ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 18:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,40
2.148
41
52,40
52,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


febo: ” ako imaš volje preporučio bi “Računovodstvo poduzetnika”,RRIF i “Međunarodni standardi finac.izvještavanja” također RRIF. znanja nikad dosta, kupio ovu knjigu TA Masmedie i čim budem imao malo vremena proučit ću je(a tu sam totalni laik)” Ja kupio TA od Murphya, tek počeo proučavati. Jesi čuo za Analizu financijskih izvještaja od Katarine Žganjer, izdanje Masmedia ( http://www.poslovni.hr/20292.aspx ).

Nisam.Dobra?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

U Americi rock’n’roll [smiley2] Ne možeš gledati od zelenila.
Konačno, nakon par dana…. Možda se dobra vibra prenese i k nama.
Ajde malo drukajte, spavači.

što se dešava??? jel ima neko nekakvo objašnjenje zašto tako rastu???

([smiley1][smiley1][smiley1])

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Cijelo vrijeme ih je lovila panika zbog Kine u međuvremenu BDI indek na novom vrhu a kinezi rekli da nisu mislili ozbiljni.A kod amera paničara koliko želite

SAM PROTIV SVIH


što se dešava??? jel ima neko nekakvo objašnjenje zašto tako rastu??? ([smiley1][smiley1

Sad sam zvao u Drys da pitam što se događa, nitko se ne javlja, sigurno su svi pijani…[smiley1]

Pessimism Is Your Friend



Igra se toplo hladno, već sam ranije napisao isti slučaj kao sa ingrom i gradom.
Ima dvorane nema dvorane ima nema, i konačno ima………..
a ovdje su samo vozarine, nestale pa ih ima, pa nema pa ih ima, i konačno imamo ih
Kinesko gospodarstvo ne želi da uspori svoj rast pa stoga je rast, a i u Americi Walmart preokrenuo situaciju podacima koji otkrivaju jaku potršnju od strane kupaca i zbog toga jaki rast……………[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

To te ja pitam

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


To te ja pitam

Dobro lijepo je to za vidjeti no daleko je to od onoga sto je jos nedavno bilo. Sjetimo se da je DRYS bio na 130. Isto tak je i ATPL bila na 3800 (3700 vrlo stabilnih). Veselit cu se kad se vratimo na te razine i odemo korak dalje.


Ako nema nekih značajnih fundamentalnih pogoršanja tržišta, što nas briga što su Ameri pretjerali s proft-takingom baš kao što se kod nas prije neki dan, prije objave FI, pretjeralo s prodajom ATPL-a?

IMHO, meni se to čini vrlo slična stvar našim prošlotjednim događanjima, samo što su njihovi razmjeri (volatilnost) puno veći. Zamislite što se zbiva kad cijeli svijet trguje na jednoj burzi i kad svi, i Europljani, i Japanci i Rusi itd. mogu jednim pritiskom na gumb prodati (i kupiti) neku dionicu!

Pretpostavljam da nas do kraja godine ili do počektka sljedeće 2008. godine čekaju najmanje jedna ili dvije lijepe vijesti vezane za ATPL. Živjeli! [smiley2]


Kao vječiti optimist citiram svoju poruku napisanu prije 24 sata usred sveopće panike i zabrinutosti.

Meni su ovi ostvrti na US burze “svakih 5 minuta” izlišni i ne pada mi ni u snu na pamet prodati jer “Joooj, ajme, gledaj kako taaaamo paaaada, sutra prodajem ATPL!”, niti kupiti jer “Wow, gledaj kaaaako taaaamo raaaaste, sutra kupujem ATPL!”

Ipak, i od toga ima koristi jer mi dobro služi za identifikaciju i diferencijaciju navijača pozitivnog i negativnog predznaka, haha. [smiley2]

Kao što sam gore spomenuo, na US burzama ne trguju samo Ameri nego doslovno cijeli svijet pa ogromna volatilnost i pretjerivanja svakojake vrste nisu nikakava rijetkost.

Po mojem mišljenju, kretanja na US-burzama treba gledati kroz srednjoročni i dugoročni trend i kroz BDI, a ne kroz svakodnevna stresna kretanja gore-dolje.

Ovdje se, vidim, dosta razmatra DryShips što je samo po sebi zgodno, međutim, već dosta puta smo spomenuli da DryShips – za razliku od ATPL_a – plovi na dnevnim cijenama (spot) i ne može se direktno uspoređivati s ATPL-om čija se politika (tako mi se barem čini) temelji na različitoj ročnosti i diverzifikaciji ugovora te je stoga dosta opreznija i konzervativnija od one riskantne (i trenutačno upravo zbog toga uspješne!) koju provodi DryShips.

ATPL osvaja teren korak po korak, ugovor po ugovor, brod po brod što će se u poslovanju pokazati s većim ili manjim vremenskom zaostatkom pa zato ne treba očekivati niti vratolomni rast od 200% u nekoliko tjedana, ali zato niti neki značajniji pad. Pogotovo ne sada, 1,5 mjeseci prije isteka kvartala, pred isporukom novog broda iz Kine, pred potencijalnom prodajom starijeg broda (vidi postove od subote!) i na sadašnjim, razumnim cijenama.

I za kraj pogledajte još jednu nelogičnost kretanja dionice “a la USA”, potanutu jačom prodajom onih koji bi ju željeli ponovno (jeftinije!) kupiti ATPL i koju svakako valja što hitnije ispraviti…[smiley2]

Ne dajte se!

TunaSalad:

Igra se toplo hladno, već sam ranije napisao isti slučaj kao sa ingrom i gradom.
Ima dvorane nema dvorane ima nema, i konačno ima………..
a ovdje su samo vozarine, nestale pa ih ima, pa nema pa ih ima, i konačno imamo ih
Kinesko gospodarstvo ne želi da uspori svoj rast pa stoga je rast, a i u Americi Walmart preokrenuo situaciju podacima koji otkrivaju jaku potršnju od strane kupaca i zbog toga jaki rast……………[smiley2]

pa ljudi moji ne može stalno rasti onda bi svi bill gates
ja se nadam jednoj jačon korekciji da se propisno ukrcam pa da onda proljeće dočekam fino nabundan
a atpl je zlatna koka ma šta god drugi mislili

Postanite Eu-robovi

Sorry, ono gore nije najsvježiji prikaz. Evo aktualnog…

P.S. Nešto ne štima s tehikom…grrrr….pokušat ću kasnije ponovno… [smiley3]


Zanimljivo je mi je ovo s 15.200 – upravo je to današnja cijena dionice ATPL-a do koje sam došao računajući je kroz buduće prinose po dionici diskontirane na današnju vijednost uz uvjet da Atlanska nastavi ovakav trend rasta prihoda, stopu inflacije od 5% i trošak financiranja od 12%. BTW, najmanja vrijednost bila bi 1.822 kn pod uvjetom da atlantska prestane prihodovati.

Strawinsky, što misliš o postu bauštelca i o njegovoj procjeni?

BTW Mogli bi otvoriti topic – klađenje na cijenu dionice Atpl na dan 01.05.2008. – svako uloži jednu dionicu Atpl-a i pogađa cijenu u dvije decimale, onaj koji pobijedi 02.05. “uzima” sve dionice. Klađenje i ulozi do 31.12.2007. Treba se malo i kockati u životu, a najbolji (najsretniji) analitičar dobiva sve!

NEVOLJA JE PRILIKA ZA HRABROST![color=blue][/color]


P.S. Nešto ne štima s tehikom…grrrr….pokušat ću kasnije ponovno… [smiley3]

izbjegavaj nestandardne karaktere u imenima fajlova. npr. %

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ponovni pokušaj aktualizacije…hvala Tuna, na sugestiji, izgleda da pomaže…uživajte u nelogičnosti! [smiley2]

Evo još jedne nelogičnosti:

Ovako ste se zadnjih 9 mjeseci “brigali” (tj. nije vas bilo briga!) za korelaciju (= uzajamni utjecaj, parelelno kretanje) između ATPL-a i domaćeg tržišta.

U tijeku je isplata dividende 15 kn/dionici.

New Report

Close