ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 11:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
51,00
2.550
50
49,20
51,80
2,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Do utorka ovdje ne ma pomaka na gore, a u utorak se valja zavezati za stolicu radi inercije. [cool]

slažem se u potpunosti,pravda će kad-tad doći na svoje…leconte–ne brini,nismo za jedan dan..take it easy…



Mogli bi neki koji su prodavali HT po 228 i više, već u ponedjeljak upasti u ATPL. Mislim da im se nema smisla zbog predujma vraćati u HT.

Da. Ali u utorak je stampedo. Naki su se i danas utovarali. Oni što vole igrati u tišini.
[/quote]
Zašto u utorak? Ajde malo info. pa niste sami???

b/a 16:00

Autor posta posjeduje dionice ATPL-R-A i HT-R-A. Također, unaprijed zahvaljuje Neznanom junaku na asu.



Mogli bi neki koji su prodavali HT po 228 i više, već u ponedjeljak upasti u ATPL. Mislim da im se nema smisla zbog predujma vraćati u HT.

Da. Ali u utorak je stampedo. Naki su se i danas utovarali. Oni što vole igrati u tišini.
[/quote]

Giuseppe, samo da pređe 700 i ja prelazim u zeleno! [thumbsup]

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

ne…predujam atpl…ju je hitio…s…820…na ove razine…
…neće im pomoći da ostanu na ovim razinama…jer na žalost nas dioničara…nitko dividende ne ulaže u dionice…pa nema razloga da atpl…"ode" gore…jer kao što znate…osnovni razlog zašto dionice rastu ili padaju…jest ponuda, tj. potražnja…ako nema novca neam niti potražnje…a novca, gotovine, keša nema…
…ove firme koje ste naveli…sigurno neće ispalatiti dividendu…dobro možda zaba…al to samo asko misli…a on je u rangu gubija i inih…
[/quote]

Krivo kolega ima novaca od dividende,al nije preša,, samo čekamo da nam nadrukate cijenu, na barem 500 kako ste prije 15 dana navijali,, i za sada vam dobro ide,, samo treba još jače sa crnim vjestima,, tako da možemo još više komada skupiti do ljeta i ostatka dividende
[sealed]


Matija
dvoumim se u procjeni jesi li broker pred propašću koji navija za trejdanje ili si neki drugorazredni političar, jer samo oni mogu toliko drobiti bez da kažu išta…

…evo…da razjasnim…drugorazredni političar nisam..čak ni prvorazedni…
…broker koji navija za trejdanje nisam…
…e sad da ovo drugo elaboriramo…daj mi ti reci…kak da čovjek danas zaradi osim trejdanjem…daj mi tu magičnu formulu kad tržište uglavnom pada…ili raste tu i tam…
…ja fakat ne razumijem…
…ak čekaš u dionicama nije dobro, pada njihova vrijednost…lupaš glavom…
…ak čekaš u kešu pitanje hoćeš pogoditi dno…a i ak ga pogodiš, uvijek može niže…kao što vidimo…
…svi al doslovno svi, osim par izopćenih govorili dno je bilo…je li…ili je sad…il će biti…nevažno…
…važno je prilagoditi se uvjetima na tržištu…a oni su nitko nam neće pumpati cijene dionica…sami se svojim radom moramo pobrinuti za dobitke…znači gotovo je s onim-netko drugi će dizat…hoćeš da ide gore – diži…
…recept…više manje…pol dionice pol keš…i pošto je tržište plitko…na "dobrim" firmama istovremeno na bid i na ask…i delaj…to se tiče samo onih koji su cjele dane pred kompom, imaju živac za to, i spremni su na rizike…jer to istiskuje vrijeme, novac i živce…svi ostali…manje više isto samo u manjoj mjeri…i to je to…
…a sad mi možete napisati koja je to "druga" poluga kojom se da zaraditi u ovim vremenima…bez onog, molit ću, drži i za 2 godine budeš bogataš, jer nema garancije…ovo kaj ti ja velim ima…i rezultate vidiš odmah na računu…ne treba ti 300.00 dizača…kužiš stari moj…


Verdi ti mi se činiš kao pametan momak koji bi mi mogao odgovoriti na par moji pitanja…
Ako nije problem i isprika na mojoj neupučenosti.
Znam da je objavljeno, ali kada izlazi izvješče od ATPL i dal ATPL ima koji brod na ugovor iz doba kad je BDI bio na alltimehigh?

odgovorit ću ti ja ako nije problem…
izvješće svi znamo kako izgleda što se tiče 2008. , datum točan neznam … ali biti će zanimljivo vidjeti izvješće za 1Q /2009 … ne bude li gubitaka u prvom kvartalu velika vjerojatnost je da ih neće biti ni kasnije … što se tiče ugovora mislim da nijedan nije iz doba ATH BDI-a ali zato ima nekih dugoročnih koji su viši nego ovi sadašnji i to u neku ruku spašava stvar,
propali su ugovori na 60,000 $ dnevno prošle godine zbog kašnjenja novogradnji ali pitanje je i da su ostali aktivni koliko bi dugo bili na snazi…
mislim da se nemoraš brinuti za poslovanje AP jer da je panika nebi mi ni kune od dividende vidjeli…trenutno na ovoj dionici kao i na mnogim drugima fundameti ne igraju nikakvu ulogu ali u trenutku kada postanu opet bitan faktor budi siguran da ćeš to primjetiti…



Ja sam se do jučer mislio, a danas me slomilo, i ušao sam u HT. Ipak će mi tih 30 kn malo povećati likvidnost, a kad to prođe, bit će opet, "vratija se Šime".

kolega, nemojte se ljutit ali sa dijelom pozicije ATPL, ako je koristite za trejdanje, trebali ste izaci prije desetak dana, danas se HT prodaje, ne kupuje a ATPL se danas kupuje. HT se kupovao od penzica.
U svakom slucaju, puno srece.
[/quote]
U potpunosti se slažem sa time da je danas trebalo kupovati ATPL a prodavati HT po 230.
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=v1
Za sada ovi vani ne stoje loše. BDI je opet nakon kratkog predaha krenuo prema gore.

SLAVONAC (malo san maka)



666,66 đavolja brojka!Sreća pa nismo praznovjerni. [pray]

Gospodo Vrag je dosao po svoje!!! Nitko ne moze reci da niste bili upozoreni na ekipu koja je pumpala na razinama preko 800!!! Puno srece u daljnjem trgovanju!!!!
[/quote]
Kolega, Vi ste sigurno prodali na 800 i uletili u IGH ili INGR, možda DLKV ili KNZM, ne daj Bože MGMA ili ATGR. Jedino ako ste uletili u HT napravili ste dobar potez a danas ste izašli iz HT-a i vratili se u ATPL.

SLAVONAC (malo san maka)

@@@@Maja Bešević, analitičarka u brokerskoj tvrtki Abacus brokeri.
Malo žešča plačip..ka a i tvrtka da se use..š.
@BDI jučer je iznosio 1.950 bodova, te je u proteklih tjedan dana oslabio sedam posto. (što ne kaže ljudima koliko je narastao u posljednja 3 tjedna. Želio bih podsjetiti da je i BDI prije mjesec dana također bio 666 (usrana brojka))
@Iznijela je i podatke da će se flota brodova u svijetu godine povećati 17 posto, te će dosegnuti 489 milijuna dwt-a, a 2010. će dodatno biti povećana, za 111 milijuna dwt-a. ( a jel iznijela brojke koliko če starih brodova završiti u rezalištu zbog rentabilnosti)
@Potražnja za prijevozom možda će povremeno i porasti, no uz tako veliku ponudu brodova, tržište brodskog prijevoza moglo bi i dalje biti pod negativnim pritiskom", ocjenjuje Bešević.
Ova bolje da ide gatati tarotom, makar bi nešto i pogodila.
SAČUVAJ ME BOŽE OVAKVIH ANAL-ITIČARA

SLAVONAC (malo san maka)




Mogli bi neki koji su prodavali HT po 228 i više, već u ponedjeljak upasti u ATPL. Mislim da im se nema smisla zbog predujma vraćati u HT.

Da. Ali u utorak je stampedo. Naki su se i danas utovarali. Oni što vole igrati u tišini.
[/quote]
Zašto u utorak? Ajde malo info. pa niste sami???
[/quote]
Zato što u ponedeljak ističe rok za kupnju HT-a, da bi imao pravo na predujam dividende.
Već u utorak možeš prodati i seliti u drugu dionicu – naravno u ATPL. [lol]


najgore od svega je da su ljudi u poziciji da moraju skakati iz jedne dobre dionice u drugu dobru dionicu u nadi da će nešto uštipnuti a na kraju priče samo rade štetu sebi a promet brokerima…
osobno sam i u HT i ATPL ali ne mrdam vamo-tamo jer nedam par tisuća kuna brokerima a zarada je upitna…bitno je da naše vozarine za panamaxe i supramaxe i dalje lagano rastu, doći se sve polako na svoje mjesto…neće ni vani indexi cijelu godinu padati…

Kolega, ne samo da dijelim vaše mišljenje, nego upravo tako i ja radim.Trejdat neznam,ali mi je dovoljno pogledati višedesetljetni graf na DJI i to me tješi, da će kad-tad zasjat sunce,i da sam kojim slučajem i kupovao na all-time high,jednog dana ću biti u plusu.
Ovim ne nagovaram nikoga na ništa,ali sam duboko uvjeren da pravilno postupam.
Vlasnik sam dionica ATPL,HT,ADRS,TNPL,ULPL,INGR.
Skoro sve (a možda i baš sve) će isplatiti dividendu, koja služi za dokup, samo je pitanje u koju i kada uložiti novopridošli svježi novac.
Današnja situacija mi govori, da bi hrvatske kompanije (koje imaju dovoljno casha)trebale isplatiti višekratne dividende,(baš kao u USA)i ne dozvoliti opći cijenovni potop, i omogućiti strancima (koji su u međuvremenu skoro isparili sa hr.tržišta) da kupuju hr.tvrtke za kikiriki, a kasnije i podijele zadržanu dobit.
Nadam se,da će primjer ATPL,ULPL i HT-a slijediti i ostale hr.kompanije.
NEDAJMO NI ZRNA GRAŠKA,PROIZVODIMO I KUPUJMO HRVATSKO.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

New Report

Close