ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.05.2024. u 19:03
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,20
10.753
206
52,20
52,60
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Hvala, Vipy. Pogledao sam i vidim da je kolega Fazan tamo pokrenuo diskusiju i priložio sljedeće (malo sam skratio citat):

ZAKON O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O OBVEZNIM I DOBROVOLJNIM MIROVINSKIM FONDOVIMA

Članak 69. mijenja se i glasi:
»(1) Imovina mirovinskog fonda može se ulagati u sljedeće oblike imovine:
(…)
5. dionice kojima se trguje na organiziranom tržištu vrijednosnih papira u Republici Hrvatskoj, državi članici, odnosno državi članici OECD-a, ako je njihov izdavatelj dioničko društvo sa sjedištem u Republici Hrvatskoj, državi članici, odnosno državi članici OECD-a,
(…)
Iza članka 69. dodaju se članci 69.a, 69.b i 69.c koji glase:
(…)
2. ulaganja u dionice iz članka 69. stavka 1. točke 5. ovoga Zakona zajedno ne smiju prelaziti 30% imovine mirovinskog fonda,
(…)

Prevedeno na hrvatski, mirovinci od 29. lipnja 2007. mogu kupovati koje god hoće dionice, ali samo do 30% vrijednosti imovine mirovinskog fonda.

Ako pogledamo izvješće HANFE za rujan 2009. vidimo da je vrijednost imovine OMF-ova 20.045.968.000,00 kn, a da je u dionice uloženo 2.275.389.000,00 kn ili 11,35%. Grubom računicom dobijemo da fondovi imaju lufta za još 4 mld ulaganja u dionice.
————————————————————————————————————————————

Strawinsky (nakon citata):
Dakle, istina je da nema više ograničenja ulaganja u 1. kotaciju, ali izgleda da je problem u onom što sam gore naveo. Nedostaje pravilnik koji će omogućiti primjenu gore opisane izmjene Zakona. Dok nema pravilnika (samo pitanje vremena i volje!), ovo vjerojatno ne može zaživjeti, ili?

Ako netko zna više i ima neka dodatna saznanja, molio bih da nas informira. Hvala.

evo vipy i plavi pišu pravilnik, pa kada ga dovrše možemo očekivati ulaganje mirovinaca …
[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning

Na ATPL zadnja transakcija u 11 h 40 min….prije skoro 2 h ! [smiley7][smiley15]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


evo vipy i plavi pišu pravilnik, pa kada ga dovrše možemo očekivati ulaganje mirovinaca …
[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Fazan sto je s tobom?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

evo lagani preokret. sa -2% na plus 0.25%

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


evo lagani preokret. sa -2% na plus 0.25%

Interes za kupnju polako raste…

Ovo se se zove individualizirani pristup.
Marks ponovno u shoppingu. [smiley2] Pozdrav! [smiley2]

BDI skočip preko jedan posto

SAM PROTIV SVIH

ima nas jos koji smo danas dokupili 3335,xx[smiley2]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

BDI + 75…………………..10744

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

gledajuci trziste…………..vlakic je kenuo, ali ATPL konstantno miruje ne moze ni dosegnuti razinu od 3400 gdje je ajmo tako reci prva blokada/ica

konstantna prodaja [smiley9]


BDI skočip preko jedan posto

New Report

Close