ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.05.2024. u 13:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,41
106.393
2,030
52,40
52,80
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ima danas u business.hr veliki članak sa predsjednikom Uprave ATPL pa pročitajte. Uglavnom, ništa novo, nastojati će povećati flotu uz smanjivanje prosječne starosti brodova na 6 godina, a oporavak marketa očekuje u drugoj polovici 2013., dok za 2012. predviđa daljnji pad vozarina od 10%. Najinteresantnija je rečenica cit."danas mnogi brodari koji su se previše izložili i previše investirali teško to mogu pokriti" (misli na kreditne obveze), dok je ATPL u stabilnoj situaciji.
Držim da će u 2012. 20-ak% bulk brodara bankrotirati, pa će oni što opstanu 2014. mlatiti lovu, deja vu.

uf, kako si uspio danas otvoriti business.hr?


Ovdje je ušla hrpa malihn i svi čekaju da se odbije i da prodaju a nitko ne želi kupiti a svi bi da uvale jedan drugoma a dionica pada li ga pada i po svemu sudeći ide to još debelo dolje.

"ovdje je ušla ( kupila) hrpa malih….., a nitko ne želi kupiti ""

dajte se odlučite ovako sam zbunjen ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $11112 (DOWN 202)
BPI Average of the T/C routes $12302 (DOWN 114)
BSI Average of the T/C routes $13256 (DOWN 18)
BHSI Average of the T/C routes $10219 (DOWN 17)



Ima danas u business.hr veliki članak sa predsjednikom Uprave ATPL pa pročitajte. Uglavnom, ništa novo, nastojati će povećati flotu uz smanjivanje prosječne starosti brodova na 6 godina, a oporavak marketa očekuje u drugoj polovici 2013., dok za 2012. predviđa daljnji pad vozarina od 10%. Najinteresantnija je rečenica cit."danas mnogi brodari koji su se previše izložili i previše investirali teško to mogu pokriti" (misli na kreditne obveze), dok je ATPL u stabilnoj situaciji.
Držim da će u 2012. 20-ak% bulk brodara bankrotirati, pa će oni što opstanu 2014. mlatiti lovu, deja vu.

uf, kako si uspio danas otvoriti business.hr?
[/quote]

Tiskano izdanje 🙂

Buy When There's Blood In The Streets




Nešto se počelo šuškati… moguća je i izdašnija dividenda ovdje od prodaje 4 broda.
Stoga strprljen spašen!!!

što je splićo, nikako uvaliti tih par dionica što si kupio?

dubrovčani su dividendu dijelili isključivo iz operativne dobiti
[/quote]
Istina james, a dodao bi i to, da će novac od prodaje starih raga trebati za nove brodove. Dakle, od dividende na taj način neće biti ništa! No, vidim da ovaj druker "mačkete" ne odustaje, čas je dividenda, čas tečaj dolara, šta je slijedeće?
[/quote]

tesko je reci sto je slijedece. Let me try:

1. natjecaj Hrvatskog fonda za privatizaciju KSST, ups pardon, dionica ATPL koje taj fond ima u portfllju?!
2. NATO ce kupiti ATPL zbog nasusne potrebe da prevozi psecu hranu za NATO pse na podrucju cijele JIE
3. australska firma ce kupiti ATPL jer ce proizvoditi sprice na terenu KSST pa ce joj trebati brodovi za prijevoz sprica do Australija ( [lol] Smart svaka cast, bas si pravi zastitar!)
4. ATPL ce prodati dio zemljista kako bi se Dubrovacka zracna luka prosirila i pripremila za najezdu turista?
5. Izvor blizak Vladi mi je rekao da ce to sve biti vrlo brzo rijeseno i cijena dionice KSST, pardon, ATPL nece biti manja od 7000 kn.

Da skratim, tako je i Sanader bio veliki moralist i brinuo se za dobrobit hrvatskog naroda… ljudi vas zeljno iscekuju na temi KSST, a koliko cujem i ne samo obicni ljudi

[wink]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

@sakai
ne’jte se jediti, splićo i plejboj su mi omiljeni drukeri
a atpl mi je prva ljubav

btw. wellcome back
[thumbsup]


ja dobio na kućnu adresu njihov časopis,
ugodno me iznenadilo to,pa i podaci koja sam tamo vidio
vidi s e da je to jedna ozbiljna i perspektivna svjetska firma
i boli me uvo jel će to trenutno još koji postotak gore i dolje
dugoročno sigurno dobra investicija

upravo to i ja mislim ….pročitao sam bulletin ….7 novih brodova ….prelazak preko 1000000 tona …magična brojka veli novi kaptn d.d.-a …u ovoj zemlji lutaka i tragikomičnih političara …jedna firma sa mora se bori za opstanak za razvoj …i to je nice ….i to je budućnost ..to se sada kupuje ….
"i like this ATPL"


Nego kako će se odraziti na ATPL jačanje US dolara???
U narednom periodu očekujem rast US dolara,a time i dionica ATPL.

Od Vaše tri tvrdnje (TA,dividenda i USD) sa prvom se apsolutno slažem,jer je ATPL u kristalno čistom buyu po TA, ali sa druge dvije tvrdnje se jako teško mogu složiti. Od dividende ne će biti ništa prije 06/2012,a USD je vrlo upitan obzirom na teško premostivu prepreku od 76 (pogledati US dollar index),te probleme sa likvidnošću i zaduživanjem Amerikanaca.


Nešto se počelo šuškati…

tko mljacka barke?

Vozarine-Japan-dolar-budućnost!!?
Sve je to o.k,ali dionica i dalje je u padu. Nikako da uzme malo predaha a po svemu sudeći pliva (tone) prema 550!? [sealed]

Navodi u tekstu su isključivo osobni stavovi autora


Vozarine-Japan-dolar-budućnost!!?
Sve je to o.k,ali dionica i dalje je u padu. Nikako da uzme malo predaha a po svemu sudeći pliva (tone) prema 550!? [sealed]

al se sibaju targeti iz rukava….prejako … [smiley]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Vozarine-Japan-dolar-budućnost!!?
Sve je to o.k,ali dionica i dalje je u padu. Nikako da uzme malo predaha a po svemu sudeći pliva (tone) prema 550!? [sealed]

al se sibaju targeti iz rukava….prejako … [smiley]
[/quote]
Kolega nemojte me krivo shvatiti tvrtka ima temelje ok. Cjela priča oko firme je lijepo zaokružena, ali možda umjesto zgrade mogli su naručiti još koji brod ili nešto drugo. [sealed]

Navodi u tekstu su isključivo osobni stavovi autora

netdux @ 550 kn…mene zanima kojom metodom si dosao do zakljucka da tone na 550 kn? TA? ili grah i sl. ps. nemam atpl (jos)

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


netdux @ 550 kn…mene zanima kojom metodom si dosao do zakljucka da tone na 550 kn? TA? ili grah i sl. ps. nemam atpl (jos)

Kolega to šta nemaš dionicu ti je naj bolja investicija [lol]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


netdux @ 550 kn…mene zanima kojom metodom si dosao do zakljucka da tone na 550 kn? TA? ili grah i sl. ps. nemam atpl (jos)

Vremenska prognoza, treba samo malo duže gledati u kumulonimbuse. Možda bi market maker mogao nešto učiniti u svezi zaustavljenja pada dionice. Svakako da odgovorim na Vaše pitanje, sve se bazira na osobnom mišljenju i predpostavci, te nije nagovor niti na kupnju ni na prodaju. [sealed]

Navodi u tekstu su isključivo osobni stavovi autora

New Report

Close