malo jače režu pozicije, a s obzirom na likvidnost ne daj bože da neko malo jači mora izać, bez obzira što su vozarine na odličnoj razini cijena Atpl bi mogla još padati.
Mada realno, drugi tjedan mora doći barem do nekog odbijanca s obzirom da će BDI vjerojatno još malo povuć prema gore, a i strane burze ne mogu stalno bit u crvenom.
A ako ne onda nam se ne piše dobro,jer kolko ja pratim prognoze za vozarine za drugi dio godine su prilično loše,ffa za vozarine za 6 mj. isto loše ili ti ga down.
Pozitivno je jedino što atpl ima prilično dobre ugovore na malo duži rok koji osiguravaju stabilno poslovanje i kakvu takvu dobit bez obzira što će mnogi reć da je to prekonzervativno s obzirom na trenutne vozarine,al sve to može biti dosta varljivo i ove današnje vozarine mogu lako biti kratkog vijeka jer je tržište još prilično nestabilno.
I na kraju dionica koja daje dividendu, kakvu takvu,u pravilu rijetko može jače pasti, dapače u najgorem slučaju stagnira, al obično barem malo poraste tako da mislim da je ovo definitivno jedno od najsigurnijih kratkoročnih ulaganja trenutno na zse,barem do 01.07.


U ponedjeljak – najbrži prst.
Jupi!!!!! [lol] [lol]

Treba se orijentirati po raji, a ne prema logici. To je ono s čime se teško mirim.
A sada neka raja, nakon što su prodali u trenutku kvalitetnih vozarina, gleda ovakve i slične slike…

ja se osjećam mirno uz sve ove turbulencije oko nas…dovoljno mi je da pogledam vozarine od prije godinu dana i danas … istina, počeo sam sumnjati u ikakav jači rast ovog proljeća (volio bih da sam u krivu) i pravu akciju na ovoj dionici očekujem u jesen pred objavu rezultata 3 kvartala…nakon toga možda kapne i kakva izvanredna dividendica, mislim da nije nemoguće…

@ PersJesus

Iako si mi jedan od najdražih forumaša na ovom topicu jer prenosiš dosta kvalitetnih informacija, ovo što si napisao u prethodnom postu nikako ne stoji. Naime ja nikako ne bih volio da se sa ATPL događa isto što se događalo s ovima ovdje:
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=e

Da se primjerice kojim slučajem sa ATPL događalo isto što i sa dionicom DRYS posljednjih mjesec dana, onda bi danas cijena ATPL bila oko 800 kn budući je DRYS zadnjih mjesec dana sa oko 6,20$ zviznuo na 4,60$, odnosno oko 25%.

DSX je zviznuo za oko 15%, EGLE također itd.

Srećom je ATPL svijet za sebe pa je u zadnjih mjesec dana pala samo 6-7%.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Kaj se događa? Pa na toj stranici se sve zeleni!


@ PersJesus

Iako si mi jedan od najdražih forumaša na ovom topicu jer prenosiš dosta kvalitetnih informacija, ovo što si napisao u prethodnom postu nikako ne stoji. Naime ja nikako ne bih volio da se sa ATPL događa isto što se događalo s ovima ovdje:
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=e

Da se primjerice kojim slučajem sa ATPL događalo isto što i sa dionicom DRYS posljednjih mjesec dana, onda bi danas cijena ATPL bila oko 800 kn budući je DRYS zadnjih mjesec dana sa oko 6,20$ zviznuo na 4,60$, odnosno oko 25%.

DSX je zviznuo za oko 15%, EGLE također itd.

Srećom je ATPL svijet za sebe pa je u zadnjih mjesec dana pala samo 6-7%.

Jubito, umjesto da napamet prepisuješ postotke tko je koliko padao il rastao i tražiš konkretne razloge tome, pogledaj šta govore analitičari. Isto kao šta je stradala atpl stradale su i ostale dionice, neke više neke manje, to je više stvar panike nego odraz nekog događanja u sektoru.

Of analysts covering Diana, 12, or 60%, advise purchasing its shares, five recommend holding and three suggest selling them. Jefferies(JEF) offers a lofty price target of $22, leaving a potential 57% return. Credit Suisse(CS) predicts that the stock will rise 43% to $20 and Deutsche Bank(DB) expects it to touch $19. JPMorgan(JPM) rates Diana "overweight" with an $18 price target. Lazard Capital Markets is also bullish.

Jednako kao što vani ekipa zamišlja dsx na razinama od 18 do 22 dolara , tako i ja vidim atpl na razinama 1200 do 1300 kuna. A prije il kasnije do tamo će doći.

never surrender


Jubito, umjesto da napamet prepisuješ postotke tko je koliko padao il rastao i tražiš konkretne razloge tome, pogledaj šta govore analitičari. …

Reagirati ću sad i više nikad. Uopće ne želim polemizirati sa tipovima koji su nedavno špekulativno kupili dionicu pa nas u narednom razdoblju imaju namjeru masirati s preporukama dok ju ne odluče prodati.

Period 21.04.2010. – 21.05.2010.

ATPL
1018,00 – 946,00
DRYS
6,19 – 4,55
DSX
15,15 – 12,80
EGLE
5,48 – 4,59
ESEA
4,03 – 3,58
GNK
21,96 – 18,61
GOGL.OL
11,90 – 9,18

Da ne vjerujem u ovu dionicu i da ne vjerujem u njen rast ne bih je držao u portfelju više od godinu dana. Ponavljam ono što sam želio reći, a to je da je dobro da cijena dionice ATPL-R-A ne prati kretanje cijena stranih brodara i da je zapravo rast ili pad stranih brodara od male ili nikakve važnosti za ATPL. Za razliku od tebe, ja ću ovu dionicu čekati na 1800 – 2000 kn koliko god to trajalo, naravno pod uvjetom da nastave dosadašnju (konzervativnu) poslovnu politiku i da ne bude nekakvih novih globalnih ekonomskih potresa (trenutno stanje smatram umjetno stvorenom krizom i iznuđenom korekcijom).

Over & out !

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Otkud ti to da sam špekulativno kupio? Pa ja sam ovom dionicom trgovao i zarađivao i kad je bila preko 3000 kuna, tko si ti da me prozivaš? Očito nemaš blage veze o brodarstvu pa si uzaludno, zasljepljen drukovima, čučao u ovoj dionici godinu dana dok se negdje drugdje zarađivalo. E pa pajdo, bojim se da je to tvoj problem što ne znaš kada i gdje investirat svoj novac.

I samo za tebe, dsx i atpl su zapravo sada u identičnim odnosima šta si tiče vrhova i dna i trenutne pozicije cijene dionica, bez obzira šta se u rastu il padu prethodno događalo. Zato ti kažem da ne prepisuješ napamet te postotke jer oni nemaju nikakve veze s ničim.

never surrender

pa špekulativno si kupio jer si prilično nervozan, dok si prije ležerno drukao.
jest, sad drukaš UP, prije si drukao dolje [lol] [lol] [kiss]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

New Report

Close