ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajmo dečki ovo malo pogurat preko 420, ne mislim ja tu starost dočekat.


Ajmo dečki ovo malo pogurat preko 420, ne mislim ja tu starost dočekat.

tek smo probili snažnu psihološku granicu od 400 kn.
odozgo ka gore, to mislim. sigurno je procurilo sjajno izvješće koje treba doći za koja dva tjedna. a što se tiče probitka 420 kn., nemoj paničariti. sasvim sigurno će se doseći u sljedeće tri godine. teška vremena za brodare nadolaze u sljedećih nekoliko godina i mislim da bi ova dionica mogla dobro zveknuti, npr. čak i do 50% ako je uspoređujemo sa amerčkim brodarima. neloša investicija bi bila cca 10% buka po šeru, a sve što je ispod toga bi se moglo smatrati pametnim ulaganjem. onda bi se moglo razmišljati i o kakvom bloku. relativno dobrim poslom bi se smatralo i kupovina keša/aktive ATPL, ali uz diskont do 80%. dakle, kupovina novca u formi dionice uz spomenuti diskont.
ne, zamijenio si me sigurno s nekim.
nisam u NO.

i danas BDI raste. nakon objave očekivam današnji rast ATPL barem za 5%

I noga u guzicu je korak naprijed



Ajmo dečki ovo malo pogurat preko 420, ne mislim ja tu starost dočekat.

tek smo probili snažnu psihološku granicu od 400 kn.
odozgo ka gore, to mislim. sigurno je procurilo sjajno izvješće koje treba doći za koja dva tjedna. a što se tiče probitka 420 kn., nemoj paničariti. sasvim sigurno će se doseći u sljedeće tri godine. teška vremena za brodare nadolaze u sljedećih nekoliko godina i mislim da bi ova dionica mogla dobro zveknuti, npr. čak i do 50% ako je uspoređujemo sa amerčkim brodarima. neloša investicija bi bila cca 10% buka po šeru, a sve što je ispod toga bi se moglo smatrati pametnim ulaganjem. onda bi se moglo razmišljati i o kakvom bloku. relativno dobrim poslom bi se smatralo i kupovina keša/aktive ATPL, ali uz diskont do 80%. dakle, kupovina novca u formi dionice uz spomenuti diskont.
ne, zamijenio si me sigurno s nekim.
nisam u NO.
[/quote]
melješ gluposti. [thumbsup]

tek smo probili snažnu psihološku granicu od 400 kn.
odozgo ka gore, to mislim. sigurno je procurilo sjajno izvješće koje treba doći za koja dva tjedna. a što se tiče probitka 420 kn., nemoj paničariti. sasvim sigurno će se doseći u sljedeće tri godine. teška vremena za brodare nadolaze u sljedećih nekoliko godina i mislim da bi ova dionica mogla dobro zveknuti, npr. čak i do 50% ako je uspoređujemo sa amerčkim brodarima. neloša investicija bi bila cca 10% buka po šeru, a sve što je ispod toga bi se moglo smatrati pametnim ulaganjem. onda bi se moglo razmišljati i o kakvom bloku. relativno dobrim poslom bi se smatralo i kupovina keša/aktive ATPL, ali uz diskont do 80%. dakle, kupovina novca u formi dionice uz spomenuti diskont.
ne, zamijenio si me sigurno s nekim.
nisam u NO.
[/quote]
na svakoj dionici ima dežurnih katastrofićara – al Vi ste mi posebno zanimljivi – sad da li ste razoćarani dionićar koji je kupovao >1k pa izašao na ovim razinama ili dežurni druker…


i danas BDI raste. nakon objave očekivam današnji rast ATPL barem za 5%

valjda si mislio da će danas biti 5 protrgovanih dionica? za sada nije niti jedna!

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje

Kakvo sjajno izvješće? Na osnovu čega?


i danas BDI raste. nakon objave očekivam današnji rast ATPL barem za 5%

Evo kako inertni pesimisti uništavaju ovu dionicu.[lol] [lol] [lol]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


Kakvo sjajno izvješće? Na osnovu čega?

Pametnog poslovanja i dobrog timinga prodaje brodova. No, i u 1H su objavili dobit 50 miljuna kuna pa je dionica žestoko roknula nakon toga, ako sad objave minus i BDI padne 20% možda jako potegne up.
Šalu na stranu, vjerujem da bi dobit za 9 mjeseci mogla dosegnuti 55-60 miljuna kuna [thumbsup]

zanimljivo mi je gledati kako je čak i Vas koji imate keša situacija s ovom dionicom potpuno zbunila…umjesto da se trpate po ovoj smiješno bagatelnoj cijeni vi promatrate i očekujete još jači pad…umjesto da uzmete 20+30% u mjesec -dva … [lol]

@Leconte
strah

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Ima na burzi još smiješnijih i bagatelnijih dionica pa još padaju. Nije bitno jesu li smiješne nego kad će i hoće li uopće rasti u nekom prihvatljivom roku. Količina slobodnog keša se smanjuje pa tako i vjerojatnost rasta cijena dionica. U Europi rastu jer će se banke nakrcati novom koičinom novca, a mi smo u Hrvatskoj sasvim van tih tokova. Dapače, zbog toga je moguć još odliv slobodnog keša vanka, pa ćemo na ZSE moć, što se ono kaže, pjevat samo borbene.

ni moja žena se ne razumije u stvari koje završavaju "anje" (zezanje, kuhanje, čišćenje, je.anje…)


zanimljivo mi je gledati kako je čak i Vas koji imate keša situacija s ovom dionicom potpuno zbunila…umjesto da se trpate po ovoj smiješno bagatelnoj cijeni vi promatrate i očekujete još jači pad…umjesto da uzmete 20+30% u mjesec -dva … [lol]

nećeš vjerovati, ali iste spike bile su kad je ne tako davno ATPL pala sa 700 na 600 kn! sve u stilu: luzer tko ne kupi, pojma nema o ulaganjima itd…a tko je poslušao te pametne savjete već ima -33% [bye]

@Leconte, ti misliš da je lako kupit par tisuća dionica od cuga. Za taj posao treba slobodnog vremena i živaca. To ide mjesecima .[pray]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

New Report

Close